Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 9,3x62


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
9,3x62
Cvele
 Napisao sam 4-16, a ne Meopta... za taj kalibar je kao sto rece stefan pre neka optika, ili cak kolimatorski nisan... Ali ako ti mislis da je ok to je tvoje. Dobar pogled.
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Planinko011
 Pa dobro ako je obrtnocepni karabin i docekuje svinje nocu sa ceke nije toliko strasno.
S tim da za svinje pred kerovima ili u pogonu bi bilo pogodnije uvecanje 1.5 jer je 4 previse za svinju u trku kroz granje i ako je blizu tebe.

Da si to stavio na poluautomat to bi bila katastrofaGlavu o zid

Doduse, znam jednog takvog koji je uvenuoSmeko sto sam ga naterao da skine slicnog Swarovskog sa BARa i stavi Kalesa 1.5-6x42.
Cak i dan danas se razmislja kakve ima veze uvecanje kad je Swarovski Swarovski a taj Khales, nije nesto cuo za njega a mnogo je citao katalogeitanje.
U svakom slucaju sluzice te kolega dobroiveli 4 a kad za par godina stigne neka nova puska i optika vec ce se to zarotirati.
 
xlr 5
 Hvala kolega. Jos jedno pitanje za poznavaoce, kako da razradim novu cevku pod to mislim ciscenje posle svakog hitca prvih par metaka itd. Molim koji savet?
JelenLisica
 
darkon
 Da li je pucao neko metak Lapua Mega, 18,5g iz ovog kalibra, i kako se pokazao na crnoj divljači... ?
 
Finnskogen
 ja nisam licno pucao ali lovim sa lovcima koji ga koriste, relativno meko zrno tipa soft point koje zbog ne previse visoke brzine ne pravi krvne podlive ali napravi dosta stete kada se uhvati kosti zbog mekoce zrna, inace izgleda kao solidno zrno i ovde je jedno od 2 najcesce koristena zrna u kalibru 9,3 drugo je naravno Norma Orix
 
darkon
 Hvala na informaciji.
 
canis aureus
 Lapua Mega ... SP zrno koje je dosta slično PPUovom SP 18,5g u tom kalibru
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
AcaNik
 Ништа не фали ни ППУ-ом зрну у том калибру а разлика у цени је верујем драстична.
Довољно сам их испалио да могу то да кажем Smile
 
canis aureus
 ...
što se tiče preciznosti, podjednaki su. Ali PPU ume prilično da zabrlja za razliku od Lapue koja je konstantno ok.
Sa PPUom je lutrija u zavisnosti od pakovanja do pakovanja, pa čak i u jednom pakovanju zna da pravi više od jedne grupe pogodaka što je Sad užas!, dok toga kod Lapue nema(ili bar nije toliko izraženo i primetno.
To je i najveći problem i prava šteta za PPU jer je razlika u ceni prilična ... kada bi "uskladili" punjenja i smanjili odstupanja PPU bi bio moj izbor broj 1!!!
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
AcaNik
 Чуо сам да је била та једна серија која није ваљала. Ваљда била нека поплава а трговачка кућа откупила то по јевтинијој цени. Тако некако. Не тврдим да је тако. Срећом није ми запала ни једна таква серија. А прецизност је стварно изненађујућа.
 
moravac 1
 Sa PPU-m nije do jedne,vec od serije do serije razlika....o tome je pisano i dokazano da na nasu veliku zalost KOLIKO VREDI TOLIKO I KOSTA.Sto na zalost barem za nase lovce je velika razlika koliko ce platiti....jer.Da se razumemo a toliko toga zavisi barem u ovom kalibru od pogotka.Ja koristim Normu Oriks 15gr i za nase uslove je ona preskupa ali vredi svaku paru.Kolce
srbija
 
Max011
 Veliko kalibarska mundža teških zrna je malo specifičnija od ovih malih ljutih i brzih. Ona trpi oscilacije u šaržama baruta a projektili velike mase imaju svoju putanju sa mnogo manje nepoznatih koje utiču na istu. Pored toga topovima se ne gadjaju vrapci nego masivne životinje velikih vitalnih regija. Dakle kod PPUa u 9.3x62, .375HH .458Win oscilacija od šake baš i nema neki velik značaj u krajnjem učinku. Na stranu to što se PPU u 9.3x62 može naći u celom svetu pa i u Africi gde vrlo solidno pegla. Dakle puritanski stav na ovom kalibru ne pije baš vodu. Naprotiv može se reći da PPU u 9.3x62 ima dobre serije bez mnogo oscilacija.
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Baki58
 Ja licno volim da ekspermetisem pa sam malte ne probao svasta, i mogu vam reci da sa nasim PPU imam samo reci hvale u ovom kalibru,sto se tice preciznosti.
Branislav
 
canis aureus
 

Max011 kaže:

...
Dakle puritanski stav na ovom kalibru ne pije baš vodu. Naprotiv može se reći da PPU u 9.3x62 ima dobre serije bez mnogo oscilacija.


"mnogo" je očigledno vrlo relativna stvar Confused

da li je malo ili je mnogo, ako na 100m udaljenosti dobijamo dve grupe pogodaka (proseka 3kom/3,5-4cm) po visini razmaknute 15-20cm??
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Max011
 Najlakse je municiju optuziti. Zato bulit puler, vagicu i sarafe u sake, Na uzorku od 20 kom dovoljno je prekontrolisati 5 kom metodom.slucajnog uzorka. Ako su razlike ekstremne mora pasti peglanje. Rezultat provere moze niti vrlo iznenadjujuc tj nesto drugo moze kresati koke a nece biti da je petao.
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
canis aureus
 Ovo sam naveo, kroz pitanje, za različite serije/kutije.
... i više puta se dešavalo.
OĆito, svaka kutija - provera na strelJištu Confused ... ili to nešto, bulit puler, vagiN'cu i peglanje
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
AcaNik
 Сада вам је барем лако јер више нема ограничења на муницију. Узмете кутију. Пробате. Ако вам одговара узмете већу количину, за пар година, и нема да размишљате о томе ваља ли серија или не Smile
Иначе како рече неко од продаваца. Ово је толико мало тржиште да се по продавницама годинамааа вуче муниција из исте серије али не могу у то да убеде пуно купаца који их убеђују да има неке разлике.
 
moravac 1
 Kolege da se ne lazemo...zadovoljavajuc...pa od kalibra do aklibra,tolerancija saka,pedalj od serije do serijei te stvari odokativno...Cena PPU u Kettneru je 26,95 eura za kutiju od 20 kom.A RWS istog TM je 80,50 eura za 20 kom. Smesne su kolicine prodate nase municije u odnosu na RWS.Ovde ljudi vole da ustede ali svi su pre ili kasnije ukapirali da to nije to pa kostalo i jos jeftinije i tacka .Na stranu sto su obavezni na obuci a iovako se redovno posecuju streljane i tuneli (bioskopi za lov).Sve probano na streljani vise puta...razumem nase lovce jer onaj ko puca i jos u streljani ima skoro 3 za jedno...ko ce u Srbiji na prosecnu platu od 200eura da kupuje stranu municiju...ali ne budimo licemeri...a svaki kolega ko je neverni toma nek se javi upo jagnje makar za drustvo...serija PPU i RWS ili NORME.Ako koza laze rog ne laze.Kolce
srbija
 
canis aureus
 Ima li kakvih info u vezU s' ovijem iz PPUa?
... ako ne ov' u nas, imal preko ?!?
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
krilas
 Nigde u Srbiji nisam video u prodaji. Ako ga nema u prodaji, kako ga probati?!
Siroma
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,113 posete www.srbijalov.com