Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Vuk


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Vuk
nidzamotocross
 Fin vucko. Cestitke. Bravo 2

Pez, bas tako, bez discipline i organizovanosti nema lova na vuka. Sve ostalo je tref i sreca.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Cvele
 Majstor sa ulovom Smile
Cvele priložio:
1_169.jpg

srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Terapeur
 Da budem iskren meni se lov na vuka uz pomoc ptica(Orlova)ne dopada jer obe vrste pate.Ne bih komentarisao poreklo vukova(velicina,da li je uzgajan kod ljudi itd.)
A lepo rece kolega huntinggirl1 Mesecina,bez mrcinista pomaze Vuku
A zao mi je psa..tj.vise njih!
Prosle nedelje u V.Banji 2.kuca od mog druga ostala bez psa s"lanca!Tj.ostali su bez ostatka psa..glava im bez trupa ne koristi!I niko nista nije cuo!A pas je Zlatni Retriver!
Kad jednom psa okuse,postaju lovci na pse..Kazu da psa vole da pojedu jer jede hranu kao i ljudi pa im je psu meso slanije..KAZU!Nisam jeo pse hahaha...
Bzenic Nikola
 
Terapeur
 Eto kolegaACA81,preduhitrio me kolega SSEKIR75 Vuka je moguce istrebiti...nisam dugo na forumu pa ti ne napisah!
Z.Evropa ga nema i sire!A otrov,prekomeran lov,
zamke...DIVLJASTVO!
Juce 29.12.su ubili Vuka na Gocu dok je klao psa a drugi psi su ga oblajavali!
Drugovi pomislili da psi drze vepra na mestu i da je neki od pasa stradao pa skici..Kad su videli prizor kazu bili su sokirani..
Pas nije preziveo i ako su u pola prekinuli vuka!
Sad sam tu inform.dobio!Ako su slikali..postavicu sliku/e
ali ja i tehnika NEBO/ZEMLJA
Bzenic Nikola
 
aca81
 Imam informaciju da je u lovistu opstine Bela Palanka u subotu odstreljena vucica a u nedelju tri vuka Bravo 2 pa mozda neko i postavi slike Bravo 2
DOBAR POGLED
 
ssekir75
 znaci moji obelese obrazPresreanPresreanPresrean
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
huntinggirl1
 ja neverujem da lov može istrebiti vuka, ne odstreljuje se puno jedinki godišnje, otrovi i ostalo su opasnost po njegov broj,
a pas je najveći delikates vuku, stare jedinke koje više ne mogu da love kao mladi, hrane se obično psima, na našu žalost, njega najlakše uhvate, to je prvi od razloga, sve ostalo je nešto drugo, kada je veći broj pasa na terenu, vuk neće ni jednog napasti, on ne ulazi u borbu u kojoj mu je nesiguran ishod, samo ulazi tamo gde je on siguran pobednik... čima zahladni i on se spusti dole iz planina, počinje pokolj pasa u selima,
juče je odstreljen vuk u crnoj travi težak 70kg, moj drugar ga je pucao u lovu na svinje,

lov pomoću sokola ili kojekojih ptica za mene nije lov, to je jadno i videti, iako ja najviše volim lov na vuka, karabin je zakon, ako ništa drugo delić sekunde i kraj, a ne ovako mučenje i kidanje... po meni jako surovo pa i za vuka
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
nidzamotocross
 A kad sam ja pricao da ovdasnji vukovi dostizu 70kg, pojedini me napravise ludog. Svaka cast na odstrelima. Nas nece sneg, a ima ih dosta. Bravo 2
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
aca81
 Takodje mislim da je nemoguce istrebiti vuka jer je pameta,snalazljiv.....dok bude sume i gustisa na nasim prostorima bice i vuka a za odstrele od vikenda mislim da je zaslusna jedna te ista grupa lovaca Bravo 2
DOBAR POGLED
 
aca81
 Vukovi su stradali u momentu kad su pojurili da preseku pse koji su gonili sto je jos jedan plus za ovu ekipu lovaca Bravo 2
DOBAR POGLED
 
ssekir75
 vuka je moguce istrebiti, ali ne lovom nego trovanjem. to se radilo i u sfrj 50tih godina, cime je broj vukova drasticno smanjen.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
neca90
 Hoce vuk da napadne psa,al' se nekad prevari u racunici pa izvuce deblji kraj...Smile

http://www.youtub...N8HIe837CA
 
PEZ
 evo jedne slicice od danas
i43.tinypic.com/2rw8ahs.jpg
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
sporting
 Vuk je slabiji i od lava i od tigra, ali ipak ne nastupa u cirkusu. To nam sve govori o ovoj zvjeri.
Teško onom ko ceo dan ide za kerećom pameti!
 
ssekir75
 to ne govori nista. lav i tigar su egzoticne zivotinje, vuka ima svugde i nije zanimljiv. a ako mislis da ga je nemoguce dresirati grdno se varas. u mom selu bio je jedan starac koji je cuvao vuka umesto psa. uhvatio ga kao mladunce, doneo kuci i ocuvao. ja ga se secam kao klinac, to mi je bilo prvi put da sam uzivo vido i pomazio vuka. deda je govorio kako je prvoklasni cuvar i kuce i stoke, a ima samo jednu manu - ne zna da laje. dvaput mesecno vuk je dobijao batine kako bi znao ko je gazda. stari je umro nedge 86-7. a vuk je nekoliko dana sedeo na njegovom grobu i zavijao, pa su ga seljaci ubili.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
huntinggirl1
 tužno zaista
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Neca92
 

neca90 kaže:
Hoce vuk da napadne psa,al' se nekad prevari u racunici pa izvuce deblji kraj...Smile

http://www.youtub...N8HIe837CA

Da, ali samo onda kada pas ima metalnu ogrlicu sa siljcima...
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
nidzamotocross
 Pas nema sanse protiv vuka. Ne postoji ta rasa psa koja bi izasla na kraj 1 na 1 sa odraslim, zdravim vukom. Onaj ko je drao vuka zna u kolikoj meri je misicavo telo vuka, posebno deo od vrata ka donjoj vilici, i deo oko gornje vilice. A da ne pricam o umecu prilikom klanja koje mu je priroda dala.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
neca90
 Ne znam,u mom kraju vukova nema,a nikad nisam uzivo gledao borbu psa i vuka,pa je moguce da je to sto ti kazes tacno.Drugo,ne verujem da ima bas mnogo pasa koji ce se i pored svoje snage osmeliti da napadnu vuka.Ali,ako imas sarplaninca,azijata,kavkasca,tibetskog mastifa ili neku slicnu rasu gde pas ima npr. 80 cm u grebenu i 80 kg masu,a uz to je srcan i ima zastitnu ogrlicu sa siljcima spolja...nista nije sto posto nemoguce,ali ni moguceConfusedMeni je pricao jedan odgajivac sarplaninaca iz Nisa kad sam kupovao stene da u borbi 1 na 1 prosecan muzjak(ne zenka) sarplaninca pobedjuje prosecnog vuka,ali da pored snage i mase mora da poseduje i hrabrost!Doduse,to nisam proverio jer sam psa uzimao za ljubimca,a ne za cuvanje stada,ali mozda ima istine i u tome,nije nemoguce;)
 
nidzamotocross
 Svakako nije nemoguce, jer postoji mnogo cinilaca koji bi odredili pobedu ili vuka ili psa. Ali opet da kazem, na otvorenom, 1 na 1 bez ikakvih pomagala, zdrav i odrastao vuk je jednostavno nepobediv od strane psa. Ali vec dva ili vise psa ili prisustvo coveka, ili ogrlice sa siljcima ce naterati vuka da se povuce. Vuk je zivotinja koja u borbu nece uci dok nije siguran da ce iz nje izaci kao pobednik, cim se oseti ugrozenim povlaci se i nestaje u sumi. Taj uvek dva puta meri pre nego sto presece. U stanju je da danima prati stado ovaca pre nego sto se odluci da ga napadne, a kada odluci izabere najbolji trenutak za to i to ne prolazi bez posledica. O coporu nema potrebe ni da pricam, nezaustavljivi su.

Bio sam prisutan kada su tva sarplaninca oterala vuka dalje od tora sa ovcama koji se nalazi u planini, nisam video svojim ocima, ali smo ujutru po tragovima videli da je u pitanju vuk. Covek koji cuva ovce uvek ima vise od jednog psa bas iz tog razloga.

Vuka je priroda obdarila da bude zver, da mu svaki pokret dok lovi bude usmeren na zrtvu svaki ugriz je tacan (vrat, njuska) i dok ne zakolje sve, nece da stane. I uvek, uvek se odlucuje za plen gde ce potrositi sto manje energije.

Zimi je veoma interesantno po tragovima pratiti nacin njihovog lova, to je je jedna velicanstvena zivotinja koja ne nosi dzaba titulu sumskog cara.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,827 posete www.srbijalov.com