Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Srpski gonič


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Srpski gonič
Golija NP
 Veoma su me zaintrigirali prethodni komentari o tim balkancima. Imam balkanca koji je crne boje sa malim belim "flekama" na glavi i vratu. Inače je snažan ker, sa širokim grudima i mišićavim i jakim nogama, izuzetno je temperamentan i izdržljiv, star je 4 godine. Prve dve godine se uglavnom igrao i trčkarao za kerovima u gonjenju, ali je u trećoj godini odjednom krenuo na krupnu divlajč (divlje svinje), a za sitnu divljač nije zainteresovan.
Kada je u tom prvom lovu na divljaka krenuo našao sam ga u blizini jednog drveta onesvešćenog i krvavog jer ga je divljak isekao zubima po nozi. Tada su mi svi rekli da taj ker nikada više neće krenuti na divljaka jer je uplašen. Međutim, već naredne nedelje on je još jače i žešće gonio divlje svinje i jedna je ubijena ispred njega.
Inače ker je snažan i nešto je višlji od srpskog goniča, ali je izdržljiv i u stanju je da goni divljaka i po 2 sata po izuzetno teškom i nepristupačnom terenu. Ali opet kažem, da je dve godine za mene bio potpuni promašaj dok sam nije sazreo i krenuo da goni.
Izvinjavam se prethodnicima koji su već stvorili novu vrstu srpskih ptičara, pa sam se udaljio od njihove teme Grin
Pozdrav svima Bye 
Dobar pogled i mirna ruka
 
Zex
 Ja sam imao Srpskog planinskog gonica 3 godine,to je ker izvanrednog njuha-pravi atleticar za lose terene.Terao je sve zivo kao lud,ranjen je u lovu i uginuo-i sada me srce boli.
 
Milan J
 Malo ludo ali ostvarljivo,pravilnom selekcijom se moze napraviti i naš pticar,normalno treba neko zapoceti a i neko nastaviti,i vreme ucini svoje,ako su mađari napravili vizlu pa u srbi je sve moguće Chut pa dajte predlog ukrstanja,evo ja prvi: poenter (lovci na pero)znaju zasto i K. istarac (imaju manji radius kretanja) pa dalje vi nastavite.!!!
milan j
Lisica
 
Milan J
 Moji prvi psi sa pedigreom,kupljeni u Čačku-trbusani od. Z. Kovačević davne 1989 god.B)
Milan J priložio:
bild2586.jpg

milan j
Lisica
 
Boban
 Drago mi je de nas je sve vise zaljubljenika u ovu rasu,dug je put do dobrog kvalitetnog psa ove kao i druge rase
tesko je spijiti eksterijernog i vrlo radnog psa.Sve vise ljudi se okrecu radnom psu nego li eksterijernom jer je ova nasa kinologija takva kakva je znate vec i sami,jer ko ima eksterijernog takmicara u vecini slucajeva bude kao kucni ljubimac jer je veliki strah odgaivaca da takvog kera vodi u planinu i uopste u lovu jer obicno takve kerove prati nekakav maler i brzo nestaju na ovaj ili onaj nacin.
Ovo je Lasko poslednji primerak u mom dvoristu koji je obstao kod mene zahvaljijuci njegovom agresivnoscu prema strancima ( Uljezima,lopovima )
 
Predator
 

Boban kaže:
Ovo je Lasko poslednji primerak u mom dvoristu koji je obstao kod mene zahvaljijuci njegovom agresivnoscu prema strancima ( Uljezima,lopovima )

Zato smatram da bi trebalo više raditi na obuci i selekciji pasa goniča koji se ne daju uhvatiti.
 
Milan J
  90% je genetika a 10% obuka,to dobro znam jer sam u principu odgajao stence, i pas iz istog ,jedan nepoverljiv prema strancima a drugi bukvalno prilazi svakom lovcu a ja ih odgajao i isto obucavao.
milan j
Lisica
 
Boban
 Pa iz razloga sto se kod nas dosta kradu kerovi ,
a lopovi ce teze ukrasti onog kera koji ne prilazi strancu jer nema poverenje i nepoznaje drugog sem sopstvenog gazdu.
U to sam se licno uverio i osetio u dugogodisnjem odgoju.
 
lovdzij@
 Evo ga moj doktor za zecaVeselo
 
lovdzij@
 Comp
lovdzij@ priložio:
arap_1.jpg
 
Milorad
 Kolege,potrebna mi je pomoc u vezi svog psa Srpskog Gonica star je 16 meseci,cak sam i odrstelio zeca pred njim
Lepo trazi,zivahan pas (ne ide uz noge),terao mi je od 20 do 40 minuta,ali odjednom je stao,skratio teranje na nekih 5 minuta ne vise...Da li da jos cekam da mu dam sansu ili da menjam...da li je neko imao slicnih problema?
 
Boban
 Lovdzija,dobar ker temeljan dobra glava po mom bi trebao jos da ocisti placke i butine ali vazno je da je doktor na terenuB)
 
Boban
 Milorade,za mladog kera je najbolje gonjenje sa drugim kerom iskusnijim jer tada se grabe u gonjenju i prave drustvo jedan drugom i mogu da gone divljac i po vise sati zavisi od divljaci ,terena i kondicije.
Probaj par puta da goni sa nekim kerom pa ces videti rezultat,to je mlad ker nemoj tako lako odustajati od njega.Bye
 
lovdzij@
 Bobane,nema sanse da ih ocisti.Sad ima 3 godine,neverujem da ce da se ocisti kad nije do sad?
Lovicu sa gonicima,dok je veka i sveta.I tackaPas
 
Boban
 Mislio sam da je mladji,ne nema sanse sada ker se cisti i doteruje liniju od 1-1,5 godinu.
Dobro njegov palez je i sam po sebi tamniji,vazno je da on hoce da radi.Pas
 
Predator
 

Milorad kaže:
Kolege,potrebna mi je pomoc u vezi svog psa Srpskog Gonica star je 16 meseci,cak sam i odrstelio zeca pred njim
Lepo trazi,zivahan pas (ne ide uz noge),terao mi je od 20 do 40 minuta,ali odjednom je stao,skratio teranje na nekih 5 minuta ne vise...Da li da jos cekam da mu dam sansu ili da menjam...da li je neko imao slicnih problema?

Ako je ranije sam gonio 40 minuta, ni u ludilu nemoj dizati ruke od njega. No no no

Sasvim prirodno
 
Milorad
 Sad je kasno da menjam,sezona kod mene pocinje za dve nedelje na zeca,sacekacu prollece...objavicu kako smo prosli nas dvojica Bye
 
Boban
 Pa sta da ti kazemo osim srecno i dobar pogled
pa se javi kako je prosao lov.Bye
 
Beowolf
 Pozdrav ljudi , da li bi neko mogao da mi kaze kako da obucim stene balkanskog gonica, staro je 6 meseci i trebalo bi da krene da se obucava???? Pas

Obaveštavaju se svi članovi portala SRBIJALOV da je uvedeno obavezno predstavljanje u PROFILU.
Svi koji nemaju podatak imaće upozorenje.
Oni koji su već uradili predstavljanje u forum temi PREDSTAVITE SE mogu isti tekst da prekopiraju u PROFIL ili da ukucaju novi.
Podaci koji ne liče na predstavljanje biće brisani bez upozorenja, a članovi koji ne poštuju ovu obavezu biće banovani.


Srbijalov Admin Tim!
 
Boban
 Pa zavisi na koju vrstu divljaci zelis da ga obucavas.
Pas
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Srpski Žuti Gonič KINOLOGIJA 133 06.03.2018. 23:53
Srpski Trobojni gonič KINOLOGIJA 731 11.06.2017. 04:00
Posavski gonič KINOLOGIJA 363 25.01.2017. 15:05
Planinski gonič Alpinac KINOLOGIJA 313 13.08.2015. 20:28
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 23
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,959 posete www.srbijalov.com