Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Engleski špringer španijel


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Engleski špringer španijel
huntinggirl1
 pa vi kao grom iz vedrog neba, pa šta mislite da mi držimo naše pse na lancu, pobogu,
pa moji psi su u sobi, a oni napolju imaju podno grejanje,
ja vam govorim o našim terenima, kao i Daki, ovde je teren takav,
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Loki
 Draga koleginice, pa Vi ste poslednja osoba koja je trebala da se pronadje u tom postu. Kao da ne znate u kakvim uslovima pojedine naše kolege čuvaju pse. Ja govorim o lovcima koji kad dodju iz lova, vežu na lanac svog psa koji je pokupio gomilu čičaka, pa kad se to pomeša sa blatom, prašinom i mrtvom dlakom, koju nikad ne skidaju, onda stvarno nastaje problem. A što se tiče terena, pa ne lovimo mi u Ivanjici po detelini, ima čička i kod nas. Ali ako je problem odvojiti u toku lova 2-3 minuta da se oni skinu, onda se slazem da problem čuvati špringere, setere, bretone....
 
DakiNS
 Kolega niko ne prigovara na rasu, meni licno se springeri jako dopadaju (jeste da bi mi falila marka jer je ona kod pticara najlepsi deo lova) ali ne mogu reci da nemam problema sa dlakom istina kod bretona ima raznih varijeteta u pogledu odlakanosti, moja kuja ima kracu i ravniju dlaku i uopste sa njom nemam problema a dlaka je u standardu, na temi bretoni sam postavio sliku malog da kazem trimera bez kojega ne idem u lov jer ako keru ne skidam cicak izmedju nogu dosao bi kuci sav u ranama, a springer je vrlo slican po odlakanosti, kod nas je mnogo zastupljen cicak po imenu popino prase dug oko 1,5 cm i uzasno bodljikav i ukoliko se redovno ne skida zna psu napraviti strasne rane
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
huntinggirl1
 ma u redu, ali ipak je dlaka u pitanju kod većine, između ostalog, mnogi drže psa baš kao što kažete,
ali kod vas ipak nekako blato i voda ne leže kao kod nas, nema u toj meri čička...
sve u svemu, rasa sasvim ok , plemenita i lepa,
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
draganpe
 Otac i sin

i56.tinypic.com/2m60uh5.jpg

i55.tinypic.com/2llhija.jpg

i56.tinypic.com/2d840f4.jpg

i55.tinypic.com/35ksc2e.jpg Harmonika
i40.tinypic.com/2m6sqb4.jpg
 
Loki
 Veliki pozdrav za kolegu špringeraša. Malo nas je, al' smo dobro rasporedjeni. Od kojih pasa je ker? Ako nije za javnost, može i pp.
 
Boban
 Pozdrav Springerima,nema veze koliko vas je vazno je da ste tu sa nama svi mi imamo nesto zajednicko a to je lov i ljubav prema psima .Nerazumem zasto bi neko skrivao poreklo svog psa ovaj forum je za druzenje i razmenjivanje iskustava i slicno.
Zelim vam sve najbolje u daljem uzgoju ove rase.B)
 
draganpe
 

Boban kaže:
Pozdrav Springerima,nema veze koliko vas je vazno je da ste tu sa nama svi mi imamo nesto zajednicko a to je lov i ljubav prema psima .Ne razumem zasto bi neko skrivao poreklo svog psa ovaj forum je za druzenje i razmenjivanje iskustava i slicno.
Zelim vam sve najbolje u daljem uzgoju ove rase.B)


Apsolutno se slazem nema nikakvih tajni. Moram da priznam da sam psa uzeo ne samo za lov nego i kao kucnog ljubimca. On je u stvari moj poklon zeni tako da me poreklo nije mnogo ni zanimalo. Ali evo.

i53.tinypic.com/2ushggg.jpg Mozda je ovde malo sitnije ali moze da se negde sacuva pa uveca. nemogu da postavim vece. Ili neumem?

Pozdrav Dragan!
i40.tinypic.com/2m6sqb4.jpg
 
Boban
 Kada je pas dobar u lovne svrhe i kada je pritom i ljubimac poreklo nije ni bitno,vrlo lepi psi i deca ih obozavaju.
Sve najbolje zelim.Bye
 
Loki
 Mene interesuje poreklo svakog špringera, jednostavno, volim da znam gde, ko i sta ima od pasa. A nije ni problem sve to povezati, jer kao što napisah, malo ih je kod nas. Evo upravo sam saznao da su majka od Draganovog kera i majka od moje kuje, sestre iz istog legla.
 
Loki
 Samo da obavestim doktorku Milicu, da se ne sekira, njen dragi nije učestvovao u odstrelu sa slike.
 
huntinggirl1
 baš lepo,
inače na takmičenju St. Hubert postoji i takmičenje sa španijelima,
momci spremajte se , pa da se dogodine i naša ekipa pojavi na svetskom, koje će se održati kod nas početkom oktobra.
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Loki
 Zanimljiv predlog. Samo kad bi nam malo, u kratkim crtama, objasnili u čemu se sastoji takmičenje? Osnovna pravila, šta se traži i boduje.....?
 
huntinggirl1
 napisaću ovih dana, u stvari je to lov, ali objasniću
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Loki
 Pročitao sam objašnjenje o pravilima i bodovanju na takmičenju, koja se odnose na ptičare. Koleginice Sanja, Vi ste sudija, pa nam sigurno možete reći, šta se traži i boduje kod špringera? Kako se, i gde možemo prijaviti za kvalifikacije?
 
huntinggirl1
 prijava i detalji novog pravilnika ovih dana,

samo prijavljivanje će biti na adresu LSS, a sve detalje čim dobijem novi praavilnik, ništa strašno, ne brinite, kao u lovu
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
huntinggirl1
 u sredu je usvojen novi pravilnik o st hubert takmičenju,
vaša plemenita rasa se takođe takmiči, a li odvojeno od ptičara, naravno i plasman imaju poseban,
da bi se moglo plasirati, kao prvo, neophodno je da se prijave najmanje 6 pasa za takmičenje,
pravilnik je isti, stim da vaši ljubimci ne markiraju, nego je akcenat na cunjanju, naravno
prijave se primaju do utorka veče,
adresa je LSS, Alekse Nenadovića 19-23, 11000 Beograd, ili pozovite Borisa Bajića u LSS 062 8081 266,
možete i mene pozvati za detaljnije informacije
063 51 71 95

bilo bi lepo da sledeće godine, kao domaćini svetskog prvenstva i mi imamo naše predstavnike na kupu,

očekujemo vas na državnom prvenstvu 10.12.2011 kod nas u Bečeju,
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Loki
 Pa kolege špringeraši, evo odlične prilike da pokažemo šta imamo. Ja pokušavam da se organizujem i učestvujem, mada do Bečeja imam 350 km. A Vi koji ste bliži, nemojte propustiti ovakvu priliku. Pozdrav svima.
 
huntinggirl1
 ako je za utehu, ima i onih koji su još dalje od vas,
bilo bi jako lepo da se prijavi i vaša ekipa, dogodine da imamo i mi na svetskom naše španijele,
a verujem da imamo šta da pokažemo.
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
huntinggirl1
 telefon za informacije je Bajić Boris LSS 062 808 12 66
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Engleski seter KINOLOGIJA 1168 13.09.2017. 21:05
Engleski Poenter KINOLOGIJA 2771 24.04.2015. 19:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,823,692 posete www.srbijalov.com