Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Uzgojni odstrel srneće divljači


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Uzgojni odstrel srneće divljači
zoranp
 Ako bi u sezoni odstrela bilo podignuto ovo krdo i kada bi se moralo odstreliti grlo ja bi se složio sa kolegom Sumom oko odabira grla, mada se radi o još uvek dobroj srni..eventualno bih sačekao da se otvori i grlo koje je drugo s desna na levo!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Zuban
 

zmaj kaže:
a sada ozbiljno.
iako nije tema moram pojasniti nešto radi mlađih lovaca.
Zubane kao što reče kodeks nalaže siguran hitac i izbjegavanje ranjavanja divljači, sa čime se potpuno slažem.
što se tiče hica u glavu i vrat samo u slučaju samilosnog hica, jer sam imao priliku više puta tragati(imam krvosljednika) za divljači pogođenoj u vrat i glavu. životinja obično pada u vatri kao pokošena i dok lovac uživa u trnucima slave, nakon 1-10 minuta životinja skoči i u punom trkom odjuri kilometre daleko. potraga je najčešće bezuspješna, a divljač ugiba od žeđi nakon 15-tak dana. evo slike vepra koji je pronađen nakon mjesec dana pogođen u donju vilicu, težio je još 15 kg.
to je nešto najžalosnije što sam vidio.



@ Kolega zmaj, potpuno se slazem sa vama da je strasno veliki problem, kada se divljac rani u predeli glave, tj. gada se pogodi samo vilica! Takva ranjavanja su najteze muke, koje sebi iko moze da predpostavi i ja znam o cemu vi govorite, jer sam se nagledao takvih ranjavanja u praksi. Divljac ranjena u predelu Vrata, tj, Grkljan ili slicno je takodje ili isto toliko strasno! Ranjavanje u gornjem delu vrata je cesto ne toliko fatalno, koliko ova dva navedena primera. Zato sto se najcesce radi o cisto Misicnoj povredi, gde zrno probije misic vrata, a takve povrede obicno zarastu bez velikih problema. Tako pogodjena divljac pada sa nogu kao pokosena, od energije projektila, bude kratko vreme onesvescena itd. da bi u trenutku kada jij pridjemo, odskocila i otisla u nepovrat.To se obicno desava, pocetnicima i Lovcima koji relativno malo love=neizkustvo. Meni se to desili1. i zadnji put pre blizu 20 god, gde sam na daljini od preko 200 metara, "odstrelio" Srndaca sa 222 kalibrom i tudjom Puskom, koja mi jke bila u tom trenutku posudjen/dostupljena. Neznavsi na kojoj daljini je Oruzje upucano, gadjao sam po instrukciji vlasnika lovista Plecku. Misleci da je Oruzje upucano na oko 150/160 metara(mnogi/vecina to ovde tako rade) ciljao sam u predelu grebena srndaca, opalio i Srndac je "pokosen". Posto nisam imap psa kod sebe, jer sam sasvim slucajno tamo navratio sa puta, Krenemo zajedno da uzmemo divljac koja je "lezela" u Vatri. Vlasnik lovista rece, ostavi Pusku tu, nije nam potrebna, nemoraju neki Setaci da bas sve vide! Kada smo stikli na 20-30 korake, iz nista odskoci Srndac i krena ka Kukuruzu, vidno kao da je pijan. Ja pojurim za njime da ga uhvatim ali za 1-2 nisam uspeo i on utece u Kukuruz. Doslo mi je da umram od stida. Objasnim Vlasniku sta sam i kako radio i ovaj vidno razocaran/ljut, rece: Pa ovo je Kalibar 222, puska gadja "Fleck-u" na 220 met!!! ...e Je..ga sada!Stidljiv Posle dovede nekog tipa sa psom koji nije bio neka pomoc i tako padne vec mrak ... Neimajuci mira, da se to meni(moglo) desilo, predlozim da ujutro rano dodjem ponovo i sa psom itd. sto je i prihvaceno bilo. U Auto i pici kuci(200km) kuci ponesem svoju opremu i za svaki slucaj 2 Psa. Balkanku(krvni trag) i Ostrodlakog Nemca, da u slucaju potrebe mogu poslati Psa da obori Srndaca... Sledeceg jutra pred zoru ja na zborno mesto i mi krenemo Autom u Loviste. Pred samo loviste, stanem i pripremim oruzje(nije dozvoljeno), stavim u Auto i posto se pojavljuju prvi zraci dana, krenemo polako Autom u Loviste. Na sam ulazak u loviste, sa leve strane putica vidim/mo srndaca. Uzmem Dvogled i na 120 m pogledam i ustanovim da je rec o Sinocnom Srndacu, koji je sada na vblizu 1 km od mesta gde sam na njega pucao. Vlasnik kaze, ma nije to taj! Jeste! Sigurno? Absolutno i bez greske!!! Izskocim iz Auta uzmem Pusku i stap i odstrelim Srndaca. Stigli kod Srndaca ustanovimo da je stvarno to taj Srndac! Sta se desilo? Srndacu je Projektil prosisai kroz misic Vrata i uzput poneo parce koske, trna prsljana, od cega je Srndac na kratko bio onesvescen. Povreda je preko noci bila zatvorila se i pocelo je da "zaraste". Takvih Srndaca, ali i Jelena pa i DS sam vidjao bezbroj primeraka, koji su 1-2 god. kasnije odstreljeni sa potpuno zaraslom ranom i normalno Vitalni kao i pre toga!!! No to sve nije razlog zanemariti preciznost Pogodka!!!
...za sazaljenje nije potrebno nista.Njega dobijamo dzabe. Zavidnost se ne dobija na poklon. Zavidnost se mora radom zaraditi. A ja imam mnogo da radim...

...pusti zavidnike da zavide i mrznike da mrze. Sta mi bog dao, to covek nema pravo da mi uzme. Ja sam covek i imam svoj cilj. Ko me zato prezire, sam ne vredi mnogo...
 
Zuban
 Vidite, ja mozda imam ovde bolje mogucnosti za vezbanje preciznih pogodaka?! Zato sto mi na raspolaganju stoje vise streljana, a i municija je priustljiva, pa zato cesce i vezbam ili upucavam svoje oruzje, nego vecina mojih kolega. Uz to pridrzavam se striktno(zavisno od Kalibra koji koristim u datom momentu) da imam naslon i da u slucaju neadekvatne mogucnosti, jednostavno ostavim Prst Prav!!! ...i sutra ili preko-sutra je dan...!!! Na strelistu izpucam godisnje 100-200 metaka. U lovu bar jos toliko i uvek ciljam, miran, stalozen i koncentrisan na odredjenu tacku koju sam predhodno lokalizovao i odlucio. Znaci ne samo na Vrat ili Glavu kao celokupnost(pa gde pogodim) nego tacno u 1.,2.,3.,... prsljan Vrata, koji se mora videti kroz optiku ili u Skoljku Uveta itd,itd,... Dobra i Upucana puska sa Optikom, ce svaki Hitac "uvlaciti" u tih 2-3cm Precnika i to svaki hitac!!! Ko nije topliko spretan ili nema jos toliko izkustva ili jednostavno nije dovoljno siguran, uveren u sabe i oruzje, koji nije miran, stalozen ili, ili,... Njemu preostaje samo Bocna straba Grudnog Kosa, sto i ja ponekada radim, kad primetim da danas nisam u najboljoj formi!!1 Evo jos jednog primera: Jednog jutra odstrelim 3 Srndaca, slabi godisnjaci tj. "Uzgojni odstrel", za jednog Vlasnika lovista, koji je vec star i koji se plasi da nece moci izpuniti Odstrelni Plan za tu godinu. Posto je bilo vreme Parenja Srndaca.Tj. Pocetak Avgusta, na vabljenje, dovedem spomenute Srndace na udaljenosti od 20-40 metara do mene i preciznim hitcem iz Uveta odstrelim ih sva 3.. Posle odstrela 3. paznu mi privuce neki kratak pokret u desnom uglu oka. Okrenem Glavu i Vidim Kapitalca, koji me je "Provalio". Puska Prazna, Kapitalac oprezan i krece se pravo na mene. U jednom trenutku, okrenem se i ja prena njemu, tj udesno i legnem dole u travi. Lezeci na ledja,uzput napunim Puslu i polako se okrenem na stomaku, podignem lagano glavu kroz travu, proviruje i presecem se za sekund. "Matori" je dosao ndo na 15 koraka od mene izpruzio vrat i viri ... Pocne da me izaziva(da se pokazem) i slicno. Sve je to trajalo mozda 2-3 minuta, ali meni je to bila "Vecnost". Da bih u jednom trenutku nepaznje Srndaca, munjevito "Odskocio" na kolenima i sa puskom na kratkom Stapu i u remenu. Znaci potpuno spreman. Srndac poce da "Vice" da "protesatuje" da se "Svadja" itd, a ja nista, bez reakcije. Polako kroz optiku dovedem koncanicu do uveta Srndaca i primetim da mi ruke vise nisu mirne! Uz to probio me znoj, srce kuca, puls do u...Kazem sebi Zubane, od ovog pogodka nema nista, prebacim koncanicu iza plecke i u jednom trenutku Srndac podigbe desnu prednju nogu i drzi je u vazduhu. Iza Lakta se pojavi svetli predeo koze ispod miske Srndaca i tu i "Provucem Projektil. Nagli skok u Vis, nadesno krug i nakon 10-15 koraka, pade u punom trku. Sta sam ovim hteo da kaze...??? Pa jednostavno: Kada nije sve kako treba, onda je bolje odustati od predvidjenog, odnosno strategiju prilagoditi uslovima i ici na Sigurno i problema(obicno) nece biti!!!
Uvek nam dobar pogled Lovci.
Zuban.B)Bye
...za sazaljenje nije potrebno nista.Njega dobijamo dzabe. Zavidnost se ne dobija na poklon. Zavidnost se mora radom zaraditi. A ja imam mnogo da radim...

...pusti zavidnike da zavide i mrznike da mrze. Sta mi bog dao, to covek nema pravo da mi uzme. Ja sam covek i imam svoj cilj. Ko me zato prezire, sam ne vredi mnogo...
 
zmaj
 OK, vidim da znaš o čemu pišeš, ja sam to samo napomenuo zbog mladih lovaca, iako ovakve greške prave i stari lovci koji su previše sigurni u sebe. imao sam takođe vidjeti pogodak u oko ili nosnu kost sa strane, gdje se dešava ista reakcija. Kod divljih svinja nikada ne treba pucati u glavu i vrat, previše je mišićnog tkiva i dlake u odnosu na kostur.
čemu tuga, čemu bol, kad postoje pas i lov?
 
stojkuki
 Yup. I dalje ne mogu daprihvatim pucanje u vrat. Velika energija zrna. Koje samo prodje kroz misic. Sustinski ne mora da osteti veliki krvni sud to je to rana koju srndac nosi. Zaraste uglavnom, a vidjao sam i one koji ne preteknu.
Siguran pogodak u nisku plecku, tamo gde je srce, pa jos usput odnese i aortu i deo pluca. Nikada mi nije poneo pogodak u nisku plecku. Uvek je padao u vatri. Ili je mozda to zato sto drugacije i ne pucam ... Samo siguricu ...
 
Podunavac
 Etički kodeks lovaca Srbije.
Član 15.
Nije lovački pucati preblizu niti predaleko, a na krupnu divljač u glavu ili stražnjicu.
Tri prsta 2Kolce
 
zmaj
 podunavac, ispravka pucanje u stražnjicu je dozvoljeno samo u lovu na "Jelene" Smile
čemu tuga, čemu bol, kad postoje pas i lov?
 
270
 

stojkuki kaže:
Yup. I dalje ne mogu daprihvatim pucanje u vrat. Velika energija zrna. Koje samo prodje kroz misic. Sustinski ne mora da osteti veliki krvni sud to je to rana koju srndac nosi. Zaraste uglavnom, a vidjao sam i one koji ne preteknu.
Siguran pogodak u nisku plecku, tamo gde je srce, pa jos usput odnese i aortu i deo pluca. Nikada mi nije poneo pogodak u nisku plecku. Uvek je padao u vatri. Ili je mozda to zato sto drugacije i ne pucam ... Samo siguricu ...

Zanimljivo iskustvo obzirom da je moje sa takvim pogodcima sasvim suprotno.Confused
Meni sa takvim pogodkom nikad srneca divljac nije ostajala u vatri pa ni sa snaznijim kalibrima kao sto su 270 i 8x57IS, uvek je kretala sa mesta nastrela ali ne previse daleko od 20 do 70 metara!
Dok mi je sa pogodcima u visoku plecku ili odmah malo iza padala na mestu kao pokosena cak i sa 223 Rem.
Smatram da u glavu ne treba pucati ne samo zbog rizika da ce ranjena odneti pogodak nego sto to nije nimalo lep prizor i kvari dobar dozivljaj lova!
Ako bas hoce da se izbegne ostecenje mesa naj bolje je pucati samo na divljac koja stoji apsolutno bocno i malo iza plecke tako da zrno prodje kroz rebra i pluca.
Ja tako radim godinama i nisam imao ranjene ili izgubljene divljaci a ostecenja mesa su beznacajna!B)
 
Podunavac
 

zmaj kaže:
podunavac, ispravka pucanje u stražnjicu je dozvoljeno samo u lovu na "Jelene" Smile



To zmaju! B) Protiv ovoga nemam ništa.Smeko
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

270 kaže:
Smatram da u glavu ne treba pucati ne samo zbog rizika da ce ranjena odneti pogodak nego sto to nije nimalo lep prizor i kvari dobar dozivljaj lova!
Ako bas hoce da se izbegne ostecenje mesa naj bolje je pucati samo na divljac koja stoji apsolutno bocno i malo iza plecke tako da zrno prodje kroz rebra i pluca.
Ja tako radim godinama i nisam imao ranjene ili izgubljene divljaci a ostecenja mesa su beznacajna!B)



U potpunosti se slažem sa kolegom 270. Lično smatram da je na srneću divljač najbolje pucati malo iza plećke.
Tri prsta 2Kolce
 
Indjijanac
 ipak mislim da je to odavno utvrdjeno gde je najbolje pucati srneću divljač i šta se smatra dobrim pogotkom a šta lošim a ne gde je ko nišanio,gospodo uzmite lovački priručnik pa se podsetite
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
stojkuki
 Ocito mislimo na isto mesto.
Kada se pogodi tu srndaci retko i tesko nose pogodak. Obicno padaju u vatri. Moze da se desi da poned, ako je zrno neodgovarajuce odnosno pretvrdo, da se Ne formira pecurka te Onda dodje do prostrela i ne prenese se dovoljna kolicina kineticke energije.
Kod adekvatnog zrna formira se pecurka koja prenosi energiju na vitalne organe i divljac pada prvo od soka a zatim brzo ugiba jer su osteceni vitalni delovi krvotoka.
Na to smo ocito svi mislili.
Ima jos jedna vrsta. To je pogodak ispod kosti plecke. Taj obicno precvika obe noge i napravi fatalne povrede srca i pluca, ali i napravi malo vece ostecenje mesa. I taj isto ne moze da ponese jer su obe noge precvikane.
Kod pogodaka u vrat zbog male putanje kroz meka tkiva zrno i ne dozivi deformaciju pa su to cesto prostreli (osim ako se ne precvika kicma ili karotida. Cak i tada divljac obicno nosi pogodak i to dosta daleko a onda ugiba.
Uglavnom to je dobrim delom stvar izbora zrna.
 
zmaj
 ipak, možda ja vrijeme da se vratimo na temu koja nije "gdje gađati" nego "šta gađati" i riješimo primjer koji je dao Sumo.
čemu tuga, čemu bol, kad postoje pas i lov?
 
270
 Kolega Zmaju, tema nije ni sta gadjati nego Uzgojni odstrel srnece divljaci. Kod ovog odstrela uglavnom se odstreljuje divljac bez ikakve trofejne vrednosti i jedina njena vrednost za korisnika lovista je njeno meso pa smatram da je veoma bitno mesto pogodka i izbegavane nepotrebnog ostecenja mesa!
Kod slike koju je kolega SUMO postavio moj odgovor je jednostavan. Pucacu onu koju mi strucni pratioc odredi!!!
Koliko god teorijski imao znanja moje iskustvo kao lovca pri odabiru jedinke za odstrel je skromno u odnosu na iskustvo dugogodisnjeg lovocuvara.
Cak i kod strucnih lica sa visegodisnjim iskustvom razilazice se misljenja koju od jedinki prikazanih na slici treba odstreliti!
Ja sam lovac a ne strucni radnik u lovstvu i u opste ne razbijam glavu oko odabira jedinke za odstrel to prepustam strucnom pratiocu ciji je to posao i cije je prisustvo pri odstrelu i zakonski obavezno!
Moje kao lovca je da uzivam u lovu a divljac sa sto manje muka po nju i sto manje ostecenja mesa dstrelim!
 
DakiNS
 Ne lovim srneću divljač ali imam svoje mišljenje o ovom primeru iliti pitanju. Prvo slažem se sa kolegom 270 , a drugo mislim da sa jedne slike gde su srne dosta daleko i mislim da bez malo dužeg posmatranja i praćenja celog stada ne bih se odlučivao za pucanje dok ne utvrdim koje grlo odskače sa nekim lošim osobinama i sigurno ne bih pucao radi pucanja i uživanja u lovu , nego da se odstrani grlo koje nije za daljni uzgoj ili postoji mogućnost da je bolesno ili će postati plen predatora.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
270
 Odstrel bolesne ili povredjene jedinke vrsi se da bi se sprecilo sirenje bolesti kod odredjene populacije i prekratile muke takvoj jedinki.
Ovo smatram SANITARNIM odstrelom koji nema veze sa lovnom sezonom i koji ne vrsi lovac vec strucno lice korisnika lovista.
Ja sam ucestvovao samo u UZGOJNOM odstrelu koji se vrsi u sezoni a za cilj ima odrzavanje broja jedinki na optimalnom nivou koji omogucuje povrsina i uslovi stanista pri cemu se vodi racuna o podizanju kvaliteta populacije odnosno odstranjuju se jedinke koje negativno svojim osobinama uticu na kvalitet odredjene populacije prenoseci ih na potomstvo!
Zato ja u takvom lovu uzivam jer sam neke SKARTOVE teze odstrelio nego sto su odstreljeni neki visoko trofejni primerci.
Sad mozda i gresim u ovoj podeliConfused jer kao sto rekoh nisam strucni radnik u lovstvu vec lovac ali to je moje shvatanje i vidjenje SELEKTIVNOG odstrela.
 
nenadx
 Sumo je dao primer sa slikom I lepo se krenulo sa diskusijom,šta je I zašto za uzgojni odstrel. Lično se slažem sa Zoranom,Dakijem da je teško na osnovu fotografije odrediti grlo za odstrel. Navedeno grlo na osnovu konture neodaje znake prestarelosti(sem tanjeg vrata)-leđa ravna,uši I vrat lepo podignuteveći problem je po meni što je odvojena I sama,ali to može biti trenutak uhvaćen na slici,mada je nešto slabije uhranjena od ostalih.Sumo je verovatno imao dovoljno vremena da je dobro osmotri,te I pravilno proceniPovodom toga bih rekao,da je realno moguće odrediti(što se tiče starosti) 3 do 4 grupe.Mlade,dozrevajuće,zrele I prestarele,a ovo se sem obrisa, procenjuje kombinacijom ponašanja itd.
Da nebi tumačili ovo oko odstreka...,evo šta se kaže na sajtu LSS : Član 6.
U Lovištu se lovi:
1. Uzgojno - selektivnim odstrelom;
2. Sanitarnim odstrelom;
3. Redovnim i trofejnim odstrelom;
4. Hvatanjem žive divljači;
5. Odstrelom na osnovu člana 10., 17. i 48. Zakona o lovstvu.
6. Redukcionim odstrelom.
Redovni i trofejni odstrel krupne i sitne divljači vrše lovci - turisti i članovi udruženja, a izuzetno i gosti uz prethodnu odluku Upravnog odbora udruženja.
Uzgojno-selektivni i sanitarni odstrel vrše radnici stručne službe Korisnika lovišta i lovci turisti ukoliko za to imaju interes. Uzgojno-selektivni odstrel, lovci turisti i članovi udruženja vrše uvek u pratnji radnika stručne službe Korisnika lovišta odnosno lica ovlašćenog od strane Upravnog odbora udruženja.
Znači,ako sam dobro shvatio sanitarni,trofejni,redukcioni I redovni nisu uzgojno selektivni..može I tako ali je u pitanju upotrebna terminologija,a suštinski je sve u službi uzgoja,ali kako se kaže : uz pratnju stručne službe,nema razloga da se lovci neraspišu više na temu I iznose mišljenje,jer na kraju je odgovorna struka I kako vidim samo ona može pogrešiti I loše proceniti..
Dobar pogodak
 
arsa
 SUMO jesu li ovi za vadjenje iz lovista??? img836.imageshack.us/img836/7714/5943530851c84e450dd9z.jpg
img535.imageshack.us/img535/7569/bwiblws172611.jpg Grin
lovac Joca i Luka srbijalov
 
zmaj
 arsa gdje je ovo slikano
čemu tuga, čemu bol, kad postoje pas i lov?
 
arsa
 Nasao sam slike na netu. Ovakve crne sam video vec mnogo puta,ali ovaj drugi je ekstra interesan!B)
lovac Joca i Luka srbijalov
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Novi Zakon o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 616 24.09.2023. 16:44
Divljač i saobraćaj DIVLJAČ 63 07.08.2022. 21:10
Najznačajnije osobine mesa divljači STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 8 20.07.2022. 20:18
Prihrana sitne divljači u zimskom periodu! DIVLJAČ 377 14.10.2021. 16:24
Izmene zakona o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 116 09.06.2020. 18:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,606 posete www.srbijalov.com