Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LOVAČKI PAS-pomoćnik u lovu ili deo porodice


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LOVAČKI PAS-pomoćnik u lovu ili deo porodice
aca81
 Pa u statutu pise da lovokradica nesme biti na funkciji u lovackom drustvu zato i znam ali brate mnogo su jaki ja sam im nemogu nista...POZ.
DOBAR POGLED
 
aca81
 Ono sto je dobro je to sto iz lovackog jos niko nije digo ruku na kera jer znaju da mi ovde imamo poseban odnos sa kerovima i da psa mnogi smatraju clanom porodice ne samo pomocnikom
DOBAR POGLED
 
aca81
 Eto o cemu pricam i stalno je tako,pogotovu kad nisam kuci e onda se nezna ko je u kucici a ko u krevetu
aca81 priložio:
ail.jpg

DOBAR POGLED
 
Boban
 Pa sta da radis takva su deca,lepo je sto vole pse.B)
 
aca81
 Deca su uvek deca ali pas sad mora imati vise papira i uslova za lov nego sami lovac..POZ
DOBAR POGLED
 
duskov
 Lovački pas nije samo pomoćnik u lovu. Zna da bude najbolji čovjekov prijatelj ali i ljubimav čitave porodice.
Sada imam štenad koja su moji ljubimci ali i mojih sinova. Ponekad mi se učin i i da ih žena pomazi. Ili mi se samo učini...
 
duskov
 Za ubijanje kerova u lovišti treba pooštriti krivični Zakon. Kaznenu politiku, što bi neki rekli.Znam slučajeve gdje je zbog ubistva psa došlo do ubistva ljudi i to je sasvim mogući razvoj događaja. Lovački pas može biti u lovištu i nelovnim danom i onda kada je zabranjeno puštanje ali se ne smije ubijati.!
Psa treba uhvatiti kako bi bio dokaz protiv njegovog vlasnika (postoji mogućnost da se sam pustio) ali nikako se ne smije ubijati. Za to može da odleti i ljudska glava.
Bilo je to poodavno. Imao sa relativno mladog SŽG koji je bio na terenu fantastičan. A bijaše i januar u Bijelom Polju, gdje smo živjeli, bješe, preko noći pao snijeg.
I baš to jutro bila akcija ubijanja lutalalica. Ja sam ležao u krevetu kada sam oko 6 sati čuo pucanj i ropac psa. Nešto me uznemirilo pa sam ustao i pogledao kroz prozor spavaće sobe i vidio svog psa ubijenog na ulici. Istrčao sam iz kuće, a uzgred dohvatio očevu lovačku pušku koju sam i napunio. Bio sam samo u gaćama ali me više ništa nije zaustavljalo. Odmah sam stigao do psa koji je na sebi imao ogrlicu!? POgledao sam uz ulicu i vidio jednog lokalnog funkcionera sa puškom (bio prerdsjednik Osnovnog suda u Bijelom Polju). Znao sam da ga je on ubio pošto više nikoga nije bilo na ulici. Potrčao sam u njegovom pravcu pošto je bio daleko oko 150 metara pa još nijesam mogao da ga gađam.
Vidio je on zlu priliku i ubježa u jedno dvoriše, odmah tu gdje se i nalazio. Ja potrčah tako međutim on uđe čovjeku u kuću. Ja dođem do terase, onako u gaćama,sa puškom spreman da ga ugrabim kad promoli nos iz tuđe kuće. A da stvar bude još delikatnija on pobjegao u kuću tadašnjeg predsjednika LU koga sam ja izuzetno cijenio. Izađe Dragiša, predsjednik, pita me šta ću tu na njegovoj terasi sa puškom i u gaćama a ja mu na brzinu ispričah šta se sve desilo. Čika Dragiša me ogrnu ćebetom, jer se već bilo razdanilo, iznese mi i šolju toplog čaja i zagrli. "Molim te kao svoje dijete idi kući, ja ću ovo da riješim." Odoh ja nevoljno kući. Psa sam sahranio i čekao Dragišinu reakciju.
Jednog dana mi reče da je LD odlučilo da mi kupi rasnog i dobrog psa.
Da skratim.
Nikada ništa nijesam dobio od LD ali je ovaj koga sam jurio uvijek bježao od mene i izbjegavao bilo kakav kontakt. Dragiša je davno umro a ovaj je i dalje živ. A kada sada pogledam, bolje što mi nije bio bliži.
 
Bzena
 

aca81 kaže:
Deca su uvek deca ali pas sad mora imati vise papira i uslova za lov nego sami lovac..POZ


Kada bude svaki lovac imao te papire za kera, tada cu i ja (doduse ja i imam nesto, ali ne sve)....Pas
Budi lovac, budi džentlmen Dasa

Kad su dosli gde je sevar gusti,
tada lovac svog gonica pusti,
Gonic vrisnu lovac pusku stisnu
a iz zbuna samo nesto puce
zekan bezi gonic arlauce.
O gonicu pevace se pesme,
nas se gonic zaboravit ne sme!!! Stari Pas srbijalov
 
Terapeur
 ZAO mi je druze Duskov zbog dogadjaja
koji si naveo!Prosto ne razumem te ...
ta stvorenje nisu to ljudi!Svakako mu se ti oduzi
ali ne preko neke neduzne zivotinje.
Cenzurisano!A sa puskom u ruci..bolje
sto ga nisi stigao!
Bzenic Nikola
 
Terapeur
 E Bzeno..to oko papira jeste kod nas
nepotrebno ali u drugim lovistima npr.
juzni Kucaj kod Paracina gde sam i odrastao
koliko sam upoznat,lovac mora da ima
papire za psa i da pas ima polozen IUO.
Ja sam sve moje pse cipovao.
A oni koji prodaju pse,kazu da ih cipuju
Madjarskim cipovima jer tako mogu da
ih prodaju.Sa nasim cipom pas ne moze
u Italiju,Grcku...
Bzenic Nikola
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Potrebna pomoć! SVAŠTARA 223 11.12.2023. 20:03
Filmovi o lovu SVAŠTARA 16 27.04.2023. 23:11
ŠKOLA ZA LOVAČKI PODMLADAK LOVCI POČETNICI 221 02.10.2022. 17:19
LOVAČKI PSI PRODAJEM 22 01.08.2022. 20:38
LOVAČKI SUD ČASTI LOVAČKA UDRUŽENJA 7 10.04.2021. 21:13
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,012 posete www.srbijalov.com