Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 22-250


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
22-250
Vule991
  Kolega Coyot koju optiku koristis za tako daleka pucanja ?Na mom 22-250 je namontirana (poodavno) ruska 4x34 koncanica tip 1 blago receno skromna optika sa kojom je ipak bilo pogodaka u lovu na predatore na oko 200m,a najdalji negde na 284 koraka,doduse lija se uvukla u krs pa je ne nadjoh.Nekako mi zao da ga zamenim (zbog one debele koncanice idealne za noc) ali vec se dvoumim... Ko zna sta sve moze 22-250 sa nekom jacom optikom?
 
DESPERADOS
 Smanji malo kume ..... mnogo je ...;)
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
stevin
 

Zlatar kaže:
bravo druže Stevin,samo još da padne sneg!
Jel ti radila vabilica za vreme parenja ili ne i koju si koristio,pozzz...
hvala kolege,bilo ih je dosta koje je stigao 22!vabio sam ry-vom vabilicom ali kada nije parenje!
Lisica
 
Vule991
  Malo neozbiljno od vas kolega! Lovim vec 23 godine od toga sa karabinom u ovom kalibru 14 godina i ne nameravam da pisem bajke na ovom inace dobrom forumu!
 
sheytan
 ^ Od svojih 20 godina, lovish vetj 23???Frown
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Podunavac
 

SUMO kaže:
Vecina zrna tipa SP za 22-250 je na 200 m u nuli.
To nema ni jedan kalibar!
Dakle kolega, na 200 i vise metara, gadjas lisicu direktno!




Kalibri koji u određenim laboracijama imaju nulu na 200 i više metara: 5,6x50R Mag. ; 243 Win. ; 6,5x57 ; 6,5x68 ; 7 mm Rem. Mag. ; 270 Win. ; 300 Win. Mag. Čak nisam u obzir uzeo za nas neke egzotične kalibre, kao što su WSS, vom Hofe, Weatherby, Freres i sl.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 A što se tiče odstrela na daljinama preko 400 metara, odstrela srneće divljači u trku (i to još na velikim daljinama), sa kombajna (i drugih poljoprivrednih mašina), odstrela DS sa kalibrom 5,6 mm i težine 3,4-3,6 grama se potpuno slažem sa kolegama Sniper Hunterom i Shejtanom da su neetički i nelegalni. Trebalo bi malo da se povede računa šta se ovde piše, a i šta se na terenu radi. Ovo nije lovački nego je mesarski.
Tri prsta 2Kolce
 
Vule991
  Post je moj a taj mali u avataru isto moj pa Sheytan sto da se registrujemo dvojica zna se ko prica.
 
Sniper Hunter
 

Vule991 kaže:
Post je moj a taj mali u avataru isto moj pa Sheytan sto da se registrujemo dvojica zna se ko prica.


Kolega ako sam dobro razumeo vi niste taj za koga se predstavljate njego njegov otac piše???To nije po pravilima foruma ,napravite vaš nalog i registrujte se ide trajan ban ako to ne učinite 
 
DESPERADOS
 Mnogim nasim lovcima nikako nije jasno sta su 100 , 200 , 500 metara i tu dolazi do nesporazuma. Neko cak i smajuje a velika vecina povecava , retki su oni koji su realni ili pak pravilno ocene daljinu.
Skoro svakodnevno se srecem sa takvim likovima , koji pricaju bajke tipa :... pa sta ce mi da znam imam bandere pa od jedne do druge je 100 metara ili 50 metara i pri tome toliko to ubedljivo pricaju da i sami veruju u to.
A niko se nije zapitao da li u lovistu ima tih bandera i kako ce onda da odredi daljinu.

Imao sam slucajeva da se odstreli divljac na 70 metara a lovac kolega kaze .... vidi druze ja ga skidoh na 150 metara ko od sale.
Tacno ocenjivanje daljine je isto vestina koja se mora vezbati dok se ne dodje do neke pristojne tacnosti.

*
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Vule991
 Ne znam sta vas je toliko iritiralo u mom postu #161 kolega Desperados pa mi jos kacite da ne znam sta je 100 , a sta 200 m.Uzivam u zimskom lovu cekanjem i proveo sam sate i dane na mrazu i snegu i kada god bih odstrelio na nekoj pristojnoj daljini iskoracao bih daljinu , zbog mene ne zbog nekog tamo. Stvarno ne znam cemu ovakav ton ? Necu vise pisati pod ovim imenom i posto ne baratam bas ovom tehnikom moracu da sacekam nekog klinca da mi napravi nalog.Hvala!

Najbolja odluka kolega .
Srbijalov Admin Tim!
 
DESPERADOS
 Kolega lovac nisam te direktno pomenuo , sam si se pronasao u mom postu , a vec ako jesi dobro je bar je bio edukativan.

Uzdravlje ti nama da lovis dugo godina.
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
canis aureus
 

KREC kaže:
Vlado legendo = nema se to kome tu objasniti kad misle da su najpametniji na svetu i da je 8x57 najbolji karabin svih vremena !!! ...


-kao prvo, ne vidim razlog da budeš toliko uvređen, iznerviran ili šta već da bi sa toliko gorčine pisao pa čak i prozivao ikoga zbog znanja ili već neznanja, jer zbog mišljenja pojedinih kolega da je bolji ovaj ili onaj kalibar, da je neki potrebniji od nekog drugog ... ti si spreman na vređanja, omalovažavanja i sl

-kao drugo, iako sam jedan od članova foruma koji najviše "uzdiže", potencira, preferira ... a možda i koristi kalibar 8x57IS, ne mislim da sam najpametniji na svetu a ni da je 8x57 najbolji, što sam na mnogim temama i pisao, ali da je odličan za lov DS na daljinama do 150-200m a i sitnije divljači jer zbog manje brzine pravi i manje štete ... to sam pisao i stojim iza toga jer je to istina!!!
A pored 8x57IS koristio sam mnogo više različitih kalibara nego što si ti možda imao priliku uživo i da vidiš ... a nisam ni "omalovažio" kalibar .22-250 što ćeš videti ako pročitaš upise ...

-i kao treće, "8x57 najbolji karabin" - 8x57 nije karabin nego kalibar ...

... a ti sad nastavi sa omalovažavanjem i vređanjem kolega, i dalje veruj da se nekima ne može išta objasniti a da su neki umislili da su najpametniji ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
I Jevtic
 ja sam jednom pucao musicu na 437 metara sreca moja sto je bila okrenuta lepo pa sam je pogodio u plecku nije mrdnula ROFLROFLROFL
najbolja je ona puska koja se non stop kvari
 
apinest
 

sjeftic kaže:
ja sam jednom pucao musicu na 437 metara sreca moja sto je bila okrenuta lepo pa sam je pogodio u plecku nije mrdnula ROFLROFLROFL
Malo morgen bi ostala u vatri da nisi pucao 8x68S! ROFL
 
Hunter forever
 

Vule991 kaže:
Ne znam sta vas je toliko iritiralo u mom postu #161 kolega Desperados pa mi jos kacite da ne znam sta je 100 , a sta 200 m.Uzivam u zimskom lovu cekanjem i proveo sam sate i dane na mrazu i snegu i kada god bih odstrelio na nekoj pristojnoj daljini iskoracao bih daljinu , zbog mene ne zbog nekog tamo. Stvarno ne znam cemu ovakav ton ? Necu vise pisati pod ovim imenom i posto ne baratam bas ovom tehnikom moracu da sacekam nekog klinca da mi napravi nalog.Hvala!

Najbolja odluka kolega .
Srbijalov Admin Tim!


Taj klinac sam ja Grin Grin Grin Napravicemo nalog... B)
marka Engleski poenter marka
 
DESPERADOS
 Pa sredi coveku da znamo skime se dopisujemo .

Ivice musica je bila debela pa si je pogodio a da je bila mrsava nema sanse .
Sreca tvoja pa je bila takva ....Podrka
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
I Jevtic
 a sad malo ozbiljno iz mog iskustva ja sam ove godine pocao na strelistu na takmicenju pucao karabinom 30 06 optika khales 6x42 koncanica 1 pucalo se na 200 i 300 metara pucalo se u metu metar puta metar srndac na trista metara koncanica mije pokrila skoro celu gornju polovinu srndaca a o nisanjenju u centar sam mogao samo da sanjam znaci na tim daljinama se moze pogoditi divljac ali samo nesumicno gadjanje ili da ne kazem slucajno sa ovom kombinacijom optike Bye
najbolja je ona puska koja se non stop kvari
 
Sniper Hunter
 

Hunter forever kaže:

Vule991 kaže:
Ne znam sta vas je toliko iritiralo u mom postu #161 kolega Desperados pa mi jos kacite da ne znam sta je 100 , a sta 200 m.Uzivam u zimskom lovu cekanjem i proveo sam sate i dane na mrazu i snegu i kada god bih odstrelio na nekoj pristojnoj daljini iskoracao bih daljinu , zbog mene ne zbog nekog tamo. Stvarno ne znam cemu ovakav ton ? Necu vise pisati pod ovim imenom i posto ne baratam bas ovom tehnikom moracu da sacekam nekog klinca da mi napravi nalog.Hvala!

Najbolja odluka kolega .
Srbijalov Admin Tim!


Taj klinac sam ja Grin Grin Grin Napravicemo nalog... B)


Pa ko je vule 991 u ovoj priči??Zamolio bh vas da rešite to momci.
 
DESPERADOS
 

sjeftic kaže:
a sad malo ozbiljno iz mog iskustva ja sam ove godine pocao na strelistu na takmicenju pucao karabinom 30 06 optika khales 6x42 koncanica 1 pucalo se na 200 i 300 metara pucalo se u metu metar puta metar srndac na trista metara koncanica mije pokrila skoro celu gornju polovinu srndaca a o nisanjenju u centar sam mogao samo da sanjam znaci na tim daljinama se moze pogoditi divljac ali samo nesumicno gadjanje ili da ne kazem slucajno sa ovom kombinacijom optike Bye


A zamisli da si gadjao sa jos slabijom optikom i sa manjim uvecanjem.
Da li bi uopste video metu na 300 metara ??
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 28
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,795 posete www.srbijalov.com