Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na srndaća


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na srndaća
Finnskogen
 odstreljen u Norveskoj sezona 2021
Finnskogen priložio/e:
242457101_10158842279829912_460435982716138637_n.jpg 242251608_10158842279734912_389436525351600525_n.jpg
 
Planinko011
 Eh, nekad su sevali upisi na ovoj temi a od ovog gore sampiona prodje godinu i po.
Gledam trofej kolege Finskogena i osecam strahopostovanje prema ovom lepom trofeju. Mislim postovanje prema lovistu koje ga je dalo a strah od vage da me takva sreca ne strefi u nekom komercijalnom lovu.
Salu na stranu vreme brzo tece i dok dlanom o dlan stize pola aprila i vreme za zetvu trofeja.
Da li su kolege smislile neki dobar teren za lov i dogovorili pohod na naseg proleterskog gorskog i ravnicarskog cara?
Ja imam neku dojavu za pocetak maja na planini koju jos nisam pohodio (da opravdam nick name sto bi reko nas narod).
Obecanje imqm da su tamo rogovi veliki a glave zecije ali znajuci sebe da mi izadje i ovakav kao gore ne bi se suzdrzao pa bi posle jurio menicu i zirante nedostupnih mobilnih.
 
kimi
 Poznajem jednog što je uzeo kredit da isplati trofej, doduše jelenski ali to je to, strast!
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Planinko011
 Jos kredite nisam dizao u banci ali jesam zajmio od drugara i davao poslednji dinar iz kuce a bogme i krio iznos od gospodje da mi ne bi bobonjala po godinu dana i pretvarala u krpice za nju i decu. Sebi sam doduse najcrnji kad mi zicka pare za helanke za dete jer su pocepane a ja joj odlazem 4-5 dana do plate a onda kradom sa terase narucujem za sutra par dzakova kukuruza za primamu svinja. Stvarno gresna mi dusa.

Ovako ubedim zenu da za 100e clanarine donesem meso od 3 svine i meso i par trofeja srndaca a ponekad skocim i na nelog spizera i kosutu i mirna Backa.
Setim se price kada je jedan nas poznati lovac i tajkun pazario pusku od 18000dem a zena ga pita koliko je a on kaze 1800dem. Iako ima i fabrike i hotele ona mu ipak kaze da je nenormalan.
 
Planinko011
 Konacno posle par meseci obavaza u kuci i poslu dodje i moje vreme da malo protutnjim.
Kretanje u gluva doba noci i od zore u lovistu u sabackom srezu.
Posle ovih oluja i grada, kise konacno lepo jutro i na vabilicu srndaci krenuse ko ludi-kazu da prosle nedelje nisu reagovali ili to oni ne rade dovoljno zavodljivo kao ja.
Epilog -na cetiri livade dva odstreljena srndaca, oba za eliminaciju iz lovista jedan od 4-5 godine i jedan od 3 godine neperspektivan.

https://imgur.com...

E sad da ne bude da se samo hvalim na prvoj livadi je dosao prvi i najbolji od oko 90 poena ali je isao kroz visoku travu i bio mi je vidljiv samo vrat u jedan mah.
Iako je bio blizu nadao sam se da ce se plecka ukazati ali on shvati da od seha nema nista i krete od nas u skokovima. U jedan mah zastade i ja opalih ali ga prebacih - srecom skroz bez ranjavanja.

kalibar .243win - PPU SP municija koga bas zanima oba puta po 30 metara vukli od mesta "nastrela" kako kaze moj drugar enciklopedista jer sam hteo da plecke ostanu pa sam malo iza pucao gde sam i dobio.
 
rk
 Da li ste spremni za lov kakvi su izvestaji sa terena kad se otvara u vasim drustvima lov.
RK
 
rk
 Kakva je situacija kod vas? jeste li izlazili ja jos nisam a uglavnom sam cuo lose vesti da je divljac slabo aktivna alda je vegetacija vec velika.
RK
 
Planinko011
 Nisam jos objavio ali sam se uclanio u drugo LU i kao "pripravniku" mi ponudise da pucam jakog srndaca (bronza ili srebro) sa popustom 50%.
Kao svaki zavisnik posle drhtanja ruku i glasa i malo femkanja "da se stariji clanovi ne ljute" prihvatihlovac. Isto ja to se tako femkam sa zenskinjemStidljiv.

Inace sam utrcao u neke investicije u ocekivanju nekih parica pa se pitam do vikenda da li mi je to pametno da tonem jos dublje, ali tesko da cu se predomisliti.
Jos kad mi kazu lepo da mogu da platim u 2-3 rate do kraja leta eto meni srce zadrhti i suzica sama kreneConfused.

Jedino sto sam prosle nedelje otkcacio zenu da kupujem deci garderobu i patike za lepo vremeSiroma.
Ma mislim se necu uzimati trofej dok ne isplatim sve i ko ce uci u trag fakturamaDragoljupe.
 
rk
 Garderoba je prolazna, dozivljaj je vecanSmile
RK
 
Planinko011
 Jutro lepo ali vetrovito.
Uočili par srndaca koji nisu na poternici i malo kadnije 5 srna.
Nahodali se uzbrdo- nizbrdo pa sve u svemu lepo jutro.
Nastavice se, ali po prazniku
 
rk
 Ima li nekih onformacija sa terena da li je krenulo paranje?
RK
 
Planinko011
 Evo me na 1000mnv na odmoru sa familijom u zapadnoj Srbiji i vec 3-4 jutra cijucem bez puške sa kamerom mobilnog, ko srna usedelica i ništa se ne događa.
Izgleda da su ove vrucine ubrzale i požurile parenje pa junoše leže uz stari hit Ju grupe- Da si Brižit Bardo ne bi mi prijala sad na 35 stepeni hocu hlad.
Ova sezona mi je bez uspeha tj realizacije.
Doduše čekajuci neku naplatu usklinčio sam se pa sam jurio oko Beograda jakog srndaca pa je bilo susreta i zbog neuigranosti sa vodičem propuštenih prilika. Jednom je on požurio jedno 30m i oterao jakog koga smo ganjali nekih 8 izlazaka a onda drugi dan sreli starca Foču od bar 8 ljijeta koji meni nije delovao kao trofejni a drugar ne reče ništa i ja ga samo dvogledom propratih na čuđenje drugara.
E jedno jutro je bilo za pamcenje. Lovili smo na livadi od 600m brisanog prostora, punom dolja i visoke žute trave. U 4 ujutru drugar termikom ga uoči 200m ispod puta usred livade ali dosta dalje od očekivanog mesta susreta. Da li je srna ili drugi srndac ali bili smo blokirani.
I onda dva i po sata šunjanja okolo da ga obiđemo i presečemo put ka šumici. Ruke se tresu od držanja dvogleda al on leži pa ustane al pase i rogovi se ne vide opet legne pa tek u 6 i 30 vidimo da to nije taj željeni koji je jadan se izbaukao iz šumarka kad je video da stojimo baš na njegovom mestu.
I to bi bilo to od doživljaja za ovu sezonu a navalili i neki troskovi pa sam se smirio u ganjanju trofeja a neki škartici mi nisu bili prioritet.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Galerija abnormalnih srndaća GALERIJA TROFEJA I UMETNIČKIH DELA 86 13.02.2017. 20:42
Rast, razvoj i deformacije parogova srndaća STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 12.05.2014. 18:46
Lov srndaća vabljenjem LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 13 31.10.2013. 12:50
OSPORAVANJE SA ILI BEZ ARGUMENATA TROFEJA SRNDAĆA ODSTRELJENOG U SRPSKOM KRSTURU 2009. GODINE STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 18 07.10.2011. 21:50
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,839,754 posete www.srbijalov.com