Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Da li neko zna


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Da li neko zna
sheytan
 Ako i jeste rdja(taj neki tanki sloj) - bez brige, nadzivetje te pushka i tako! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Podunavac
 

sheytan kaže:
Neshto je tebra Podunavatz pobrkao. U SACHMARI(dlaka iz predela anusa, prim. Sh. Grin) ne moze biti bakra(OK, mozda od nekog jedinachnog zrna), nego pre olova...

Olovo, PO MENI, se najbolje skida sa CHELICHNOM CHETKOM, gde je zica uvijena u gomilu kruzitja(ne neka BODLJIKAVA chetka). Tom chetkom se "dzara" dok se cevka ne zagreje, pa se tako i olovo lakshe odvoji. E, sad, moje isqstvo je da od nama dostupnih "hemija" najbolje pomaze sprej BRUNOX, te ga svima toplo prepEroochoojem! Odobreno

Pavle, koja je pushka u pitanju?



Šeki mnogo sam pobrkao. Promaklo mi je da piše desna cev. Mislio sam da je u pitanju karabin. U pravu si za čeličnu spiralnu četku, ali i ona se gura samo od ležišta metka prema ustima cevi, a onda napolje i ponovo ispočetka od ležišta. A može i žica za ribanje šerpi namotana na četku od umetnih vlakana (ili prirodne dlake) koja može da se vuče gore-dole bez vađenja. Ali kod korozije nama pomoći.
Što se tiče Brunox-a i ja ga koristim. I on je dvokomponentni kao i Balistol. Znači i da čisti i da podmazuje. Nakon mazanja sa Brunoxom ostaje tanki sloj na metalu koji štiti metal i posle mazanja i brisanja.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

pavlepavlaka kaže:
mislim da je ulje zapeklo kada sam jednom bijo stavljao pre nije bilo a ako je rdja da li to neki puskar da skine dali to moze da steti


Puškar posebnim alatom može da ispolira unutrašnjost cevi. Ali ako je cev nagrižena i stvorio se krater tu onda nema pomoći.
Tri prsta 2Kolce
 
pavlepavlaka
 mislim da je cev nagrizena mozda i nije ubih se cistecic sa svim cetkama i nece ni da se skine ako je nagrizena dali to moze da smeta i kako dolazi do toga mozda i nije dali da odnesem kod puskara da pokleda Confused
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
Podunavac
 Nagriženost cevi svakako smeta. Ali ako je to mala flekica onda nije strašno. Bitno je da je redovno održavaš da se ta korozija ne širi dalje. Ako te to baš toliko muči odnesi je kod puškara da pogleda o čemu se radi.
Tri prsta 2Kolce
 
pavlepavlaka
 odnecu mislim da je korozija siguran sam da nije nagrizena jer znam kako izgleda nagrizena cev ovo nije nagrizena sigurno je rdja ali odnecu da pogleda Smile
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
Neca92
 

pavlepavlaka kaže:
odnecu mislim da je korozija siguran sam da nije nagrizena jer znam kako izgleda nagrizena cev ovo nije nagrizena sigurno je rdja ali odnecu da pogleda Smile

Konzerviraj to lepo i ne nosi nigde dok ne uzmes oruzni list na tvoje ime. Stari
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
DakiNS
 Bravo Neco!

Pavle svako iznošenje oružija iz kuće bez oružnog lista na tvoje ime je krivično delo. Sledeća stvar je što će te svaki normalan puškar još sa vrata oterati. Svako oružije koje se nosi u puškarsku radionicu , puškar mora da zavede u knjige.Šta će kod tebe da napiše ko je vlasnik i ko je doneo pušku?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
nebojsa1
 Pomoc, upomoc!!!

Prilikom pucanja kugli iz lovackog poluautomata (ako je bitan model, i to cu napisati), svi pogoci su mi grupisani u levoj strani mete, uglavnom po sredini i malo na gore, na standardnoj meti na strelistu. Pucano na 50 metara, probano nekoliko prizvodjaca municije (kugli), probano iz cilindra, 1/2 coka, 1/4 coka! Razlike su zanemarljive, i uglavnom su po visini.
Znaci, u odnosu na centar mete, svi pogoci su levo, nekih 25-30 cm od centra mete! Obzirom da sam pomislio da je problem u meni i mojoj ruci, i kolega je probao, i isto dobio!

Ovo mi se desava vec drugi put, ali samo sa kuglama, zato sam i probao iz raznih cokova i sa razlicitim proizvodjacima! Prvi put, provere radi, ispalio sam i dva obicna patrona na metu (na 25 metara), i posip je bio upravo kako treba! Na Kovilovu na glinene golubove, radi kako treba!

Pomagajte, ako za Boga znate!!!
Hrana na usta ulazi!
Ko jede ne boji se gladi...
 
Zlatar
 Druže dao si sam odgovor na tvoje pitanje,
sad znaš da ti puška nosi kugle-jedinačna 25-30cm levo pa tako i ti pucaj;)
 
DamirKS
 Da li je moguce da na police lampi tacnije imam lampu POLICE H& 2000W, nekako prepraviti da svetli samo jedan najjaci mod?
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
vlada lovac
 Nebojsa ako je sve tako kako kazes nema tu mnogo pomoci, jednostavno puska tako nosi, osim ako i ti i kolega ne pravite iste greske prilikom nisanjenja, moguce da obojica stezete pusku tako da je obarate u desno, a pogoci idu u levo, kod sacme se to manje primeti
 
sheytan
 

nebojsa1 kaže:
Pomoc, upomoc!!!

Prilikom pucanja kugli iz lovackog poluautomata (ako je bitan model, i to cu napisati), svi pogoci su mi grupisani u levoj strani mete, uglavnom po sredini i malo na gore, na standardnoj meti na strelistu. Pucano na 50 metara, probano nekoliko prizvodjaca municije (kugli), probano iz cilindra, 1/2 coka, 1/4 coka! Razlike su zanemarljive, i uglavnom su po visini.
Znaci, u odnosu na centar mete, svi pogoci su levo, nekih 25-30 cm od centra mete! Obzirom da sam pomislio da je problem u meni i mojoj ruci, i kolega je probao, i isto dobio!

Ovo mi se desava vec drugi put, ali samo sa kuglama, zato sam i probao iz raznih cokova i sa razlicitim proizvodjacima! Prvi put, provere radi, ispalio sam i dva obicna patrona na metu (na 25 metara), i posip je bio upravo kako treba! Na Kovilovu na glinene golubove, radi kako treba!

Pomagajte, ako za Boga znate!!!


Da pogadjam - mp153?

SVAKA mp153 nosi manje-više slično, tj. ulevo, a to je posledica KRIVE ŠINE... Možda i droogi neki modeli imaju sličan problem, ali kod ovih je to dokazaTo... Smile
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
nebojsa1
 Fabam LION, H35!

Ajd sto nosi u levo, ni po' jada, nego sto jedva cev ocistih od olova...
Tesko da ce kugla jos koji put unutra!!!
Hrana na usta ulazi!
Ko jede ne boji se gladi...
 
sheytan
 hehehe Mora nešto olova da ostane, nije čelik! Grin

Pisao sam na seqndarnoj nekoj temi, za olovo da si pazariš BRUNOX spray - http://www.conrad...S_1000.jpg

, izuzetno mi se dobro pokazao za skidanje olova!!! Odobreno Ne'š zažaliti!

Imaš ga kod nas, po razne radnje! Smile
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
nebojsa1
 Da je "nesto" ostalo, ne bih se ja bunio!
Od 20-ak kugli, ostalo je, bez problema da izlijem jednu celu!!! Za neverovati...
Probao sam sa svim i svacim da ocistim, izmedju ostalog i Brunox-om, ali apsolutno bez efekta. Cevi su bukvalno bile kao oblozene rastopljenim olovom! Onda su mi preporucili nesto sto je na bazi tecnog amonijaka, ne znam kako se zove i nije mi pri ruci da procitam, al' cu te informisati, i jedino to je dalo efekta!
To, plus ozbiljno tvrda i jaka zica, pa grebi, grebi... dok j@ja ne oteknu!
Pa kad sam zavrsio cev, 'ajd' na caure...
Nepuna 3 sata sam se maltretirao dok nisam napravio fabricko stanje...

Pusku sam resio, ostalo je jos samo ruke da vratim u fabricko stanje?!;)
Hrana na usta ulazi!
Ko jede ne boji se gladi...
 
nebojsa1
 Jos jedno pitanje, u temi "Da li neko zna".

Da li neko zna adresu neke (ili vise njih) dobre radnje lovacke opreme (konkretno dvogled me interesuje) u Becu (Wien), obzirom da ce mi kum biti tamo narednih nedelju dana, pa da mu porucim kojesta?

Hvala unapred!
Hrana na usta ulazi!
Ko jede ne boji se gladi...
 
nebojsa1
 

vlada lovac kaže:
Nebojsa ako je sve tako kako kazes nema tu mnogo pomoci, jednostavno puska tako nosi, osim ako i ti i kolega ne pravite iste greske prilikom nisanjenja, moguce da obojica stezete pusku tako da je obarate u desno, a pogoci idu u levo, kod sacme se to manje primeti


Izvini Vlado, tek sad videh tvoj post!
Ne verujem da kolega i ja pravimo iste greske, tj. mislim da ih ne pravimo uopste, jer pre mesec dana, kada smo obojica probali kugle, svako iz svoje puske, njegovi pogoci su bili kako treba, a moji kako je opisano! Onda sam ja probao sa njegovom puskom, i dobijao centar!
Inace, koristimo iste puske...

Izgleda ipak da je problem u mojoj pusci?!
A sacmu posipa kako treba...
Da covek poludi!!!
Ostalo je jos samo da probam sa podkalibrom!
Hrana na usta ulazi!
Ko jede ne boji se gladi...
 
Podunavac
 

nebojsa1 kaže:
Jos jedno pitanje, u temi "Da li neko zna".

Da li neko zna adresu neke (ili vise njih) dobre radnje lovacke opreme (konkretno dvogled me interesuje) u Becu (Wien), obzirom da ce mi kum biti tamo narednih nedelju dana, pa da mu porucim kojesta?

Hvala unapred!



Kolega mislim da će Kettner da zadovolji tvoje potrebe.
Evo popis filijala u Austriji uključujući i Beč.
http://www.kettne...e/filialen
Tri prsta 2Kolce
 
DamirKS
 

DamirKS kaže:
Da li je moguce da na police lampi tacnije imam lampu POLICE H& 2000W, nekako prepraviti da svetli samo jedan najjaci mod?


Treba mi za sutra pa ako znate neku caku javite. Pozdrav.
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Da li neko zna ??? ORUŽJE - SVAŠTARA 190 03.08.2024. 23:47
Da li neko zna... ORUŽJE - SVAŠTARA 73 03.09.2015. 22:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,151 posete www.srbijalov.com