Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 22-250


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
22-250
SUMO
 Hvala kolega, dobar puskar ce ti to ,,srediti``.
Ovo je primer da Zastavina puska za relativno malo ulaganja (do 1.000 e sve komplet, ukljucujuci i cenu puske) moze izgledati lepo.
 
DESPERADOS
 Pa ako se stavi dobra optika minimum je 1000 evra , stime da treba srece da cev bude kako treba i da je akcija odradjena dobro , a ako nije onda se trci kod majstora na doradu pa sve to izadje malo vise . E sad to vise moze da bude bad dosta vise a i ne mora , sve je stvar srece.Pod uslovom da je kundacar dobro odradio posao a ako nije eto opet trcanja i troskova .
Koliko vidim ti si tu prosao prilicno dobro i zadovoljan si .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Hunter forever
 Sumo ako moze jos neka slika ovog karabina... bas mi se svidja.. Cevi,kundak i potkundak prelepi..
marka Engleski poenter marka
 
SUMO
 Poslacu ti mailom.
Zasto optika mora biti 1.000 i vise?Nepotrebno za lovce koji dominantno love lisicu i srndaca.
U mom slucaju - karabin je 1996. bio 1.210 din.Marka je bila 4din.Kupljen u Snajperu, prvi na redu bez ikakve veze, protekcije i ostalo.Nikakve dorade cevi, a i dalje moze da sastavi metak u metak na 100m. Optika je Leupold, var x 2, 3-9x40. Kostala je 420 eura u Snajperu, prve serije koje su uvezli.
Danas prosecan lovac u Srbiji moze naci solidan karabin za 200-300 eura, staviti Leupold montazu, kupiti Leupold ili Meoptu, naci solidnog majstora za kundak (100-200 e) i imati dobro i upotrebljivo oruzje za ceo zivot.
 
SUMO
 Velisa, KG.
 
canis aureus
 

SUMO kaže:
I jedan toliko cuveni, hvaljeni kalibar. Necu reci koji.
Razlika je ocigledna.......


Hmmm
svaki kalibar će a naročito brži i sa mekšim zrnom da napravi štetu ... naravno i 8x57IS iako nije preterano brz, ali me baš čudi da nisi napisao na kojim daljinama su te izlazne rane napravljene!!! Sigurno da bi bila kompletnija slika o tim ranama! O mestima pogotka si mogao, naravno, malo opširnije jer je to itekako bitno ... na slikama se ne vidi mnogo ali sam 100% siguran da bi i .22-250 napravio istu štetu da je korišćen u ovoj situaciji umesto 8x57IS jer pogodak je ...
Ako već prikazuješ "slike" onda malo i piši o njima da ne bi dovodio u zabunu slabije upoznate ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
najic
 Potpuno se slazem svi jaci kalibri i brzi ce napraviti haos na divljaci ukoliko se ne izabere dobra konstrukcija zrna .. Ovo pricam za srnecu divljac . Balistika je nauka...
Imam i 3006 i imao sam prilike da se uverim a lovio sam sa s&b 11,7g i steta je bila prilicna .
 
Podunavac
 Koliko će biti oštećenje mesa najviše zavisi od konstrukcije zrna. Lično za odstrel srneće divljači smatram kalibar 22-250 prikladnijim od kalibra 8x57 JS (ako se radi o namenskom kalibru za ovu divljač), ali isto tako lošim izborom zrna kalibar 22-250 može da napravi daleko veću štetu na mesu od kalibra 8x57 JS.
Tri prsta 2Kolce
 
fotolovac
 Sve je to lepo, ali hajde sada prikažite te konstrukcije zrna koje ne prave veliku štetu na divljači... Comp
 
canis aureus
 kolega imaš dosta toga na temi "karabinska municija"

sve je to lepo ali http://www.youtub...BXDlznNu1M ROFL iako sam skoro siguran da i SUMO ima pravi odgovorKalanjikov
Grin

... u svakom slučaju zrna sa manjom expanzijom(deformacijom) i Controlled Deformation Process zrna(kontrolisanom deformacijom)
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 

fotolovac kaže:
Konačno papirologija i administracija gotova, novi 22-250 je u mojim rukama! Grin

img802.imageshack.us/img802/214/p1280320cmm.jpg


čestitke kolega na prinovi iveli 3
i mnogo divljači sa njim oboriJo srbijalov
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 

fotolovac kaže:
Sve je to lepo, ali hajde sada prikažite te konstrukcije zrna koje ne prave veliku štetu na divljači... Comp



Winchester: Fail Safe i Partition Gold. Lapua Naturalis. Federal: Bonded Bear Clow, MRX-bullet, Tipped Triple Shok, Trophy Bonded, XLC Coated X. Norma TXP. RWS: DK, TUG, H-mantel. Blaser CDP. Remington Safari Grade. Hirtenberger: ABC, Nosler Partition. PPU Grom i drugi.
Znači sva zrna sa kontrolisanom deformacijom ili delimično monolitna zrna. A po konstrukciji ih možemo podeliti na nekoliko vrsta dizajna. Zadnji deo ispunjen olovom a vrh šupalj (telo od legure bakra), zadnji deo od legure bakra a prednji ispunjen olovom, telo od legure bakra sa obe strane ispunjeno olovom ali međusobno pregrađeno na sredini, bakarna košuljica ispunjena sa mekšim olovom u prednjem kraju i tvrđim u zadnjem, telo u celosti od legure bakra sa šupljinom u vrhu.
i42.tinypic.com/20itbup.jpg
i39.tinypic.com/2vd32fc.jpg
i39.tinypic.com/2cgocau.jpg
i42.tinypic.com/2zehz09.jpg
i39.tinypic.com/jjo974.jpg
i44.tinypic.com/a1ok6c.jpg
i43.tinypic.com/1pt62w.jpg
Tri prsta 2Kolce
 
SUMO
 detalje cu ovih dana.kako se niko ne seti da napravi sliku...?
Elem, 22-250 pravi s.nje kada pogodite srndaca u lakat /sam zglob/ ili u kicmu.Mada, tada svaki pravi.
Inace, 8x57 je moj miljenik, a ovo je napravio na prilicno velikoj daljini.Vodio sam drugara na prvog srndaca, pogodio ga je na daleko, ali ako se dobro secam, zrno je malo odlutalo kroz telo.....
 
arsa
 Bogami SUMO ovo mi lici na Miskov pogodak onim zrnom od 12,7 sa jako oblim olovnim vrhom od pre 20-tak godina. Mozda gresim???Grin
lovac Joca i Luka srbijalov
 
DESPERADOS
 Ako se koristi meko zrno svaki kalibar ce napraviti stetu na lisici ili sakalu .Zato i postoji izbor izmedju tvrdog i mekog zrna kao i gramaze istog .
Ako recimo na 7x64 ili 30-06 stavite grom i opalite po lisici prosvirace je bez neke velike stete , ali ako stavite neko softpoint zrno steta ce biti ogromna.
Zato je i izbor zrna kod 22-250 od veoma velikog znacaja , a to nisam primetio da je neko ovde komentarisao a bilo bi lepo.
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
ohotnik
 Tvrdo zrno+Mali precnik zrna+Mala gramaza+Veoma velika brzina=Veoma velika verovatnoca ranjavanja divljaci Takav tip kalibra trazi meksa zrna za pad u vatri i dobro plasiran pogodak za manju stetu na mesu ko to trazi i interesuje ga.
 
canis aureus
 

ohotnik kaže:
Tvrdo zrno+Mali precnik zrna+Mala gramaza+Veoma velika brzina=Veoma velika verovatnoca ranjavanja divljaci Takav tip kalibra trazi meksa zrna za pad u vatri i dobro plasiran pogodak za manju stetu na mesu ko to trazi i interesuje ga.


Bravo 2
druže potpuno se slažem!!B)
naravno, to se ne odnosi na V-Max i slične tome konstrukcije koje izazivaju takoreći "exploziju" u tkivu divljači, već na Soft Point i sl konstrukcije.

-prikazao sam neke slike šta može da učini 8x57IS sa različitim konstrukcijama i tvrdoćama zrna ... negde oštećenja budu "neprimetna" a negde kao na onoj liji što je zbog SP zrna istresla svu utrobu kroz izlaznu ranu veličine poveće dinje ...
a opet, skrenuo bih pažnju, na daljinu na kojoj je divljač pogođena!!! jer bilo je lija koje su iako pogođene SP zrnom cal.8x57IS bile jedva vidno oštećene ali su odstreljivane na 100 i više(do 200) metara a dok je ona "bez utrobe" bila na nekih 10tak ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
DESPERADOS
 Upravo o tome i treba da se pise ovde ako je to tema pomenutog kalibra 22-250 !!!
Tu veoma veliku brzinu a malu masu zrna moramo redukovati sa mekim zrnom da bi divljac pala inace ako je samo prosviramo nista nismo uradili .A vidim da se pise o veoma velikim daljinama samim tim je i diskutabilno to koliko je divljaci ranjeno i otislo a koliko palo . I jos nesto mi pada u oci a to je konstantno pominjanje neke strane municije koje nema kod nas !! Cemu to ??
Ajmo pisite vasa iskustva sa municijom koju puca 99 % lovaca u Srbiji a to je PPU .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Podunavac
 

ohotnik kaže:
Tvrdo zrno+Mali precnik zrna+Mala gramaza+Veoma velika brzina=Veoma velika verovatnoca ranjavanja divljaci Takav tip kalibra trazi meksa zrna za pad u vatri i dobro plasiran pogodak za manju stetu na mesu ko to trazi i interesuje ga.



U potpunosti se slažem sa ovim. Premda se za ovakve male kalibre konstrukcije sa tvrdim zrnima retko i prave. Uglavnom su to SP zrna ili eventualno HP zrna. I zrna sa punom košuljicom za sportske potrebe. Tvrda zrna u ovako malom kalibru sa visokom brzinom na divljači imaju veoma slab efekat.
Tri prsta 2Kolce
 
SUMO
 A ako prosvirate srndaca sa recimo CDP-om u 30-06 i lose ga pogodite....on ce da padne?

22-250 trazi SP zrno. Ova za predatore kod nas ne mogu ni da se kupe. Varijacije u 22-250 su jako male. Mali je izbor tipova zrna.
Dovoljan mu je SP za nase lovove na lisicu i srndaca.
Ovde sam kupovao S&B,PPU,Igman komisiono, Remington i Normu za 22-250.
PPU - rekoh vec da je bio savrsen do prosle godine i lose serije.
Wincester i Federal naidju povremeno u komisionoj prodaji.
Arso, nije Mislov, puca mali samo tako sa 8x57, manja ostecenja pravi
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,123 posete www.srbijalov.com