Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Drugi pišu...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Drugi pišu...
DakiNS
 Ko zna možda ih je glavni pokušao inicirati u sektu ,umesto da potajno čitaju a znamo da čitajuitanje
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sremac75
 

Indjijanac kaže:
aaaaaaaaaaaa,imaš i ti Sremac ali se nevidi baš najbolje,strana 6 slika koja prati tekst o aktivnostima na relaciji LSV-LSS i o skupštini u Futogu.zadnji red kod vrataDragoljupe



fotomontaža!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Sledeći put kad budem išao na neku skupštinu ili takvo štogod, nosiću NINJA masku! Ninja
Ko vidi lice nindže, umreće u najstrašnijim mukama! Grin

Nego, Indjijanac, ti opet danas u savezu?!? Pa čoveče, ja ne znam ni jednog sekretara LU koji toliko često ide u savez, to je za svaku pohvalu! Jel nas pominju i dalje tamo, po dobrom? Rado nas se sećaju? A tvoj orden još nije stigao? C c c c, ti iz KOmisije za odlikovanja su baš neažurni - džaba si ti ostavio mesto na majici za orden! Ja mislim da su oni tebe zavitlavali, nema ordena, samo su pustili buvu u novinama, da te lože malo!
Moraću da odem da posetim Jelovca, i da ispitam o čemu se radi!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 ja danas odneo podatke za lovnu osnovu da se radi,treba je što pre završiti
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
ficha007
 Ne skreći sa teme Lalo jer tema si ti. Dakle i ti ode u istaknute lovne radnike. Znao sam da ćeš nas prodati čim ti slika izađe u novinama.

U sledećem broju ima da bude, što bi Radovan III rekao, proster sa tobom pa da te lepimo na zid ko tapetuROFL
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
ficha007
 Ima da bude posle ovog tvog "slikanja" kletva: Da Bog da te majka u Vojvođanskom lovačkom glasniku prepoznala ROFL
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
Lala
 

ficha007 kaže:
Ne skreći sa teme Lalo jer tema si ti. Dakle i ti ode u istaknute lovne radnike. Znao sam da ćeš nas prodati čim ti slika izađe u novinama.

U sledećem broju ima da bude, što bi Radovan III rekao, proster sa tobom pa da te lepimo na zid ko tapetuROFL


Hahahaha znam ja da bi neki ljudi rado mene zalepili na zid (ili o zid), samo da mogu, i da imaju razlog!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
ficha007
 Ma da Lalo, verovatni bi te "prostreli(li)" po zidu ili po podu, kako god uzmešROFL
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
Lala
 Ovo nije baš pisana vest, u pitanju je izveštaj RT Vojvodine, u kojem se javlja o akciji puštanja 1000 fazana u lovište u mestu Kovilj, kraj Novog Sada.
Lepa vest, sve u redu, prava akcija lovaca. Posebno su simpatični ova dvojica članova podmlatka, rade momci uz lovce, i uče se.
Ali, ima jedno veliko 'ALI', koje baca lošu sliku na ovaj dogadjaj. Odgledajte prvo snimak, pa ću kasnije u toku dana napisati u čemu mislim da je problem, i to popriličan.
Snimak je emitovan na TV, i to ni manje ni više nego u 'Dnevniku'.

Bilo bi vrlo pametno, da o lovstvu izveštaje ne prave oni koji se ne razumeju u osnovne stvari, ili barem da neko ko je bolje upućen, pregleda snimak pre objavljivanja - iz dobre namere može da se i roditeljima ovih dečaka i upravi LD napravi problem!

[movie=youtube]aGdi4KjQ_rw[/movie]
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
bogoljub
 Od pete godine ide u lov i ulovio dva Zeca i Fazana.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Lala
 A još pre toga voditeljka kaže kako momčići idu u lov zbog druženja i pucanja!Shock
Nadam se da dečaci i njihovi očevi, ili uprava LD, neće imati nekih problema zbog ovoga - možda je to samo dečačko hvalisanje.
Strogo je zabranjeno po Zakonu o oružju i municiji davati svoje oružje licima koja nemaju položenu obuku za rukovanje oružjem, i koja nemaju oružni list na svoje ime, a kamoli davati oružje deci, i omogućavati im da odstreljuju divljač u lovištu (Zakon o divljači i lovstvu); još se par lovaca u pozadini smeška dok dečaci daju izjavu... ne znam šta da kažem - novinarka koja je napravila ovaj prilog je sigurno imala dobru nameru, njoj se verovatno činilo jako simpatično da pusti ovakve stvari, a nema pojma u kakav problem može da uvali ljude zbog te priče.
Nadam se da nadležni neće ovaj put napraviti problem. Ali za nauk svima: pazite šta radite, šta pričate javno, ili šta pišete.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
bogoljub
 E sad kako da se deca nauče da pucaju i love ako neidu sa roditeljima ili starateljima u lov?I kako maloletnik može da bude član streljačke družine a nema položen ispit za rukovanje oružjem?Ti koji pišu zakone su iz Resavske prepisivačke škole ili iz onog fazona o Stanetu Dolancu i seljaku koji jednog jutra povede kravu kod veterinara.Pa ga sretne Dolanc i upita gde će sa kravom a seljak mu odgovara da je vodi kod veterinara jer ima temperaturu.Te mu Dolanc kaže nije to ništa idi kući i baci kantu ladne vode na kravu i sutra će biti kao nova.Sutra se opet sretnu na istom mestu i istoj situaciji i opet Dolanc pita seljaka sta je sa kravom a ovaj mu odgovara da se krava trese i da ima groznicu i na to će njemu Dolanc nije to ništa vodi kravu kući i poli je jednom kantom vruće vode i sutra će biti kao nova.Trećeg jutra se opet sretnu na istom mestu ali sada seljak nevodi kravu.Pa Dolanc upita dali je krava ozdravila našto mu seljak odgovara da je krava uginula.I na to će Dolanc ŠTETA BAŠ SAM IMAO JOŠ IDEJA.HaHaHaDragoljupe
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Lala
 Strelište, Bogoljube, i pucanje na strelištu uz nadzor ovlašenog (licenciranog) instruktora. A pre toga obuka. Sa oružjem se samo jednom greši!

Mene je dosta caka u pucanju, kada sam već imao oružje i mislio da znam da pucam, naučio jedan moj drugar, koji ima zvanje instruktora; obaška što me je non stop pratio šta radim i kako rukujem oružjem. Mogu samo da kažem da su mi njegovi saveti i cake vredeli više nego da sam ispucao hiljade i hiljade metaka.
Nije pucanje samo povlačenje obarača!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
slavaplana
 U petak u KURIRU na jednoj celoj strani izlazice tekstovio LOVU i LOVCIMA!!

U Septembru izlazi 15 u mesecu PREDATOR!!!
 
slavaplana
 Postovani Urednice Zova,
povodom Vasih natpisa u poslednja dva broja oko desavanja na Skupstini LSS koja je odrzana u Smederevu 30.06. zelim da DEMANTUJEM pojedine navode iz Vasih tekstova iz kojih se jasno i tedeciozno vidi da ste kao urednik stali na stranu LSS i da u poslednja dva teksta kritikujete javno Lovacki Savez Centralne Srbije i Lovacki Savez Vojvodine koje otuzujete da su RASTURILI LSS .
Kao clan U.O. LSCS i kao covek koji je bio prisutan na poslednje 3 skupstine LSS kao GOST zelim da dam svoje vidjenje citave ove ujidurme koju je napravio predsednik Skupstine Marko Tica i zakonski zastupnik LSS Zoran DR.Popovic.
Da LSS vec davno nema kompas i da ne zna kuda vodi lovstvo u Srbiji govori i cinjenica da je Zoran .DR.Popovic potpisao i dao saglasnost na donosenje Zakona o divljaci i lovstvu bez javne rasprave i odluke lovaca u Srbiji.Sam je i na svoju ruku trosio pare iz LSS o cemu postoje i nalazi N.O. kako se novac trosio i gde su sve pare odlazile.Samo lovci i udruzenja nisu od toga imali nikakvu korist.Milioni su odlazili za putne troskove,dnevnice,pehare i medalje i to sve bez odluka nadleznih komisija u LSS.Ako neko misli da je normalno da LSS potrosi na pehare i medalje 1.250.000din u 2011god a da Komisija za dodelu priznanja NIKADA nije dala saglasnost ili predlog LSS onda je svaki komentar suvisan.N.O.nikada nije dobio odgovor kome i na ime cega su ovolika finasiska srestva potrosena.
LSCS je mnogo puta pokusavao da sa LSS nadje zajednicki jezik sto se i desilo na prvoj Skupstini u Beogradu kada su se prestavnici LSCS i LSS pre same Skupstine LSS DOGOVORILA oko priznavanja LSCS i cinjenicnog stanja nastanka novog Saveza.Popovic DR.Zoran umesto da to kaze za Skupstinskom govornicom PODMETNUO SLadjana iz Velikog Gradista koji okrece pricu i postignut dogovor sa ciljem da se skupstina LSS RASPADNE jer je pod prvom tackom poslovanje LSS i minus u kasi od 12.000.000din usvojen teskom vecinom.
Nista vise nije bilo vazno Popovicu sem da ostane na mestu gde jeste i da i dalje radi to sto nije u interesu vecine lovaca u Srbiji.
U obavestenju Popovic DR.Zorana nadleznom Ministarstvu, isti bez odluke Skupstine i U.O., br.142\12 od 04.06. vraca lovista za vecinu udruzenja u Centralnoj Srbiji i Vojvodini .
Isti u dopisu LSV i Milanu Pazinu u od 21.06. obavestava Vojvodjanska udruzenja da ih VRACA u clanstvo LSS takodje bez odluke o iskljucenju U.O. i Skupstine LSS koja jedino po statutu ima na to pravo.
Popovic DR.Zoran je sebi dao prava koja mu kao zakonskom zastupniku i predsedniku LSS nikako ne pripadaju.
Na Skupstini u Smederevu dan ranije Popovic DR.Zoran obavestava Milana Pazina da je SMANJIO broj delegata LSV i to sa 57 na 42???On po Statutu to nikako nije mogao da uradi ali samovolja i krsenje Statuta se nastavilo.
Selektivno su pozvana na skupstinu i udruzenjaiz Centralne Srbije kojima su selektivno po nalogu Popovica poslati pozivi pa je tako vise od 35 udruzenja bez odluke Skupstine ostalo bez verifikovanog mandata pre same skupstine od 30.06. u Smederevu nasta je i Vlada Pravnik ukazao Popovicu u svom dopisu od 29.06.broj 180\2012 ali to nije bilo dovoljno da Tica i Popovic DR.Zoran vise nekse statut i zakon o udruzenjima.
Na samoj Skupstini, na kojoj sam bio prisutan kao gost ,u Smederevu dana 30.06.2012god. Verifikaciona komisija je utvrdila da je zvanicno prisutno 140 delegata .Po poslovniku o radu LSS broj delegata je iznosio 257 !Marko Tica je trazio da se promeni poslovnik o radu kako bi se broj delegata smanjio na 210 !!
Poslovnik o radu vazi 7 dana nakon donosenja ali i na tu ukazanu cinjenicu za govornicom nije se naslo razumevanje i Skupstina je usvojila promenu broja delegata i prvu tacku predloga dnevnog reda.
Odmah se videlo da se Skupstina LSS siluje da se odzi pod bilo koju cenu.
LSCS i LSV je napustio Skupstinu jer nije bio zadovoljan kako manjina radi sa vecinom u LSS .
Po izlasku delegata iz Cetralne Srbije i Vojvodine u sali na skupstini LSS je ostalo 87 delegata koji su donosili odluke sa 82 delegata koji su glasali ZA te odluke koje su donete na nezakonit nacin.
Dva puta su delegati iz Aleksinca i Nisa trazili zvanicno od Marka Tice da utvrdi potreban KFORUM za dalji rad sto se nije desilo jer je svima bilo jasno da istog nema .
Marko Tica je posle svega sto je uradio trazio da se delegati sa Kosova i Metohije takodje iskljuce iz LSS kako bi se potreban Kvorum smanjioi eventualno namakao ali to se nije desilo.
Od 210 delegata ostali su njih 87 da resavaju sudbinu ostalih 2\3 lovaca koji nisu u sali.
Skupstina LSS se zavsila sa odredjenim odlukama koje su donete na nezakonit nacin i to je bilo jasno svima koji su to hteli da shvate.
Ovo sto se desavalo je zabelezila i LORIST TV koja je snimak vise puta reprizirala na svojoj internet stranici gde se jasno vidi kako i sta se radilo.Takodje postoje i snimci sa mobilnih telefona samih delegata koji ce se koristiti kao dokaz na sudu jer su krivicne prijave po zavsetku ovakve skupstine vec predate od strane LSCS i LSV.Pravdu ce mo zatraziti od nadleznih organa.
Interesantno je to da se i Strucna sluzba podelila i da jos mali broj podrzava Popovica a da se veci deo na celu sa Ceranicem okrenuo protiv sadasnjeg rukovodstva i politike koja samo gasi LSS.
Ako neko misli da ce Pantelic,Tatovic,Djukic,Popovic i ostali koji su u manjini bilo sta da promene u interesu lovaca i udruzenja u Srbiji grdno se varaju.Lep zivot i privilegije koje imaju a kojih niko nije spreman da se odrekne dovele su do situacije u kojoj smo sada.Lovcima je najbolje samo da placaju clanarinu LSS i da nista nepitaju kako i gde se trosi novac .
Drzava je vratila vise od 90.000.000din u lovstvo a LSS ni dinara.Sve se trosi na plate i izdatke 10 radnika koji zive sa lepim platama a nerade nista.Otpisuju se pozajmice ,ide se na letovanje sluzbenim autom,racuni za mob.telefone su van svake pameti,gorivo se sipa kao da se radi u trasportnom preduzecu a ne u udruzenju gradjana,privatni auti se ne koriste pored sluzbenih itd.
O svemu LSCS i LSV ce pravdu zatraziti na sudu .
Kao clan U.O. LSCS i kao covek od vas zahtevam da se moj dopis upucen Vama objavi javno kako bi se cula i druga strana a ne samo ona koju Vi kao urednik zastupate i favorizujete.
S postovanjem prof.Slavoljub Stojadinovic s.r.
pred.L.U.Staro Selo i clan U.O. LSCS
26.07.2012god.

Moj dopis casopisu ZOV poslat na vreme koji nije objavljen do dana danasnjeg !!!Zasto??

Izgleda da njima nije u interesu da se cuje i druga strana!!!!

Videcemo mozda se i poprave!!!!
 
bogoljub
 I kako je rekao Sloba "Samo se vi nadajte" Ipak pravda je spora ali dostizna.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Indjijanac
 izgleda Slavo treba da u pismo ubaciš i šušteću monetu da bi tekst izašaoudaranje
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
DakiNS
 Prenesena vest sa drugog foruma:
Zapisnik lovočuvara-Palfi Jožef
Dana 30.07.2012. telefonom su me pozvali lovci L.D. Ečka,da dođem kod njih u lovište.I oko 18.30 sam stigao na teren zvano Kula na obali Begeja.Prihvatilište za fazane koje su napravili i u nju uneli fazane bilo je provaljeno od strane pasa lutalica.Prihvatilište je bilo čuvano noću čak je bilo i osvetljeno,ali oko 12.00 čuvari su otišli u selo i tada je došlo do uništavanja fazana od strane pasa.Vrednost fazanskog pileta je 590 dinara dok se ostali rad i trud nemogu proceniti.
Prisutni lovci su bili:
1.Mendrea Marinel-predsednik L.D.
2.Magda Petru
3.Krišan Željko
4.Magda Emil
5.Petrov Milivoj
O ovom nemilom događaju obaveštena je i komunalna policija koja je i došla na pomenuto mesto u 19.30 a zatim je došla i policija iz SUP-a.Celo ovo mesto sa podavljenim pticama je slikano sa 37 fazana.
Komisija za informisanje L.U. Grada Zrenjanina
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
nidzamotocross
 To treba FIK
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
DakiNS
 Nekada je dovoljno bilo noću čuvati fazančiće od lisica, tvorova i kuna a danas bez čuvanja od 24 časa samo gubitak. Sva sreća pa nisu više podavili ,ili nije naišla neka budala kao u Senti. Ima li neko informaciju kako je završio senćanski slučaj trovanja fazana?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,125 posete www.srbijalov.com