Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Belom Municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Belom Municija
aleksa
 Tu municiju su verovatno skladistili u nekom podrumu koji je u medjuvremenu poplavio a oni samo prepakovali municiju u nove kutije i stavili na prodaju.
Sala na stranu,meni je drugar jednom prilikom poklonio 2 komada RC magnum da probam iako smatram da je potpuno bespotrebno koristiti magnum municiju.Prvi nije opalio,drugi jeste.Zasto,nemam pojma.
 
mirko knezevic
 Eto vidis,ma ko zna sta nama vise sve pakuju u patrone jednog dana ce mi zapasti da kao kolegi koji je pucao sa Belot municiju umesto olova iz cevi izlecu konfete...Grin E to je slika ljudi moji da umrete od smeha,fazan polece peva ovaj puca a iz cevi lete konfete na sve strane ko za N.Godinu...Grin Ovo je bilo moje iskustvo sa B&P a kasnije sam primetio na onih nekoliko patrona sto nisam pobacao da je oko kapisle pocela da hvata rdja,kasnije i celo sedro uhvatila rdja.....Confused
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
hamerles
  Belom municiju smo drugar i ja celu zimu pucali na patke. dobar metak za te pare nikad nije izdao. Grom je mnogo losiji od Beloma po nekom mom misljenju. Od domace municije Krusik je najbolji B)
 
canis aureus
 Taj Grom što je lošiji od Beloma nisam imao prilike da probamConfused tako da je Belom najlošija municija koju sam koristioConfused
U zimskom lovu na štetočine par puta me izneverio te sam zbog Beloma ostajao bez ulovaAngry - sad zamislite na hladnoći čekate liju ili šakala i smrznuti posle par sati izlazi šakal, lija i pripucate a ono pucanj ni u pola od pravogFrown gađana meta odlazi, u cevima ostalo baruta možda i 50% a sačma ni da ste je rukom bacili ispred sebeShock
Posle dva takva loša iskustva a pogotovo drugog kada je plen trebao da bude šakal rešio sam -Belom nikada više!! I stvarno od tada ...
Jednu sezonu sam ga koristio na prepelicu i bio je OKB) i par puta na strelištu na glinene Belomov trap se solidno pokazaoConfused
 
hamerles
 Canis to se meni desavalo sa nekadasnjim Stepskim Sokolom kojeg ne videh dugo da sacma izleti kao bacena iz ruke. Belom je bolji od Groma jer se kod Groma desava da otpadne metalni deo caure a onaj plasticni zaglavi u cevi. desavalo mi se da sam jedva vadio plastiku iz cevi i rekao sam Grom vise ne! sa Belomom nisam imao problema.
 
petar
 [xhide]Ja Belom koristim bas stalno, zbog cene, a nije me izdao nikad...B)[/xhide]
Just like old times!
 
canis aureus
 

petar kaže:
[xhide]Ja Belom koristim bas stalno, zbog cene, a nije me izdao nikad...B)[/xhide]


[xhide]Mene samo dva puta i nikada više!!Confused[/xhide]
 
hamerles
 Belom je solidan doduse losiji od Krusika aliBye bolji od Groma.
 
canis aureus
 Navedoh svoja loša iskustva sa ovom municijom a i iskustva u letnjem lovu i "lovu na glineRe" pa ...
U mojoj grupi priličan broj kolega zbog niže cene ove municije koristi uglavnom baš nju, Belom! Neki su zadovoljni, neki malo manje ali sve u svemu "koliko para toliko muzike". Kad se zicer promaši ima našta da se pravda a kada se pogodi na krajnjoj daljini onda se obično navodi "jeste loša municija ali je strelac odličan".
Kakve sam "probleme" ja imao u zimskom lovu imalo je još malo njih ali ih je bilo, tako da sam mišljenja da se možda izvuče u proizvodnji i neka loša serija tj serija sa lošijim komponentama i da ne mora da znači da je sva municija iz Beloma najlošijeg kvaliteta već samo pojedine serije!
Ipak zbog problematične serije i loših iskustava koja sam naveo sa Belomovom 4rkom rešio sam da je ne koristim jer kako da znam da mi se opet slična neće zalomitiConfused
 
hamerles
 Belom bela caura dosta sam ih ispucao bez ikakvih problema caure druge boje nikada nisam koristio. Bye
 
denisedi
 Ja sam koristio belom 12 2.5mm i mislim da je solidan metak u odnosu cene,a za druge nisam koristio vise pucam Lambro.pozz
Bog ne racuna onih dana prodjeni u lov.Bravo 2
 
hamerles
 I meni se desavalo nenormalno garavljenje cevi, sreca pa ga pucah iz jednocevke pa nisam imao problema sa ciscenjem za cas posla ocistih. Inace na efikasnost metka nemam zamerki nije losB)
 
vuk71
 ja sa belomom neman radjava iskustva... ispalio sam doduse 8 kartona metaka u 2 sezone i nikada nisam imalo laziranje kao sto neki navode... dali i oni rade po principu toplo-hladno neznam...nije bio redovno zastupljen u radnjama pa sam presao na krusik...
 
manjan14
 Moj cale koristi iskljucivo Belom i hvali je na sva usta.Valjda je navikao na nju,a i ne promasuje skoro uopste. Sve je stvar navike. Neko kupi jednu kutiju neke municije i odmah se razocara a na kraju se ispostavi da je bila losa serija ili on tih dana nije bio raspolozen za pucanje. Kako god,kada se neko razocara (subjektivno ili objektivno) u neku municiju ne treba ni da je koristi jer je psiholoski efekat los. Zanimljivi su mi komentari da je Krusik daleko bolji od Beloma jer moj matori za Krusik nece ni da cuje dok sam ja zodovoljan sa obe municije. Koristim svu municiju osim "Stepski Soko" i "Grom",redenik mi je prava ikebana Smile. Znam da nije dobro ali kupujem ono na sta naidjem.Nekada iz znatizelje kupim neku koju do tada nisam koristio,cisto da probam. Do sada sam koristio Miraz,Fioci,RC,Krusik ,Belom (sa njima sam zadovoljan) , Stepski Soko i Grom (sa njima nisam).
Raanj Niko nema sto srbin imade...
 
Scorpion Hunter
 Nije to losa municijaB)
Jedina njena mana je cena jer previse kosta u odnosu na to koliko vredi Sad
 
kelt
 

manjan14 kaže:
Moj cale koristi iskljucivo Belom i hvali je na sva usta.Valjda je navikao na nju,a i ne promasuje skoro uopste. Sve je stvar navike. Neko kupi jednu kutiju neke municije i odmah se razocara a na kraju se ispostavi da je bila losa serija ili on tih dana nije bio raspolozen za pucanje. Kako god,kada se neko razocara (subjektivno ili objektivno) u neku municiju ne treba ni da je koristi jer je psiholoski efekat los. Zanimljivi su mi komentari da je Krusik daleko bolji od Beloma jer moj matori za Krusik nece ni da cuje dok sam ja zodovoljan sa obe municije. Koristim svu municiju osim "Stepski Soko" i "Grom",redenik mi je prava ikebana Smile. Znam da nije dobro ali kupujem ono na sta naidjem.Nekada iz znatizelje kupim neku koju do tada nisam koristio,cisto da probam. Do sada sam koristio Miraz,Fioci,RC,Krusik ,Belom (sa njima sam zadovoljan) , Stepski Soko i Grom (sa njima nisam).
kolega i ja sam tako radio, imao pravo sarenilo municije dok jednog dana nisam poceo da punim sam i od tad ne kupujem nista osim komponenti, Tri prsta
,
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Scorpion Hunter
 Kelt. Ja sam razmisljao o rucnom punjenju municije kada sam izracunao koliko sve to kosta izlazilo mi je skuplje nego da lovim sa Italijanskom municijom pa sam od toga digao ruke. Ne isplati se Confused
 
ivanfox
 

Skorpion kaže:
Kelt. Ja sam razmisljao o rucnom punjenju municije kada sam izracunao koliko sve to kosta izlazilo mi je skuplje nego da lovim sa Italijanskom municijom pa sam od toga digao ruke. Ne isplati se Confused
 
ivanfox
 Malo sam se spetljao oko upisa kolega Scorpion jer mi malo gužva na poslu.Inače sam hteo da kažem da sada to kolege čisto iz hobija,zanimacije pune municiju.
 
Sniper Hunter
 Hobi ili potreba za boljom municijom koju prilagodjavas svojim potrebama ,ja sam skoro izbacio kupovnu iz upotrebe ,imam jos neke super magnum ,kada to ispucam vise ne kupujem nista od sacmene municije 
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Krušik municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 840 30.09.2022. 21:38
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 22
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,763 posete www.srbijalov.com