Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ime za psa


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ime za psa
nenad_franc
 u dilemi sam koje ime da dam onom malom muceniku Smile prva asocijacija za ime je ime od nekih bogova i ime koje nema svako drugo kuce,tipa dzeki! Grin
imena bogova koja su mi pala na pamet su:
ares - bog rata kod grka
had(koje mi zvuci mocno) - bog podzemlja kod grka
loki - nordijski bog nestasluka
thor - nordijski bog groma
odin - nordijski bog rata(cini mi se)
i vise mi ni jedan bog sa nekim meni zvucnim imenom ne pada na pamet! jel imate vi neki predlog? Smile meni je uvek bila zelja da imam zenskog kera i da je zovem hera(po meni najlepse ime) Smile
 
kriva cevka
 e druze to je samo na tebida odlucis.ne moj samo neko glupo ime,naime moj drug je svog kerica od malena zvao mali.i keric navikao na toime i sad kad ide u lov i ker ode za lovinom i nemaga,a ova budala od mog druga zove sve redom i pita jelsi mi video malog negde Smile
daj mu neko nase ime:tito,saban,brena(to su imena kerova nekih mojih kolega)iveli
 
darkon
 Od ovih koje si naveo,meni se svidja Ares i Loki.
Na tebi je da odlucis,jer ces ipak ti ici sa njim u lov.

Kako je malisan?Popravlja li se?
 
Sniper Hunter
 Neka bude Cezar nije bog ali je bio skoro kao bog u njegovo vreme GrinBravo 2Pas Nenad da se okumimo a???Smekoiveli
 
darkon
 Jednom od mojih kerova je ime u rodovniku Astor,ali ga mi zovemo Oskar.
 
nenad_franc
 darkon,naravno da je moj izbor,ja sam samo mislio da mi vi date predloge Smile ares je bila moja najjaca solucija,loki je bio moj omiljeni nordijski bog dok sam igrao jednu igricu,a inace ako si gledao flm ,,maska",on je napravio tu masku. a had mi onako mocno zvuci,kad se izgovori Smile za sad je dobar,zivahan keric,voli da se igra i da se mazi,a jede kao lud Grin kad mu sipam granule nema puno da se razmislja,samo se trese rep Grin dao sam mu za parazite,pa ga sad malo muce gliste i ima grceve u stomaku,ali ce ih valjda izbaciti pa ce ga proci! nisam nigde isao da mu uzmem vitamine i kalcijum!


sniper,cezar kad se gleda sa jedne strane nije lose jer je bio osvajac teritorije i tako ovaj moze da osvaja polja,ali sa druge strane je bio vladar pa nebih bas da vlada Grin
 
nenad_franc
 

darkon kaže:
Jednom od mojih kerova je ime u rodovniku Astor,ali ga mi zovemo Oskar.


meni se isto svidja ime astor,ali u komsiluku vec ima jedan poenter sa tim imenom Smile
 
darkon
 Ma ima puno lepih imena.Ti si naveo nekoliko,mi smo ti dali neke predloge.
Jedno je sigurno,a to je da keric nece sigurno da se buni koje god ime da mu das.Njemu je sad najvaznije da ima da jede.Grin
 
petar
 Sad ste me nasmejali, pa sam se setio, jedan moj prijatelj ima psa kojeg je nazvao Prcko, a on ima tako neki smesan glas pa kad mu pas ode a ovaj pocne da vice, "Prcko, Prcko, dolazi nazad", a pola ekipe da popada od smeha...SmekoSmeko
Just like old times!
 
nenad_franc
 odluceno je da se zove ares,pa cemo hvala bogu da ratujemo po polju Grin
 
neca90
 Jedan lovac iz moje grupe svog nemackog kratkodlakog pticara zove Tudjman!...Ker inace ima 16 godina,a rodio se kad je bio onaj rat 90-ih,tacnije '94.Pa mozes da nadjes inspiraciju i na tom polju..Buduci da je tvoj pas muzjak,po meni bi lepo ime bilo Leo,Al...a kod zenki Dona,Lara,Lisa itd.Bitno je da ime nije dugo i da se lako izgovara.
 
Lala
 Hehehe, mog Mastera, dok je čekao da ga preuzmem, Admin prekrstio u Mustafu Grin samo nije stigao da ga odvede na obrezivanje Smeko
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Ima imena raznih,sve stvar ukusa i raspolozenja u tom momentu.
 
petar
 Ja sam resio ako Bog da da nabavim NOD. Trenutno imam zenkicu NKD, ali bi mi jos jedan pticar dobro dosao. Resio sam da bude muzjak i dacu mu ime Odeon, to je inace bio starogrcki bog brzine, a ime mi zvuci jako dobro i jednostavno, pas ce ga lako upamtiti...B)
Just like old times!
 
Nikola M
 HEHe evo i mene ste potsetili na nesto sto se desilo kod nas u lovu .Imao jedan decko kuce i dao mu ime Ceda ,a ima jedan covek isto smo ga zvali ceda i krenemo mi u lov i ovem nestane ker i vice on cedo dodji nazad nema nista i on pocne da psuje Cedo j... ti m... Ovaj covek mislio njemu psuje i pobiju se kad smo se vratili iz lova i evo ovaj covek ni dan danas nije dobio oruzje. A ja mislim da je najbolje ime neko koje nema nijedan ker u lovu! Npr: Kao moj labrador zovem je Linda Nije ime nekog boga ali meni je lepo e sad imam dilemu kako da dam ovoj drugoj kerusi ?
Dobar Pogled
lovac
 
bela
 kera treba zvati kratkim imenom odrečnim .često budu u šumarku tršćaku ... uvek neko šuškanje Pasšta ometa kera. znači kratko ali da odzvanja pri dozivanju.
vižlan i terier
 
arnotije
 Daj mu ime kako hoces,vazno je da zna sta mu je posao i da se odaziva,sve ostalo je stvar ukusa,inace ovo mi je drugi pticar zove se Lea bas kao i ona pre njega,a ovo Arnotije na profilu je od Arno(na makedonskom dobro) doberman koji mi je uginu prosle godine nakon 6 predivnog zajednickog zivota.PoSpavanje
 
Nex357
 Moj se zove Arkan , a ime mu je dala moja zena ... ko ne veruje mogu da mu slikam pasos Grin
 
Jank
 

bela kaže:
kera treba zvati kratkim imenom odrečnim .često budu u šumarku tršćaku ... uvek neko šuškanje Pasšta ometa kera. znači kratko ali da odzvanja pri dozivanju.


Slažem se sa belom ime treba da bude kratko ali snažno......kako da dozoveš kera ako u imenu nema neki samoglasnik..(kao na primer Hrt ).....drugo ako mu daš neko naše srpsko ime (kao na primer Blagoje) pa ga još u lovištu glasno pozoveš, može neki Blagoje da ti majku i sve po spisku.....Ime koje ti koristiš ne mora da bude kao ono u rodovniku ....prema tome budi KUM svom pomagaču tako da ti bude lako da ga pozovešššššš.... i još ovo na sajtu Kinološkog saveza Srbije ili na sajtu Moj Ljubimac ima još nekih koji se bave kučićima samo ne mogu da se setim e tamo imaš spisak svih imena pasa od A do Š pa biraj ago koliko ti drago....Pas
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Lovac iz Vrbova
 Brnja i dzeki,tih mi je imena više preko glave...Sad
Frown
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 26
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,913 posete www.srbijalov.com