Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: TOZ


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
TOZ
canis aureus
 ...drug Tito na krupniju divljac...
Toz MC7 9x53medved/9x53medved
B)
 
nenadx
 Ma znao je on sta je dobro
Dobar pogodak
 
Boban
 Pa kada je imao mogucnosti da nosi sta hoce i da lovi gde hoce ,
posle je sve lako.
 
canis aureus
 TOZ
-nastao ukazom, odlukom ruskog cara Petra I još početkom davne 1712 godine!!!
-ubrzo postao najveća fabrika oružja na svetu!!!
-proizveo slavna oružja: Mosin, Mosin-Nagan, Nagan, Maksim, Škas, TT, SVt, Švak, UB, KALAŠNJIKOV AK47, Maljutka, Fagot, Konkurs, Kostjor...!
-kapisle Berdan!!
-1902 godine počeo proizvodnju dvocevnih sačmara!
-MC!!
...
B)Bravo 2Yes
 
nenadx
 Eto nisam znao za berdan kapisle(jeli njihov izum?).Hvala na informaciji
Dobar pogodak
 
Miroslaw
 Ja hocu da kupim TOZ 120 i ne pitam za cenu, preturio sam sve radnje po srbiji i jednostavno je nema pa onako ljutito posaljem mail u toz i oni mi odgovore,kazu sledece nije problem u toz-u jer ga nema na nasem trzistu vec u nasim trgovcima, nemaju distributera..da postojao je problem sa udarnim iglama ali je odklonjen pre vise od godinu dana vrlo efikasno promenom legure za izradu istih, eto..od mnogih trgovaca sam cuo kao ma ta fabrika zatvorena a oni ljudi izvoze oruzje po celim svetu,eto bruke...inace u samoj rusiji je toz mnogo cenjenije oruzje nego izh,cak je mnogo vise koriste ruski profesionalni lovci nego izh...mogu reci sledece lovio sam sa izh 27 12/76 em-m i mogu reci dobra puska alii uzeo od klege toz 120 12/76 i zakljucio sledece u odnosu na izh 27:laganija puska, bolje izbalansirna, lepse drvo, lepsa zavrsna obrada metala, nije robusna kao iz, elegantnija i to sve za manje pare...mozda je samo problem jer nema automatsku kocnicu ali mi to ni malo ne smeta..da ne ispadne da sada ja nesto kudim izh..pre svega sam jako realan treba isprobati pa videti...
 
rk
 Znam da je bilo dosta problema sta vise sam vlasnik jedne od bg radnje je rekao da ce odustati od uvoza,da je bilo brdo reklamacija i to pre svega sa ejektorima .
 
Cvele
 Miroslawe, TOZ laksi od IZ-a ? Hmmm
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
ZOKA
 TOZ-34!!!

Samo reci hvale nista drugo! Kada sam pocinjao da pucam aktivno na glinene golubove nisam imao TRAP pusku i sta drugo nego TOZ-34 iz '63 god. Te sezone ispucala 2.500 metaka na g.golubove i nijednog trenutka nije zakazala. S obzirom da se radi o lovnoj pusci koja nije namenjena sportskom takicenju svaki da lji komentar je suvisan.

Pozdrav kolegeBye
 
Miroslaw
 da cvele laksi...pogledaj sam podatke na sajtu oba proizvodjaca za oruzje u istom kalibru i sam ces se uveriti.. http://www.baikalinc.ru i http://www.tulatoz.ru/en/main.html
 
Cvele
 Ja naleteo na coveka, tj bivseg ocevog kolegu koji je poklonio svoj skoro nov TOZ 34 jednom preduzimacu, jer kako kaze nije mu lezao, ovaj preduzimac ni ne zna sta je lov, ali drugi mu kazu da se poklon ne prodaje, tako da nema nista od Toz-a.... tU.a
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
darkon
 Cvele,je imam toz34,star sigurno 20godina.Otac mi je dao kad sam poceo da lovim,a on kupio jednocevku i mogu da ti kazem da je ne bih menjao,ni za jednu drugu.Na pocetku lovacke karijere,razmisljao sam da kupim neku kvalitetniju Italijansku,ali kad sam poceo da lovim sa ovom,odmah sam odustao.Imaju jednu manu,a to je da kod nekih,hoce da prsne kundak u gornjem delu kod glave(nekih 2-3cm)..Moja je takva otkad smo je kupili(10 godina) i nista se ne menja.Isao sam kod puskara,on mi je to lepo sredio sa dva srafa i nema problema.Sto se tice funkcionalnisti, tu me nikad nije izdala.
Pozdrav.
 
Cvele
 darkon, isto to se desilo i na pusci mog oca, on ima IZ12, stariji model iz SSSR-a, takodje je kod kocnice napuk'o kundak 2cm od prilike, ali radi da kucnem u drvo perfektno.... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
kriva cevka
 ja posedujem toz 63.pusku je kupio cale pre 20tak godina od nekog dedice koji ju je kupio novu ko zna kada.puska i dan danas radi kao sat,morao sam samo da je odnesem kod puskara da je dotegne malo,jbg godine su ucinile svoje.mozda je jedina mana kod nje ta sto je orozara a nema kocnicu,pa je potrebno dosta uvezbanosti i opreza.
a inace sto se puske toz 120 tice moj drug je kupio novu i u startu imao malo problema,desilo mu se da kad je prvi put opalio 2 metka nije mogao da prelomi pusku.posle reklamiranja i mukotrpnog cimanja uspeo je da dobije drugu pusku jer ova nije mogla da se popravi.ja sam je nosio i brate odkida koliko je teska.meni se ne svidja to sto ima jednu obaracu,i sto se na kocnicu bira koja ce cevka da opali prva.meni se desilo da ne otkocim lepo i odjednom su mi opalile obe cevi.malo su me prodrmale,sreca pa se islo u lov na zeca i fazana.Grin
 
Branko Su
 

Sale nkd kaže:
Kolege lovci,TOZ-120 12/76 mv1e kupio sam jula '08 god.,radi kao sat mada pomalo gruba puška,kao i sve ruske puške.Ali sve u svemu zadovoljan sam njom.
 
ohotnik
 Grad po nazivu Tula je u carskoj rusiji bio centar proizvodnje oruzja Najbolji majstori oruzari graveri su se tu nalazili.Ja sam imao prilike vise puta da posetim fabriku i posmatram proizvodnju i proizvode.U krugu fabrike postoji vise pogona za proizvodnju raznih tipova oruzja Tu se nalazi i odelenje proizvodnje pod nazivom Mc gde se nalaze izuzetni inzinjeri i jos izuzetniji graveri.Tu vam po zakazu mogu napraviti oruzje izuzetih kvaliteta i lepote Ali nezaboravite da je to sada firma sa privatnim kapitalom i cene oruzja zavisno od modela i zelja narucioca se krecu od 15000 pa do 100000 dolara uobicajeno je od 15000 do 50000 dolara Ja imam od starijih vremena dok je jos bilo povoljnije kupiti MC8 MC11 I MC200.A sto se tice veliko serijske proizvodnje toza svakog ruskog lovca koga pitate za iz ili toz svaki ce izabrati toz tamo je svojevremeno za jedan toz moglo kupiti tri iz puske.Znam da je kod nas obrnuto ali neznam zasto
 
nemeza
 ohotnik mogu da kažem da si jedan od koliko ja znam malobrojnih koji su bili u pogonu MC i video sam vrh svedskog oružarstva. Koliko sam upoznat da pojedini modeli pogona TOZ MC nikad nisu ni bili u prodaji već samo su mogli da se dobiju na poklon od nekih visokih Ruskih funkcionera što političkih što vojnih. U razgovoru sa Dejanom vlasnikom Kanone iz Leskovca oko uvoza poluautomata TOZ 123 u kalibru 4 reko mi je da su kompletnu proizvodnju TOZ MC zakupili Amerikanci na "100" godine.
 
nemeza
 Evo nekih Titovih iz produkcije TOZ MC
i51.tinypic.com/etrxg2.jpg
i52.tinypic.com/28upiio.jpg
i51.tinypic.com/1262ryf.jpg
i53.tinypic.com/55gwgz.jpg
i54.tinypic.com/svi6xc.jpg
i54.tinypic.com/y32x.jpg
 
ohotnik
 Nisu amerikanci zakupili proizvodnju Mc U pitanju je ruski kapital izvesna finansijska kompanija mislim da se zove Avalon mada nisam sada siguran da li je ostao taj naziv Za evropu kanadu i ameriku prodaju vrsi nemacka firma koja je takodje u ruskom vlasnistvu Drzava rusija ima veliki broj akcija neznam da li vecinu neverujem da ce ikada prepustiti kompletnu vlast privatniku a kamoli da prodaju Amerikancima jer se radi o nacionalnom dobru a i novac im nije problem verujte mi imaju ga vise od amerikanaca.Gledao sam u fabrici katalog oruzja koji su napravili u vreme sovjetskog saveza kao poklone raznoraznim politicarima povodom raznih praznovanja i imenovanja na funkcije Tu su raznorazni modeli neke nisam ranije znao da postoje Korisceni su razni materijali zlato,srebro,platina.paladijum i dragoceni materijali za dekoraciju i ukrasavanje
 
nemeza
 ohotnik verujm ti jer on je to rekao u kontekstu da nemože da uveze ništa jer je proizvodnja unapred rasprodata zato sam i stavio navodnike. Dva moja druga imaju, jedan MC 10-09 položaru u kalibru 9x53R ali nema sačmene cevi, a drugi (mislim, nisam siguran) MC 7 bokericu sa dva para cevi 9x53R/9x53R i 12-70/12-70 prelepe su iako imaju samo gravure. Obojica imaju orginal montaže i optike.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 24
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,870 posete www.srbijalov.com