Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Puške sačmarice, češke proizvodnje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Puške sačmarice, češke proizvodnje
Lala
 Na predlog canis aureusa.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Joe the hunter
 Moja prva puska pre 41 godine je bila ceska polozara u kalibru 16 sistema (pseudo) Holand&Holand.Iako sam u sledecih 30 godina propustio kroz sake bar 20 sacmara bila mi je uvek omiljena na pocetku lovne sezone.Pre 10 godina sam je poklonio jednom mladom lovcu i on i danas sa njom uspesno lovi i nema nameru da je menja(iako ima mogucnosti).Sjajne i pouzdane puske odlicne izrade i kvaliteta materijala, za relativno male pare.Dobar pogled
 
hamerles
 Svega sam 4 metka ispucao iz jedne Ceske bokerice kalibra 12/70 neznam koja bese oznaka te puske ali imala je neko cudno bravljenje gornji deo baskule se pri otvaranju povlaci unazad...od tada sam ih bas zavoleo milina ju je bilo drzati u rukama... Ali steta ne kupih je prodade se nabrzinu za 800 evra pre 3 godine i Angry... Super misljenje imam o ceskim puskamaB)
 
Podunavac
 Hamerles to je Brno ZH. Češke su puške solidne kvalitete a Super Brno je odlična puška koja vredi mnogo više nego što je koštala.
Tri prsta 2Kolce
 
hamerles
 Nije valjda da niko ne voli Ceske puskeHmmm Bas nam je zapostavljena tema Diskusija Bye
 
Sniper Hunter
 Ja sm kupio polovnu ZH301 pr 3 god cal 16/16i 16/7x 57R lovio sam sa sacmenim cevima i zadovoljan sam ,kombinaciju sam probao samo u streljani nisam imao prilike u lovu mala zamerka na okidanje ali kombinovana je to i starosti preko 35g malo sam imao problema da se naviknem na kocnicu ali sada je u redu
 
nemeza
 Imao sam ZH 301,304 u cal. 12/12 i 12/7x57R. Iz sačmene cevi sam ispucao nekoliko metaka kad sam je kupio čisto probe radi, a iz kobinoavnih sam ispali par stotinu komada bez ikakvih problema. Zahtevne su iz razloga što nakon korišćenja moraju odmah da se čiste jer nakon samo jednog dana "pokažu" na metalnim delovima koji su došli u dodir sa kožom ili sa vlagom. Preporučljivo je i korišćenje pufer patrona jer se dešava da dođe do loma udarnih igala pri opuštanju mehanizma. Prodao sam je kad sam kupio Merkelov driling ali sada razmišljam o nabavci kombinovane Brno Tatra u cal. 12/7x57R, moj omiljeni cal., i driling, mi je u cal. 12/12/7x57R. Što se tiče kvaliteta Čeških pušaka prevazilazi cenu koštanja. Jedino je šteta što kod nas mogu da se nađu samo cevi u cal. 16/16, 12/12, 16/7x57R, 12/7x57R, 16/7x65R i 12/7x65R (retko neka druga kombinacija) iako su proizvedene još par desetina kombinacija u rasponu karabinskog metaka od 22Hornet pa do 9 mm pa čak i dvokuglare i kipovi (mislim na cevi sa dva karabionska i samo jedna cev koja se montira na baskulu). Mislim na modele ZH,Tatra,500 i Super Brno. Pozdrav. Bye
 
gardista
 u nasoj kutji imamo ZH303 vec 36godina, za to vreme je pukla ohoho metaka (slobodna shac metoda kaze da nije ispod 50000) posto je otac celo vreme aktivno sa njom pucao glinene golubove, a od 88 godine i ja... u lov nije nosena mnogo posto obojca lovimo sa drugim puskama i ona stoji samo za golubove.
dan danas je u izuzetnom stanju i do prosle godine je imala originalan brunir (imala bi ga i danas da ja nisam u jednoj od retkih prilika u lovu pao i iskrivio gornju cev, pa je majstor toza morao posle opravke da je ponovo brunira celu).
odlicna serija (mislim na ZH) samo malo teze, i osetljivije na atmosferske uticaje...
kad se na to navikes - imaces je za ceo zivot...
 
nemeza
 ZH 301,302 i 303 su u kalibru 12/12, 301 za lov 302 i 303 za trap i skit. Pozdrav. Bye
 
nemeza
 Oznake kombinacija kalibara cevi za modele ZH i 500.
i53.tinypic.com/2u8ys03.jpg
i54.tinypic.com/25su2ow.jpg

brojčana oznaka za ZH 354 je za kip. Pozdrav. Bye
 
Sniper Hunter
 

nemeza kaže:
Oznake kombinacija kalibara cevi za modele ZH i 500.
i53.tinypic.com/2u8ys03.jpg
i54.tinypic.com/25su2ow.jpg

brojčana oznaka za ZH 354 je za kip. Pozdrav. Bye

Znaci nemeza moja je 321 a ne 301 kako pise u oruznom listuFrown???
 
Podunavac
 Sniper Hunter zar bi to bilo neko čudo da nadležni upišu pogrešne podatke u oružni list? U mojim oružnim listovima uglavnom ni ne piše model, nego samo proizvođač i kalibar.
Tri prsta 2Kolce
 
Sniper Hunter
 Treba odstampati ovu listu od nemeze i odneti im u SUPGrin da stave na zid
 
Podunavac
 Kad sam prošle godine kupio novu bokericu, onda su mi tražili račun i tehničo uputstvo proizvođača, a posle i original kutiju da utvrde koji je model. Na kraju su mi između ostalog kao oznaku modela upisali i OU što znači ower&under (američki naziv za bokericu).
Tri prsta 2Kolce
 
nemeza
 Znaci nemeza moja je 321 a ne 301 kako pise u oruznom listu???

Ponudavac ako je u kalibru 16/16 onda je 321, i svaka kombinacija sa 16 je 32-. Pozdrav. Bye

P.S. Nije deo teme ali, u OL za moj Ferlach piše Krup - piše Krup na cevima i ima utisnut znak , kad sam pokušao da objasnim da su samo cevi krupove a da je puška Ferlach što i piše na šini i na baskuli kao i iz koje radionice rekli su da bi morali da je šalju u beograd na neku komisiju da bi to ispravili.
 
mirko knezevic
 O boze dragi sta sve necu cuti da se desilo... Pa kad ovi cesi pravili puske sa sto oznaka ko da povata vise koja je koji model...Grin To bi rekli u policiji kao argument za gresku...Grin
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
Joe the hunter
 He he nije to nista 1978 kupim ja u austriji reminkton karabin u cal.223 i odem da registujem.A tamo sedi mlada sluzbenica gleda i cudi se.Kaze koji je to kalibar ja ga nemam u nomenklaturi.E a tu sedi ilik u uniformi dobaci:ma to je americka oznaka za 7,9mm.Ja u cudu sluzbenica krene da pise ja kukam nemjte imacu kasnije probleme.Medjutim onaj u uniformi uporan.Tada se nije nosilo oruzje u sup te ja brze bolje odem kuci uzmem karabin i jedan metak 8x57.Vratim se nazad pokazem oznaku na oruzju zamolim da samo prepise to u oruzni list al onaj u uniformi opet uporan.Ja se iznerviram dam mu pusku izvadim iz dzepa metak, pitam jel ovo 7,9 on kaze jeste, e pa kad jeste gurni ga u pusku.I on zapeo i vidi da nemoze al on uporan.Na kraju mi pukne film odem kod sefa i najzad zavsim stvar.Prisede mi karabin te ga ubrzo i prodah.Dobar pogled
 
canis aureus
 ... prošle godine kad sam uzeo IŽ18... 7,62x54R, odnesem u SP da ga prijavim i sve OK ali kalibar nikako! Ili da pišemo 7,62x39 Russian ili 7,9mm!?!? Slušam i ne verujem! Izvadi službenica knjigu, lista li lista i pita me -šta si odlučio koji je kalibar, šta da pišem?!, ovde u knjizi nema tog kalibra ...x54R a ja nemam toliko vremena! ... da se ne bi mnogo raspravljaliDiskusija šef joj "naredi" da piše kalibar koji sam pokazao da piše na cevkiConfused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 

nemeza kaže:
Znaci nemeza moja je 321 a ne 301 kako pise u oruznom listu???

Ponudavac ako je u kalibru 16/16 onda je 321, i svaka kombinacija sa 16 je 32-. Pozdrav. Bye

P.S. Nije deo teme ali, u OL za moj Ferlach piše Krup - piše Krup na cevima i ima utisnut znak , kad sam pokušao da objasnim da su samo cevi krupove a da je puška Ferlach što i piše na šini i na baskuli kao i iz koje radionice rekli su da bi morali da je šalju u beograd na neku komisiju da bi to ispravili.



Nemeza druže ovo pitanje ti je postavio Sniper Hunter, a ne ja. Al nema veze, bitno da je objašnjeno šta je u pitanju.
Tri prsta 2Kolce
 
nemeza
 Izvini podunavac to sam pisao nakon ubacivanja 60-tak slika sa sajma malko kao da smo bili umorni. Pozdrav. Bye
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovački karabini češke proizvodnje KARABINI 396 22.07.2022. 10:02
IŽ -18 puške sačmarice LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 434 01.01.2020. 14:47
Crvena Zastava - Puške sačmarice LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 375 13.09.2016. 15:02
Lovačke puške sačmare Mađarske proizvodnje LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 89 29.12.2014. 11:35
Turske sačmarice "Kral Arms" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 26 27.01.2014. 12:52
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 25
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,893 posete www.srbijalov.com