Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: TOZ


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
TOZ
Igor
 Danas pricao sa drugarima i dotakli se teme lovackih pusaka TOZ. Jedan od njih je u bas hvalio bokericu toz-120, malo sam gledao na njihovom sajtu moja zamerka je samo tezina ako neko poseduje istu neka je malo vise opise.

Dobar pogled.
 
ZOKA
 Da li je to TRAP puska, TOZ TT120 TRAP? Ako jeste imao bih ja dosta toga da kazem.
 
Igor
 Ono sto sam video na njihovom sajtu da je vise namenjena za lov ali kako pise proizvode se modifikovani modeli za trap i skit.
Ima dve duzine cevi od 71cm i od 76cm tezina 3.kg zavisno od vrste drveta itd..
Praksa sigurno kaze drugo?

Dobar pogled.
 
nenadx
 TOZ,Tulski oruzarski zavod.Kod nas se slabije zna o ovoj starom i izvanrednom proizvodjacu oruzja.Najvece zlo je sto se poistovecuje sa prosecnim kvalitetom,a rec je o majstorima svetskog vrha na kojim moze da im pozavide mnogi.Evo jednog proizvoda.
i50.tinypic.com/a4349l.jpg
Dobar pogodak
 
Cvele
 Ovo je neverovatno lepo Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Cvele
 nenadx, jel imas ovu veliku sliku ? Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nenadx
 Tamo su fantasticni graveri,napisacu malo vise o TOZu kada ugrabim vreme.A moze i neko drugi,posebno sto se uglavnom prica o Austrijancima,Nemcima....Imam kataloge raznih oruzarskih firmi,ali nemam skener.Kada prebacim kod prijatelja postavicu.
Dobar pogodak
 
nikola-79
 Pozdrav za kolege gledosam tu rusku novu pusku toz 120 lepa puska ali malo teska .Ali stose tice iz je bolja od toza bolje je napravljen kuciste i glava je dosta cvrsca na iz nego na tozu i toz 120 nema automacku kocnicu nego moras uvek sam da pazis da zakocis ,jedino stoje toz malo mekanija na okidacima nego iz .Ali iz je i skuplja a toz jeftinija ,koloko para toliko i muzike .Dobar pogled .B)
 
nenadx
 Zemljace Nikola,tacno je da je od onoga sto je kod nas uvozeno IZ bolji,tj imao neke prednosti.Tema je TOZ pa kada sam video da su prethodni razgovori zavrseni,prebacio sam na opstu temu o TOZu.Rekoh ajde da malo priblizim ovu marku malo vise,tj,onu manje poznatu.Cvele klikni na sliku,malo ce se uvecati.
Dobar pogodak
 
Cvele
 Znam da ce se malo uvecati, ali mislio sam malo vecu sliku, jel imam dobrog majstora(gravera) u komsiluku pa reko' da pokusa da skine ovo Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nikola-79
 Ali stalisu nesto uvoziti Toz u srbiju gledosam jednu u Valjevu i bila je cena trideset jednu hiljadu prije godinu dana .Puska taje u magnum kalibru 12 76 . Ima tri promenjiva coka ali sluso sam od kolega na sajtu lorist od gospodina puskara toze da imaju problem da znaju da im igle pucaju na tome tozu 120 sad jel to istina ili nije .Ta puska ima lep kundak ima lep obrez na kundaku drzosam tu pusku u rukama ali nisam puco .Ali nasi lovci dosta fale Toz 34 ep stara puska ali dobra i nepoderiva .Stidljiv
 
nenadx
 Problem sa iglama je postojao,ali samo u nekim varijantama.Nesecam se tacno da li je bio problem u konstrukciji mehanizma ili losije legure igala.Ali dobar puskar je to resavao.Treba reci da oni prave ogroman br,pusaka i modela,pa onaj deo koji je u velikim serijama svakako ima nedostatke.Potrazite malo na internetu i nacicete verujem i vrhunske.Recimo serija MC ima vise modela a medju njima vrhunske,kako po materijalu,mehanizmu..tako i u luksuznim verzijama.One su vrhunac puskarskih majstorija.
Dobar pogodak
 
nikola-79
 Ma nema lose puske za pravog lovca .Pola vas jos koristi 60 posto zastavine sacmarice pa svi lovite .A stose tice mc puske nju mozes da usporedis sa Beretom tosu puske dobre jasam gledo jednu cena je bila 2000 evra mc .Toliko vredi ta puska a mozda i vise pogotovo , kombinacija ili driling ili kuglare .Dobar pogled .Bravo 2
 
hzoran
 ja sam eto ponosni vlasnik toz 34 .dobio sam je u poklon od ujaka koji je takodje lovac. dve godine je koristim i zadovoljan sam .puska je utegnuta i za sad nisam imao problema sa njom .kolege sa kojima lovim se slazu da je to izdrzljiva "radna" puska .nadam se da ce mi uz redovno odrzavanje verno sluziti. eto toliko od mene za sad pozdrav
 
Boban
 Sto bi se reklo " Svaka je puska ubijata " i svaka suplja cev ubija.
Ja kazem,svakom lovcu je svoja puska najbolja.
Moj jedan poznanik ima Orozaru koja je vezana gumicom da se ne otvori i koja se klati u glavu puske da imate osecaj kada opali da ce da se raspadne.Ali covek nema drugu i njemu sluzi i nece da je menja,ja sam hteo da mu pomognem oko kupovine druge puske ali on nece da cuje za drugu pusku.Confused
 
MAKEDONAC
 E ovako GOSPODO MOJA DRAGA :
Taj TOZ (120 E1) imam vec 7-8 godina.
Moja je : Trap model (cevi 760mm)
Cokovi su fiksni jedan je pun cok a drugi je 0,6.
Tezina je 3 ipo kg.
Ima ejektore i
Ima regulator koja cev ide prva -gornja ili donja.
Ima jedan okidac.
Sa iglama nisam imamo problema (biju po kapislama uhhhh...)
Ali moze se desiti mali problem sa "sinama" koje prolaze kroz
glavu puske a sluze za "natezanje" cekica i kao indikatori koja
je cev "opalila" da bi se aktivirali ejektori.
Naime: kad prolaze unutra kroz glavu neki od njih moze dodirivati drvo koje nije dobro odstranjeno unutra pored samih mehanizama.
Kad ta "sinica" dodirne drvo onda se ukoci i imitira kao da je ta cev okinula pa izbaci i neopaljeni metak.
Problem se jednostavno resava: odvoji se drvo kod glave (odsarafi se kundak) pa se malo i pazljivo dletom odstrani oko 1-2 mm drveta koje obuhvata glavu puske kod mehanizma.
U globali teza puska (pa i ja sam tezak tip pa sta?),izgled snazan a po funkciji pouzdana.Za mene poseduje sve sto lovna puska treba imati.
U Skopjlu sam je kupio onda oko 670 eurica.
Na glavi je masinska (laserska0 gravura.
Za sada toliko o njoj.

Sa dobrim pogledom gospodo!
PZ
 
Branko Su
 Kolege lovci,TOZ-120 12/76 mv1e kupio sam jula '08 god.,radi kao sat mada pomalo gruba puška.Međutim,polu-čok je pukao ove sezone a nigde u Srbiji nema da se nabavi rezervni pa mi je ostao samo pun čok i dva cilindra,jednostavno kažu da Rusi nikako nisu slali delove za ove puške.Zašto-to niko ne zna,ako neko od vas zna gde možda ima bio bih mu zahvalan.
 
canis aureus
 Imao sam TOZ 34E, bio sam zadovoljan i samo bih je hvalio sta god da kazem! Na njoj sam samo zamenio "drvo"(odlican orah i po meri) jer mi se ono fabricko nije svidjalo inace nista se nije kvarilo!

Sad imam od TOZa trap pusku TOZ 57T 1C i na njoj sam samo morao kundak da prepravim na odgovarajuce dimenzije i to je to!!
Neznam koliko je stara al sam je nabavio u skoro fabrickom stanju. Sasvim sam zadovoljan!
Odlicna puska!!
 
nenadx
 Evo jos jedne lepe gravure Toz MC i49.tinypic.com/no62dz.jpg
Dobar pogodak
 
canis aureus
 Sa ovom je drug Tito lovio!
TOZ 16/70
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 27
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,879 posete www.srbijalov.com