Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 22-250


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
22-250
Hunter forever
 Hvala
marka Engleski poenter marka
 
Coyot
 

DESPERADOS kaže:
Kolega Coyote ja bih voleo da nam malo docaras teoretski i prakticno ( youtube ) kakav je to kalibar i koje su prednosti nad ostalima .
Moja saznanja su da je previse osetljiv kalibar svaka travka ili mali vetric skrecu zrno sa putanje i da trazi idealne uslove .

Mi smo ovde u Srbiji dosta hendikepirani sa tim kalibrom pa bi nam svaka informacija dobrodosla .


Pozdrav DakiNs to zrno ima eksplozivni uticaj i brzinu od 1325.8 m/s .Proizvode ga samo u kal:223 i 22-250 i to zrno nema preporuku za srnecu divljac,ali za predatore se meni licno jako dobro pokazaoBravo 2
Druze Desperados uopste mi nije jasno cemu takvo pljuvanje po tom kalibru,kad uopste nisi imao licnog iskustva sa tim kalibromShock A sto se tice you tuba,ti bi trebao da nam docaras jer koliko vidim vise znas od ljudi koji su ga izmisliliBravo 2 Evo ovako:ja godisnje ispucam od 300-500 metaka godisnje mozda i vise,sto u lovu na predatore,sto u metuYes A ti po tvom pisanju,niti imas taj kalibar ,niti si pucao sa njimKoTuKogaTako da uopste nemam nameru da bilo sta vise raspravljm sa tobom o tom kalibru!!Druze nisu ljudi u Srbiji hendikepirani sa tim kalibrom,nego si ti hendikep po pitanju tog kalibra!Pisi u svoje ime o hendikepu a ne u ime cela drzave! Nadam se da ces jednom ti imati taj kalibar i da ces sam sebi dokazati da nisi bio u pravu!Spominjes vetric,pa eto pre dve nedelje sam odstrelio kojota na 460 jardi=421 metar da ti bude lakse,sa zrnom od 40 grejna=2,59gram kojem je pocetna brzina pri izlasku iz cevi 1264,9 m/s i brzinom bocnog vetra od 25km.Sta je pisac hteo da kaze:vise pucanja na mete,vise ce biti uspeha u lovu pa nece biti izgovora da je vetar kriv,travka,pa ovaj,pa onaj ustvari da je los kalibar!Meni licno je najvaznije da dobro upucam karabin,jer kad dodje do promasaja(a dolazi) odmah znam da je greska ili do mene(najverovatnije) ili do tih cuvenih travki,cavki....A sto se tice lova zeceva sa 22-250 pa moze da se lovi ,ali posle nije za upotrebu! PozBye
KoTuKoga
 
stevin
 Kolega coyot koliko ima takvo zrno pad na tu daljinu?imam 22-250,lovim dve godine sa njim i jos uvek se upoznajem sa puskom,nisam gadjao nista dalje od 150,170m.pa me interesuje!pozdrav
Lisica
 
Coyot
 Karabin sam upucao na 300yds ili 274m,tako da na 100yds +5cm,200yds +7,5cm ,400yds je -20cm a na 500yds -60cm.Samo optiku sa vecim zumom i udri.Poz
KoTuKoga
 
DESPERADOS
 Kolega Coyote u zdravlje da lovis i uspesno .

Ne postoje losi kalibri ,samo dobri i bolji.
Postoje vise i manje prihvaceni kalibri .

To je cela prica.
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
stevin
 Hvala na odgovoru kolega coyot!upravu si za optiku,treba vece uvelicanje,ja imam 3-9x50,kada je lisica preko 200m,tesko je nisaniti,mala je to meta!
Lisica
 
SUMO
 Vecina zrna tipa SP za 22-250 je na 200 m u nuli.
To nema ni jedan kalibar!
Dakle kolega, na 200 i vise metara, gadjas lisicu direktno!
 
SUMO
 Dobro je da ponekad bacim samo pogled na ovaj forum.Lala mi rece da ``tvdje objasnjavam``, onaj expert Bora Dugic da sam prepotentan......
JBTE BRE ! o cemu vi pricate?! Ne valja 22-250??!
Davne 1986. prvi 22-250 u Srbiji imao je Boba Vlahovic.Sin Veljka Vlahovica. Nerviralo ga je da preko veza stalno nabavlja municiju za fon hofe kalibre koje je imao.
Kao klinac isao sam po srndaca koga je iz Zastavinog M70 legendarni Boba pucao na 420 metara.Tada nova crvena niva u PKB OOUR lovstvo zvana Vilma, Boba, Lacika i ja.Mereno cajgerom nove Nive 400m.Plus Lacikinih 20 dobrih koraka.
Srndac skocio, pao posle dva koraka.
Fasciniran tim metkom, zapitkivao sam Bobu svaki put kada bi dosao u Rit na srndace.
Naravno 1996. da sam prvi karabin uzeo bas u 22-250.
Obican, ne preko veze u Snajperu. Bio je 1.210 dinara /marka 4/.
Ispucao sam................necu o tome.Reci ce neko prepotentan si.
Odgovorno tvrdim da manje citate knjige a vise pucate.
Pucao sam na lisicu po mraku u povratku sa lovocuvarom.BIla je na snegu na oko 50 od puta.Izmedju bagremac.Ne gust, ali dovoljan da zrno zakaci nesto. Bile su vece ulazna i izlazna rana drasticno.Nista vise.Pogodio sam 5-6 cm desno od plecke-mesta nisanjenja.
Imao sam turistu ove godine.Ranjavao srndace, uzasan ``strelac``. U danu sam mu dopucao 4 srndaca. Mozete misliti koliko energije treba zrnu da obori ranjenu divljac u punom trku pod adrenalinom??
Svaki je padao kao kap.Pogoci od rebara ka plecki.
I necu vise.A mnogo toga imam.
Pricajte o onome sto znate, a ne o cemu mislite da treba.
ps
223 je go k.c za lov srndaca.Priznajem samo dobre i sigurne strelce. Prosecni neka ga zaobidju.Vise od 5 puta sam imao priliku da jurim, trazim, vidim kako ustaju ``odlicno`` pogodjeni sa 223.
pp ss
Zlatar me je poslusao i ima odlican karabin u sjajnom kalibru.
 
KREC
 Vlado legendo = nema se to kome tu objasniti kad misle da su najpametniji na svetu i da je 8x57 najbolji karabin svih vremena !!! A za 223 si sigurno 300 % u pravu,ali kad nas drugar uzme isti u ruke sve barijere i pravila padaju u vodu. Moj drugi prijatelj je sa 22-250 sa kombajna pogodio mladog vepra iza uva i pao je u vatri,a imao je samo 80kg =pa ti vidi. Taj kalibar je izmisljen za preatore tj meni omiljenu lisicu .Poz... i svako dobro Smile Mirko
 
Sniper Hunter
 I po vama je sve to etika pucanje "sa kombajni "u trku nedozvoljenim kalibrima i hvališete se na forumu ," bez prepreka barijera "zakona ...sta reći, posle administracija kriva sto briše upise ,kao upisi nikoga ne vredjaju i provociraju "mi zelimo samo da kolegijalno pisemo", bez zamerki nema problema momci samo tako nastavite ja znam kako ću ima ono malo dugmence na kome pise FIK pa onda neka budem maliciozan, mali, pokvaren ,i kako rekoše sitna duša.....ako nema veze ali ovo neću dopustiti na forumu dok budem imao moderatorska ovlašćenja i .

i42.tinypic.com/20gfd5u.jpg
 
Zlatar
 Mene Sumo odgovorio od 223 iako sam bio uporan da njega uzmem iz dva razloga.
Poznajem ga jer sam sa R4 ispucao puno municije i bio oduševljen preciznošću za jednu automatsku-jurišnu pušku.
Drugi razlog je što sam mislio da vežbam sa vojnom municijom iz lovačkog karabina a posle sam čuo da to nije preporučljivo.
Uporan ja za 223 a Sumo uporan da me odgovori.
Mislio sam da je to isto što i 223 samo drugačije punjenje dok ne videh metak.Jedan pored drugog,223 izgleda smešno i neubedljivo.
Nemam aparat i žao mi je što nisam slikao mete,grupe po vetru,bez vetra,po snegu,kiši,rane na lisici ali sad sam se zaintrigirao i do kraja februara ću sve to uraditi..Treba probati novu municiju...

Sumo kako bre na 400m ajd molim te,ne može to ni 300wmag meni ne veruju.Inače drugar Aco ima grupe od 15tak cm na 500-550m sa 22-250
Krec skoro sam gledao gomilu trofeja veprova sa trofejnim listovima odstreljenih sa 6.5x57 i 223 i iznenadih se,čovek ne lovi već 15tak godina,mator je.
Sniper pre nije postojalo ograničenje kalibara,težine zrna tako da nema potrebe za brisanjem.B)
Zna se kako je sad i to ćemo poštovati
 
sheytan
 

Zlatar kaže:
Sniper pre nije postojalo ograničenje kalibara,težine zrna tako da nema potrebe za brisanjem.


Kada?

Pre koliko je nabavljen prvi 22-250 u Srbiji?
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Zlatar
 stvarno ne znam sheytan sigurno kad sam bio klinac,
valjda znaju stariji,meni tako rekoše;)
 
sheytan
 Prema rečima tvog druga,

SUMO kaže:Davne 1986. prvi 22-250 u Srbiji imao je Boba Vlahovic.

a mislim da je i u to vreme 7mm bio miniMUNImum za prasiCe, tako da je čika-Sniper bio u pravu, što se toga titče!

A o pucanju na srnećinu u trq i na nelovačkim daljinama da ne pričamo! Sad
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Sniper Hunter
 Ma kolega zlatar sve mi je jasno ....pogotovu lovačke daljine i sa kombajna ,sve po zakonu i etici ne osporavam a upise ostavljam neka se čitaju ...milina,ko sme da ospori elitu naseg lovstva taman posla....
 
Zlatar
 mislim da je tako bilo 70tih,80tih,pre ovog je bio na snazi zakon iz 93-95 sa ograničenjem 7mm e sad ako mene lažu jbg uglavnom sa 6,5 su pucali sve.
ne znam odakle ti potreba da pod.......
Mene zanima kakva su iskustva u upotrebi i to je sve.
A za miniranje,ustuk-natuk i Van teme nisam,to me ne zanimaSad
 
stevin
 Ovo je moja prva lisica odstreljena sa 22-250,vabio sam neku drugu a ova se stvorila ispred mene na 30m.a optika na 9uvelicanju "buve sam joj video"[img][/img]
stevin priložio:
24012011442-001.jpg

Lisica
 
Sniper Hunter
 

Zlatar kaže:
mislim da je tako bilo 70tih,80tih,pre ovog je bio na snazi zakon iz 93-95 sa ograničenjem 7mm e sad ako mene lažu jbg uglavnom sa 6,5 su pucali sve.
ne znam odakle ti potreba da pod.......
Mene zanima kakva su iskustva u upotrebi i to je sve.
A za miniranje,ustuk-natuk i Van teme nisam,to me ne zanimaSad


Nije bitan kalibar u priči da li se radi o 22-250 ili 223, pa i 8x57....itd kolega ,nemam potrebu da kako kažes pod.......a pogotovu ko je spomenuo miniranja ???? o čemu je reč?? dovoljna je i sama činjenica o pucanju sa kombajna i na "lovačkim" long rejndz daljinama ...sve mi je jasno ubuduće brisem ovakve postove bez upozoravanja ...toliko
 
Sniper Hunter
 

stevin kaže:
Ovo je moja prva lisica odstreljena sa 22-250,vabio sam neku drugu a ova se stvorila ispred mene na 30m.a optika na 9uvelicanju "buve sam joj video"[img][/img]


Kolega cestitke na odstrelu vidi se prava namena za 22-250B)
 
Zlatar
 bravo druže Stevin,samo još da padne sneg!
Jel ti radila vabilica za vreme parenja ili ne i koju si koristio,pozzz...
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,825,207 posete www.srbijalov.com