Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: off-road vozila


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
off-road vozila
Podunavac
 Moj je drugar kupio veoma povoljno Hyundai Galoper 2,5 TDI, koji je direktna kopija starije serije Pajera. Cena mu je registrovanog u HR 4-6 hiljada evra 1998.-2000. godište. Što znači negde vani taman koliko si ti spreman da platiš.
Tri prsta 2Kolce
 
nidzamotocross
 ^ Kile, caletu bio upao za oko ovakav Reno, 4x4, oprema i sve ostalo. Nama ovakav auto treba jer za odlazak u selo, gde nam je loviste inace, treba vozilo koje ima pogon na sva cetiri i koje je visoko, jer se selo nalazi na 650 mnv klasicno planinsko sa zemljanim putem koji se penje konstantno jedno 3,4km. Skoro da se nije odlucio za ovaj auto, nakupio pare, ali..
Ispostavilo se da je auto inace odlican, motor super, ali taj pogon i prenos na sva cetiri je nula, od 10 takva, na 5 je prijavljivan kvar oko kardana i kompletnog prenosa (pouzdana informacija). To se desavalo na automobilima koji su imali mnogo vise kontakta sa tezim uslovima na putevima. A nama je bas trebao auto za to. I ovaj model nije zaziveo. I razmasismo kupovinu. Golf 2 je izgurao jos jednu zimu. Medjutim za ovu proslu zimu smo morali da nabavljamo neko bolje vozilo. Odlucili smo se za Land Rover Freelander. On je po karoseriji SUV ali nema reduktora i blokadu diferencijala. Ali za ovu zimu je izgazio snega i blata za medalju gde mnogi sa blokadom i reduktorom nisu mogli da prodju.

Vidim da tebi treba jeftiniji auto koji ce ti sluziti za sopstvene potrebe u gradu, a nekad ce da zagazi i u atar. Land Rover freelander je najbolji moguci izbor. Dosta opreme, udoban, nema nikakvih fabrickih decjih bolesti jer se taj model dugo, i jos uvek proizvodi. On je 2.0 tako da je registracija mnogo manja. Ima nesto vise od 100 konjskih snaga pa zadovoljava potrebe manjeg terenca. Dizel motor mu je iz BMW-ove fabrike tako da sa njim neces sigurno imati problema. Ovakav auto, ispod 2004. godista, sa 5 vrata, dizel, moze da se nadje za manje od 5000 e i to u bas dobrom stanju.

Tako da ces sa njim da imas i gradskog sminkera i terenca koji ce moci da se suprotstavi na primer Fronteri na terenu i da zavrsi dobar deo posla terenca. Ovo je njihov model poluterenca, i naravno da nece moci da se suprotstavi Ladi Nivi, za takve namene imaju oni Land Rover Defender-a koji mogu da se kladim da ce izaci tamo gde i Niva izadje.

Sve u svemu freelander je jako dobro skockan auto. Na primer ovakav
http://www.polovniautomobili.com/ogla...reelander/
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
DakiNS
 Kolege dobro obratite pažnju kod frilendera da nije englez pa prebacivan volan sa desna na levo. Nije problem prebaciti samo ovisi o tome koji je majstor i kako radio. Video sam svakakvih budževina.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Brka bez brkova
 nema potrebe da obracate paznju na to da li je bio englez,jer 99% su englezi,ali to nije problem jer on se lako prepravlja i mnogi to uspesno rade.Vise treba obratiti paznju na stanje auta i izbor motora,da li izabrati dizel koji je dobar,skup i po pravilu mnogo presao a skuplji je za odrzavanje ili uzeti ne tako dobar benzinac i ugraditi plin i jeftinije se voziti.
 
Kile_
 Ne zurim sa kupovinom ali do sredine leta kupujem svu ili dzipa sigurno...E sa da imam vise para sigurno bi uzeo ladu nivu koju bi vozio samo kad idem u lov i + golf 4 za grad ili nesto slicno.

nidzo cuo sa i ja da imaju taj problem sa kardanom i prenosem li opet kazem sebi pa ne mora da znaci da ce i taj potencijalno "moj" a i da crkne kupim drugi pa sma opet miran.necu ja da s evencam za taj auto Smile

Frilender jeste dobar auto vozio sam ga on kupio bih ga sigurno ali cena govori svoje.
Ispravio bih te samo da frilendera nemas za 5000e da kupis 2004 god
jer od 2003 se proizvodi novi model frilender restajling.i on je odsta skuplji.
sta znam frilendera imas sa 3 vrata da kupis jeftinije dosta ali opet 3 vrata ne volim toliko.

Land roveri se proizvode u engleskoj i 99% posto su imali volane sa desne strane nekolicina je proizvedena za evropsko trziste sa volanom sa leve strane.
A sto je interesantno na taj auto se najlakse prebaci volan,letva volana ostaje ista,pozarni zid je isti i sa leve i desne strane ima rupu za letvu,nista se ne sece.komande se lako prebace instalacija ista,i sa lebe i desne strane ima kasetu satovi se samo otkace i stave na drugu strane gde vec u instrument tabli ima rupu koja je prekrivena poklopcem kao od air baga.

Ja se ne brinem za limariju otaj mi ima firmu za auto limariju i farbanje vec 30godina to radi a za motor vodim mehanicara sa sobom mada ce i otac odsta razume.

Mada videcu,kad dodje vreme za kupovinu mozda odem preko i nesto doteram lako moze da se desi i to .
Samo 300 i 4x4
 
Baki58
 Sve,sve ali frilander nikako! Imaosamga i samo ja znam kolko problema sam imao sa njime. To NIJE auto za teren vec je vise gradski auto. Ako neko hoce land rovera onda je to sigurno defender.Jos jednom nikako frilander verujte!!!
Branislav
 
nidzamotocross
 Kile, znam, moj je upravo 2004 godiste. Ali komsija do mene je upravo uzeo Freelander 2001. godiste, petora vrata, dizel motor, manuelni menjac, za 4700e i to u bas dobrom stanju. Imao je medjutim volan na desnoj strani ali ga je njegov prijatelj odradio za jedan dan i uzeo mu svega 50e za prepravku. Lako se prepravka radi jer on ima vec sve na obe strane, i letvu i komande, samo se prebaci i poveze. On ga vozi vec 7-8 godina i po gradu i po lovistu. Ima i ladu nivu ali je koristi samo za ekstremne situacije, za sve ostalo se kune u Land Rover Freelander.

Ja ne mogu da kazem da imamo mnogo iskustva sa njim, ali evo vise od godine je kod nas, ja nemam sta da mu zamerim. Odobreno

Kolega Baki58, ne kazem da nisi imao problema, ti to najbolje znas. Ali sigurno su postojali neki cinioci sa strane koji su uticali na to da imas problema. Ne bih reko da, ako je auto bio dobro ocuvan, ispravan i tretiran kako treba, ce imati neke kvarove sam od sebe. Ne ide na osnovu takvog automobila da se sudi o celoj seriji ovog modela. Ipak Land Rover je svetsko ime i ima mnogo iskustva u radu sa terencima.

A da nije klasican terenac nije. ;)
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Baki58
 Enidzamotocross ovako kolega: Kupioga skoro novog sa 30000km. Bioje jos u garanciji zaboraviosam da kazem da je bio 2008g.Sada ovako prvi problemi pocinju sa senzorom za kocenje. Na 60000km odlazi defericijal kosta 6000 narucim polovan iz Engleske platim1000 posle toga grejaci za paljenje.,hidrulicna pumpa za upravljac, lager na tocku. biloje dovoljno prodam ga sa 12000km.Nadamse da sadasnjeg vlasnika sluzi dobro, jer ovaj kome sam ja prodao drzaoga samo 1 godinu neznam dalise kvario kod njega
Branislav
 
nidzamotocross
 Uf, jos kada je otisao diferencijal trebalo je da ga udaljis, to ne sme da se desi autu sa toliko kilometara i sa tako malo godina. Pogotovu ne Freelanderu. Verujem ti, ali mislim da je taj auto imao propust jos u proizvodnji. To ne sme da se desi tako renomiranom proizvodjacu ali jbg, desava se i to.

Kod mene tamo u selu ih ima tri komada, jedan 2004, jedan 03. ostala dva su 2001. godiste. I svi za sada koliko vidim funkcionisu bez problema. I moj takodje radi odlicno, kako u gradu tako i na terenu odlicno zavrsava posao, a sneg gazi ekstra. Nas pop(svestenik) vozi takodje freelander i on ga koristi iskljucivo da ode do zabacenih sela kada treba. On je benzinac, nema BMW-ov motor, ali evo vec nekoliko godina kako vidim auto gazi sve terene. On ga ne vozi po gradu..

Kod ovog mog mi se najvise dopada dugme "Downhill" koje kada je aktivirano, auto sam koci na nizbrdici, vozac samo upravlja ostalo auto sam radi. Zimus smo ga isprobavali na snegu na jednoj bas povecoj nizbrdici i od proklizavanja ni "P". Smile

Takodje mu je sistem za proklizavanje jako dobro odradjen, cim malo zaslajfuje neki tocak, pali se lampica na kontrolnoj tabli i u momentu povuku sva cetiri odjednom i izadje.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Baki58
 Moj motor je bio od pezoa isao dobro 190km/h.Bio isto jako startan negde oko 10sek, do100km/h. Jedino stoje bilo pozitivno toje potrosnja negde oko 9Lna 100km voziga kako hoces. Sada imam jednog starog jeepa chiroki samo za teren, on ima mnogo bolje perfomanse nego frilander, mislim da sumu poluosovine 5x deblje nego kod frilandera,tako da njega ne zalim uopste u voznji dostaje i stari tvoje godisteSmile)))
Branislav
 
stojkuki
 E momci, .... Batalte pricu, ....
Pravi terenac mora da ima blokadu diferencijala i redukciju prenosa. Bez toga to nije terenac.
A posto su to komplikacie, ... Skupe i to prilicno. Tesko da se moze naci nesto za te pare a da valja. Posto vozim terenac a vozio sam manje vise sve sto postoji na trzistu (osim onih americkih izivljavanja) a da vredi moram da vas razocaram i ... uverim ili kako god. Za te pare lada niva nema premca. Sve drugo sto valja ili odgovara specifikaciji ej mnooooogo skuplje. One price suzuki, buzuki freelender .... Mante se corava posla.
Frileder je sminkica i to opasna. Sve do defendera ... Cak i discovery prsti na terenu.
Cak i defender ... Samo kratka verzija.
No da ne ne pricam previse. Skoro sam citao jedan test, u nekim stranjskim novinama, nemckim.
Ucesnici: mitcubishi pajero, Land cruiser, mercedes g klasa, landrover discavery, jeep wrangler... Rezultat me je samo malo iznenadio, ali ne mnogo pogotovo sto su ga radili nemci pa je bilo za ocekivati da malo favorizuju G klasu.
No: prvi jej bio jeep ispred Land cruisera, pa land rover, pa pajero pa G klasa. Radjen surovi test off road osobina. Obrazlozenje je bilo logicno jeep je pobedio zato sto ima malo krace medjuosovonsko rastojanje od toyote pa se nije zakucavao i nasedao na prelazu nagiba. Jedino sto je iznenadilo je postavljanej g klase na zacelje ali i tu je razlog jednostavan. Nizak i pretezak!!!
Ali posto je to klasa skupih automobila i to jako onda treba traziti nesto iz te klase, polovno, starije ... Ili .... Lada Niva .... I teraj, ....
 
darkon
 Stojkuki, a šta je sa suzuki samurajem?
Reče ti lada čudo, a suzuki...
Fali samuraju prohodnosti?
 
arnotije
 U ne znam sve ovo iz testa je sam vrh i licno me bas cudi sto je G na poslednjem mestu ...ali prosle godine smo po onom ogromnom snegu probali uporedo G klasu i jeep ... G je bio "tata" kad mu ovaj drugar sve "zakljuca" ma to je brrrrrrrr doduse G je imala neke gume ne secam se proizvodjaca ali je sara slicna onima na ATV-u a Jeep je imao klasicne za teren ...tako da mozda je zbog toga.
A sa kolegom Stojkuki se slazem 100% Freelander je teska sminka i nista drugo, bez blokade diferencijala( minimum srednjeg, jos bolje sve zasebno) nema mrdanja po ozbiljnijem terenu. Bye
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
arnotije
 

darkon kaže:
Stojkuki, a šta je sa suzuki samurajem?
Reče ti lada čudo, a suzuki...
Fali samuraju prohodnosti?


Dobar je samuraj ali je brate neudoban da je to strasno, a i motor je slabacak ...i najvaznije tesko da se nadje u dobrom stanju
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
arnotije
 I jos jedna od malenog samurajceta ...povoljno radi posao urologa ...vadi kamencice Grin
arnotije priložio:
copy_of_mihailo_019.jpg

" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
darkon
 arnotije, slažem se za udobnost, odnosno ne udobnost, vozio sam 2 samuraja šest godina i baš zbog toga su i otišli od mene.
A bili sređeni kao pucke...
Ali...
Posle toga dođe vitara, dobra, radi posao, ali gde sam sa samurajem prolazio, ona tu kači, jer je niža, pa ode i ona.
Posle toga dođe i jedan bez reduktora, 4X4 full time, sa elektronskom blokadom diferencijala, RAV4 starija verzija mislim '97, visoka, ali kratka, pa je zamenih dugačkom, koju i sada vozim.
Ide ona i po blatu i snegu, ali ono što se ranije pisalo, nije terenac bez reduktora...
Završava posao donekle, ali jednostavno ja imam osećaj da nije to to, a posebno ne za neki teži teren.
Zna se šta je terenac.
Bilo je tu još nekih džipova u međuvremenu i sada sam u potrazi za dobrim samurajem.
Na mom terenu putevi urasli, uski, sa dubokim kolotrazima, jes' da je neudoban..., ali ja se vraćam na njega.
Motor od 1300, dobre gume, i nigde me nije ostavio, sem kad nestane gorivo, a mi ujutru krenuli na srndaća, pa kasnimo, pa se nerviramo Jaooo, a ono kasnije ispade lep lov.
 
Kile_
 evo moja kia u snegu zimus kod moje vikendice.lose su mi gume inace bile ali izasla je

http://www.youtub...5zGglSjRyI
Samo 300 i 4x4
 
arnotije
 http://www.youtub...7t608AzBXw sa proslogodisnje dzipijade kod mene
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
nidzamotocross
 https://www.facebook.com/photo.php?v=...mp;theater

Dobra stvar za sneg. Grin
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Zoran Zoli
 Auu kako dobra stvar , ima li ove masine kod nas ili bar u evropi
srbijalov
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
OFF ROAD PRODAJEM 20 14.03.2020. 07:33
OFF ROAD KUPUJEM 4 19.04.2015. 11:34
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,823,887 posete www.srbijalov.com