Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 22-250


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
22-250
270
 Tačno je da ne lovim u više zemalja i odlazim u skupe egzotične lovove a lovim u Srbiji koliko mi god to finansijske mogućnosti i slobodno vreme (koga je sve manje) dozvole!
Neke stvari ne mogu da se nauče samo kroz praksu a nije ni jedina praksa samo lov tu je i strelište koje je dostupnije i itekako korisno za sticanje određenih praktičnih saznanja!
U poređenju 270W i 7x64 koga nazivaš legendom, kada su njih dvojica u društvu ovaj drugi ide po burek i cigare!
Na strelištu se vidimo kad god hoćeš a evo ja prihvatam da platim ručak ko god pobedio!
Nego nešto mi je poznato tvoje ime i prezime (iz predstavljanja)! Da li si možda lovio u okolini V. Plane prošle godine, mislim baš srneću divljač!
 
najic
 Drugari tatatirci pa matori smo ljudi , ja sam se ohladio od rasprava i postujem svacije misljenje od svakoga se moze nesto nauciti..
canise-slatko sam se ismejao odlican primer satire i humora samo tako nastavi
e meni pade jedan srndac po kisi uzgred ..mada pre bih birao lepo vreme da iznesem moje mezimce 22-250
270 - ne poslah ti slike iz lova na mail jbg bio sam u frci dobio klinca .. inace hoce da samelje malo ali ja sam zadovoljan..
 
huntinggirl1
 Gospodo,

o ukusima se ne raspravlja, tako svako ima čime voli da lovi,
daj Bože da lovova ima što više, a karabin i cal birajte,

ja od ovoga ne odustajem, što ne znači da ne lovim i sa ostalima! pucanje
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
canis aureus
 

najic kaže:
Drugari tatatirci pa matori smo ljudi , ja sam se ohladio od rasprava i postujem svacije misljenje od svakoga se moze nesto nauciti..
canise-slatko sam se ismejao odlican primer satire i humora samo tako nastavi
e meni pade jedan srndac po kisi uzgred ..mada pre bih birao lepo vreme da iznesem moje mezimce 22-250
270 - ne poslah ti slike iz lova na mail jbg bio sam u frci dobio klinca .. inace hoce da samelje malo ali ja sam zadovoljan..


najicu, prvo da ti ČESTITAM pošto si dobio klincaiveli 3iveli 3
da je živ i zdrav!!! a da će biti lovac -pa verujem da hoće!Yes

satiraGrinGrinGrin
pa nije mojaConfused to je napisala i koleginica(inače vlasnica "cevi" u tom kalibru) u svom postu a ja joj verujem jer ima iskustva sa tim kalibrom
 
Podunavac
 Evo da i ja kažem par reči o ovoj temi. Prvo negde sam pročitao da je 22-250 nabudženi 223 Rem. Sa tim se na bi složio pošto je 22-250 nastao iz metka 250 Savage a 223 Rem. iz 222 Rem. Metak 22-250 ima i dužu i širu čauru od 223 Rem. i jedino su im zrna istog kalibra. Sa 223 Rem. imam iskustva i kao lovačkim i kao vojnim kalibrom, i mogu da kažem da me je u ovoj drugoj grupi više impresionirao. Metak 22-250 je brži i jači, ali je problematičan sa skretanjem putanje zrna. I izjava da više troši cev je istinita, premda je to prilično nebitna stvar kod sadašnjeg zakona o nabavci 60 kom. metaka godišnje, i ne treba da zabrinjava prosečne lovce. Još dok sam bio maloletan i nisam bio lovac, otac jednog mog drugara je imao 22-250. Bio sam oduševljen sa tim kalibrom i planirao da ga jednog dana i nabavim. Međutim kada bi sada kupovao jedan karabin samo za srneću divljač onda bi to ipak bio 243 Win.
Tri prsta 2Kolce
 
SUMO
 Mene ovakve diskusije samo nasmeju !

Kolegi od srca cestitam rodjenje sina, neka je ziv, zdrav i neka bude bolji od oca !

Nije pera peric nego peric pera mislim na 7x64 i 270. Uvek me je fascinirala cinjenica da su dvojica mojih drugara toliko hvalila 270 win da mi je to bilo smesno.
I ubise se ljudi da dokazu kako je 270 bolji, brzi...bla bla.
Moj drugar Francuz je mrtav `ladan pred takvima svojevremeno dva puta ispalio 270 iz 7x64 pre par godina...i? Lovi i dalje istom puskom. Uspesno naravno.
Kolega 270,
1. Divljac ne cita balisticke tablice /D.Bojovic/
2. Vazan je dobar pogodak
3. Svaki ciga svoga konja hvali
4. Kad se vidimo na strelistu?
ps
lovio sam u Rakincu i Markovcu
 
najic
 Pozdrav kolege , da se razumemo i ja ne odustajem od mog 22.. pa u nekom prethodnom postu sam napisao da sam penzionisao 3006 a ne malo da je leeep .. i sav respekt na izboru koleginice huntingirl !!!
A na kosmaj na svinje ionako idemo puskama ..
Za malog se nadam da ce biti bolji, a i lovac vec sam narucio berettu da stoji .. (zena ce da me izbaci)
Veliki pozdrav za sve kolege i koleginice!!!
 
SUMO
 Otpozdravljam, kao i inspekciju u Plani.
Mislim da je adekvatno mesto za dogovor na strelistu onaj restoran preko puta Markovca. Imaju najbolji rostilj u kraju!
 
270
 Ma ima i boljih, ali kad dođeš javi se preko drugara pa će mo lako da utanačimo, ja ću da dam preporuku ali gost je taj koji bira! Pozdrav!
 
sheytan
 OTJEMO SLIMAK SA STRELISHTA!!! Kalanjikov

HarmonikaVeselo 2Kolce Tri prsta
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
ohotnik
 Mislim da bi trebalo makar i dvojica sudija da gledaju da sve bude regularno A i da li je u tom restoranu stvarno dobar rostilj Sta mislis kolega Sejtan.iveli 3
 
sheytan
 Bogami, voljan sam biti sudac, a bogami i oficijelni fotograf(prilichno sam jeftin! Grin), pa i kamerman, ako se uspemo organizovati! A oklen je beshe koleza 270, da l bi bilo mogutjO negde blize ugovoriti?

(joooj, kad bi mogla kolezinica Huntinggirl1 dotji, da vas odere... Grin)

A i u Harmonika znam svirnuti, lechka... One man show! Poj'o sam se na svojoj svadbi shto mi nisu dali nishta od tog da radim... Smeko
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
ohotnik
 Ja predlazem streliste Tamnava izmedju Lazarevca i Uba Placam koriscenje strelista i pice u restoranu koji je na strelistu.Primam i opklade ja stavljam na kolegu 270 mada neznam odakle je a za kolegu Sumo predpostavljam da je iz okoline Beograda i ako negresim opasan je igrac.Bice neizvesno A kolega sejtan mozemo i mi opaliti koji metak za nasu dusu bez takmicenja Opasni su njih dvojica.
 
sheytan
 Volim opaliti koji metak, vishe nego leba da jem! Grin

Ja sam iz Bataye, Sumo je iz BG, ti...?

270, lociraj se! Grin
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
ohotnik
 Pa mi smo komsije isto okolina Beograda.Mozemo kada ste raspolozeni da se skupimo na strelistu otpucamo koju seriju popijemo nesto i upoznamo se.
 
najic
 Evo i ja se dobrovoljno javljam da popijem koju pa posle srbijalov . Ja sam iz mladenovca znaci blizu smo svi ..
 
huntinggirl1
 lepo, pa jel to malo muški ego proradio, pa nas ne zovete, ili....enaBye
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
darkon
 Pa mozemo sad i ekipe da pravimo,koliko se strelaca prijavilo.

Jedna ekipa mi sa 223,a druga ekipa strelci sa ovim "nabudzenim".Grin
 
sheytan
 ^^ Pa, draga koleginice, barem Vas ja redovno pominjem na ovoj temi! Cvee

sheytan kaže:
Bogami, voljan sam biti sudac, a bogami i oficijelni fotograf(prilichno sam jeftin! Grin), pa i kamerman, ako se uspemo organizovati! A oklen je beshe koleza 270, da l bi bilo mogutjO negde blize ugovoriti?

(joooj, kad bi mogla kolezinica Huntinggirl1 dotji, da vas odere... Grin)


A i u Harmonika znam svirnuti, lechka... One man show! Poj'o sam se na svojoj svadbi shto mi nisu dali nishta od tog da radim... Smeko


Samo, znajutji vashe rezultate, bojim se da se najavljeni takmichari ne uplashU & odustanu! Smean
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Hunter forever
 Tamnava streliste mi je blizu nekih 20-tak km. ALi ja imam 14 godina pa steta sto nmg da dodjem da pucam sa vama.
marka Engleski poenter marka
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,108 posete www.srbijalov.com