Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Novi Zakon o divljači i lovstvu


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Novi Zakon o divljači i lovstvu
Lala
 Kakva je situacija kod vas u LU, da li se radi na uskladjivanju Statuta vaših LU sa novim zakonom? Da li neko od vaših iz rukovodstva polaže stručni ispit za lovnika ili lovočuvara?
Uspostavljeni su lovni regioni. Sledeće je odredjivanje granica lovišta. Vreme ide, začas iscuri i ova godina. A za usvajanje novih Statuta, i za registraciju kod APR, i za celu papirologiju treba barem 2-3 meseca...
Nešto ne čujem da bilo ko šta radi, da ne bude posle iznenadjenja!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
sumadinac
  Evo upravo skupljamo dokumentaciju potrebnu,posto su tajkuni poceli da se javljaju pokusacemo da vratimo udruzenje koje je bilo oduzeto pre deset godina na konkursu.B)
STOLE
 
aca81
 Nisam citao zakon i neznam sta je u najavi ali sam sve to osetio i primetio pre par meseci kako se priprema teren za nove ljude i tajkune,sve se to radi polako i kao oni su prijatelji drustva,kod nas ulazu novac "jer im se svidja teren,vole lov,pa hoce tu gde love da urede kako treba" i sve se to belezi kamerom i aparatom da se vidi kad i koliko je ulozeno...strasnoSad
DOBAR POGLED
 
sumadinac
 Imao sam danas raspravu sa ljudima oko novog zakona neznam stvarno da li se prave ili pojedinci pricaju kako njima odgovara i da ce se zakon samo odnosi ti na Vojvodinu. nemogu ih ubediti nikako jer su navikli na javasluk.Confused
STOLE
 
Lala
 

sumadinac kaže:
Imao sam danas raspravu sa ljudima oko novog zakona neznam stvarno da li se prave ili pojedinci pricaju kako njima odgovara i da ce se zakon samo odnosi ti na Vojvodinu. nemogu ih ubediti nikako jer su navikli na javasluk.Confused


Hahahaha... Reci ti njima da će se Zakon odnositi samo na Šumadiju Smeko
Glupost! Ovaj novi Zakon jedino odgovara državi i tajkunima; lovci će ubuduće imati mnogo veći trošak (mislim na LU), država će uzimati mnogo više od lovaca, a tajkuni će prigrabiti najbolja lovišta i praviti profit.
Samo stavite na papir, koliko novih troškova će imati svako LU. Pa onda godišnje troškove umanjite za prihod od divljači, ostatak podelite sa brojem članova, i dobiješ članarinu koja je duplo veća od sadašnje. E tu članarinu neće moći da plati trećina lovaca, pa onda ostali članovi moraju da plate još više, da bi LU moglo da funkcioniše. Biće dosta rasipanja članstva, i spajanja LU, da bi mogli da opstanu. Videćete za pola godine!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 Mozda ce odustati i dve trecine clanstva?
Zakup lovista mora se platiti ili naplatiti! A sad koliko ce njih to poneti na svojim plecima, jer zakup se deli na ravne casti. U sustini i nasoj stvarnosti sa ovim nacinom zivota i danasnjim standardom tesko da ce mnogi uspeti da odvoje i za lov.
Dobar pogled.
 
sumadinac
 To sam im i ja kazao ali staces pojedincima je toliki domet.Confused
STOLE
 
sumadinac
 Neznam kako ce se regulisati sa vlasnicima njiva i suma zato sto je 90% privatno.Da li treba nekakva saglasnost sa vlasnicima njiva i suma.??? Confused
STOLE
 
Lovac Stari
 

sumadinac kaže:
Neznam kako ce se regulisati sa vlasnicima njiva i suma zato sto je 90% privatno.Da li treba nekakva saglasnost sa vlasnicima njiva i suma.??? Confused


Mislim da nece biti problema sa sitnim ispresecanim privatnim parcelama!
Ali sigurno ce biti problema sa velikim zemljo posednicima(zakupcima), koji drze po par stotina ili hiljada hektara. Mislim da ce i takvi imati pravo da formiraju lovne povrsine (lovista) narocito ti koji drzu velike povrsine!
Vreme ce pokazati svoje.
Dobar pogled.
 
Lala
 Minimum za lovište je 2000 ha, u komadu, da nije ispresecano magistralnim putevima, kanalima, rekama i sl. Pošto uglavnom u Vojvodini ima takvih komada zemlje, onda je moguće da se to desi ovde.
Nije potrebna saglasnost sitnih vlasnika zemlje, lovište ustanovljava ministar poljoprivrede svojom odlukom. Vlasnici pojedinačnih parcela moraju da poštuju tu odluku.
Stari, ja sam oprezno rekao da će trećina odustati, a znam iz prakse da će biti znatno više. Članarina za one koji budu nastavili da plaćaju biće minimum duplo veća.
A isto tako znam da će dosta njih, koji odustanu od članstva u LU, barem jednom u sezoni potegnuti u krivolov, kad ne budu mogli da love legalno, zbog loše materijalne situacije.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
sumadinac
 Svi koji imaju malo vise suma mada to nisu na hiljade hektara, nisu zainteresovani jer ovdi je siromasan kraj a ima i puteva i reka koji loviste dele.
Na vise delova tako da je malo i komplikovano.Smile
STOLE
 
Predator
 Ako je sve ovo što ste naveli tačno, biće još više krivolovaca!!! Ne znam kome to odgovara. I ovako su nam pusta lovišta! Confused
 
sumadinac
 Vec je pocelo kolege ako ste citali Bilten koji je LSS objavio mozete videti sta nas ocekuje kao i obrzac za dodelu lovnih karata. Hmmm Sad
STOLE
 
Lala
 Koliko sam ja čuo, problem oko preuzimanja i distirbucije lovnih karata je u Vojvodini preuzeo Lovački savez Vojvodine, koji je sve podatke dostavio LSS, tako da mi lovci nismo morali ništa da popunjavamo i dostavljamo. Lovne karte smo dobili, jutros mi javio predsednik mog LD.
Verovatno da evidencija u LU u Srbiji nije baš ažurna, pa zato traže ove podatke; samo me zanima kako će neki lovac sa 20-30 godina lovačkog staža, da im dostavi fotokopiju diplome? Takav lovac je zaboravio i kad je polagao, a kamoli da zna gde mu je diploma!
Koliko sam ja shvatio bilten, ovi iz vrha prolongiraju primenu zakona. Valjda su ukapirali da ne može to što su oni propisali da se primenjuje preko noći, a pitanje je i da li će dogodine moći...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
sumadinac
 Koliko se secam jos pre sedam ili osam godina kada sam nasao arhivu staru kada sam bio sekretar udruzenja da pojedini lovci nisu ni podigli diplome o polozenom ispitu vec su vodjeni u starim sveskama tako da ce biti dosta rasprave oko toga i kozna stace sve biti oko toga.Confused
STOLE
 
sumadinac
 Niko više nekomentariše o zakonu, u mom udruzenju sezona pocinje 27 na vepra samca i predatore,posto se vepar lovi sa ceke koristice se dozvolu za lov na predatore da bih vodi li kerove?Neznam samo kako ce se pisati u dozvolu kada se odstreli vepar.Prica se da ce lov sa kerovima biti tek od oktobra? da ce se vepar loviti do septembra i da ce lovna sezona trajati do 31.12.ane kao do sada do 31.01.da li je neko nesto upucen o tome ili su samo propagandni materijal,navodno je predlozeno u na upravnom odboru u LSS i ceka se dopis da se4 dostavi LD da li neko zna nesto o tomeComp
STOLE
 
aca81
 U mom LU se pedantno vodio spisak sa polaganja ispita i isto tako ima spisak onih koji nisu preuzeli diplome a koji nemogu naci svoje diplome postoji opcija da se sve odradi bez kopije sto ne znaci da niko sad ne trazi jer oni koji stvarno nebudu mogli da nadju diplome a platili su moraju da love i to je njihovo pravo koje nemoze niko da im uskrati.
DOBAR POGLED
 
aca81
 Drugari pojedini lovci vec pricaju kako vise nece biti clanovi LU,pojedini nisu platili,a neki vec vezbaju krivolov
DOBAR POGLED
 
aca81
 Stole i kod nas je pustena prica da ce tek oktobra moci gonicima ali kako su ljudi poceli masovno da se bune onda su okrenuli pricu da je to samo predlog i da verovatno nece biti tako,mislim da nas to spremaju i prilagodjavaju za sledecu sezonu ali pre nego sto prime ijedan dinar od lovca moraju jasno da se znaju pravila igre a ne kad platimo onda da se dosete jos neke zabrane. 
DOBAR POGLED
 
aca81
 

sumadinac kaže:
Neznam kako ce se regulisati sa vlasnicima njiva i suma zato sto je 90% privatno.Da li treba nekakva saglasnost sa vlasnicima njiva i suma.??? Confused

Imam malo zemlje u selu i hocu da platim neki minimum i da lovim samo na mom privatnom posedu ali samo ja i niko drugiHmmm
DOBAR POGLED
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Divljač i saobraćaj DIVLJAČ 63 07.08.2022. 21:10
Najznačajnije osobine mesa divljači STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 8 20.07.2022. 20:18
Prihrana sitne divljači u zimskom periodu! DIVLJAČ 377 14.10.2021. 16:24
Izmene zakona o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 116 09.06.2020. 18:05
Prihrana krupne divljači DIVLJAČ 142 08.12.2018. 00:28
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,823,281 posete www.srbijalov.com