Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 9,3x62


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
9,3x62
bane sid
 evo slicice,bice iodveprica. a dali 243 ili 6,5x57 to cemojos da prodiskutujemoBye imavremena.
 
AcaNik
 kako si ti zadovoljan sa 9,3x62? 
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
bane sid
 zadovoljan sam imam ga ovu sezonu dva puta sam imao priliku i dve svinje.puska je lagana kratka za lov d.s. mislim da je idealan bez obzira na kalibar,i kao sto kolega rece uvek izlazna rana nema trazenja divljaci.imao sam 8x57 pa sam resio da kupim jaci za d.s. i jedan manji kalibar
za srnecu,koli jos nisam kupio ako bog da bice do 16.04.za pocetak naredne sezone.
 
bane sid
 aco kako siokacio sliku ova moja nece
 
AcaNik
 ja sam okacio preko www.fotorola.com
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
lovac MK
 Nedavno sam kupio kar. u kal. 9.3x62 Zamolio bih strucne kolege ako su u mogucnosti da mi pomognu oko izbora municije.Interesuje me koja gramaza zrna na DS 16 18 ili 19 gr.i koja je balistika istih.Isto tako bih upitao municija od kog proizvogjaca se pokazala onako solidno.Pozdrav!!!
 
dusanandra
 Cestitam kolega na prevom izboru kalibra za pravi lov.B)Ovako,PPU imas jedino u 18.5g SP zrno sa pocetnom energijom 4400 J.Balistika i brzina mi nisu poznete jer nisam koristio ali bez obzira kakva god bila do 100m neces imati nikakvih zamerki.Mislim da je cena oko 100 din komad.E sad,po meni RWS najbolji ubedljivo.Cena je oko 500 din komad ali evo podataka sa kutije i sve ce ti biti jasno.RWS tip zrna KS 16g pocetna brzina 800m/s a energija 5120 J.Ako se upuca karabin sa +4cm na 100m centar pogadja na 162m a na 200m pad 6.5cm.Drugo koje sam probao je UNI CLASIK od 19g brzina 740m/s a energija 5220 J a ako se upuca sa +4cm na 100m centar pogadja na 156m a na 200m pad 8cm.Mislim da ces as RWS biti prezadovoljan u bilo kojoj varijanti i sa tezim i laksim zrnima i do 200m sve sto bude u koncanici pada u vatri.Prijatelj mog oca lovi i srnecu divljac ovim kalibrom i rane ko napravljene zumbom.Nema ni trunke ostecenja.Dobar pogled
 
sheytan
 Bratjo moja, sivi sokolovi!

NE ZANOSITE SE ONIM SHTO PISHE U BAL. TABLICAMA! Stari Najcheshtje su cifre priiiilichno naduvane! Najvishe je rech o Vo. Neki betjari su testirali brzine hronografom, i bash RWS je imao jaaako velika odstupanja(u minus, naravno) od deklarisanih vrednosti! Naravno, ni ostali proizvodjachi nisu imuni od ove "bolesti"...
Tako da, kad je u pitanju 9.3, sasvim je dobar PPU, a i za srndatja, ako bash ne pogodi u "bash tvrdo", oshtetjenja uopshte netje biti velika!
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
dusanandra
 Sheytan,ti kad nebi nekom protivurecio ne bi bio SHEYTAN.
 
Podunavac
 PPU je sasvi solidna municija koja je i naj jeftinija i naj lakše se pronalazi u prodavnicama. Ako ipak planiraš nešto skuplje onda svakako RWS ali sa zrnom Uni Classic od 19 grama.
 
dusanandra
 UNI CLASSIC najbolje ubedljivoB)
 
Podunavac
 Kolega Sheytan u pravu si donekle za balističke tablice. Neki proizvođači ulepšavaju i friziraju podatke, a neki jednostavno pucaju iz dužih cevi od standardnih da dobiju veću brzinu projektila. Međutim staroj i renomiranoj firmi kao što je RWS to nije nužno potrebno jer je izgradila svoje ime na proverenoj kvaliteti i inovacijama. A balističke tablice su nam ipak potrebne radi kakvog takvog uvida u balistiku određene municije i što tačnije određivanje najbolje daljine upucavanja za optičke nišane.
 
sheytan
 ^ Lepo si ovo rekao! B) Samo nema logike pricha o duzim cevima... Ako su reshili da lazu, uopshte nije bitno kako su do laznog rezultata doshli!




dusanandra kaže:
Sheytan,ti kad nebi nekom protivurecio ne bi bio SHEYTAN.

OK, izvini, pogreshio sam, u pravu si! RWS je zakon!
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
dusanandra
 Kolega Sheytan,nisam imao nameru da te uvredim vec sam pogledao neke tvoje upise i nemas stila pri komentarisanju (kao i ovaj poslednji sto je)pa se stice utisak da niko nema veze s"mozgom samo ti.Ja sam imao prilike da pucam na strelistu sa RWS UNI CLASSIK 19g,puska MANNLICHER i optika SCHMIDT & BENDER 1.5-6X42 i to sto pise za putanju zrna je 100% tacno.
 
Podunavac
 [quote]sheytan kaže:
^ Lepo si ovo rekao! B) Samo nema logike pricha o duzim cevima... Ako su reshili da lazu, uopshte nije bitno kako su do laznog rezultata doshli!



U tome i jeste štos što nije laž. U gomili podatako u balističkim tablicama kod nekih možeš da pronađeš i dužinu cevi iz koje su vršena testiranja. LJudi obično pogledaju podatke za brzinu, kinetičku energiju i pad zrna. A svi ti podaci su bolji iz duže cevi. Pa ako bi neko imao primedbu fabrici za netačnost podataka oni bi jednostavno odgovorili da je njihov test vršen sa dužom cevi i da taj podatak stoji u tabici.
 
Joe the hunter
 Za 34 godine koliko lovim sa 9,3x62 probao sam municiju gotovo svih evropskih proizvodjaca(RWS, SAKO, NORMA, GEKO, S&B i na prvom mestu je RWS(sve tezine zrna) pa S&B pa pet praznih mesta pa onda svi ostali.Toliko o tome i nisam gledao balisticke tablice, ja sam prosto lovio.Dobar pogled.
 
lovac MK
 Puno pozdrava iz Makedonije.Posedujem kar. u kal. 9,3x62. Imam makedonsko odobrenje o nabavci municije.Hteo bih legalno da je nabavim kod vas. Da li bi mogao neko da mi kaze koja je procedura i koji su propisi.Pozdrav !!!
"Mirna ruka i dobar pogled"
 
vuk71
 Ivo sljivo tako ga nahvali da sam u dilemi da predjem na 9.3x62
 
223rem
 Definitivno neces pogresiti kolega prelazi,,sto pre''!B)
 
canis aureus
 Na moju žalost nisam imao prilike da se "družim" sa 9,3x62 pa me interesuje šta biste rekli po pitanju trzaja ako bi uporedili lov.karabine CZ M70 bez ikakvih dorada u kalibru 9,3x62 i u kalibru .30-06(7,62x63 -podjednake dužine čaHure(+-1mmConfused) a i trzaj .30-06 je pored 8x57IS najpoznatiji jer ga najviše korisnika ...)
Kakva su Vaša iskustva sa različitim težinama zrna u kal. 9,3x62 po pitanju trzaja?

-pojedini kažu "odvaljuje rame" a opet drugi "ništa strašno, čak i slabiji od .30-06" ... ConfusedJaooo
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,825,211 posete www.srbijalov.com