Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 22-250


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
22-250
DakiNS
 Rođo sam si rekao neke stavri ali hajdemo po redu. Koristio sam ga i vrlo respektujem vatrenu moć, kada si u JNA učio borbene osobine puške jedna od stvari koju si morao znati je broj metaka ispaljen u minuti. Samo velika je razlika zbog kapaciteta okvira i doboša . Vrlo dobro znam da je broj ispaljenih metaka taj faktor koji je odlučujući posebno u bliskoj borbi.Bez obzira na to koliko rasipa municiju ali sa dugim rafalima manje rasipa nego AP zbog manjeg trzaja.Ups Malo sam zalutao izvinjavam se nije temaVan teme
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DjoTesla
 

SUMO kaže:
I zamolio bih vas - da postavite barem nekad neku sliku.Moze i iz arhive.



evo jednog sakala sa fruske gore. ubijen iz karabina 22-250

Obaveštavaju se svi članovi portala SRBIJALOV da je uvedeno obavezno predstavljanje u PROFILU.
Svi koji nemaju podatak imaće upozorenje.
Oni koji su već uradili predstavljanje u forum temi PREDSTAVITE SE mogu isti tekst da prekopiraju u PROFIL ili da ukucaju novi.
Podaci koji ne liče na predstavljanje biće brisani bez upozorenja, a članovi koji ne poštuju ovu obavezu biće banovani.

Srbijalov Admin Tim!

srbijalov
 
arsa
 gde je rodjace???Grin I predstavi se prvo da te Lala ne obrise ko gumicom!B)
lovac Joca i Luka srbijalov
 
arsa
 Ima li ko karabin u kalibru 5,6x50 mag. Ako ima nek mi se javi na pp.
lovac Joca i Luka srbijalov
 
DESPERADOS
 Tesko da to neko ima , bas egzotican kalibar , usput imas dva 5.6x50MAG i 5.6x50 R MAG .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
huntinggirl1
 ja imam 5,6x50 R u kombinaciji sa 20 cal, RAF proizvodnja, super puška, prava damska, ali jako dobra zaista
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
DESPERADOS
 Kakva su vasa iskustva sa njim i da li ste zadovoljni ?
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
canis aureus
 ima tema o tom ... a ako nema otvorite je Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Zlatar
 

Skorpion kaže:
Od navedenih kalibara sa slike najbrojniji su i najpoznatiji 223 i 22lr ostali se manje vise koriste... Svaki dobar kalibar ima pre svega vojnu tradiciju kao npr 223 NATO. 22lr ima takodje vojnu,lovnu i sportsku istoriju... Bas bih voleo da mi neko navede neku vojnu pusku u kalibru 22-250???Hmmm
Ne kazem da je to los kalibar ali da je toliko dobar NATO bi mu nasao neku namenu nebi koristili 223Hmmm


Svaki 10 upis ima veze sa temom al ajde da odgovorim mladom drugaru jer je u zabludi.
223NATO ne postoji već 5.56x45NATO i tzv sportsko lovna verzija 223 Remington,ta dva metka nisu jedno te isto.Razlikuju se u maksimalnim pritiscima ali i u ležištu metka i može doći do oštećenja ako se koristi vojna municija iz lovačkog karabina.Da ne smaram ima o tome dosta na netu.
Kalibar 22-250 je napravljen baš za lov predatora na većim daljinama.Malo mi je čudna konstatacija da valja NATO bi ga koristioGrin
Ne znam čemu oduševljenje NATO paktu jel su oni dokazani lovci ili šta.Većina etičara ne podnosi "vojne"kalibre u Francuskoj su i zabranjeni ako se ne varam. Vojni kalibri lako nađu primenu u lovu jer su rasprostanjeni i popularni zbog masovnosti proizvodnje i dostupnosti na tržištu.Kod nas je bio popularan odličan 7x57 dok ga nije potisnuo 8x57.

Da li znate šta je BK komplet,koja je razlika između 5.56x45 i 7.62x39,da li je isto poneti 300kom 7.62 ili 500kom 5.45,gde i u kojim uslovima se upotrebljava,prednosti,mane,jednog ili drugog.......Tolika vojna organizacija zahteva ogromnu logistiku i nema potrebe ni mogućnosti da svaki vojnik koristi kalibar koji hoće,to neće da može.

Paušalno reći 8x57 je vrh ne znači ništa.Bolje ne napisati ništa nego samo nešto da se napiše.

Onu slovenačku glupost sam probao u brigadi jer ima dosta zaplenjenih,retko loše oružje,plastično,a o efektu u borbiCry
Možda je dobar za teroriste i razbojnikeVan teme
 
hercegovac
 

Zlatar kaže:

Skorpion kaže:
Od navedenih kalibara sa slike najbrojniji su i najpoznatiji 223 i 22lr ostali se manje vise koriste... Svaki dobar kalibar ima pre svega vojnu tradiciju kao npr 223 NATO. 22lr ima takodje vojnu,lovnu i sportsku istoriju... Bas bih voleo da mi neko navede neku vojnu pusku u kalibru 22-250???Hmmm
Ne kazem da je to los kalibar ali da je toliko dobar NATO bi mu nasao neku namenu nebi koristili 223Hmmm


Svaki 10 upis ima veze sa temom al ajde da odgovorim mladom drugaru jer je u zabludi.
223NATO ne postoji već 5.56x45NATO i tzv sportsko lovna verzija 223 Remington,ta dva metka nisu jedno te isto.Razlikuju se u maksimalnim pritiscima ali i u ležištu metka i može doći do oštećenja ako se koristi vojna municija iz lovačkog karabina.Da ne smaram ima o tome dosta na netu.
Kalibar 22-250 je napravljen baš za lov predatora na većim daljinama.Malo mi je čudna konstatacija da valja NATO bi ga koristioGrin
Ne znam čemu oduševljenje NATO paktu jel su oni dokazani lovci ili šta.Većina etičara ne podnosi "vojne"kalibre u Francuskoj su i zabranjeni ako se ne varam. Vojni kalibri lako nađu primenu u lovu jer su rasprostanjeni i popularni zbog masovnosti proizvodnje i dostupnosti na tržištu.Kod nas je bio popularan odličan 7x57 dok ga nije potisnuo 8x57.

Da li znate šta je BK komplet,koja je razlika između 5.56x45 i 7.62x39,da li je isto poneti 300kom 7.62 ili 500kom 5.45,gde i u kojim uslovima se upotrebljava,prednosti,mane,jednog ili drugog.......Tolika vojna organizacija zahteva ogromnu logistiku i nema potrebe ni mogućnosti da svaki vojnik koristi kalibar koji hoće,to neće da može.

Paušalno reći 8x57 je vrh ne znači ništa.Bolje ne napisati ništa nego samo nešto da se napiše.

Onu slovenačku glupost sam probao u brigadi jer ima dosta zaplenjenih,retko loše oružje,plastično,a o efektu u borbiCry
Možda je dobar za teroriste i razbojnikeVan teme

Molim te objasni nam razliku između 223 i 5,56x45. Ako ti je mrsko da pišeš daj što kraću verzju objašnjenja samo da shvatimo razliku.
 
270
 Kolega Zlatar jedina razlika između 7,62 NATO i 308 Win kao i između 5,56 NATO i 223 Rem. je u nešto većim dozvoljenim tolerancijama kod proizvodnje ove vojne municije i zato nije preporučljiva njihova upotreba iz lovačkog naoružanja koje ima manje tolerancije!
Uz to 5,56 NATO koristi teža zrna kojima treba veći korak uvijanja žljebova za stabilizaciju najčešće 7,8 ili 9 inch. dok za naj češće korišćeno zrno za lov u ovom kalibru (odnosno 223 Rem.) od 3.56 gr. ili ti 55 grejna idealan korak je 12 inch i sa ovim korakom se 95% lovačkih karabina u ovom kalibru proizvodi.
Nema nikakve opasnosti od upotrebe 5,56 NATO u lov karabinima 223 Rem. i sam sam gomilu ove municije ispucao iz Zastavinog M 85 bez ikakvih posledica po oružije!
Kod upotrebe 7,62 NATO često u lovačkim karabinima a pogotovo kod kip-laufa može doći do težeg vađenja čaure ispaljenog metka zbog već pomenutih tolerancija pa zbog toga ako se nastavi sa korišćenjem ove municije i do oštećenaj nekih delova(npr.izvlakača)
Zato ako vam na prvoj probi NATO municija zadaje probleme u vašem lovačkom karabinu, nemoj te je više koristiti, a ukoliko funkcioniše besprekorno slobodno nastavite sa korišćenjem. Naravno ne za lov već samo za vežbu.
 
223rem
 Sto se tice municije za 22-250 ja mogu da kazem da je to kalibar koji sluzi za odstrel srnece divljaci i predatora,a iz mojen prakse ja mogu da vam kazem da i ppu ce biti dobar ,jer sam pored ppu-a pucao i sa normu i rws,pogodci svi u predelu plecke i pluca,rane iste veoma dosta ostecenja,sto srneca divljac ne odnese dalje od 50m.prema tome moj izbor bi bio i ppu jer je dosta jefin i efikasan.
 
Zlatar
 Mislim da bi bilo dobro otvoriti novu temu,spomenuo sam usputno da nije isto.
@270 je objasnio razliku,ja isam imao problem sa težim otvaranjem i izbacivanjem vojnog metka sa ss109 zrnom i odustao sam od istog.Preneću tekst drugara Thundera da ne kucam ponovo
Razlike između 5.56x45 i 223 Remington

U pedesetim godinama prošlog veka, američka vojska usvojila je metrički sistem jedinica i koristi metričke jedinice da opiše punjenja. S druge strane, komercijalna punjenja i dalje koriste Engleski sistem mernih jedinica.
Kada uporedimo 5.56x45NATO i 223 Remington, videćemo da su po dimenzijama veoma slični, ali je vojna verzija 5x56Nato punjena da radi pod većim pritiscima i brzinama od 223Remington i zato je ponekad ne preporučljivo koristiti 5.56NATO u karabinima 223 Remington.
Ležišta metka u 5.56NATO i 223 Remington takođe nisu ista. Iako AR-15 dizajn obezbeđuje izuzetno jak sanduk i zatvarač, dešavaju se zastoji pri ispaljivanju municije 5.56NATO iz oružja sa 223Remington ležišta. Vojne M16-tice i AR15-tice koje su proizvedene u Koltu, Buchmasteru, DPMS-u imaju striktno vojno ležište metka pa je bezbeno ispaljivati vojnu 5.56 municiju iz ovakvog oružja. Vojne M16-tice imaju nešto duži prostor za vrat čaure u poređenju sa SAAMI .223 komorom, koja je specifično dizanirana za obrtno-čepne karabine. Korišćenjem 5.56 NATO municije iz SAAMI 223 dizajniranom komorom može dovesti do povećanja radnih pritisaka čak i do 15,000 psi, pa često čak i više.

@grabovac i moje iskustvo je slično sa PPUom posle praznika ću probati neku stranu municiju,nadam se dobrim rezultatima
 
DESPERADOS
 Bas bih voleo da saznam kako se to probaju razliciti proizvodjaci sa razlicitom gramazom .........Confused
Zar ovo nije Srbija gde se dobija dozvola za nabavku 60 kom za godinu ?? I kako se onda kad vam padne na pamet ode i uzme druga mundza recimo Norma , ili RWS ili cak mozda i Remington ???
Bas bih to voleo da znam posto mnogi od vas pisu da tako rade ...

Hvala
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
hercegovac
 znači da je 5,56x45 nešto duži od 223 odnosno čaura je duža ili sam pogrešno zaključio
 
DakiNS
 

DESPERADOS kaže:
Bas bih voleo da saznam kako se to probaju razliciti proizvodjaci sa razlicitom gramazom .........Confused
Zar ovo nije Srbija gde se dobija dozvola za nabavku 60 kom za godinu ?? I kako se onda kad vam padne na pamet ode i uzme druga mundza recimo Norma , ili RWS ili cak mozda i Remington ???
Bas bih to voleo da znam posto mnogi od vas pisu da tako rade ...

Hvala


Koliko sam shvatio iz ostalih upisa na drugim temama različitu mundžu kupuju na strelištima koja su bolje opremljenaBye
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
hercegovac
 Još jedno pitanje. Ako na čauri piše 223 (gledao municiju Igman Konjic i PPU) bez obzra što se radi o metku sa FMJ zrnom odgovara karabinu, ili ne?
 
DESPERADOS
 

DakiNS kaže:

DESPERADOS kaže:
Bas bih voleo da saznam kako se to probaju razliciti proizvodjaci sa razlicitom gramazom .........Confused
Zar ovo nije Srbija gde se dobija dozvola za nabavku 60 kom za godinu ?? I kako se onda kad vam padne na pamet ode i uzme druga mundza recimo Norma , ili RWS ili cak mozda i Remington ???
Bas bih to voleo da znam posto mnogi od vas pisu da tako rade ...

Hvala


Koliko sam shvatio iz ostalih upisa na drugim temama različitu mundžu kupuju na strelištima koja su bolje opremljenaBye


Daki , to je oK , ali koja to strelista osim mozda Kovilova imaju to ??


*
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
DakiNS
 Nemam pojma ali pitaću drugara koji mi nabavi kada zatreba
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Scorpion Hunter
 

Zlatar kaže:

Skorpion kaže:
Od navedenih kalibara sa slike najbrojniji su i najpoznatiji 223 i 22lr ostali se manje vise koriste... Svaki dobar kalibar ima pre svega vojnu tradiciju kao npr 223 NATO. 22lr ima takodje vojnu,lovnu i sportsku istoriju... Bas bih voleo da mi neko navede neku vojnu pusku u kalibru 22-250???Hmmm
Ne kazem da je to los kalibar ali da je toliko dobar NATO bi mu nasao neku namenu nebi koristili 223Hmmm


Svaki 10 upis ima veze sa temom al ajde da odgovorim mladom drugaru jer je u zabludi.
223NATO ne postoji već 5.56x45NATO i tzv sportsko lovna verzija 223 Remington,ta dva metka nisu jedno te isto.Razlikuju se u maksimalnim pritiscima ali i u ležištu metka i može doći do oštećenja ako se koristi vojna municija iz lovačkog karabina.Da ne smaram ima o tome dosta na netu.
Kalibar 22-250 je napravljen baš za lov predatora na većim daljinama.Malo mi je čudna konstatacija da valja NATO bi ga koristioGrin
Ne znam čemu oduševljenje NATO paktu jel su oni dokazani lovci ili šta.Većina etičara ne podnosi "vojne"kalibre u Francuskoj su i zabranjeni ako se ne varam. Vojni kalibri lako nađu primenu u lovu jer su rasprostanjeni i popularni zbog masovnosti proizvodnje i dostupnosti na tržištu.Kod nas je bio popularan odličan 7x57 dok ga nije potisnuo 8x57.

Da li znate šta je BK komplet,koja je razlika između 5.56x45 i 7.62x39,da li je isto poneti 300kom 7.62 ili 500kom 5.45,gde i u kojim uslovima se upotrebljava,prednosti,mane,jednog ili drugog.......Tolika vojna organizacija zahteva ogromnu logistiku i nema potrebe ni mogućnosti da svaki vojnik koristi kalibar koji hoće,to neće da može.

Paušalno reći 8x57 je vrh ne znači ništa.Bolje ne napisati ništa nego samo nešto da se napiše.

Onu slovenačku glupost sam probao u brigadi jer ima dosta zaplenjenih,retko loše oružje,plastično,a o efektu u borbiCry
Možda je dobar za teroriste i razbojnikeVan teme


Dragi moj druze nisam bas toliko mlad hvala na komplimentu Grin, A nisam ni mator(sredina). Imao sam prilike da nosim BK komplet na sebi i to mnogo. Borbeni Komplet za kalibar 7,62x39 ne broji 300 metaka kao sto ti napisa nego broji 150 ukljucujuci i onaj okvir koji stoji na pusci! Gde si ti video veci BK komplet neznam. Postoji veci BK komplet ali za PM i M on moze da iznozi mnogo metaka u zavisnosti od posluzioca koliko ponesu. I PM-ov klasican redenik iznosi 50metaka ali kalibra 7,62x54R... Razlika izmedju 7,62x39 i 5,56x45 je ta sto je Rus bolji i jaci kalibar do te granice da gotovo ne moze ni da se poredi. Bio sam komandir u bivsoj vojsci Srbije i Crne Gore pucao sam iz oba kalibra 7,62 iz AB-2 a 5,56 i M21 tako da odlicno poznajem razliku i znam o cemu pisem. Gomilu vojnih metaka 5,56x45 NATO sam ispucao iz zastavinog karabina svojevremeno kako na strelistu tako i na lisice i nisam imao nikakvih negativnih efekata. Sad ima razne municije ali kada je nije bilo i vojna je bila dobra za lisice...
Izvinjavam se sto sam otisao van teme morao sam da odgovorim... iveli 3
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 30
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,823,957 posete www.srbijalov.com