Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Uzgojni odstrel srneće divljači


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Uzgojni odstrel srneće divljači
Zuban
 Ove su Slike sigurno iz Nemacke, iz zemlje sa najvecim brojem Srnece Divljaci. Dok je ovaj "Delom-Albino", igrom slucaja Prirode nastao i izuzetno je redak, ali ne jedinstven. Ovi crni su ovde normalna pojava. Negde 1700 i neke godine, tadasnji Plemic Oldenburg-skog okruga, (na 25km od mene), dobio je na poklon par Crnih primeraka iz Portugal-a, na poklon. Vremenom, se Crna boja sirila po celoj nemackoj, tako da se danas svuda moze videti po koji primerak Crne-Srnece -Divljaci, Ali jos uvek najvise u okolini Oldenburg-a, Bremen-a, pa prema Hamburg-u i Lneburg-u...
...za sazaljenje nije potrebno nista.Njega dobijamo dzabe. Zavidnost se ne dobija na poklon. Zavidnost se mora radom zaraditi. A ja imam mnogo da radim...

...pusti zavidnike da zavide i mrznike da mrze. Sta mi bog dao, to covek nema pravo da mi uzme. Ja sam covek i imam svoj cilj. Ko me zato prezire, sam ne vredi mnogo...
 
SUMO
 Ovakvi bi nam samo pokvarili sortu Smile.
Zuban dade tacnu informaciju, a loveci i obilazeci nemacku - videh i ja par crnih. Nista posebno.

Imam jednu lepu sliku od nedelje sa prihrane...sacekacete par dana, ostala kartica i aparat kod drugara lovnika.
 
zmaj
 u našem lovištu nema crnih srndaća, ali ima nažalost crnih (l)ovaca..
samo što nije dozvoljen odstrel.
čemu tuga, čemu bol, kad postoje pas i lov?
 
Zuban
 

SUMO kaže:
Ovakvi bi nam samo pokvarili sortu Smile.
Zuban dade tacnu informaciju, a loveci i obilazeci nemacku - videh i ja par crnih. Nista posebno.

Imam jednu lepu sliku od nedelje sa prihrane...sacekacete par dana, ostala kartica i aparat kod drugara lovnika.


@ ...pa jedina razlika je, da su crne. Inace su isto, samo Srne...
Doduse i po trofejnoj vrednosti su slabiji. Ja jos nisam video nekog sa interesantnim trofejem, od recimo 300gr. pa nadalje. Obicno su slabih i tankih rogova itd. Obzirom da su Lovista pod zakupom, svako odlucuje koliko ce Crnih imati u lovistu i dali uopste. Posmatrano je da se ta Crna boja, prenosi recesivno, na potomke. Pa i u lovistima gde se neko trudi da ima sto vise Crnih, populacija ne prelazi preko 30-ak%. znaci i crno X crno = oko 30% crnih.Tj. 60% Normalno-Crvenih.Mnogi lovci ne zele ni jednu jedinku u svom lovistu, tako da ih 1. prilikom odstreljuju. Mozda je i to razlog slabih trofeja...?!
...za sazaljenje nije potrebno nista.Njega dobijamo dzabe. Zavidnost se ne dobija na poklon. Zavidnost se mora radom zaraditi. A ja imam mnogo da radim...

...pusti zavidnike da zavide i mrznike da mrze. Sta mi bog dao, to covek nema pravo da mi uzme. Ja sam covek i imam svoj cilj. Ko me zato prezire, sam ne vredi mnogo...
 
canis aureus
 Na 1km po prelasku "ostružničkog mosta" preko Save a nadomak Surčina sam telefonom fotografisao ... žao mi je što ne može bolje da se vidi šta je na ovoj slici i najviše bih voleo ako bi iko mogao da "zumira" i bolje prikaže ako postoji ikakva mogućnost jer sam sam slab za tu tehnologiju ... imam i iste slike ali većeg formata a isto se slabo vidi ...
Verovali ili ne prva grupacija je brojala 32 komada, druga 17 i treća 8 komada srneće divljači, ukupno 57komada. Kome je poznat ovaj teren zna i da nije neki naročit a što se može i na slici videti!, blizina naselja sa jedne strane, blizina reke sa druge i autoput sa treće ... Nisam mogao bliže prići već ovako sa auto-puta ...

(ako neko može da "približi" detalje sa slike bio bih mu vrlo zahvalan!!!iveli 3)
canis aureus priložio:
562.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
SUMO
 Lep podatak.Raduje svakog lovca i ljubitelja prirode.Iskren da budem ne vidim skoro nista, ako neko moze da zumira, bilo bi lepo.
Pozdravljam kolegu Canisa, dajem na uslugu moj aparat sa 24x zumom pa da napravimo neku bolju sliku.

Btw od 2005. godine u ovom lovistu selekciju vodi potpisnik ovih redovaika

ps
iznenadjenja za ovu godinu su moguca.....
 
stojkuki
 E ovo je vec lepo. Ima tu bogami jedan u medalji a i dva tri vrlo perspektivna mlada grla ... Bas lep prizor.
Imace sam poslednjih dana kako sam krstario zemljom vidjao na raznim lokacijama manja ili veca stada, od po 10 grla, pa cak na jednoj lokaciji i 22 (koliko uspeh da izbrojim). Kako kopni sneg tako se i divljač pokrenula u intenzivnoj potrazi za hranom, gladni su ...
 
Zuban
 

Zuban kaže:

SUMO kaže:
Ovakvi bi nam samo pokvarili sortu Smile.
Zuban dade tacnu informaciju, a loveci i obilazeci nemacku - videh i ja par crnih. Nista posebno.

Imam jednu lepu sliku od nedelje sa prihrane...sacekacete par dana, ostala kartica i aparat kod drugara lovnika.


@ ...pa jedina razlika je, da su crne. Inace su isto, samo Srne...
Doduse i po trofejnoj vrednosti su slabiji. Ja jos nisam video nekog sa interesantnim trofejem, od recimo 300gr. pa nadalje. Obicno su slabih i tankih rogova itd. Obzirom da su Lovista pod zakupom, svako odlucuje koliko ce Crnih imati u lovistu i dali uopste. Posmatrano je da se ta Crna boja, prenosi recesivno, na potomke. Pa i u lovistima gde se neko trudi da ima sto vise Crnih, populacija ne prelazi preko 30-ak%. znaci i crno X crno = oko 30% crnih.Tj. 60% Normalno-Crvenih.Mnogi lovci ne zele ni jednu jedinku u svom lovistu, tako da ih 1. prilikom odstreljuju. Mozda je i to razlog slabih trofeja...?!



@ ...evo jednog "Crnjaka", koji je "pao" u korist "Uzgoja"...


i1071.photobucket.com/albums/u511/zuban1/1-BildRokPrfungundCO027.jpg
...za sazaljenje nije potrebno nista.Njega dobijamo dzabe. Zavidnost se ne dobija na poklon. Zavidnost se mora radom zaraditi. A ja imam mnogo da radim...

...pusti zavidnike da zavide i mrznike da mrze. Sta mi bog dao, to covek nema pravo da mi uzme. Ja sam covek i imam svoj cilj. Ko me zato prezire, sam ne vredi mnogo...
 
Zuban
 ...a evo mu i "Brace". "Vabljeni Listom..." i odstreljeni na istom mestu, samo 56 dana kasnije. Interesantan je ovaj "Limunasti", odstreljen na samo 50-ak koraka od mesta gde i "Crni". Sansa je velika da su Braca... mislim i po Majci, po ocu su 100%...(???!)

i1071.photobucket.com/albums/u511/zuban1/1-2-100_0392.jpg

Uvek vam dobar pogled Lovci.
...za sazaljenje nije potrebno nista.Njega dobijamo dzabe. Zavidnost se ne dobija na poklon. Zavidnost se mora radom zaraditi. A ja imam mnogo da radim...

...pusti zavidnike da zavide i mrznike da mrze. Sta mi bog dao, to covek nema pravo da mi uzme. Ja sam covek i imam svoj cilj. Ko me zato prezire, sam ne vredi mnogo...
 
Zuban
 ...a evo i potencijalnog "Oca", sa procenjenih 6 god. Takodje "vabljen-Listom", na pocetku Sezone parenja...

i1071.photobucket.com/albums/u511/zuban1/4-05-100_0343.jpg

StidljivBye
...za sazaljenje nije potrebno nista.Njega dobijamo dzabe. Zavidnost se ne dobija na poklon. Zavidnost se mora radom zaraditi. A ja imam mnogo da radim...

...pusti zavidnike da zavide i mrznike da mrze. Sta mi bog dao, to covek nema pravo da mi uzme. Ja sam covek i imam svoj cilj. Ko me zato prezire, sam ne vredi mnogo...
 
Indjijanac
 dobro je što su izvadjena oba iz lovišta,ali bi bilo odlično i kad bi im i mamu i tatu izvadili da neprave više škartne primerkeOdobravam
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Zuban
 

Indjijanac kaže:
dobro je što su izvadjena oba iz lovišta,ali bi bilo odlično i kad bi im i mamu i tatu izvadili da neprave više škartne primerkeOdobravam


@ Ovde su 3+Tata...! A izveo sam jos 2 = 6 i ovako je mnogo. Vise mi ne sleduje, jedino da idem redom i kako ko dodje... :-)
...a da znam tacno koje su im mame uradili bi i taj zadatak...Smile
...za sazaljenje nije potrebno nista.Njega dobijamo dzabe. Zavidnost se ne dobija na poklon. Zavidnost se mora radom zaraditi. A ja imam mnogo da radim...

...pusti zavidnike da zavide i mrznike da mrze. Sta mi bog dao, to covek nema pravo da mi uzme. Ja sam covek i imam svoj cilj. Ko me zato prezire, sam ne vredi mnogo...
 
Sniper Hunter
 i46.tinypic.com/1zge00p.jpg

Jedna bez zuba matora ko groblje naletela na mladog lovca Grin
i45.tinypic.com/slpk7c.jpg
a onda sam malo i kažnjavaoGrin

i50.tinypic.com/28uof10.jpg
 
zoranp
 Čestitam mladom lovcu, a krštenje je vrhunsko i na mestu!! OdobrenoBravo 2
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Bune
 Cestitam situacijuOdobreno! Da nije malo tanko drvo za krstenje?Grin El to Dakijeva drzalja?Grin, Pozdrav
Sagradicu salas na bregu, da gledam jarebice dok se legu!
 
canis aureus
 ... uuh samo ta uniforma NATO alijanse Shock .... Sad
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Sniper Hunter
 

Bune kaže:
Cestitam situacijuOdobreno! Da nije malo tanko drvo za krstenje?Grin El to Dakijeva drzalja?Grin, Pozdrav


Krupan momak mora i deblje drvo Grin
 
DakiNS
 

canis aureus kaže:
... uuh samo ta uniforma NATO alijanse Shock .... Sad


Kako ne poznaješ šta je ratni plenGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Indjijanac
 izgleda su momci na redovnom odsustvuiveli 4
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Sniper Hunter
 Jbg mali zaboravi tregerhozne i tirolski šešširić kućiConfused
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Novi Zakon o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 616 24.09.2023. 16:44
Divljač i saobraćaj DIVLJAČ 63 07.08.2022. 21:10
Najznačajnije osobine mesa divljači STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 8 20.07.2022. 20:18
Prihrana sitne divljači u zimskom periodu! DIVLJAČ 377 14.10.2021. 16:24
Izmene zakona o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 116 09.06.2020. 18:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,613 posete www.srbijalov.com