Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Puh


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Puh
nenadx
 Ove male zivotinjice izgleda retko ko lovi.U redu trenutno su pod zabranom lova tokom cele godine,ali to je privremeno verujem.Naime njihova brojnost je povezana sa urodom zira bukve i hrasta.Pa kada dobro rodi zir puhova ima na sve strane.Kod nas zive 4 vrste,ali je jedna interesantna lovcima.Sivi ili veliki puh pored lepog krzna ima mast koja je lekovita,ali i veoma ukusno i cenjeno meso.Meso se sprema na nekoliko nacina,pa su poznati i kod nas tradicionalni nacini a u nekim zemljama su specijaliteti i u hotelima.Ako nekoga interesuju detaljnije ovi glodari,rado cu ih pribliziti. i39.tinypic.com/2603e3q.jpg
Dobar pogodak
 
Boban
 Vala meni su bas ruzne,fuj.Sad
 
nenadx
 Da otvorimo temu miss ili mister
Dobar pogodak
 
nenad_franc
 to je interesantna zivotinja,telo misa a rep od veverice! kod mene ih zovu ,,stavor",naseljava se ljudima po kolibama i zna da pravi stete,pa ljudi muce muke sa njima!
 
nenadx
 Jeste,eto kada si pomenuo,zaboravio sam da ga u tom delu srbije zovu stavor.A i kada se zavuce u kolibe i vikendice haos.Nalazili smo ga u sporetima,pecima,zavuku se preko dimnjaka,a probusi prst bez problema,ako se uhvati rukama.Evo jednog u ruci,doduse ovo nije sivi ili veliki puh i41.tinypic.com/29giyae.jpg
Dobar pogodak
 
canis aureus
 AHA
druže moj, to je ta živuljka što te "maltretirala" po šumama!?!

Nisam imao prilike da je vidim u prirodi, tako da tek nešto znam o njoj iz literatureConfused
-nadam se da nisam jedini zainteresovan za "detaljnije približavanje" jer verujem da je malo onih koji su upoznati sa ovom "divljači"
 
nenad_franc
 da,ima ostre zube,otac ih je hvatao pre,a ni nokti mu nisu za potcenjivanje Smile hotje i da pravi rupe u stvarima,jednom coveku sto cuva pcele prave probleme sa kosnicama! i tesko ih je uhvatiti,jedino ako se zavuku negde odakle nemaju izlaz,inace ja sam gledao kako ide od stablo na stablo preko grana! ja nemam neko znanje o njima jedino ov sto sam ih vidjao!
 
bela
 tako su malecki da bi mi trebao ćoroskop da ih vidim.
baš su slatki.
vižlan i terier
 
Lovac sa NLT-om
 

bela kaže:
tako su malecki da bi mi trebao ćoroskop da ih vidim.
baš su slatki.


Morali bi da se zumbiraju.........
Samo NLT..... B)
 
nenad_franc
 ovaj u ruci je sitan,a ovi kod mene su od prilike veliki kao i veverica,pa lepo legne na nisan Grin
 
Lala
 

Lovac sa NLT-om kaže:

bela kaže:
tako su malecki da bi mi trebao ćoroskop da ih vidim.
baš su slatki.


Morali bi da se zumbiraju.........


Za zumbiranje se koristi zumb, a za zumiranje zoom! E sad, zavisi ko šta hoće da postigne Smeko
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac sa NLT-om
 Lalo slabo gledas Belu ladju...citirao sam Shojica......... Njanjanja2
Samo NLT..... B)
 
Vucko Jagodinac
  Simaticna i lepa zivotinjica ali mnogo dosadna. Gotovo da ne moze da se spreci da udje u drvenu kucicu bez obzira da li ostavljate unutra hranu ili ne. Moj drugar ih je imao u jednoj zatvorenoj ceki i taman kad mu dosao vepar na hreniliste ( a ceka ga tri meseca i uvek ga zaj...), puhovi poceli da se jure i da skacu po ceki da su mu gotovo oci isterali. Sta je bilo sa veprom mozete misliti.
U jednoj kucici koju koristimo za spavanje se bili naselili i nismo mogli da ih se resimo dok se nisu uselile zmije doduse smukovi. jednog vikenda jedan od metar ipo a sledeeceg vikenda tri komada od po metar. Morao sam rucno da ih izbacim.
Sta reci dva dobra nikad ne idu zajedno.
Sto se tice mesa i jela cuo sam da se jedu ( kao i bizamski pacovi , nutrije i jazavci ). Jednom mom kolegi zena iz Gorskog Kotara i kaze da ih tamo love specijalni puholovkama i da koriste meso za jelo
 
nenad_franc
 a da,sto rece vucko,gde se oni nasele nema spavanja, jer se po celu noc jure po tavanu!
 
nenadx
 To su oni druze,cirkus su mi pravili.Puhovi(glodari Rodentia)U svetu ih ima 12 vrsta,od toga 5 u Evropi a u nas 4.Sivi ili obicni (Glis glis)Mali ili vrtni(Eliomis quercinus),Puh lesnikar(Muscardinus avellanakius)i Ropski puh(Dryomis mitedula)Sivi je najveci do 30 cm.rep 10 do 13 cmTezina 40 do120 gr.ali u jesen ako je rodio dobro zir doguraju do neverovatnih za njih 350gr.Sivi se koti samo jednom godisnje,a ostali i vise puta.U proseku ima 4 do 6 mladih u leglu,ali bude i 11.Zivi do 9 godina.Zive u hrastovim,bukovim,mesovitim sumama i starim vocnjacima.Hrani se zirom,lesnikom,vocem ali i jaja manjih ptica pa cak i mladunci.Preko dana se zavuku u supljinama drveca,tavanima starih kuca,stajama...Izrazito je nocna zivotinja.Zimi pada u zimski san koji traje 5 do cak 7 meseci.Mast puha se koristi u narodnoj medicini za lecenje rana,opekotina...Inace vec je receno.kakva su napast. Nocu kada znate da su oko vas bar desetak,cim upalite far nestanu,tj vesto se kriju iza grana i umire,posle gasenja nastavljaju svoje aktivnosti i jurnjavu kao da nista nije bilo.I tako u nedogled.Inace tacno je,u Gorskom kotaru(Hrvatska) se tradicionalno odrzavaju lovovi,koji se zavrsavaju vecerama i specijalitetima od puha.Naravno to rade zamkama isl,jer se klasicnim lovom nebi najeli.Ovde bih se ogradio jer neznam da li se i sada tako radi...Evo i slike malog puha,koji je najslicniji sivom. i40.tinypic.com/2qwlkdl.jpg
Dobar pogodak
 
Nemanja Djurovic
 kod mene u vikendici na 1700m nadmorske visine prave haos izgrisu duseg udju i tamo se okote....
kod nas ih niko ne ostreljuje lovackim oruzjem vise je to neki otrov(garnle ili slicno)mada kad bi se ostreljivali dbr vazdusna je za njih ja mislim majka Presrean
 
nenadx
 Hvataju ih zamkama.Prave ih Slovenci i Hrvati i izlazu po sajmovima.Ukusni i krzno lepo.Mamac jabuka...a slican princip klopki kao za miseve,pacove.
i54.tinypic.com/11ub3bo.png
Dobar pogodak
 
slavko75
 ja sam je prvi put video letos na otvoru lova na srndace u Skelanima kod Bajne Baste, imamo vikendicu na brdu i nismo u nju ulazili par meseci taj dan kad smo otvorili vrata to je bila katastrofa sigurno pedesetak komada metlom smo ih udarali, to bre frkti na sve strane ,iskreno receno ja mislio da su neke male veverice
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
Jank
 Kod Slovenaca je to specijalitet oni bi i pacova pojeli a ja to nebi probao ni za živu glavu. A da su dosadni to je katastrofa u mom kraju se nastanjuju u šupljini starih stabala a kada sazri neka kruška ili jabuka eto njih ...prosto je obrste....Shock
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
slavko75
 nisam znao da se jedu ,cim cepnem prvog odma na sis ideRotilj
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,823,875 posete www.srbijalov.com