Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 270 Win.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
270 Win.
Joe the hunter
 

canis aureus kaže:

270 kaže:

canis aureus kaže:

270 kaže:

Da li je dobar ili ne ja stvarno ne mogu o tome da pričam jer sa ovim kalibrom nemam ni mnogo odstrela DS a ni odstrel stvarno krupnih DS! Međutim znam par lovaca specijalizovanih za DS koji imaju ili su imali više karabina u različitim i mnogo jačim kalibrima pa DS naj više love i hvale baš .270!!! A ne znam ni jednog koji ga je koristio a zatim prestao jer sa njim nije bio zadovoljan!!!


Trt Milojka
... ta baš su "specijalizovani" ondaK ...


Kad neko samo lovi od krupne divljači DS, više godina, i ima u proseku više od 5 odstrela godišnje znači da se specijalizovao za lov ove divljači! (ne da je postao specijalac)!
E jedan od tih koje poznajem je koristio 30-06 i 7x57R a 270W mu je skupljao prašinu jer ga je dobio na lovačkoj zabavi, Uplatilo LU karabin u lokalnoj prodavnici a kad čovek došao da podigne ostao samo taj!
Elem, jednog lepog dana pošto je za kombinirku ostao bez municije, a na 30-06 zbog pada raštelovana i optika i mehanika krene on da pegla svinje sa tom do tad ne korišćenom Zastavom 270W BEZ OPTIKE!
Epilog nakon te sezone: 30-06 i kombinirka prodati a čovek lovi svinjčiće već više od 10 godina sa 270Win. i dalje bez optike, i nema nameru da ga menja i ako je spolja od intenzivne upotrebe u jadnom stanju (brunira na pojedinim delovima gotovo i da nema a drvo izlizano do "visokog sjaja")!!! Municija samo PPU SP 9,7g, probao i drugu al sa ovom zadovoljan, par komada 8,4g RWS HMK koji mu pretekoše od veće količine, ja sam mu pokupio Grin!


Bravo 2....Grin.... no comenAt Confused
1.Razlog prodaje kombinirke je taj što je specijalizovaTi ost'o bRez municije?!?
2.Mora da bijade pad sa većU visinu tog u .30-06 kad se pored optičkog raštelov'o i mehanički Shock
... ne vidim iz izloženog da je razlog prodaje tj zamene kalibra nezadovoljstvo sa prethodno korištenim ... da je se umesto "specijalizacije" bolje pobrinuo da ne ostane bez municije(a 7x57R nije preterano egzotičan i redak u nas) i da je malo više posvetio pažnju i poveo brigu oko bezbednog nošenja i čuvanja oružja(da mu ne ispada oružje sa visina i sl) nikada ne bi morao da menja, recimo, po mom mišljenju bolji za lov DS .30-06 za .270Win ... ali ...
Lično mislim da je za lov DS bolji .30-06Spr. i nikada ne bih namenski za lov DS odabrao .270Win! Već sam naveo da smatram da je .270 OK ali za lov DS ...

Da li još iko misli da je za lov DS u prednosti .270Win nad .30-06Spr.?!?
-sa .270 nisam lovio ali zato sa .30-06 jesam poprilično ... ako bude argumenata koji će moći da dokažu prednos' .270 nad .30-06 povlačim se iz dalje diskusije i više neČu ni reči napisati ... a to što je jedan ost'o bez municije i što mu puške ispadaDu ...Trt Milojka
...






Vidim da mnogi misle da je 270 ekvivalentan sa 7x64 to nije tacno ekvivalent sa 7x64 je 280 rem.
 
SUMO
 ne mislimo, nego je ovo bleda kopija 7x64Grin
 
SUMO
 jos im trebalo toliko vremena od 1917. do sezdeset i neke...
 
270
 Veliko je pitanje da nije i čika Breneke malo kopirao npr. 7mm ROSS je nastao još davne 1905 i osvajao silne nagrade na streljačkim takmičenjima i u Americi i u Evropi a i prvi je karabinski metak koji je imao brzine preko 3000 ft/s, a oblik čaure mnogo podseća na 8x64 (1912) odnosno 7x64 (1917)!!!
Uzgred 280 Rem nije nastao kao kopija 7x64 već je grlo 270W prošireno sa .277 na .284 kako bi mu se smanjili radni pritisci i dobio pouzdaniji rad u poluautomatskim karabinima!!!
 
Joe the hunter
 

270 kaže:
Veliko je pitanje da nije i čika Breneke malo kopirao npr. 7mm ROSS je nastao još davne 1905 i osvajao silne nagrade na streljačkim takmičenjima i u Americi i u Evropi a i prvi je karabinski metak koji je imao brzine preko 3000 ft/s, a oblik čaure mnogo podseća na 8x64 (1912) odnosno 7x64 (1917)!!!
Uzgred 280 Rem nije nastao kao kopija 7x64 već je grlo 270W prošireno sa .277 na .284 kako bi mu se smanjili radni pritisci i dobio pouzdaniji rad u poluautomatskim karabinima!!!






Ja ne rece da je 280 nastao kao kopija 7x64 nego da je ekvivalentan sa njim.
 
270
 

SUMO kaže:
ne mislimo, nego je ovo bleda kopija 7x64Grin


Gospodine Joe nisam na vas ni mislio ali kao što vidite ima kuj reče da jeste!
 
SUMO
 Jao kolega 270, potpuno si u pravu. Evo zaboravio sam da ti kazem da lovim sa karabinom 7mmROSS, da PPU pravi odlicnu municiju za njega i da je vrlo efektan.Malo me nervira kod Zastavinog M70 u kalibru 7mmROSS sto je rucica ukrivo, al` obara srndace samo tako.
I ustvari taj oruzarski genije, nenadmasan i dan danas ustvari je plagijator totalni. Veliki broj lovaca po celoj Evropi lovi po svetu sa kuglama i zrnima koje je on napravio, a znam odlicno da je moj pradeta Milutin inace strastveni lovac lio sam kugle skoro identicnih oblika i boja i skidao sve sto trci i leti po Obrenovcu i okolini.
Zato cu uskoro da podnesem zahtev da se kugla ne zove Breneke nego Vladek, a zrno ne BrENeK/R nego VladeKGrin

Povlacim se iz dalje diskusije. Samo napred.
 
270
 Ovo na žalost nisam ja prvi izreko već veći lovac i stručnjak od svih nas na ovom forumu!
Ja samo moram da se složim sa njim!
Kratko i jebitačno!
Autor: Jack O Conor!
(klikni 2x za veću sliku)
 
canis aureus
 Jack, Jack ...
If a hunter does not do its part, his gun is not necessary Confused

... ali Odobreno
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
mirko knezevic
 Prodajem browinga definitivno....Sad Sto bi ja bio budala medju onih 95% lovaca koji za lov divlje svinje koriste 30-06 i 8x57. Kada mogu da budem pametan medju onih 5% koji koriste 270....Smile
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
270
 

mirko knezevic kaže:
Prodajem browinga definitivno....Sad Sto bi ja bio budala medju onih 95% lovaca koji za lov divlje svinje koriste 30-06 i 8x57. Kada mogu da budem pametan medju onih 5% koji koriste 270....Smile


Obzirom da imaš onu Aluminijumsku verziju sa cevkom od 51cm iz koje zrno od 30-06 izleće manjom brzinom nego 308W iz karabina sa čvrstim bravljenjem, nećeš da pogrešiš ako ga prodaš, i ja bi to uradio da ga imam!
Doduše ja ga nikad ne bi ni kupovao!!!
 
canis aureus
 ..... Grin ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 

270 kaže:

mirko knezevic kaže:
Prodajem browinga definitivno....Sad Sto bi ja bio budala medju onih 95% lovaca koji za lov divlje svinje koriste 30-06 i 8x57. Kada mogu da budem pametan medju onih 5% koji koriste 270....Smile


Obzirom da imaš onu Aluminijumsku verziju sa cevkom od 51cm iz koje zrno od 30-06 izleće manjom brzinom nego 308W iz karabina sa čvrstim bravljenjem, nećeš da pogrešiš ako ga prodaš, i ja bi to uradio da ga imam!
Doduše ja ga nikad ne bi ni kupovao!!!


Interesantno je da Browning svoj model Bar (koji je jedan od najpopularnijih lovačkih PA karabina), koji pravi u bezbroj verzija, ni u jednoj ne pravi u kalibru 270 Win. a sve modele pravi u kalibru 30-06 Spr. koji je najčešći kalibar u ovim puškama. Dali su u Browningu stručnjaci neškolovani i neupućeni ili je po sredi nešta drugo? Osim američkog marketinga.ROFL
Tri prsta 2Kolce
 
kempi
 Za kolegu podunavca http://www.egun.d...id=4276048 pravi pravi itekako i 243i 280 rem i jos sto sta!!
 
sheytan
 KEMPI, OVO SI SAD IZMISLIO! TO NE POSTOJI! Stari

Ima samo ovo u ponudu:

http://www.browni...sp?f1=002B

pa se zatim klikne na 270, pa izadjedu neke sprave raznolike:

http://www.browni...&msrp=

itd, itd... Grin

Tebra Podunavatz, ne zameri, naravno! iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Podunavac
 Kolega probaj da nađeš novi Bar u prodavnici (ne samo kod nas nego i inače u Evropi) u kalibru 270 Win. pa ćeš da vidiš kakva je ponuda. A u kalibru 30-06 Spr. je više od 50% ukupne proizvodnje i ponude.
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 

Podunavac kaže:
Kolega probaj da nađeš novi Bar u prodavnici (ne samo kod nas nego i inače u Evropi) u kalibru 270 Win. pa ćeš da vidiš kakva je ponuda. A u kalibru 30-06 Spr. je više od 50% ukupne proizvodnje i ponude.


Kao shto je i kod bilo kojeg drugog qrabeena, + - ! Grin

Inache, moj jedan pobro ima 243w, poruchio preko Grofeta, shto znachi da moze vjerojatno i 270w da se poroochi... Mmmm... Gladan
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
kempi
 U Evropskim prodavnicama ima svasta i sto ti na pamet nebi palo da postoji, ali dzabe kad mi nismo u mogucnosti da to i kupimo.
 
Podunavac
 Tebra evo Browninga za evropu. Pogledaj ponudu i pokušaj da ga nađeš u kalibru 270 Win. Američku ponudu ne treba gledati, jako nam je daleko i nedostupna u svakom pogledu. A naravno da će za njih da ga rade u većini njihovih kalibara. A probaj da nađeš bilo koji model a da se ne radi u kalibru 30-06 Spr. Nema šanse da ga nađeš. Osim Short Track modela koji ima kraći sanduk rađen isključivo za short magnum kalibre.

http://browning.e...p;group2=1
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 Nema ni Argo Comfortech 300wm sa 24" cevkom u EU, pa ga ja poroochio, platio i klatio! Grin

A, ponavljam, 30-06 je najpopularniji kalibar na svetu, i normalno da SVAKI model, kome to sanduk dozvoljava, postoji u ovem qlibru...

A 270w ovde nije popularan previshe, pa ga i nema u redovitoj ponoodi, shto ne znachi da ne moze da se poroochi! Za pare moze i BAR u 12/76! Grin
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,132 posete www.srbijalov.com