Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dvogledi


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dvogledi
nenadx
 Pa isto druze,koliko para toliko muzike..Mada zavisi malo od imena,od zemlje....Lovac Stari ce ti bolje reci jer je u toku,a imas i pominjanje cena na temi 
Dobar pogodak
 
Crohunter
 

nenad_franc kaže:

Lovac Stari kaže:
img200.imageshack.us/img200/826/im0004511.jpg
Nabavio sam ovaj model od Swarovskog.
HABICHT 7x42 GA.
Mislim da ce me ovaj model sluziti dok sam god ziv i lovacki aktivan.


zivo me interesuje koliko kosta jedan svarovski dvogled ili optika?



Imam ga već nekih 10 tak godina, platio ga 850 eura i vrijedi svaki uloženi novčić. I ja sam tako razmišljao dok ga nisam kupio na nagovor starijeg kolege i fantazija. Probao i koristio puno drugih ali ovo je vrhunac, tko može neka uzme.
akovo-Slavonija-HR
 
aca81
 850e za dvogled!!!!Frownsvaka cast tebi druze ako mozes sebi priustiti takav dvogled ali ja za te pare ipak cu i danje da gledam kroz optiku ili ako nadjem neki desetak puta jeftiniji...POZ.
DOBAR POGLED
 
Lala
 Aco, prijatelju, svako se ravna prema sebi i prema svojim potrebama i mogućnostima; neko misli da je mnogo para za dvogled, a neko misli da mu baš takav odgovara.
Ja sam belo gledao u ljude koji za jednog goluba daju 5000 evra, znam za slučaj da je jedan lovački pas prodat za 15000 evra, ima ljudi koji idu u lov sa puškom od 5-6 hiljada evra pa i više, neki kolekcionari plaćaju retke poštanske marke po hiljadu evra... Ljudi kupuju slike starih majstora i po par miliona evra! Smile
Ne treba se čuditi...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
aca81
 Lalo u pravu si ali to je vec stvar prestiza a ne potrebeConfused
DOBAR POGLED
 
nedzad
 e vako drugari sto se tice optike (dvogleda) swarovski i zeis su majka sto se tice optike uopste. Za one koji nemaju mnogo para (evra) ima i marka Steiner nove generacije i Optolit isto su jako dobri kostaju od ca. 400 do 1000 evra. A sto se tice kojeg uvelicavanja, mogao bi da vam pricam ceo dan, ali za nas normalne lovce je dovoljno 7x42 jel nase oko nemoze pogotovo sto smo stariji da iskoristi vise od toga, a i sto je vece uvelicavanje to je i osetljiviji tj prenonsi drhtanje tela pa je slika nejasna.
pozdrav svima
 
nedzad
 zdravo brestovcanin.
Nije u pitanju jaci dvogled u pitanju je kvaliter, kad ga bude koristio po mrazu magli i kisi ili ako padne uvideces se sam gde je razlika izmmedju 80 i 800 evra. eschenbach se kao proizvodi u nemackoj 40 km od mene i samo su malo bolji od onih kineskih. Nemoras uzeti zeis ili swarovski ali optolit, steiner, vixen, je super. a sto se tice jacine 7x50 je sasvim dovoljno. lep pozdrav
 
petar
 Lako je vama, a mi siromasni, evo licno ja, nosim Norconiju, 7x50, platio je 40 evra, koliko para toliko muzike, naravno da nisam zadovoljan, nekad zamagli, lose dihtuje verovatno, ali nemam bolji, mozda ce biti jednog dana....Smile
Just like old times!
 
darkon
 I ja imam norconiu 8x40.Platio je na sajmu celih 2200din.,a ovako po radnjama je oko 40E.Imam je 4 godine i za pare koje sam dao,odlicno mi odradjuje posao.
Dobra strana je sto ne moram neku posebnu paznju da obracam na nju.
Padala je vise puta sa ceke,2-3 puta na beton.Licni opis joj je dosta izmenjen od kad sam je kupio,ali i dalje sluzi.

U skorije vreme planiram da uzmem nesto malo bolje.
 
nedzad
 Druze Petar dace bog jednog dana. i ja sam imao prvo neki kineski pa ruski , sada imam steiner, nije on od naskupljih ali isto je dobar, robustan, cisitna slike, nema mutnih kontura ne magli jel punjen gasom, itd. B)
Lep Pogled drugar
 
petar
 Hehe...Grin

Pa ja sam lovac od prosle godine, ima dana vise nego kobasica...bice i dvogleda, nadam se boljih...
Just like old times!
 
nedzad
 tako je samo napred Bravo 2
 
darkon
 Kupio jedan moj drugar na buvljaku original Swarovski 6ili7x40(ako se ne varam),za 500din.Grin
Jeste da je malo starije proizvodnje,ali je ipak swarovski.
Prodavac nije znao sta prodaje.
 
nedzad
 nije valjda, svaka mu cast, pa i polovni kostaju kod nas 900 eura. eto vidis ima srece covek u zivotu. e sad stvarno
Dobar pogled
 
darkon
 Bas ima srecu.
Kad mi je rekao,mislio sam da se sali,ali nije.

Ovaj swarovski jeste starije proizvodnje,ali je dobro ocuvan.
Kasnije se i raspitivao kolika mu je cena i rekli su mu dosta lepu cifru.
 
nedzad
 Darkon nema veze sto je star ti su jos mozda i bolji i osim toga zeiss i swarovski daju 30 god. garanciju. verovao ili ne
drugarski pozdrav
 
darkon
 Ma upoznat sam i sa garancijom i kvalitetom i svime ostalim,ali cena od 500 dinara je stvarno velika.SmeanGrin
 
nenad_franc
 Ako cemo iskreno,za 800 evra ima da kupim dvogled za 50 evra,kiplauf za 250 evra,optiku za 200 evra,drzac za 50-tak evra i odstrelicu par srndaca! Smile a sto se tice magle,icicu kad nema magle Smile to mogu da kupuju oni koji rade u inonstransvu i kod nas koji imaju firme,direktori ili imaju jake plate,a svi ostali koji imaju prosecnu platu a kupuju dvogled od vise stotina evra,je daleko od zdrave pameti!
 
petar
 Tako je nenad_franc, za 800 evra kupim i sacmaricu i karabin sa optikom, a mogu i neki dvogled za 30-50 evra da nadjem i da me ovo oruzje sluzi dok sam ziv...B)
Just like old times!
 
Valentina
 Molim te nenad_franc, uzdrzi se suvisnih komentara "daleko od zdrave pameti"!!! Jer neko ko voli ovaj hobi, ne pita za cenu pa makar to bio i naj obicniji radnik. Po meni je bolje odvojiti po 10e mesecno godnu ili dve. Uzeti kvalitetniju stvar, i bez nerviranja osmotriti divljac. Nego kupiti nekog "kineza" za koji dinar, pa se nervirati kad se zamagli ili je slika nejasna itd... Po meni uvecanje 8*50 lil 56, je idealno za nasa lovista. A za 200e moze se naci super dvogled. Dvogled kupujes jednom, i on bi trebalo da bude u klasi optike. Dok optiku kupujes vise puta, tj. svaki put kad se prinovis nekom drugom pucom. Naravno ako si u mogucnosti, ili sto se kaze "pruzam se kolko sam dugacak"iveli
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,126 posete www.srbijalov.com