Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: kal 223


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
kal 223
brzi
 Hvala na traektorijama za SP zrno. Sad bar znam kako da se ponašam kada ga budem upucavao na strelištu. Mada ja u beogradu za L.K. imam samo strelište na carevoj ćupriji a to je strelište do 100m. Tako da kada ga upucavam obično gledam da je pogodak na 100m oko 4cm iznad centra i to otprilike zadovoljava ili pokriva ciljanje do 200m. Tada mi je na 50m u plusu 1cm na 100m u plusu 4cm i na dvesta bi trebalo po knjigama da bude u minusu 6cm.
 
canis aureus
 Za domaći PPU SP BT 3,56g proizvodjač navodi da ako na 100m upucaš na plus 4cm na 200m dobijaš pad -2cm na 300m -27cm.
Po tome ima bolju trajektoriju od Igmana
Tablice daju karakteristike kako bi nas više uputile u bolje korišćenje odabranog kalibra ali je najbolji pokazatelj strelište! Zbog spoljnjih uticaja(temperaturne razlike, gustina vazduha, pritisak...) pogotci i karakteristike zrna mogu poprilično da se razlikuju od onoga što nam tablice pokazuju!
 
canis aureus
 ... ovaj mališa me sve više privlači ...
canis aureus priložio:
a_32.jpg
 
canis aureus
 za liju, za šakala i za još ponešto može ...
da je ovakav izbor kod domaćeg nam PPU-a ... bez razmišljanja
canis aureus priložio:
ab.jpg
 
arli
 Pozdrav za forumašeBye. Imam jedno pitanje u vezi municije u kal223. Da li neko zna kako nosi zastavin karabin zrna od 77grejna hpbt? Ima li neko iskustva?!
 
270
 Znam ja, nosi ih veoma loše kao i sva druga teža od 60 gr.! Lično nisam pucao HPBT ali sam u ovoj težini ispucao gomilu FMJ a kako su ova prva još duža verovatno bi ih još lošije nosio tj. grupisao. Na većim daljinama od 100m gube i stabilnost i udaraju poprečno u cilj jer nemeju dovoljno brz korek uvijanja u Zastavinom karabinu koji je u ovom kalibru 1:12 inch. ili 305 mm a ona traže minimum korak od ispod 1:10. inch odnosno 254 mm!
Idealna zrna za Zastavu M85 223 Rem. su 55gr. koja proizvodi i naš PPU u SP verziji i ako je cev i ceo sklop karabina dobar tj. bez mana, slaže ih u petoparac!
Iz ličnog iskustva za ovaj kalibar ništa teže od 55 gr. (3,55 g.) nije ni potrebno a naš PPU SP i ako je mekan daje odlične rezultate na divljači i ako ne zakači neku stvarno veliku i jaku kost i na 300+ metara pravi izlaznu ranu! Na srneću divljač sa njim ne treba pucati preko 200 metara a na lisice i šakale slobodno do koje god daljine možeš da ih pogodiš! Bye
 
tomo vrbas
 Potpisujem ovo sto je kolega 270 napisao!Odobreno
 
arli
 E pa hvala drugari. Nabavio moj drug jednu kutiju Federala od 77grejna,pa se žalio nikako da se sastavi! Sad
 
223rem
 Ja u moj koristim za srnecu divljac rws 3.5gr i imam samo reci hvale,a za predatore ppu sp 3.5gr u kombinaciji sa leupold vxr 3-9x50
 
alex
 Kolege planiram da u toku sledece godine ili one tamo kupim .223 iskljucivo za sakala i lisicu.
Samo njih planiram da lovim i trba mi odgovarajuci karabin.
Treba mi vas izbor ja bih uzeo ovaj karabin ili sta mislite da li ne neki drugi bolji za sakala i lisicu???
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
dreger
 kolega alex uzimaj neces zazaliti,ja ga imam i koristim samo za lisice posto sakala jos nisam video i mogu ti reci da je neprejebiv za ove predatore.koristim municiju PPU SP,55g i jeftinu optiku Richter made in Japan 3-9x40mm.i ne bih ga menjao ni za monogo skuplji.upucaj ga kao sto su kolege gore napisale i udri.
 
bogoljub
 Dok mi optika nije stradala pre deset godina mnogo lisica i lutalica su zavrsili karijeru.SP zrno je najbolje za srnecu divljac za sitniju bas i nije jer pravi velike rane tako da vecina lisica nije za prepariranje..Posle toga sam kupio FMJ zrna pa posle toga nesto mi drug iz vojske doneo jednu kutiju.A sada karabin skuplja prasinu dokle ce nezna se.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
223rem
 Posto su mi nestale zalihe municije a blizi se lov na predatore ,uzeo bi S&B za 223.ima li neko iskustva sa ovom municijom?
 
arsa
 Juce sam cuo u jednoj prodavnici lovacke municije da je 223 dobar srneci kalibar ali samo za jutarnji lov???
lovac Joca i Luka srbijalov
 
sheytan
 Ee, shta se sve moze chooti po prodavnicama, ne b stalo na pola foruma! Grin
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
arsa
 Hahaha ma upis'o sam se She... Samo za jutro da bi mogo da nadjes srndaca pogodjenog sa njim.... Uvece brzo padne mrak heheheheheeh
lovac Joca i Luka srbijalov
 
darkon
 Arso, dobra fora... Grin

Ja nemam iskustva sa njim u lovu na srndaća, al' je za predatore "dr." "mr." ...
 
mrwa22250
 

arsa kaže:
Hahaha ma upis'o sam se She... Samo za jutro da bi mogo da nadjes srndaca pogodjenog sa njim.... Uvece brzo padne mrak heheheheheeh

To je verovatno pricao jedan od onih sto srnecu divljac puca po stomaku jer je tu najsiraSad.Slicnog sam se pljuvanja naslusao i nacitao(pa cak i ovde)o 22-250rem.,a opet odredjen broj izvrnuh na ledja.Los pogodak je los pa cak i sa 375HHStari
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
sheytan
 ^ Niki ovde nije tvrdio da taj tvoj veliki mali ne ubiva! Stari

Ubivaju SVI ti od 5.6mm, ali su svi oni pre svega namenjeni za odstrel predatora, a takva su i vetjina zrna u ponudi svih sveCkih proizvodjacha...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
mrwa22250
 Znam,ja sam ga za predatore i kupio,ali na temi o istom iskenyao se po njemu ko god je stigo,a mnogi cak i priznali da ga koristili nisu.Daleko od toga da on kao i 223 nema mana,ima ih ali koji nema.Oba su za loviste u kom lovim,za lisa i srnu vise nego dobra.Krupnijih zivuljki i onako nemamo.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,125 posete www.srbijalov.com