Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Drugi pišu...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Drugi pišu...
Tomash
 Opet:


Puškom u leđa ubio radnika

IZVOR: TANJUG,B92
Smederevska Palanka -- Policija uhapsila u Smederevskoj Palanci Sašu P. (41), zbog osnovane sumnje da je, u svojoj kući u Vlaškom Dolu, iz lovačke puške ubio Nebojšu M. (43).
On je juče oko 15 sati u sobi svoje kuće u selu Vlaški Do kod Smederevske Palanke, iz lovačke puške marke IŽ kalibra 12 mm, pucao u leđa Nebojši M., koji je zaposlen u njegovom privatnom preduzeću...



Vise na: http://www.b92.net/info/vesti/index.p..._id=703667




Mladić ubijen tokom zabave u Nišu

IZVOR: BETA, TANJUG,B92
Niš -- U Nišu je prošle noći od vatrenog oružja poginuo M.C. (20), rekla je portparolka niške Hitne pomoći Slađana Milenković. Policija privela osumnjičenog.
Po njenim rečima, M.C. je ustreljen tokom zabave oko 23.15, a ekipa Hitne pomoći mogla je samo da konstatuje smrt.

Niška policija je privela Ivana M.(20) iz Niša i odredila mu meru zadržavanja zbog sumnje da je ubio svog vršnjaka, saopšteno je danas iz Policijske uprave u tom gradu....


Vise na: http://www.b92.net/info/vesti/index.p..._id=703554




Mladić ranjen posle svađe u Borči

IZVOR: BETA,B92
Beograd -- Jedan muškarac je povređen u beogradskom naselju Borča, kada je u njega iz pištolja pucala osoba s kojom se prethodno posvađao, rečeno je agenciji Beta u MUP.

Nakon svađe M.K. je pucao u A.J. danas oko 18.30. Napadač je ubrzo uhapšen, a M.K., koji je pogođen u nadlakticu, prevezen je u Urgentni centar.


Vise na: http://www.b92.net/info/vesti/index.p..._id=703504
 
sheytan
 Jako ruzne ideje kolaju Srbistanom, shto se tiche "prava na oruzje", ali pogledajte i komentare posetilaca sajta, izgleda da javno mnenje nije bash tolko crno:

http://www.b92.ne..._id=703753
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Sremac75
 "Dragišić smatra i da bi svako kod koga bi bilo pronađeno privatno oružje trebalo da bude optužen za pripremanje ubistva, jer, kako je naveo, oružje samo tome služi."


E 'bem ti profesora Fakulteta bezbednosti!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
milenko0609
 Lepo mu je masa prokomentarisala...
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
DakiNS
 E koliko samo imamo takvih Dr, Mr ,Sci koji titule nabaviše u kafani ili u Banci a imamo i jednog koji je titulu DR nabavio preko srneće divljači , pa se i ne čudim što je za doktorat pripremao tezu kojom će da omalovaži CICGrin Sa druge strane kopletna organizacija države je u haosu pa nije ni čudo što prevideše da "U porodici ubice dogodila su se dva samoubistva i ona su ozbiljan pokazatelj da može doći do pucanja psihe. To ne mogu da primete ljudi koji nisu školovani u toj oblasti, poput rođaka, komšija, kolega i policije, već samo psiholozi i psihijatri. "
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kelt
 ovaj Dragisic ispade zesca budala. pa i neka je ispo ja sam i do sad znao da je zesca budalaOgovaranje komentari su me poprilicno iznenadili mislio sam da ce biti prava hajka na oruzje, ali ipak ima nade da nase gradjansko pravo o posedovanju oruzja za lov, sport i samoodbranu nece biti uskraceno. bravo za sve komentare na b92. svi se aktivirajmo u borbi za nasa gradjanska pravaAngry
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
DakiNS
 Ne znam zašto me podseti ovaj Dragišić na Žikinu dinastiju?

Jaoj Daro, ti kad kazes nesto, kazes malo a glupo...
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
neca90
 Tako vam je to kad razni "doktori" i "strucnjaci" poput Dragisica pocnu da vam pricaju o pravnim stvarima,a veze blage sa pravnom naukom nemajuShockSecam se jednog predavanja sa Teorije drzave i prava,kad nam je profesor pricao jednu zanimljivu dogodovstinu:"Vozim se ja autobusom i dodje do neke svadje izmedju vozaca i radnika na naplatnoj rampi,a vozac ce njemu:Sta ti 'oces bre,JA ZNAM PRAVO,IZUCAVAO SAM GA,STA CE MI PA PRAVNI FAKULTET,JA SAM ZA TOL'KO PAMETAN"...meni je doslo da uzmem onu svoju diplomu i da je pojedem na licu mesta"!!!!

Nas vrli "strucnjak" Dragisic predlaze da se onemoguci LEGALNO drzanje oruzja u kuci,a svako kod koga se nadje da se optuzi za pokusaj ubistva????Angry

Gospodine Dragisicu,pre nego li odvalite ovakvu jednu izjavu(glupost) prvo proucite dobro nas Krivicni zakonik,i to njegov Opsti i Posebni deo,pa ako vas interesuje da naucite nesto novo videcete sta je to krivica,koji su njeni elementi,koji su osnovi koji je iskljucuju,saznacete sta znaci maksima "nulim crimen nulla poena sine lege"...ako malo vise obratite paznju videcete kako je zakonodavac definisao pojam ubistva koje su vrste,koji su uslovi za primenu krivicne sankcije za ovo krivicno delo...sta je to pokusaj,koje su njegove vrste,koji su oblici,uslovi...Pa kad naredni put istupite u javnosti sa nekom svojom izjavom,ona ce verovatno vise imati smisla nego ovo sto sad izjaviste!!!
Na kraju,ni jedna zemlja u okruzenju nema tako restriktivne zakone,pa cak ni Engleska,koja nije u okruzenju,ali je navodim kao primer,koja ima najstroze zakone od svih!!!
Ako pogledate istoriju nastanka moderne,srpske drzave,videcete da je njena istorija pisana malo vise barutom,a malo manje mastilom...Tako da da,oruzje je deo tradicije naseg naroda,i ne samo naseg,vec svih naroda koji zive na Balkanu!!!Moze to nekome da se ne svidja,ali je tako!

Smatram da je vrlo pametna odluka nasih vlasti da uvedu obavezan lekarski pregled onih ljudi koji nabavljaju oruzje,to je trebalo uraditi i pre,i nije moralo da se ceka da se desi ovako nesto,ali potrebno je hitno uvesti tu obavezu i smatram da ce se ogromna vecina ljubitelja i legalnih imaoca oruzja s tim sloziti!!!
 
Max011
 Auuuuu pa ja bi ovog za predsednika . Ovakvog stručnjaka još nemadosmo ...jesmo mali,napaćeni,siromašni bedni , ružni al* što majka u Srbiji rodi to nigde nemade . Lik koji zastupa vraćanje Čaušekove doktrine držanja oružija i još predaje na fakultetu ... kakav samoreklamer kako ga nije sramota da koristi tragediju za ličnu promociju !
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Neca92
 Koji je on liiik! Jaooo Ne znam samo kad ce ljudi koji malo znaju (citaj nemaju pojma) o oruzju ili imaju odbojnost od istog da shvate da za ubistvo uopste nije potrebno vatreno oruzje! Kad neko ima zdravstveni problem tog tipa, dovoljno je da uzme kamen (da ne pricam o nozu i slicnim stvarima) i da udari nekog u glavu. Evo, npr. ovaj u Ivanci, ako je vec resio da uradi to st oje uradio (nisam citao detalje, ali cuo sam da je pucao u njih dok su spavali), dovoljno je bilo da odlomi jednu toljagu iz obliznjeg plota i da uradi istu stvar koju je uradio pistoljem... Confused
Glavni problem je bas to o cemu svi pricamo, taj lekarski pregled koji bi stvarno trebalo da se uvede...ko nije bezbedan po okolinu iz nekog razloga, nije bezbedan bilo sa, ili bez vatrenog oruzja... Confused
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
rokvic
 OOOO pa jel to cuveni profesor koji onomad uze nekoliko miljona za predsednicku kampanju iz budzeta Srbije, pojavio se na tri emisije , i polepio par plakata po gradu, i to je to...
a ostatak para ..PROFESORE... PREFESORE,potrosilo se pa bi da lobirate za neke , naravno BESPLATNO,,a iz cega se taj budzet napuni profesore? (izmedju ostalog i od raznih taksi i poreza na oruzije), ja nisam pravnika ali sam ekonomista, i igrom slucaja mnogo vise znam o budzetu nego ti, slusao sam tvoja izlaganja i o drugim temama, i svi tvoji komentari su bas PROFESORSKI, ,na sledecim izborima imas moj glas,pa unisti ovu jadnu srbiju do kraja , ali jedino me je sramota
da zivim u zemlji gde si ti strucnjak i profesor na fakultetu, sa kojekakvom diplomom,,,,
Kako kaze jedan general u ovom zadnjem ratu, ostale cemo terati oruzijem, a Srbe cemo ostaviti same sebi, to ce im biti dovoljno
 
bela
 može biti da ''gosn'' profesor nema registrovano oružjie kući ?!!!!
vižlan i terier
 
PEZ
 E kolege vidite sta znaci skolovan covek, u njegovoj recenici ima vise gluposti nego slova, zna covek da se "odrazi" sto bi reko majstor Zika
On sigurno ne bi proso lekarski pregled pa kad ne moze "on" da ima oruzje neka ga nemaju i drugi Sad
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
DamirKS
 Evo jednog teksta sa interneta, sta covekd a radi u ovakvoj situaciji, ne daj boze nikom...
http://negotin-ca...m-dvoristu
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
Podunavac
 Ja u mojoj avliji nebi mnogo razmišljao. Živ sigurno izašao nebi. Tako je mogao da napadne i ljude. Doduše sličnu sam situaciju imao 1993. godine. Od jednog poznanika Pit Bul ušao u moju avliju i napao mog NLT-a koji je bio svezan na lanac i sajlu koja je išla preko cele avlije. Udarao sam Pit Bula nogama ali ovaj nije popuštao. Kad više nije bilo vremena za razmišljanje uzeo sam karabin i sprašio mu 8X57 IS sa zrnom SPRN 12,7 grama u čelo. Toliko je bio tvd da nije bilo izlazne rane. Još se vasnik Pit Bula naljutio na mene. A jedva sam spasao mog terijera.
Tri prsta 2Kolce
 
DakiNS
 Ja mislim da bi i njega i vlasnika izneliudaranjeCenzurisano
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sheytan
 Nas ce da pregledaju periodichno(OK, nemam nishta protiv, samo da se ne svede na uzimanje para), i mozda josh svashta neshto, a u USA se ljubitelji oruzja ne daju tako lako:

http://www.b92.ne..._id=706106

Umesto chlanstva u LSS i sl., bilo bi lepo te pare usmeriti u neq organizaciju koja bi, kao u USA, lobirala za "nashu stvar"... Ali, to tje da bidne jednog lepog dana, verovatno... 30-31.02., neke godine... Cry
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
neca90
 

DamirKS kaže:
Evo jednog teksta sa interneta, sta covekd a radi u ovakvoj situaciji, ne daj boze nikom...
http://negotin-ca...m-dvoristu


U ovakvim situacijama i slicnim verujem da se svako moze pozvati na stanje krajnje nuzde iz KZ!!!Ne pomazu ni lopata ni vile...svedoka koliko hoce...nema tu sta da se razmislja mnogo!Ubijes dzukca,a onda tuzis vlasnika!Ti imas osnovu koja iskljucuje protivpravnost dela,sto bi u ovom slucaju verujem bilo lako dokazivo!!!
 
sheytan
 ^ Kolega dragi & mladi, bolje da do toga ne dodje! Jer, to "lahko dokazivo" može da se lahko i izjalovi, pa ondaK gledamo film "Zbogom, oružje"! Jaooo

Znači, neka šipka, pajser i sl., sve je bezbednije po buduću brojnost oružja u qći Grin , nego pucati!
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
neca90
 Naravno da je najbolje da do toga ne dodje,ali vidis iz teksta,otvoris VraTniCu,a ne znas sta ce da ti uleti u avliju...ShockJa sam vise se osnonio na teoriju,a ti na praksu,i izgleda mi da smo u pravu i ti i jaGrin
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,407 posete www.srbijalov.com