Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 9,3x62


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
9,3x62
Milan__
 Ovde mozete pronaci..
Link : https://www.prvip...e_ammo.php Namigivanje
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
canis aureus
 ^
bIdni malo precizniji Confused
na ovomE linku se može pronać' mundža iz mojegA prethodnogA upisa??
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
krilas
 Bice je Milance, teo da kaze da ima u Uzicu u fabrici ...., samo neznam da oni prodaju na sitno?! Hmmm
Siroma
 
Podunavac
 Kolega nije li to malo lagano zrno za taj kalibar? Bar što se tiče pogonskih lovova, za koje je po mom mišljenju ovaj kalibar prvenstveno i namenjen.
Tri prsta 2Kolce
 
krilas
 Ja sam zadovoljan i sa DK od 14,5 grama.
Siroma
 
moravac 1
 

Podunavac kaže:

Kolega nije li to malo lagano zrno za taj kalibar? Bar što se tiče pogonskih lovova, za koje je po mom mišljenju ovaj kalibar prvenstveno i namenjen.



Kolega Podunavac "LAGANO" zrno u ovom kalibru ne postoji.Postoje lakse i teze varijante...ali zaista je diskutabilno da li rec lagano tu uopste ima smisla, jer...
Moj razlog zasto 15 gr je:
1.Za razliku od jos dve ponudjene opcije ove kostrukcije zrna od 15 gr se jako lepo drzi na vecim distancam.Sa pocetnom brzinom od 800 m/s i energijom od 4800 J...na 50 metara energije 4143 J (pogoski lov) na 100 m,3574 J a 200m ima jos uvek impozantnih 2618 J brzinu 590 m/s i pad od 16,6 cm.
2.Ja ljubitelj pogonskih lovova nisam.Pirs i ceku preferiram.
3.Na njemu imam montiranu optiku sa balistickim turetom, tako da su mi potrebne samo distance na terenu na kome se nalazim i koriguje se.Daljinomer mama!
4.Video uzivo sta se sa tim moze kako na svinje tako i na srndaca.I potvrdio sam sebi iskustva koja su mi preneli kolege lovci koji u lovu godisnje ispale i po 100 Oryx a ove gramaze.Kako pogon, tako i sa ceke.
5.Ovo je za meni glavni razlog.Ono sto u glavi prelomim da je dobro a narvno to praksa pokaze...ne treba menjati.Probati novitete zasto ne.Ali ostajem uvek veran onome sto funkcionise.Slazem se da su za lov pogonom 21 gr ili 18 tica je bolje resenje ali ja sam i 15 ticom prezadovoljan.Napominjem da sa Oryx som od 21 gr u kalibru 9,3x62 se odstreljuje i africki bivo,zivotinja koja moze da tezi i 900kg i spada u africku megafaunu.
S tim u vezi se necu pokolebati i uplasiti od vepra 200+kg.Caki i sa 15 gr .Kolce
srbija
 
ProfiHunter
 

moravac 1 kaže:

Podunavac kaže:

Kolega nije li to malo lagano zrno za taj kalibar? Bar što se tiče pogonskih lovova, za koje je po mom mišljenju ovaj kalibar prvenstveno i namenjen.



Kolega Podunavac "LAGANO" zrno u ovom kalibru ne postoji.Postoje lakse i teze varijante...ali zaista je diskutabilno da li rec lagano tu uopste ima smisla, jer...
Moj razlog zasto 15 gr je:
1.Za razliku od jos dve ponudjene opcije ove kostrukcije zrna od 15 gr se jako lepo drzi na vecim distancam.Sa pocetnom brzinom od 800 m/s i energijom od 4800 J...na 50 metara energije 4143 J (pogoski lov) na 100 m,3574 J a 200m ima jos uvek impozantnih 2618 J brzinu 590 m/s i pad od 16,6 cm.
2.Ja ljubitelj pogonskih lovova nisam.Pirs i ceku preferiram.
3.Na njemu imam montiranu optiku sa balistickim turetom, tako da su mi potrebne samo distance na terenu na kome se nalazim i koriguje se.Daljinomer mama!
4.Video uzivo sta se sa tim moze kako na svinje tako i na srndaca.I potvrdio sam sebi iskustva koja su mi preneli kolege lovci koji u lovu godisnje ispale i po 100 Oryx a ove gramaze.Kako pogon, tako i sa ceke.
5.Ovo je za meni glavni razlog.Ono sto u glavi prelomim da je dobro a narvno to praksa pokaze...ne treba menjati.Probati novitete zasto ne.Ali ostajem uvek veran onome sto funkcionise.Slazem se da su za lov pogonom 21 gr ili 18 tica je bolje resenje ali ja sam i 15 ticom prezadovoljan.Napominjem da sa Oryx som od 21 gr u kalibru 9,3x62 se odstreljuje i africki bivo,zivotinja koja moze da tezi i 900kg i spada u africku megafaunu.
S tim u vezi se necu pokolebati i uplasiti od vepra 200+kg.Caki i sa 15 gr .Kolce


Bas tako,neznam cemu tolika gramaza za svinju pa makar i da izadje i najveci vepar na svetu,mislim da se malo preteruje sa tom gramazom od 18 i vise grama,kao sto rece kolega,pa ne lovimo bivole nego samo svinje.
Jedan podatak iz jednog nemackog lovnog casopisa,koji kaze da su u toku jedne lovne sezone u toj zemlji(mislim da je podatak star dve,tri godine)da je najvise svinja ulovljeno sa kalibrom 3006,oko 60%,a svi ostali kalibri zauzimaju ostalih 40%.Ako znamo koliko se tamo godisnje svinja ulovi(a ulovi se jako puno)iz prakse je dokazano da i laksa zrna zavrsavaju posao kako treba,narocito kada je rec o ovakvom zrnu kao Norma Oryx.Apsolutno ne ulazim ni u ciji lican izbor u vezi kalibra,ali mislim da nema potrebe nikakve za zrnom tezim od u ovom slucaju 15 gr,za pomenuti kalibar,a za ostale manje i laksa zrna isto zavrsavaju posao kako treba.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
Podunavac
 Sve je to u redu što vi kažete, ali evo drugog pitanja. Ako lovite sa zrnom od 15 grama i smatrate da nema potrebe za težim zrnom, čemu onda kalibar 9,3 kada se i sa 7 mm odstreljuju svinje bez problema? U kalibru 30-06 Spr. može da se nabavi Sako Hammerhead SP zrno od 14,3 grama, a u kalibru 8x57 IS može da se nabavi zrno težine 14,26 grama S&B Sierra. Razlika 0,7-0,8 grama.
Ja ne kažem da kalibar 9,3 nije dobar za lov DS. Naprotiv, smatram ga odličnim, pogotovo za lov pogonom. Ali smatram da mu je neka optimalna težina oko 18 grama sobzirom na kalibar.
Druga stvar ne smatram ga dobrim izborom za lov na 200 i više metara. Za takav lov je po meni daleko bolji izbor 8x68 S ili 300 WM. Naravno ako su u pitanju veprovi kapitalci ili jelen. A za svu ostalu divljač su i više nego dovoljni svi srednji kalibri.
To je neko moje lično razmišljanje. Pa me interesuje zašto ste izabrali tako veliki kalibar sa relativno lakim zrnom za njega?
Ja lovim sa kalibrom 30-06 Spr. municijom PPU SP 11,7 grama. I nemam problema sa odstrelima. Ali kada bi kupovao pušku za pogonski lov na DS onda bi to definitivno bio PA karabin baš u kalibru 9,3x62. Ali sa zrnom od 18 grama. Teži definitivni ne treba, ali ne bi uzimao ni lakši. Jer ako bi lovio sa lakšim zrnom, onda bi uzeo PA pušku u kalibru 308 Win. sa municijom Sako Hammerhead SP 13 grama.
Opet kažem ovo je moje lično razmišljanje, a svako mi imamo svoj ukus i mišljenje. Ne želim da ovo pređe u neko prepucavanje, nego samo pitam za vaše mišljenje i obrazloženje.
Tri prsta 2Kolce
 
ProfiHunter
 

Podunavac kaže:

Sve je to u redu što vi kažete, ali evo drugog pitanja. Ako lovite sa zrnom od 15 grama i smatrate da nema potrebe za težim zrnom, čemu onda kalibar 9,3 kada se i sa 7 mm odstreljuju svinje bez problema? U kalibru 30-06 Spr. može da se nabavi Sako Hammerhead SP zrno od 14,3 grama, a u kalibru 8x57 IS može da se nabavi zrno težine 14,26 grama S&B Sierra. Razlika 0,7-0,8 grama.
Ja ne kažem da kalibar 9,3 nije dobar za lov DS. Naprotiv, smatram ga odličnim, pogotovo za lov pogonom. Ali smatram da mu je neka optimalna težina oko 18 grama sobzirom na kalibar.
Druga stvar ne smatram ga dobrim izborom za lov na 200 i više metara. Za takav lov je po meni daleko bolji izbor 8x68 S ili 300 WM. Naravno ako su u pitanju veprovi kapitalci ili jelen. A za svu ostalu divljač su i više nego dovoljni svi srednji kalibri.
To je neko moje lično razmišljanje. Pa me interesuje zašto ste izabrali tako veliki kalibar sa relativno lakim zrnom za njega?
Ja lovim sa kalibrom 30-06 Spr. municijom PPU SP 11,7 grama. I nemam problema sa odstrelima. Ali kada bi kupovao pušku za pogonski lov na DS onda bi to definitivno bio PA karabin baš u kalibru 9,3x62. Ali sa zrnom od 18 grama. Teži definitivni ne treba, ali ne bi uzimao ni lakši. Jer ako bi lovio sa lakšim zrnom, onda bi uzeo PA pušku u kalibru 308 Win. sa municijom Sako Hammerhead SP 13 grama.
Opet kažem ovo je moje lično razmišljanje, a svako mi imamo svoj ukus i mišljenje. Ne želim da ovo pređe u neko prepucavanje, nego samo pitam za vaše mišljenje i obrazloženje.


Ja licno lovim sa dve puske,za ceku Brno Super 12,7x65R i za pogon PA Beneli Argo 3006,meni je cak i 15 gr tesko zrno,ali ajde posto je kalibar jak onda i primereno zrno.Garantujemm da manje od 10% lovaca ima sansu da im izadje kapitalni vepar,tako da cisto sumnjam da neko sad bas kupuje zboz toga neki tezi kalibar,ali opet ponavljam da ne ulazim u niciji ukus a i navedeni kalibar je odlican za svinju u svakom lovu,samo meni (licno je prejak)jer smo jako dosta i puno svinja ulovili sa takozvanim srednjim kalibrima,od 30kg do 220 kg,na ceki i u pogonu.
Svaki ozbiljniji lovac na svinju vec ima neko svoje omiljeno zrno tako da o tome ne treba puno ni pricati.
A i jako je prijatnije pucati sa "normalnim kalibrima"od ovih jacih,opet sve je stvar sta ko hoce i moze iveli
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
canis aureus
 sa teme NORMA municija ...
moravac1 :
"Papir je papir a praksa je praksa.Tako mi rece jedan od majstora u zavodu za ispitvamje i zigosanje oruzija i municije u Kragujevcu.Svaki proizvodjac se trudi da svaki svoj proizvod predstavi u svom najboljem svetlu.Ali cesto u praksi se to uglavnom ne desava.Nije isto ni od puske do puske kao i spoj :odredjene vrste puske sa municijom kao i odredjenom vrstom snajpera.Kao i sa automobilima koji ne trose bas oniloko koliko pise u prospektu....uvek trose malo vise ili vise.
Elem u prakticnom lovu je to u svakom slucaju tek neka druga prica.Moje je misljenje, dok neko nema 5 i vise odstrela sa nekom vrstom municije bilo koje firme "Norme u ovom slucaju" i ne vidi kako se divljac ponasa, u odnosu na pogodak, gde je plasiran,velicinu (ukoliko su D.S upitanju) da li je rec o nazimetu ili vepru kapitalcu koga svi prizeljkujemo tesko je suditi o kvalitetu i ubojitosti.Svakom moze da kaze pa daj ovo je dobro a ovo lose ili ono sto odavno slusam i meni omiljena konstatacija,zadovoljnih korisnika domacih proizvoda.I ova vrsi posao ili ti odstreljuje.Za mene je Norma opravdala svaki ulozen dinar!!!
U kalibru 9,3x62 Oryx od 15 gr je mama za sve."

pošto sevodi reč o 9,3x62 sa teme municija NORMA prebačeno je na odgovarajuću temu da možemo da nastavimo ...
C.A. Bye
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Planinko011
 He, he... vepra kapitalca vec odavno ne prizeljkujem odkad sam bronzu od 20,5cm platio 1300e. Da ne kazem jos kad me zena "iskusno" provalìla da sam platio 250-300e dok ona stedi na tretmanima i kvalitetnoj sminciSmeko.
Al bila druga vremena, sad kad bi mi izasao obzirom da su u mom drustvu fakture po 70 hiljadarki za medalje radije bi pucao sebi u noguShock.
Malo se salim ali kako mi je ceka daleko od kola nazimci od 80kg su prava mera. Srecom u poslednje 3-4 godine mi ozbiljan vepar nije ni n izlazio. Ali ako bude prilike u lovovima gde se to ne racunja na zlatarsku vagu tj na subler ne bih se zalio.
 
moravac 1
 

Podunavac kaže:

Sve je to u redu što vi kažete, ali evo drugog pitanja. Ako lovite sa zrnom od 15 grama i smatrate da nema potrebe za težim zrnom, čemu onda kalibar 9,3 kada se i sa 7 mm odstreljuju svinje bez problema? U kalibru 30-06 Spr. može da se nabavi Sako Hammerhead SP zrno od 14,3 grama, a u kalibru 8x57 IS može da se nabavi zrno težine 14,26 grama S&B Sierra. Razlika 0,7-0,8 grama.
Ja ne kažem da kalibar 9,3 nije dobar za lov DS. Naprotiv, smatram ga odličnim, pogotovo za lov pogonom. Ali smatram da mu je neka optimalna težina oko 18 grama sobzirom na kalibar.
Druga stvar ne smatram ga dobrim izborom za lov na 200 i više metara. Za takav lov je po meni daleko bolji izbor 8x68 S ili 300 WM. Naravno ako su u pitanju veprovi kapitalci ili jelen. A za svu ostalu divljač su i više nego dovoljni svi srednji kalibri.
To je neko moje lično razmišljanje. Pa me interesuje zašto ste izabrali tako veliki kalibar sa relativno lakim zrnom za njega?
Ja lovim sa kalibrom 30-06 Spr. municijom PPU SP 11,7 grama. I nemam problema sa odstrelima. Ali kada bi kupovao pušku za pogonski lov na DS onda bi to definitivno bio PA karabin baš u kalibru 9,3x62. Ali sa zrnom od 18 grama. Teži definitivni ne treba, ali ne bi uzimao ni lakši. Jer ako bi lovio sa lakšim zrnom, onda bi uzeo PA pušku u kalibru 308 Win. sa municijom Sako Hammerhead SP 13 grama.
Opet kažem ovo je moje lično razmišljanje, a svako mi imamo svoj ukus i mišljenje. Ne želim da ovo pređe u neko prepucavanje, nego samo pitam za vaše mišljenje i obrazloženje.


Da kolega zaokruzimo zasto Norma Oryx 15 grama u ovom kalibru.
Dovoljno mocan kalibar da je 15 grama dovoljno za sve.Jer mi to nije izbor municije za pogon kako stalno potenciras vec jedan metak sa kojim mogu da pucam od srndaca do jelena.A dobro se drzi i na vecim distancama(do 200metara dalje nisam pucao).Ja govorim o kapitalnim veprovima,jelenima mase preko 300kg,medvedu,losu...i govorim o iskustvu ljudi koji imaju sve kalibre koje si ti naveo kao i ispaljene desetine ili ti stotine komada municije sto u streljani tako u lovu.Ja samo delim misljenje tih lovaca cije sam lovove video kao i snimke lovova sa raznih strana zemljine kugle.A brojni trofeji u lovackim sobama to potvfdjuju.
Ovo je moje misljenje a i prakticni rad ne izostaje.... polako ali sigurno.Kolce
srbija
 
moravac 1
 

Planinko011 kaže:

He, he... vepra kapitalca vec odavno ne prizeljkujem odkad sam bronzu od 20,5cm platio 1300e. Da ne kazem jos kad me zena "iskusno" provalìla da sam platio 250-300e dok ona stedi na tretmanima i kvalitetnoj sminciSmeko.
Al bila druga vremena, sad kad bi mi izasao obzirom da su u mom drustvu fakture po 70 hiljadarki za medalje radije bi pucao sebi u noguShock.
Malo se salim ali kako mi je ceka daleko od kola nazimci od 80kg su prava mera. Srecom u poslednje 3-4 godine mi ozbiljan vepar nije ni n izlazio. Ali ako bude prilike u lovovima gde se to ne racunja na zlatarsku vagu tj na subler ne bih se zalio.


Ali kolega ja sam sebi kupio igracku ( 9,3x62) za onog pravog pa nek kosta sta kosta nije svaki dan.
A ispeglacemo to vec kod zena nekako...VALJDA!!!Kolce
srbija
 
Planinko011
 Ma i ja sam sklon da napravim sr...e pa da se posle cesem i u lovu na srndaca kada mi kazu dok cekam nekog ispod medalje da eto bas tu izlazi iz zlato ali znaju da nisam zainteresovan meni pocnu da se tresu ruke i da racunam kolike su kamate na dinarske kredite i kako to da ispeglam da se ne oseti na budzetu.

Normalno kad bi izasao vepar kapitalac da bi se cesao po glavi posle pucnja.
Kako je kod mene obicno prvo izadju prasad i krmaca a posle 30min nazimci pa tek dobrano za njima vepar ja se obezbedim tako sto pucam na nazime.
 
canis aureus
 Osvrtom na pitanja koleZe Podunavac, kao korisnik ovogA kalJibra, odgovoriJo biK ... a naroĆito, što takođeR koristim "lako" zrno.
Uglavnom koristim mundžu Geco Plus 16,5g(255gr)
i uverenja sam da i za najkrupnije primerke veprova i jelena neće nedostajati težine u tom zrnCu, lovilo se pogonom ili sa čeke.
Lovio sam sa svim "srednjim" kalibrima i uvek sam davao prioritet težim zrnCima, iako sam odstreljivao i sa lakšim, u tim kalibrima. Nije bilo velike mogućnosti nabavke i izbora odgovarajuće konstrukcije zrna pa je i to bio jedan od razloga.
9,3x62 je "druga priča" u odnosu na "srednjake" ... sam prečnik zrna(naročito deformisanog po pogotku u cilj) i energija koju prenosi na cilj su impozantni. Snaga, moć, ...
Naravno(!!!), odstreljuju kapitalce i "srednjaci" i "magnumi" i ultragigabrzi ... ali ako bih poredio 9,3x62 sa 300WM, iako sporiji 9,3 bi nazvao "smrtonosniji" jer sam u prilično navrata video oba na delu i ostavljanje "u vatri" a bilo je raznih pogodaka, i loših i dobrih, kakvi se sreću u pogonskim lovovima.
Ne bih da ispadne da sam subjektivan jer lovim ovim kalibrom ... kaJlibar 8x57JS mi je još uvek No.1 i više iz znatiželje sam ga zamJenio sa 9,3x62, i pošto tvrdim da je najbitniji dobar pogodak tako mogu da kažem da nema potrebe za jačim kalibrom od nekog "srednjeg" ALI kod lošijeg pogotka ona snaga i energija, koju sam spomenuo, dolaze do izražaja. Yes A mora se priznati da ima i lošijih pogodaka i dugotrajne potrage i da se nekad i ne nađe pogođena divljač, nažalost. E tu je 9,3x62 u prednosti nad srednjacima.

Što se tiče lova na većim daljinama sa kalibrom 9,3x62 ...
LiĆno sam Zbroju sa GecoPlus na 100m upucao na +5cm i dobio pad na 200m skoro podjednak, oko 6-6,5cm a na 250m oko 23-25cm
pa sadE procJenite sami dal može i dokleN može Confused
... da napomenem, sa "srednjacima" i sa najtežim zrnima za te kalibre nisam dobijao bolju putanju! Naročito ako se uzme u obzir najdostupnija PPU mundža ... ni najbolji "letač" od srednjaka, 7x64, sa najtežim PPUSP zrnom nije imao ovu putanju.
Izuzetno su retke situacije da sam gađao divljač preko 200m! Uglavnom od 80-130m a ređe do 180m. Bilo je prilika i preko tih daljina al stvarno retko. Nisam ni pristalica lova(gađanja divljači) na tim nekim eXtremnim daljinama tako da ...
Za te neke velike daljine koristim .243Win i to samo kada je u pitanju lov predatora.
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Planinko011
 Eh, to i jeste lovacko gadjanje.
Za bilo kakve empirijsko istrazivanje i zakljucke mislim da nam treba po 20-30 pogodaka u 2-3 vitalne zone plus po drobi u svaku tezinsku kategoriju svinja znaci 60 -100, 100-130, 130-170 , i preko 170 kg, plus na distancama 50, 100, 150, 200m sto izadje cirka 2000 odstrela po svakom zrnu odredjene tezine. Pod uslovom i da nadjete zrno posle odstrela pa ga i premerite.
Na nasu zalost a i srecu to moze samo fabrika da istestira s tim da nisam siguran da to moze PPU ali dobro oni ionako izbace novo zrno na svakih 30 godina.

Dobro de ne verujem ni RWS da testira preko 100 grla po zrnu.

Jopet, moze se steci neki licni utisak i posle 5-6 odstrela ako imate srece da vam teskasi cesto izlaze na mus jer pucadi prasice i nazimcice ne daje bas realnu sliku.
Eh, pa dosta filozofiranja od mene (i previse) jerbo ja slabo i bistrim te tablice itanje i fabricke podatke, nego danas ranac sa 30kg kukuruza na ledja pa 2km kroz gustis (dok ne pocnu kise pa ce biti 3km) do ceke a u subotu kako bidne.
Bar ce komarci sigurno da se osevape lovac.
 
kolega_LOVEc
 Efekat zrna bi trebalo posmatrati i u odnosu na brzinu, ne samo kalibar. Veca brzina ce vise ostetiti zrno, zato kod vece telesne mase mete je potrebno teze zrno za dati kalibar, zbog prostrela i penetracije.
Za ucinak treba uskladiti tip zrna, brzinu i tezinu za odredjeni kalibar. U 9,3 "lako zrno" 15 grama nije hendikepirano brzinom, u X 62 kombinaciji. Kad bi mogli da ga istestiramo sa + 100 m/s pa bi se videla razlika koja muci "srednjake".
Vim vi repellere licet
 
AcaNik
 Пробао неко овај метак?
i.ibb.co/q9jvZF4/45671232-1040667576136035-1875760553448701952-o.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
krilas
 Dobro jutro kolege. Sinoc videh da je PPU napravio novu laboraciju SP u ovom kalibru ali sa manjom tezinom ( 16,2 g). Jel neko video negde u prodaji ovaj metak ?
Siroma
 
7x57
 Где си видео? Да није овај Solid HP?
Draško
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 31
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,823,968 posete www.srbijalov.com