Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ime za psa


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ime za psa
DakiNS
 

Hunter forever kaže:
HItno mi je potrebna pomoc oko odabira izmedju ova dva AGA ili ATILA????


Kada sam davao ime psu uvek sam gledao da je ime prvo lako za izgovor, zatim da se lako vikne i da bude zvučno, jer time sebi olakšavam,a sada psu je sasvim svejedno jeli lepo ili ne, jeduno je Mrvan bio izuzetak iako mi je ime po rodovniku Bili (Kid)
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
bela
 dobro ti kaže daki i ja tako nekako biram da mogu da viknem ime , a zadnje kuče od kolege ''patak78'' sam uzeo sa tim da on da ime jednostavno ime a lepo ''lily''(žensko)
vižlan i terier
 
Milos88-Ivanjica
 

Hunter forever kaže:
HItno mi je potrebna pomoc oko odabira izmedju ova dva AGA ili ATILA????


Hunter po meni su i jedno i drugo ime ekstra,Atila zvuci mocnije mada Aga je lakse za izgovor i zvucnije po meni...

Ja bih odabrao Atila,mislim da nema puno pasa sa takvim imenom,dok je Aga standardno...Bye
LOV JE Passrbijaloviveli
 
duskov
 Ja sam kerovima najčešće davao ljudska imena i to onih ljudi sa kojima nijesam govorio. Moguće da je to stvar podsvijesti i moje podsvjene želje da govorim i kontaktiram sa tim ljudima.
Imao sam Vučka, Šabana, Rustema, Antu, Divnu, ali i nekoliko Balj-ova, Ciga, Age, Vidre, Brzog, Brzu, Žutog,...
Ali ipak ime nije važno, mnogo...
 
lovac_ika
 Sve sve,ali kad cujem da lovci daju kerusama ime BRENA (po lepoj Breni) ili kera kada krste sa BORA (po lepom Bori) znaci stvarno smesno!Ima puno lepih imena za pse da covek prosto ne moze da se odluci. 
one shot one hitLovac 1
 
alex
 Moj prijatelj je dao ime terijeru Dragisa.
DA ividte kako to zvuci u lovu kada ga zove.
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
DakiNS
 Terijer koga sam kupio pre trideset i kusur godina zvala se Anka, taman u to vreme brat od tetke se trebao ženiti a buduća je imala isto ime. Da bih izbegao neprijatnosti izbacio sam iz imena slovo N . i zvao je Aka. Od tada sve kuje su imale ime Aka.Terijerki u čast.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
duskov
 Imam malog žutog goniča-zove se džeki!
 
ivanfox
 Dok citam ove postove o imenima pasa setih se jedne price iz detinjstva koju sam cuo od starih lovaca.Zapravo kupio covek ostrodlaku nemicu super radnu i kvalitetnu,pedigre nije ni gledao dok nije dosao kuci a posto je bioena prizecen morao je da iscepa rodovnik jer je u rodovniku pisalo ime Bina,bas kao i tastino ime koja je po prici bas bila preke udaranjenaravi.
 
zec
 do sad sam imao nekoliko kerova pretezno gonica pa imali su imena balkanac se zvao cigo,posavac bato i oskar a trobojce koi sad imam i zovu se ednom koco a drugi roki kratki dobri imena za pozivanjeSmileOdobreno
 
Bajkela
 Meni su, pored imena Fredi kako se zove moj Labrador, dobra imena i Lord, Cezar, Brut i Dzimi. slozio bih se sa kolegama da imena treba da budu kratka i zvucna zbog lakseg dozivanja kera u lovistu. Pas
Indjijanac
Lisica
 
zoranp
 Kod mene u avliji su bili...Zule x3, Sultan, Cigo, Riki, Dinka, Bela, Alf, Kozak, As, Gembeš, Lika x2, Zara, Musa x2,Laki, a sad je samo Granda u boksu!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
sima
 Kod nas su najpopularnija imena, Astra,Djina,Aki, Lena,Lea Smile
 
Podunavac
 Svojim sam kerovima davao imena po abecedi u odnosu na okot. Prvi okot na A, drugi na B treći na C...
Terijeri su bili Asx2, a sada imam rotvajlera Arona. Mislim da su ljudska imena loš izbor, jer uvek postoji mogućnost da se neko uvredi kad se nađe pored "imenjaka" kera.
Tri prsta 2Kolce
 
kosmajski div
 Kod mene pas svojim radom mora da zasluzi ime, bilo kakvo, pa i ljudsko , a dotle za svakog je zvizduk dovoljan.
 
Savic Marko
 Neki od mojih pasa su se zvali - zovu se:
LEA , ELLY, DONNA, BETTY, KETI, ZITA
BEN, BLACK, BON, REX
Moze vam posluziti, nisu toliko losa imena, a po meni su i najbolja imena od 3-4 najvise 5 slova Smile
 
tomapaun
 Citam ovo pa resih i ja da se oglasim u mom zivotu ,otac i ja smo u dvoristu imali bas dosta pasa i mnogo cudnih i jedinstvenig imena evo neka od njih...
SEHER,KARANFICOJE,SONI,LISA,TULA,LAKI,MUNDJA,MILIVOJE,ZAKLINA,EVITA,PAKO,KOBTA,TAJGA,TUNDRA,EUGEN,ULIS,SILA,DJINA,CITLA,BIMBA,BRUNDER,BLONDI,PUTIN,BONI,CICA,LUN.....i mnoga,mnoga druga...ako se nekom svide mogu slobodno da ih uzmu za svoje ljubimce..ne naplacujem autorska pravaGrin
 
dragand
 Ja sam pre par meseci dobio zenku pticara crne boje i nikako nisam znao kako da dam ime onako razmisljam kako drugacije zvati zensko stene crne boje? pa Crna tako sam i dao ime Grin
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 25
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,915 posete www.srbijalov.com