Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Vuk


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Vuk
Neca92
 Nisu bas gole ruke, ali dobro, svakako treba jako puno hrabrosti.
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Dikavac
 

Neca92 kaže:
Nisu bas gole ruke, ali dobro, svakako treba jako puno hrabrosti.

Smile Hrabar covek se -plasi !!!! Sto je vrlo razumno .
I u Srbiji ima takvih ljudina ( otac dede po majci u oboru bez icega uhvatio (ulovio ) vuka , nije stigao da napuni pusku -kremenjacu Smile Kada je ``zor`` mora se, podavio bi ovce, a one su tada bile -bogatstvo .
 
mrwa22250
 Ona tri psa hvataca,definitivno pripadaju hrtovima sto se vidi i po gradji(jedino usi malo zbunjuju a ostalo original barzoj) jer ne verujem da bilo koja druga rasa moze sa takvom lakocom da stigne i obori vuka.Stotinama godina su hrtovi(Persijski,Afgan,Barzoj i dr.)sluzili pored lova na plemenitu divljac,ciljano za lov vukova,sakala,lisica .Davno sam gledao snimak na kome dva Afgana u svojoj postojbini braneci stado napadaju i ubijaju vuka a sve traje nekih minut i po-strasno.Naravno nisu ni nalik Afganima koje vidjamo po izlozbama(usi potpuno odsecene,rep takodje do korena verovatno iz razloga da se izbegnu povrede u borbi sa vukom).I sam sam kao klinac imao stene Afgana koje nazalost nisam mogao da zadrzim i gledajuci nju i njenog oca kako sa lakocom izlaze iz duela sa drugim psima shvatio sam kakva je to u stvari masina,kakva vilica,vrat,kakvi pokreti,sve priroda stvorila sa jednim ciljem-da u trku uhvati i zadavi plen(bas kao i vuk).U borbi jedan na jedan male su sanse i najspremnijem hrtu ali su male sanse vuku da ga ubije jer je daleko brzi.U borbi sa dva ili u ovom slucaju tri hrta vuk nema apsolutno nikakve sanse cak i da se vodic ne mesaStari
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
goranv
 http://www.youtub...lT83TMdUkw
V.G.
 
huntinggirl1
 po obliku i anatomiji koja može da se vidi, to su hrtovi, a brzinu kojom trče imaju takođe samo hrtovi
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
velja
 danasnja hajka na vuka u BLACU
je uspesno zavrsena,odstreljeno je 3 vuka 2 lisice i 1 divlja macka.....
8x57jsStari
 
Cvele
 Auuu... dobar skor! OdobrenoBravo 2
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Tomash
 [xhide]

NikolaORIJEN kaže:
http://www.youtub...zeqxk72i-4 evo kako rusi uce mlade borzoe na vuka


E ovo bih ja stavio u onu emisiju sasvim prirodno...
Ovako su se nekada suzbijale stetocine.

Ja da sam neko, ja bih dozvolio ovakav vid lova na stetocine/zveri/predatore koji su eskpanziji i prave stetu na plemenitoj divljaci.

Da se razumemo, lov vuka nikada nije ravnopravan lov, ni uz sve moderne karabine, optike, mrcinista i razna cuda, covek jednostavno nije dorastao ovakvoj zveri.

Mogu samo da zamislim taj lov...gonici u pogonu, borzoji/hrt-ovi na doceku.
Kakav li je samo ponos bio tada, imati takve pse, spasiti divljac, stoku...

Kod nas bi ovo bio spas protiv sakala prokletih i lisica, uvek nam se izvuku pored doceka, jer nas jednostavno nikada nema dovoljno, a gonici ih prate dok ne pocrkaju, pa se na kraju vrate jer ih nikada ne mogu stici.

E ovi trkaci bi tu zavrsili posao, i cao zdravo.[/xhide]
 
Dikavac
 

Tomash kaže:
[xhide]

NikolaORIJEN kaže:
http://www.youtub...zeqxk72i-4 evo kako rusi uce mlade borzoe na vuka


E ovo bih ja stavio u onu emisiju sasvim prirodno...
Ovako su se nekada suzbijale stetocine.

Ja da sam neko, ja bih dozvolio ovakav vid lova na stetocine/zveri/predatore koji su eskpanziji i prave stetu na plemenitoj divljaci.

Da se razumemo, lov vuka nikada nije ravnopravan lov, ni uz sve moderne karabine, optike, mrcinista i razna cuda, covek jednostavno nije dorastao ovakvoj zveri.

Mogu samo da zamislim taj lov...gonici u pogonu, borzoji/hrt-ovi na doceku.
Kakav li je samo ponos bio tada, imati takve pse, spasiti divljac, stoku...

Kod nas bi ovo bio spas protiv sakala prokletih i lisica, uvek nam se izvuku pored doceka, jer nas jednostavno nikada nema dovoljno, a gonici ih prate dok ne pocrkaju, pa se na kraju vrate jer ih nikada ne mogu stici.

E ovi trkaci bi tu zavrsili posao, i cao zdravo.[/xhide]



Ima nas puno zaljubljenika u lov na predatora... Kod nas i u jos par zemalja jos uvek -ima vuka.Sto je vrlo zanimljivo .. Licno ne volim lov na mrcinistima,komercijali, vec iskljucivo u prirodi,sanse su manje, ali je zato daleko zaniljivije i po meni cist lovacki dozivljaj.. Cak bih naveo da bi bilo prirodnije da lovac ima pusku sa 1 metkom , te su sanse za odstrel jos manje ..Ili jos bolje ``kremenjacom `` Te kada se nakvasi - nema lovaSmile Onda da covek oseti tu ``hladnocu ``kada je visoko u planini u takvom gustisu gde malo ko zeli zalaziti ... U lov ne volim nista nositi (cak ni mob. tel, bilo bi uvreda nositi motorolu, toki voki i tome slicno ... ) Jednom da vidite lov hrtom u zivo u Rusiji -garantujem da vam se ne bi dopalo,na stranu to sto bi ti psi podavili sve zivo sto sustignu.. ... I ovde se vidi Sasvim prirodno
 
DakiNS
 

Dikavac kaže:

Tomash kaže:
[xhide]

NikolaORIJEN kaže:
http://www.youtub...zeqxk72i-4 evo kako rusi uce mlade borzoe na vuka


E ovo bih ja stavio u onu emisiju sasvim prirodno...
Ovako su se nekada suzbijale stetocine.

Ja da sam neko, ja bih dozvolio ovakav vid lova na stetocine/zveri/predatore koji su eskpanziji i prave stetu na plemenitoj divljaci.

Da se razumemo, lov vuka nikada nije ravnopravan lov, ni uz sve moderne karabine, optike, mrcinista i razna cuda, covek jednostavno nije dorastao ovakvoj zveri.

Mogu samo da zamislim taj lov...gonici u pogonu, borzoji/hrt-ovi na doceku.
Kakav li je samo ponos bio tada, imati takve pse, spasiti divljac, stoku...

Kod nas bi ovo bio spas protiv sakala prokletih i lisica, uvek nam se izvuku pored doceka, jer nas jednostavno nikada nema dovoljno, a gonici ih prate dok ne pocrkaju, pa se na kraju vrate jer ih nikada ne mogu stici.

E ovi trkaci bi tu zavrsili posao, i cao zdravo.[/xhide]



Ima nas puno zaljubljenika u lov na predatora... Kod nas i u jos par zemalja jos uvek -ima vuka.Sto je vrlo zanimljivo .. Licno ne volim lov na mrcinistima,komercijali, vec iskljucivo u prirodi,sanse su manje, ali je zato daleko zaniljivije i po meni cist lovacki dozivljaj.. Cak bih naveo da bi bilo prirodnije da lovac ima pusku sa 1 metkom , te su sanse za odstrel jos manje ..Ili jos bolje ``kremenjacom `` Te kada se nakvasi - nema lovaSmile Onda da covek oseti tu ``hladnocu ``kada je visoko u planini u takvom gustisu gde malo ko zeli zalaziti ... U lov ne volim nista nositi (cak ni mob. tel, bilo bi uvreda nositi motorolu, toki voki i tome slicno ... ) Jednom da vidite lov hrtom u zivo u Rusiji -garantujem da vam se ne bi dopalo,na stranu to sto bi ti psi podavili sve zivo sto sustignu.. ... I ovde se vidi Sasvim prirodno


A kakav bi tek lov bio bezbol palicom ili kopljem. Da ti kolega nisi pomalo mazohistaConfused
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ssekir75
 колега дикавац, и мобилни и моторола су врло паметне стварчице за не дај боже.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Tomash
 Ode ovo u pogresnom pravcu, vidim.
Super je jednocevka, ali u lovu na plemenitu divljac.

Sakal, lisica, i vuk gde ga ima puno i gde nanosi stete, zasto da ne. Kao sto se koriste psi za jamarenje, terijeri razni za hvatanje pacova, macke za miseve....stetocina je stetocina, a lov nije samo sport.

Pas ne mora da znaci da bi podavio sve sto stigne, ipak su oni gajeni pazljivo i sa svrhom, i kao sto nasi kerovi ne dave sve sto stignu u dvoristu i oko kuce, tako mogu i ti trkaci da budu nauceni. Drugo, vidis da su ih drzali vezane i pustali na predmetnu divljac, vuka. Ovo je bio pravi lov, organizovan, bez da ciste sve sto se podigne...

Meni se ovo svidja jako, zamislite samo hajke sa ovim kerovima po ravnicama, gde je teren ravan i nema sanse da se pokrije ni mali deo docekom a kamoli sve...
Koliko puta se samo podigne lija van puskometa, i samo je ispratite pogledom, ili pocasnim plotunom...a ona vec od sutra pravi popis fazancica, zecova, lanadi...
 
-ANUBIS-
 

Tomash kaže:
Ode ovo u pogresnom pravcu, vidim.
Super je jednocevka, ali u lovu na plemenitu divljac.

Sakal, lisica, i vuk gde ga ima puno i gde nanosi stete, zasto da ne. Kao sto se koriste psi za jamarenje, terijeri razni za hvatanje pacova, macke za miseve....stetocina je stetocina, a lov nije samo sport.

Pas ne mora da znaci da bi podavio sve sto stigne, ipak su oni gajeni pazljivo i sa svrhom, i kao sto nasi kerovi ne dave sve sto stignu u dvoristu i oko kuce, tako mogu i ti trkaci da budu nauceni. Drugo, vidis da su ih drzali vezane i pustali na predmetnu divljac, vuka. Ovo je bio pravi lov, organizovan, bez da ciste sve sto se podigne...

Meni se ovo svidja jako, zamislite samo hajke sa ovim kerovima po ravnicama, gde je teren ravan i nema sanse da se pokrije ni mali deo docekom a kamoli sve...
Koliko puta se samo podigne lija van puskometa, i samo je ispratite pogledom, ili pocasnim plotunom...a ona vec od sutra pravi popis fazancica, zecova, lanadi...

Bravo 2iveli
 
ssekir75
 тачно тако! Bravo 2
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
huntinggirl1
 vratite se temi, nije tema ''KER''... nije tema hrt, nego vuk

neko ko drži pse, treba barem da se lepo izražava, koji je to izraz ''ker'', pa valda je pas,


a isto tako, kako može da ti se sve to dopada, da li znaš kako radi jedan hrt u ravnici i da li znaš kako se lovi vuk,
koliko si ih do sada odstrelio u lovačkoj karijeri...


vratite se temi!!!!
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
ssekir75
 од кад знам за себе ловачки пас назива се кер, бар на југу србије. друго, вук се лови на разне начине, али треба разграничити оно што сам већ наводио. неком је вук ловна дивљач а другом штеточина, и тај други ће га убити како стигне. њему је важно да сачува имовину по сваку цену, за вука баш га брига. што га је мање, то боље. и треће, колико ја знам, лов хртовима забрањен је у србији. у русији није, а русија је, колико ја знам, углавном равна... тако да видимо шта раде хртови у равници.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
huntinggirl1
 tamaš ne živi na jugu, mi nismo u Rusiji, i jedan lovac treba barem javno kada nešto izjavljuje, da se izražava kako dolikuje lovcu, mi nismo ubuce, upamti,
a šta je vuk jednima, drugima ili trećima,..... to je tema, ali ne ovim načinom izražavanja....


ako si zainteresovan da pišeš o hrtovima, promašio si temu,
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Tomash
 

huntinggirl1 kaže:
tamaš ne živi na jugu, mi nismo u Rusiji, i jedan lovac treba barem javno kada nešto izjavljuje, da se izražava kako dolikuje lovcu, mi nismo ubuce, upamti,
a šta je vuk jednima, drugima ili trećima,..... to je tema, ali ne ovim načinom izražavanja....


Koleginice, ja stvarno ne znam sta sam ja sad pogresio u izrazavanju i nekoga uvredio ili bilo sta?
Ovo vec nije u redu,
Vasa poslednja dva posta na temi su kako ja treba da pazim kako se izrazavam i da sam ubica a ne lovac. Preterujete, nicim Vas nisam izazvao...koristim recnik i termine prema onome kako sam odrastao i gde zivim. Ne nisam na jugu, ali sam u Macvi pod Cerom i Vidojevicom, lovim u ravnici i na planini, pricam kao i svi drugi lovci iz mog kraja.

Tamo odakle sam ja postoje dzukela, pas i ker.
1)Dzukela generalno ne sluzi nicemu,
2)Pas ima poreklo i gajen je da bude takav, ljubimac.
3) KER je PAS koji ima svrhu-posao (lovacki, pastirski, cuvar....itd).

Kod nas lovacke kerove svi tako zovemo, kerovima, a kada neki ne valja nicemu, onda je to dzukela, pa sve i da ima sve roditelje sampione.E ja sam ponosan sto imam kera i tako cu ga i zvati!

I ne znam sta vam bi sada...
Izrazavam se kao lovac, ne napadam kolege(za razliku od Vas), Nisam tamas vec Tomash, prozivke tipa" koliko si ti do sada ubio vukova" i slicno, mene podsecaju na ono .....nebitno.

Pogledajte moje postove pre ovog i recite mi gde sam ja to pomenuo ubiti, a ne uloviti, odstreliti...
To sto se Vama ne svidja lov sa hrtovima, Vasa stvar, ja sam lepo rekao da bih voleo kada bi i kod nas stetocine mogle tako da se love. Za vas je Vuk trofej, za mene je stetocina, isto kao sakal ili lisica.

Sledeci put koleginice pazljivije citajte, i ne budite tako ishitreni, nisam to nicim zasluzio da me prozivate. Prvi put sam Vam precutao, ali vi ste zapeli, pa to je.
 
ssekir75
 

Tomash kaže:

huntinggirl1 kaže:
tamaš ne živi na jugu, mi nismo u Rusiji, i jedan lovac treba barem javno kada nešto izjavljuje, da se izražava kako dolikuje lovcu, mi nismo ubuce, upamti,
a šta je vuk jednima, drugima ili trećima,..... to je tema, ali ne ovim načinom izražavanja....


Koleginice, ja stvarno ne znam sta sam ja sad pogresio u izrazavanju i nekoga uvredio ili bilo sta?
Ovo vec nije u redu,
Vasa poslednja dva posta na temi su kako ja treba da pazim kako se izrazavam i da sam ubica a ne lovac. Preterujete, nicim Vas nisam izazvao...koristim recnik i termine prema onome kako sam odrastao i gde zivim. Ne nisam na jugu, ali sam u Macvi pod Cerom i Vidojevicom, lovim u ravnici i na planini, pricam kao i svi drugi lovci iz mog kraja.

Tamo odakle sam ja postoje dzukela, pas i ker.
1)Dzukela generalno ne sluzi nicemu,
2)Pas ima poreklo i gajen je da bude takav, ljubimac.
3) KER je PAS koji ima svrhu-posao (lovacki, pastirski, cuvar....itd).


Kod nas lovacke kerove svi tako zovemo, kerovima, a kada neki ne valja nicemu, onda je to dzukela, pa sve i da ima sve roditelje sampione.E ja sam ponosan sto imam kera i tako cu ga i zvati!

I ne znam sta vam bi sada...
Izrazavam se kao lovac, ne napadam kolege(za razliku od Vas), Nisam tamas vec Tomash, prozivke tipa" koliko si ti do sada ubio vukova" i slicno, mene podsecaju na ono .....nebitno.

Pogledajte moje postove pre ovog i recite mi gde sam ja to pomenuo ubiti, a ne uloviti, odstreliti...
To sto se Vama ne svidja lov sa hrtovima, Vasa stvar, ja sam lepo rekao da bih voleo kada bi i kod nas stetocine mogle tako da se love. Za vas je Vuk trofej, za mene je stetocina, isto kao sakal ili lisica.

Sledeci put koleginice pazljivije citajte, i ne budite tako ishitreni, nisam to nicim zasluzio da me prozivate. Prvi put sam Vam precutao, ali vi ste zapeli, pa to je.


Bravo 2

п.с. у јужном банату кажу керА...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Tomash
 CenzurisanoNazad na temu

Ne preterujte!

Srbijalov Admin Tim
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,419 posete www.srbijalov.com