Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Poluautomati ili dvocevke?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Poluautomati ili dvocevke?
nikola-79
 POZDRAV ZA IMENJAKA NIKOLU ,RADISE O SELOT BELOT MUNICIJI POSLE 10 METKA PUKLA CEV NA M 153 NOVA PUSKA .JA MISLIM DAJE FILC U METKU MALO COK MORO DA ODVRNE I POSLE PAR KOMADA ODE CEV MORO JE FILC SAVITI COK UNUTRA MALO I ETO BELAJA .TREBA COVEK IMATI I SRECE U ZIVOTU DA NEBI OSTO BEZ GLAVE .METAK JE BIO 12 76 MAGNUM CRVENA CAURA NA CAURI IMA SLICICA SA TIGROM .ZATO VISE NECE U MOJU PETOMETKU METAK SA FILCOM TO SAMO MECEM U BOKERICU ONA MOZE SVU VRSTU MUNICIJE SVE OSIM 12 89 .DOBAR POGLEDB)
 
Nikola od Fruske Gore
 Jedini metak koji ima tigrovu glavu je rotvejlov metak tiger a punjenje je 36g i ja pucam tu municiju 10 i 8-ice, sledeci put zategni cokove.....
 
nikola-79
 TOJE BIJO SELOT BELOT 12 79 TEZIZA SACME 50 GRAMA MAGNUM SLICICA NA METKU TIGAR ALI COKOVI SU BILI ZATEGNUTI PRILIKOM PUCANJA SU SE ODVRNULI I ETO BELAJA .ZATO PASTE SA SELOT BELOT MUNICIJOM .DOBAR POGLEG IMENJACE .Podrka
 
Lala
 Nikola-79, nisi rekao koja je sačma bila u pitanju? I još nešto, da li si proverio da cev na tvojoj puški trpi pritisak preko 1000 bara, kad si stavljao magnum municiju? Sa magnum punjenjem treba biti izuzetno oprezan, ne trpa se to u svaku cev.
U svakom slučaju, imao si dosta sreće, da nisi povredjen od prskanja cevi! 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
draza
 Ja sam dugo bio u dilemi dali da uzmem poluautomat
ili neku bok sacmaru .
Na kraju sam se ipak odlucio za bokericu
Kao prvo skoro svuda treba granicnik pa tu po meni poluautomat gubi smisao(jedino ako se nepridrzavamo zakona)
A nekako mi dvocevka nevazno dali bok ili polozara deluje vise sportski ;)
 
Boban
 Pa da svako ima svoje ,ja imam i Bokericu i Poluautomat volim da pucam i iz jedne i iz druge.
Poluautomat najvise nosim na ptice.
 
Cvele
 I ja sam u poslednje vreme poceo mnogo da se razmisljam, dali da kupim bokericu, ili poluautomat... ne znam sta da radim.... Confused nego do septembra cu valjda da se odlucim...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nikola-79
 LALA TOJE BRATE M 153 12 89 TA MOZE SVU MUNICIJU OD 70 DO 89 .Podrka
 
Cvele
 Sta vi mislite, kao pocetnik, dali da kupim prvo bokericu ili poluautomat ? Smile 
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Kile_
 cvele pa zar ti jos uvek nemas pusku????????
Samo 300 i 4x4
 
Nikola od Fruske Gore
 Pa Cvele je '92 godiste tek puni 18..
Cvele za pocetak petlaru;)))
 
Kile_
 petlaru sta ti to znaci bre?se vredjamo mozda???
znam cveleta pre tebe nego uvek je pominjao kako je isao u lov na patke i ostalu divljac,pa sad....a puska?
Samo 300 i 4x4
 
Cvele
 Ja sam pominjao, da sam is'o u lov ali kao pripravnik druze kile Grin sa ocem i mojom grupom, a od Septembra punim 18 i predajem za nabavku istog dana kada napunim 18 Smile tako da bi' mi dobro dosao savet dali da kupim bok. ili polu. do sada sam bio vise za bok, ali sad nekako razmisljam da je bolji polu.... ne znam sta da radim, moram dobro da razmislim do septembra.... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nikola-79
 ZA NASEG KOLEGU JE NAJ BOLJE DA KUPI IZ 18 JEDNOCEVKA U KALIBRU 16 MALO SLABI KALIBAR POSTO IZ U KALIBRU 12 DOSTA TRZA LAGANA PUSKA A TI MLAD I NEISKUSAN .JA KADSAM BIJO MOMAK NAJPRIJE SAM ISO KOD ONI TETA ISKUSNI NA OBUKU A ONDA PRELAZIJO NA NESTA MLADJE ,COVEK KAD POLOZI VOZACKI ONDA SE UCI NA STAROM AUTO PA PRELAZI NA NESTA NOVIJE .DOBAR POGLED I MALO SALE .Stidljiv
 
draza
 Pa ako cvele sa 18 nemoze da nosi tezu pusku kad ce moci ??????
Nego cvele uzmi ti blago meni bokericu ionako ce zeleni da zabrane da se caure bacaju po lovistu to jest po prirodi sto je u neku ruku i ispravno pa ti nece trebati ni ejektori. A zamisli da moras da juris caure iz poluautomataFrown
 
Cvele
 Ma zabranice nam oni i da disemo u prirodi, sto pa mora da se dise ;) Grin a za poluautomat se razmisljam iz principa sto je bolji (ima vise metaka) za svinje, patke, guske... dok mi se bokerica isto svidja, moj cale ima stariji tip IZ12... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nikola-79
 POZDRAV ZA KOLEGU STEVANA AKO NIJE ,TAJNA ODAKLEN SI ZEMLJAK DA NISI MOZDA NEGDE IZ BACKE .DOBAR POGLED .Osmeh
 
Nikola od Fruske Gore
 E pa cvele kad matori ima vec bokericu onda se uvek mozes ogrebati za pusku od tate, zato ti kupis poluatomat, a i tati ce biti drago malo da lovi sa drugom puskom, pa spojite lepo i korisno i menjate se s' vremena na vreme;)
 
Cvele
 Haha... pa ne znam, mozda... videcu Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Boban
 Cvele druze,neces pogresiti ni kod bok,ni kod polu.....B)
Obe kombinacije su ekstra,a i kod ruskog oruzija su i cene maltene iste oko 500e.
Sto bi se reklo slusaj mene a radi kako znas,ja imam i jednu i drugu ali vise koristim poluautomat.
Pozdrav
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,130 posete www.srbijalov.com