Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dvogledi


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dvogledi
Barbarosa
 Za te pare, Minox BV najbolji izbor.
 
stefan092
 A sta mislite o dvogledu Delta Forest II 8/10x42? Cena je oko 120E ima garanciju 10g.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
Planinko011
 Koliko para toliko i muzike s tim da ipak velika cetvorka daje od klase ispod 20% kvaliteta za 200% vise para ali je to tako sa svim proizvodima koji su na vrhu.
Kod dvogleda je bitno pre svega da velicinom i tezinom odgovara nameni pa se u pris za srnacem malo covek muci sa glomaznim i teskim dvogledom a opet za nocni docek svinja i predatora nije bas pogodan neki lako dvogled sa dijametrom 32 i sl.
Okreni obrni mislim da se ipak bez oko 500 evrica ne moze nesto kupiti sa cime cete oceniti kvalitet srndaca u sumrak i svitanje. Ajd videcete duzinu i da li je za odstrel ali paroske, ikricavost, poseban deformitet....Lupa ako vas to uopste zanimaConfused.

Jos uvek moram da priznam da nisam kvalitetno resio taj problem ali jopet kad ocenim na moj krs od dvogleda da je srndac za pucanje naciljam ga pa ako imam vremena jos osmotrim kroz opticki nisan a ako ode nece biti ni prvi ni poslednjiRastanak.
 
Podunavac
 

stefan092 kaže:

A sta mislite o dvogledu Delta Forest II 8/10x42? Cena je oko 120E ima garanciju 10g.


Delta Titanium dvogledi imaju garanciju 10 godina, a Forest ne. Ali je i razlika u ceni duplo.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Ja imam vojni dvogled Zrak RD 7x40. Zadovoljan sam sa njim ali je težak i kabast. Pa sada razmišljam da kupim neki civilni, lakši i kompaktniji. Danas sam u Kettneru gledao nekoliko komada u cenovnom rasponu 150-400 evra. Steiner Merlin 10x42 Pro i 10x50 Pro, Steiner Observer 8x42 i 10x42, Akah 8x42 i 10x42 i Minox. I jedan Zeiss Terra 8x42 za 450 evra. Na dnevnom svetlu svima slika odlična, ali je veliko pitanje kakva je situacija u sumrak i svanuće. Mislim da ako se odlučim za kupovinu da će Steiner najviše imati šanse zbog omera cena-kvalitet. Ima li neko iskustva sa navedenim dvogledima?
Tri prsta 2Kolce
 
stefan092
 

Podunavac kaže:

stefan092 kaže:

A sta mislite o dvogledu Delta Forest II 8/10x42? Cena je oko 120E ima garanciju 10g.


Delta Titanium dvogledi imaju garanciju 10 godina, a Forest ne. Ali je i razlika u ceni duplo.


Da, Moja greska. Na optic-trade.eu pise da ima 5 god garancije.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
kaludra
 pogledaj i nekog nikon akulon-a211 8x42 ili 10x50
on je u tom cenovnom razredu
 
Podunavac
 Do sada ih nisam video nigde kod mene po radnjama. Iskreno planirao sam Meopta dvogled iz serije MeoStar, jer takvu optiku imam i zadovoljan sam sa njom. Ali su mi preskupi.
Tri prsta 2Kolce
 
Planinko011
 Jeste Meopta jako solidna optika ali su izgleda zamislili da ulaskom Ceske u EU odmah i postaju brend ravan Swaru i Zeissu.
Gledajuci po danu i oporedjujuci Stajner, Meoptu, Nikon i Zeiss iz neke jeftinije serije Stejner mi je najubedljiviji ako je to uopste bilo moguce ocenitii gledajuci kroz prozor novosadskog sajma u po bela dana.
 
dzudzubajac
 Koliko sam ja gledao aculon serija je generalno lošija od prostaff, zato je nisam uzeo u razmatranje.

A što se tiče upoređivanja, nažalost nemamo alternativu gledanju kroz prozor sajma Smile Ja kada krenem da gledam dvoglede nosim kumov zrak pa mi je on referentna tačka...
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
dzudzubajac
 Na kraju je pao Nikon Prostaff 7 10x42.

Prve impresije su super, slika je čista i jasna, aj rilif odličan pa ga komotno koristim sa naočarima, kompaktan je i lakši od zraka 7x40 (što i nije veliki problem), a kao šlag na tortu uzeo sam ga na 12 rata. Iskren da budem, da nije ovog poslednjeg verovatno se ne bih ni ponovio Smile
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
stefan092
 

dzudzubajac kaže:

Na kraju je pao Nikon Prostaff 7 10x42.

Prve impresije su super, slika je čista i jasna, aj rilif odličan pa ga komotno koristim sa naočarima, kompaktan je i lakši od zraka 7x40 (što i nije veliki problem), a kao šlag na tortu uzeo sam ga na 12 rata. Iskren da budem, da nije ovog poslednjeg verovatno se ne bih ni ponovio Smile


У здравље да га користиш, кде си га пазарио?
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
jagodinac
 Ja imam ovakav dvogled kao sa linka.Nije los dobar je za posmatranje samo sto je tezak,Treba da nabavim neki tronozac da ga postavim jer otpadose ruke posle par gledanja.

http://www.telesk...apter.html
 
DakiNS
 To i nije dvogled za gledanje iz ruke . Zbog uvećanja slika je nejasna kod gledanja iz ruke.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Podunavac
 

dzudzubajac kaže:

Na kraju je pao Nikon Prostaff 7 10x42.

Prve impresije su super, slika je čista i jasna, aj rilif odličan pa ga komotno koristim sa naočarima, kompaktan je i lakši od zraka 7x40 (što i nije veliki problem), a kao šlag na tortu uzeo sam ga na 12 rata. Iskren da budem, da nije ovog poslednjeg verovatno se ne bih ni ponovio Smile



Za ovakav dvogled sam i ja nedavno dobio preporuku. Samo Prostaff 7 S 10x40. Preko e-bay izađe 230 $ sa poštarinom. Ali još nisam definitivno odlučio šta ću da kupim.
Kako si zadovoljan sa slikom u sumrak i svanuće, kao i po mesečini?
Koliko si ga platio ako nije tajna?
I čestitam na ponovi. Neka te dugo i dobro služi.
Tri prsta 2Kolce
 
dzudzubajac
 Za keš je 27.000 din a ja sam imao neku kombinaciju da ide na 12 rata...

Inače sam i ja gledao prvo model 7s, koji je kao nešto bolji, gumene površine za držanje su malo dorađene i navodno su sočiva "nešto" bolja, s tim što je cena 30.000 din i čeka se par meseci. Gledao sam po netu i uglavnom su zaključci da su promene više estetske prirode.

Nisam stigao da ga isprobam još pošteno osim u urbanim uslovima, pošto je ili loše vreme (magla nekoliko dana) ili ja ne stignem da izađem tokom dana. Nadam se da ću ovih dana uspeti da izađem na svinje pa ću moći da vidim kakav je u sumrak.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Podunavac
 Zna li neko koja je konkretno razlika između dvogleda Minox serije BV i BF?
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Има ли неко искуства са Vortex двогледима? Повољне су цене и имају доживотну гаранцију.
Tri prsta 2Kolce
 
darkon
 Podunavac, ja ih nikad nisam koristio, ali s' obzirom da su "Amerikanci", sumnjam da bi mogli da pariraju ovim Evropskim brendovima.
Ja sam pre par meseci kupio Zeiss Dialyt 8x56 B, i mogu ti reći da sam prezadovoljan, i pre sam imao starijeg cajsa, ali 8x30, i kad sam uzeo ovog "svanulo mi". Radi skoro ko "night vision". Grin
 
Podunavac
 Kolega to i jeste ono što mene muči. Američki optike i dvogledi uglavnom zaostaju za evropskim kada je u pitanju sumrak, svanuće i noć. A ja želim dvogled koji bi mi u tim svetlosnim uslovima bio približan optici koju imam na karabinu. A imam Meoptu MeoStar R-1 3-12x56. Znači i dvogled mora da bude veoma solidan. I u tome je baš problem. Ne bi da dam velike pare za dvogled, za male pare sam svestan da ne mogu da ga kupim, a u nekom rasponu od 250 do 350 evra ne znam šta je dobro. I još jednu stvar sam postavio kao parametar. Dvogled za koji se odlučim mora da ima barem 5 godina garancije. A dok nešta ne nađem, do tada će biti dobar ovaj vojni Zrak RD 7x40 koji imam već 25 godina.
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 22
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,760 posete www.srbijalov.com