Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Vuk


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Vuk
nenadx
 O beogradu kao simbolu zloupotrebe i svega lošeg u politici,ekonomiji.....nemoramo raspravljati ovde, ali možemo o situaciji na terenu...Hajde navedi neki podatak Možda misliš na sledeću - vuka prema proverenim informacijama nema u Banatu, iako je zakonom zaštićen.
Dobar pogodak
 
Cvele
 Vuka nikad vise. U pogonu na divlje svinje proslog vikenda prilikom obilaska terena naisao sam na trag 4 vuka koji su usli u nas teren i jedan je od ta 4 izasao, non-stop prate copore divljih svinja, gde su tragovi svinja tu su i oni. Nasli smo neki trag svinja i deo nas se postavilo a deo pos'o u pogon-na trag... cujem kako na stanici javlja jedan-drugome "pazi ide prema tebi nesto" bilo mu je daleko pa nije mog'o da vidi sta je, posle nekoliko minuta je na stanici zapistalo "vuk" iz momenta sam se najezio, i ocekivao svakog trenutka pucanj, ali ni od kuda da dopre, zavrsio se pogon, vepar se umetnici izvuk'o, sakupljamo se i prica lovac prema kome je is'o vuk "Izas'o je na livadu na oko 60m od mene, i na sred livade zastao i gledao u mene..." svi smo ga u neverici slusali, kaze ja sam ga nisanio, ali nisam smeo da povucem obarac jer je u tom pravcu bio postavljen drugi lovac koji zbog same konfiguracije terena nije mogao da vidi vuka, naravno vuk se izvukao bez opaljenog metka i zive glave, a lovac koji se gledao oci u oci(preko snajpera) sa vukom je ceo dan bio zamisljen, kao da je gledao kroz nas... Mogu da zamislim kako mu je bilo... Takodje konstatacija je da ima mnoogo manje srnece divljaci nego prosle godine, sto je pokazatelj kol'ko se vuk razmnozava...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nidzamotocross
 Nenade gazdovanje vukom je mnogo tesko. Misljenja sam da je cak za udruzenja na jugu to nemoguca misija. Za uvid u kretanje, broj copora i broj clanova copora treba mnogo prepesacenih kilometara po planinskim vrletima, dani i dani posmatranja, pa i posle svega toga nemamo tacan uvid u populaciju vuka. Gde ce ovi nasi na jugu da obezbede sve to.. Nema si veze..

Tek onda kada vukovi imaju stence, pa potraga za hranom se poklopi sa planinskim selima, kada ode mnogo stoke, nestanu psi sa lanca, nestanu kerovi u planini kada stisne zima, tek tada se razmislja o vuku.

Lovci donekle imaju postovanja prema ovoj zivotinji, bar mi koji smo se sreli oci u oci sa ovom zivotinjom znamo koliko je velicanstvena, ali seljak kome zivot zavisi od stoke, nema sanse da promeni lose misljenje o vuku, nema sanse. Taj ce pokusati da ga ubije kad god moze. I to se nece promeniti nikakvim zastitama i nikakvim strucnim radovima o vuku.

Meni je vuk sa lanca, desetak metara od kuce i to psa sa cijim nestankom je nestao i deo mene.. To nikada vuku necu da oprostim, iako ga najvise postujem od svih zivotinja iz nasih suma. Takodje smatram da vuk odstrelom nece da iscezne.. Proteklih nekoliko godina moja grupa je odstrelila nekih 15 komada, nisam bas siguran jer je bilo i ranjenih, pa pronalazenih.. Samo cale je odstrelio 8 a deda 2. I pored velikog broja odstreljenih primeraka, evo sneg je pokazao da vukova opet ima vise nego sto treba..
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
ssekir75
 cvele, ajde da budemo realni. srne i svinje jesu vuku hrana. to je ok. zakon prirode. medjutim, ja govorim o štetama koje vuk nanosi domaćinstvima. nenade, moj deda-stric je imao štete od vuka i to ne male. ne bi sad navodio tačne cifre gubitka na ovcama iako ih znam, ali recimo da ti bude dovoljno da je udavljeno i odneto 6 pasa samo iz našeg dvorišta u zadnjih 6 godina odkako sam ja ovde u beloj crkvi. u pitanju je selo pored babušnice.

što se banata tiče, te tvoje "proverene" informacije možeš odma da zaboraviš. netačne su. vuka ima u peščari i tu je zaštićen. no ima ga malo. mnogo veći problem su vukovi koji dolaze sa karpata. kriju se po vršačkim planinama i prave haos na ovcama, a i kod nas oko bele crkve su česti gosti. vidjali su ih lovci, a pre par godina je memedović snimao emisiju o tom problemu u južnom banatu.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Terapeur
 Ako ga hvatamo i prodamo njima to je sjajno jer
smo zemlja u Evropi koja moze da se pohvali da ga ima.
Nasi seljaci su ZAOSTALi i PRIMITIVNi..uz duzno postovanje!
U mnogim pogledima ne samo u vezi VUKA!
Znam seoska imanja gde ovce nisu lepo ogradjene i zbrinute
a ovamo kukaju sto ih Vukovi dave...Sad A ljudi mu ubijaju hranu po sumi a malo ili uopste na nadoknade ubacivanjem divljaci.
U jednom od postova pise VUKOVI PRAVE STETU TAKO STO TROFEJNE
PRIMERKE ODSTRANJUJU.
VELIKI broj njihovog plena su BOLESNE zivotinje i ne trifejne.To ljudi NAJACE primerke odstrane!
A ja nemam nista protiv toga da se Vuk lovi..!!
Samo kazem..malo lakse Smile
Bzenic Nikola
 
nidzamotocross
 Terapeur, najvise ovaca strada na pasi, dok su ovce na livadi i pasu. Upis ti nije na mestu, uz duzno postovanje.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
PEZ
 

nidzamotocross kaže:
evo sneg je pokazao da vukova opet ima vise nego sto treba..

NIdzo NidzoStari a kol'ko to treba, koja brojka.

Lepo je kad nam se povecava brojnost zeceva, srna, DS u lovistu pa valjda je normalno(prirodno) da se i brojnost vukova povecava u tim i takvim uslovima.

Kazete vuk pravi stete. Na cemu na divljaci. Pa jel on uzeo nesto sto mu ne pripada. Nije.
Na domacoj stoci...pravi i pravice sve dotle dok torovi ne budu dobro ogradjeni dok psi ne budu u boksevima.
Nemojte misliti da pricam pricu i meni su vukovi nosili kerove i s lanca, pa jeste da me bolelo ali uvek kazem da sam na neki nacin i ja kriv sto se to desilo.
Lako je kriviti vuka ali budimo realni pa sagledajmo i nas deo krivice u vucjem "zlocinu".
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
DakiNS
 

Terapeur kaže:
Ako ga hvatamo i prodamo njima to je sjajno jer
smo zemlja u Evropi koja moze da se pohvali da ga ima.
Nasi seljaci su ZAOSTALi i PRIMITIVNi..uz duzno postovanje!
U mnogim pogledima ne samo u vezi VUKA!
Znam seoska imanja gde ovce nisu lepo ogradjene i zbrinute
a ovamo kukaju sto ih Vukovi dave...Sad A ljudi mu ubijaju hranu po sumi a malo ili uopste na nadoknade ubacivanjem divljaci.
U jednom od postova pise VUKOVI PRAVE STETU TAKO STO TROFEJNE
PRIMERKE ODSTRANJUJU.
VELIKI broj njihovog plena su BOLESNE zivotinje i ne trifejne.To ljudi NAJACE primerke odstrane!
A ja nemam nista protiv toga da se Vuk lovi..!!
Samo kazem..malo lakse Smile


Kolega nekako mi tvoj upis liči na citat izjave one Loketine kako je komentarisala kada su lutalice poklale ovce kod kolege Rančera. Ili si pogrešio forum ili ti neke stvari nisu najjasnije. A u ovakvom upisu ne videh poštovanje.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ssekir75
 terapeur, ne da nisi u pravu nego ga pretera! ma kako naši seljaci bili zaostali ili ne, oni su ti koji žive od te stoke i trpe štetu! i nisu oni ti koji ubijaju vuku hranu, jer, verovao ti ili ne, da je to tako od vuka ni v ne bi vidli. prosto, prvo bi stradali vukovi. i uopšte ne komentarišem "štetu" na divljači, već na domaćim životinjama.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
aca81
 

Terapeur kaže:
Ako ga hvatamo i prodamo njima to je sjajno jer
smo zemlja u Evropi koja moze da se pohvali da ga ima.
Nasi seljaci su ZAOSTALi i PRIMITIVNi..uz duzno postovanje!
U mnogim pogledima ne samo u vezi VUKA!
Znam seoska imanja gde ovce nisu lepo ogradjene i zbrinute
a ovamo kukaju sto ih Vukovi dave...Sad A ljudi mu ubijaju hranu po sumi a malo ili uopste na nadoknade ubacivanjem divljaci.
U jednom od postova pise VUKOVI PRAVE STETU TAKO STO TROFEJNE
PRIMERKE ODSTRANJUJU.
VELIKI broj njihovog plena su BOLESNE zivotinje i ne trifejne.To ljudi NAJACE primerke odstrane!
A ja nemam nista protiv toga da se Vuk lovi..!!
Samo kazem..malo lakse Smile


s duznim postovanjem........to ti je isto kao svaler u komsiluku......volis da gledas ali ga ne bi voleo kod sebe Smeko
DOBAR POGLED
 
aca81
 "U mom lovistu ja sam najveci predator i za vuka nema mesta" mozda tako gledaju na nas pojedinci ali u stvarnosti vuka ne moze niko istrebiti jer je prepametan i sposoban da opstane u nasim uslovima
DOBAR POGLED
 
aca81
 Pristao bih da vise nikada ne odstrelim nijednu divljac samo da odstrelim po jednog vuka u toku lovne sezone Smile
DOBAR POGLED
 
aca81
 Ne postoji zabrana koja bi me sprecila da odstrelim vuka pa i po ceni oduzimanja oruzja puc puc toliko od mene i raspolozenja u ovom kraju a vi malo razmislite o svaleru Smeko
DOBAR POGLED
 
nidzamotocross
 Aco Bravo 2 Bravo 2 Bravo 2

Pez, druze slazem se sa tobom, za mene vuk nece biti stetocina, o tome san vec pisao na temam o vuku. Nisi me razumeo... pricam u ime ovdasnjih seljaka, i rekao sam da seljak stocar nece nikada promeniti lose misljenje o vuku... Nikada. To garantujem..

A brojka... Ovako, pod dovoljnim brojem vukova, mislio sam na dovoljan broj vukova u osnosu na teritoriju kojom raspolazu.. Kao i svaka divljac usled prenamnozenosti prelazi na druge teritorije a te druge teritorije uglavnom budu planinska sela. Trenutno u nasem delu lovista postoji jedan par i jedan veliki copor od 6 vukova. Postoje tacno odredjena mesta gde clanovi ovih copora oznacavaju svoju teritoriju, i ne prelaze u drugu. Fascinantno je bilo pogledati im tragove u snegu, kao da postoji nevidljiva ograda koju ne prelaze. Pre tri godine smo nalazili mesto borbe copora vukova, bilo je i krvi i dlake u snegu.. Ishod tome bilo je spustanje jednog copora(4) blizu sela, zavrsilo se kobno po vukove... Znam da sve ovo poznajes, samo me nisi razumeo..


Sto se tice pasa, ne mora stradati u boksu ili sa lanca, dovoljno mi je da presretne psa dok goni, psa u kojeg sam ulozio godine truda.. Svako od nas zna koliko je tesko napraviti dobrog gonica. Da ne prizivam zlo, ali kad bi se Leu desio vucji pir sa njim bi otisao i deo mene.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
PEZ
 ^ Nidzo razumeo sam te odlicno a kad se budemo videli popricacemo o vuku, ovako bi ispalo da samo ja i ti pametujemo.

Jedno moramo shvatiti (mislim u globalu na sve lovce pa i seljake) vuk je nasa realnost, odstreljivanjem i "ubijanjem" sigurno ne mozemo smanjiti njegovu brojnost i moramo znati da smo u planini mi na njegovoj a ne on na nasoj teritoriji.
Kao i svakoj drugoj divljaci vuku treba dati sansu i prihvatiti ga onakvim kakvim jeste PREDATOR
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
nidzamotocross
 Pez bravo za upis. Potpuno delim misljenje. Bravo 2
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
ssekir75
 aco, dobra ti fora ovo za švaleraOdobrenoHaHaHa

vuka je itekako moguće istrebiti. stanje u jevropi to potvrdjuje. treba li to raditi mislim da je glupo pitanje. naravno da ne. ono što treba je držati otvorenu sezonu non stop ko i dosad što je bilo (naravno u onim delovima gde ga ima mnogo a to je južna i istočna srbija). jer u suprotnom desiće se upravo ovo što aca kaže, vuk će biti ubijan van lova, oružjem na crno, zamkama, otrovom, i bog te pita čime sve ne. sreća po njega što su to uglavnom starački krajevi pa ima malo ljudi koji mogu da se bave tim stvarima. o nekoj promeni mišljenja i ne pomišljajte sve dok se vuk ne bude držao podalje od domaće stoke. a svi znamo da neće jer mu je to lak zalogaj, te prema tome dabome.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Lala
 Evo došlo vreme za ČESTITANJE!!!
Dok mi ovde teoretišemo i filozofiramo, naša koleginica Sanja je večeras u 22:28 u Žagubici odstrelila još jednog vuka!!! Javila mi se telefonom neposredno posle odstrela, glas joj još uvek drhti od uzbudjenja i adrenalina! Grin

Vuk je došao na leš prethodno odstreljene lisice, a Sanja ga je odstrelila kalibrom .308 Win., municija RWS.
Pošto je ovih dana na osnovu posmatranja u lovištu utvrdjena pojačana aktivnost vukova, moguće je da će u toku noći Sanja ili njen kolega lovac na čeki zabeležiti još neki odstrel!

Čestitke, zaista! Znam da se Sanja totalno zaludila sa vukovima i lovom na vuka, danas smo se čuli pre podne kad je kretala za Žagubicu, davno nisam čuo nekog ko je toliko bio uzbudjen zbog odlaska u lov! Pošto sam joj poželeo dobar pogled i mirnu ruku, smatram da sam joj time 'uvračao' odstrel! Grin

Toliko za sada, više detalja i slika kad se koleginica vrati iz Žagubice!!!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
ssekir75
 aj nek smakne još nekogapuc puc neće se lokalci ljutiti ni malo, verujte mi...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
PEZ
 Cestitke koleginici na odstrelu


Lalo ajd vidi za nedelju pa "uvracaj" i meni jednog Gorskog caraiveli 3
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 25
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,871,101 posete www.srbijalov.com