Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Rusko evropska lajka


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Rusko evropska lajka
Sremac75
 

lisac kaže:
jel moze tema:Rusko evropska lajka?

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
lisac
 Rusko evropska lajka je svestrano upotrebljiv pas,sa njime se kod nas moze loviti:zec,fazan,barska divljac,DS,lisica,sakal,jazavac,kuna... takodje radi aport i krvni trag.Sitnu divljac pronalazi i dize kao cunjavac a odstreljenu aportira,krupnu(DS) oblajava i drzi u mestu do dolaska lovca.Pri radu koristi sva cula i odlicno prati lovca.Boja im je crno bela tako da se lako uocavaju u gustisu.
Vladan
 
lisac
 Aca iz Krusevca ima nekoliko lajki sa kojima vrlo uspesno lovi i takmici se a ima ih i u Sedlaru kod Svilajnca.Na zalost kod nas jos uvek nisu svrstane u lovacke pse a nepostoji ni pravilnik o ocenjivanju u radu(o tome bi vise mogla da kaze koleginica Sanja).A posto imamo na forumu kolege koji love u Nemackoj mogli bi nesto da napisu na ovu temu jer se lajke i tamo koriste kao lovacki pomocnici a takodje postoji i lajka klub.
Vladan
 
lisac
 Na youtube se moze naci mnogo klipova o lovu sa lajkama pod " laika hunting "
Vladan
 
Radonjic
 Sa ovom rasom dosada nisam nikada lovio ali sam pogledo par video snimaka na Youtube gde love medveda i mogu reci samo ovako hrabre pse dosada nisam video

http://www.youtub...re=related

http://www.youtub...8&NR=1

samo mogu reci svaka cast za ovakve pse
Igor Radonjic
 
lisac
 Pitanje za koleginicu SanjuGrinali je resen status Ruskih lajki (jesu li uvrsteni u lovacke pse kod nas) i dali je uradjen pravilnik o ocenjivanju u radu?Unapred hvala na odgovoru!
Vladan
 
lisac
 Pojma nemam kako ovaj smajli upade!
Vladan
 
sheytan
 Upade ti smajli jerbo se isti sastoji iz ":" i "D" ! Grin

Da si napravio razmak posle ":", sve bi bilo OK, verujem! iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
huntinggirl1
 pravilnik je još u ministarstvu, za sada neznam šta ima novo po tom pitanju, 
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
lisac
 

sheytan kaže:
Upade ti smajli jerbo se isti sastoji iz ":" i "D" ! Grin

Da si napravio razmak posle ":", sve bi bilo OK, verujem! iveli 3
Znaci do mene je greska...ovo mi se drugi put desava.Hvala kolega!
Vladan
 
lisac
 

huntinggirl1 kaže:
pravilnik je još u ministarstvu, za sada neznam šta ima novo po tom pitanju,
Posto znamo koliko su brzi mozda sledece godine u ovo vreme bude nekih rezultata...Hvala na odgovoru koleginice!
Vladan
 
lisac
 Rusko evropska lajka
 
lisac
 Lajka
Vladan
 
lisac
 Jbg ovo postavljanje slika je bas zahebana rabota
Vladan
 
Dikavac
 

Radonjic kaže:
Sa ovom rasom dosada nisam nikada lovio ali sam pogledo par video snimaka na Youtube gde love medveda i mogu reci samo ovako hrabre pse dosada nisam video

http://www.youtub...re=related

http://www.youtub...8&NR=1

samo mogu reci svaka cast za ovakve pse

Pozdrav Radonjicu,
Ne znam za Rusko evropsku lajku (crno bela) nisam lovio s njom, ali sa zapadno sibirkom jesam (sive, slicne vuku, sa uvijenim repom po cemu se daju razlikovati iz daleka od vuka...)Sto nekompetentnim lovcima ne predstavlja problem da ih zamene za vukaSmile I Cesto napucaju (moju cak 2 x) Za lov zimi su izvrsne, idu i pod led za patkom ili guskom..Nenadmasne su, podnose svaku zimu zahvaljujuci gustoj podlaci...Odlicno slede zeceve,lisice,vuka s njom nisam lovio(jer bi je garantovano neko ustrelio karabinom-a onda nema pomoci)isto i za divlju svinju...Za hrabrost je malo nezahvalno kazati da je najhrabrija lajka...Mnogi psi zavisno od jedinke recimo nasi autohtoni psi mogu biti isto tako hrabri,ako ne i bolji ...(STG SG.S zuti gonic,..istarci,JPG(CG) a da ne pominjemo LT pas od 7 kg koji napada vepra od 200 kg, S.Kopov ,Brak jazavcar..Za nasu klimu su ipak nepovoljni ,teze podnose vrucine,brze se umaraju..i krace zive kod nas no u postojbini..Zimski lov s njim je svakako nenadmasan..Ako ih ne ustrele...Svakako su jako inteligentne...Ali nikako i najhrabrije u odnosu na druge rase...
 
lisac
 Po meni su Rusko evropske kod nas bolja opcija od Zapadno sibirske zbog boje jer se tako izbegava mesanje sa vukom.O lajkama mogu da kazem da su jako inteligentne,poslusne i jako privrzene vlasniku a takodje i dobri cuvari.Jos od par meseci pokazuju lovacki instinkt,brat od moje lajke je sa cetri meseca i u prvom lovu aportirao tri prepelice.
Vladan
 
lisac
 To su psi koji su vrlo aktivni i treba im dosta prostora,non stop su u pokretu.Covek od kog sam kupio stene sa svojim lajkama lovi sve.Aportiraju mu fazana,patke,idu u pogon na predatore i DS rade krvni trag.
Vladan
 
lisac
 Jako su retke povrede u lovu na DS jer su veoma brze i spretne a takodje su veoma ostre kako prema ds tako i sa predatorima.Na fejsu koga zanima moze da nadje grupu Rusko evropska lajka gde ima slika stenadi koje nudi Aca iz Krusevca.
Vladan
 
zorannn
 meni su ok ove crno bele.zamolio bi da ako je moguće da dobijem 1 stene na poklon. UNAPRED Zahvalan
[img][/img]
 
lisac
 Zorane stenad prodaje Aca iz Krusevca cinimi se po 150 evra ,i ja sam kupio po toj ceni u Sedlaru kod Svilajnca.U Srbiji ih ima jako malo a i dosta su ukrvljene sto smanjuje broj konbinacija za parenje,tako da ces tesko doci do steneta na poklon.
Vladan
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Zapadno-sibirska lajka KINOLOGIJA 31 09.10.2017. 17:36
ISTOČNO SIBIRSKA LAJKA[FCI No.305] KINOLOGIJA 7 23.05.2012. 17:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,010 posete www.srbijalov.com