Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Obuka lovačkih pasa


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Obuka lovačkih pasa
profesional
 

Cvele kaže:
Ljudi, napravio sam takozvani aportak-potrebna je zecija koza i parce drveta-daske, sirine 4,5cm i duzine 20-ak(moze i koza od domaceg zeca, ali je bolja od divljeg naravno). Verovatno vecina zna o cemu pricam al' 'ajde da kazem. Koza se treba osusiti, i tako osusena se jedan kraj kuca za onu dasku, pa se onda cela duzina koze obmotava oko daske i drugi kraj se naravno zakuca. Koliko daje volju i zelju psu da aportira, to je cudo jedno. Postavio sam ga prvo u jedan manji zbun i izveo psa, on je trazio, i naisao je na aportak, ali ga nije markirao, samo je jedno vreme njusio i uzeo ga je(mislim da nije markirao zato sto 1)Nije zivotinja-nije zivo, i 2) zato sto mu je to poznat teren, dvoriste, i ne nada se nicemu sto bi' mogao da nadje). Probajte ovu metodu mnogo, mnogo je dobra i efikasna.... Smile pozdrav! Grin


profesional, prvo se upiši na temi 'Predstavite se'
Srbijalov Admin Tim
 
mlinivoibele
 Ljudi nemojte vodit svoga psa na obuku jasam odvezo u ŠKOLU PASA TARA Sv.IVAN ZELENA pasam dobijo psa bez aporta bez uznogu nije naučijo ništa samo je uzeo pare. Dobroje pasam dobijo kera ikako kojisu to LOPOVI I PREVARANTI BOŽE! Učite sami sebi pa kako ispadne
 
Boban
 Pa vidi druze,zavisi kakav si dogovor imao sa dreserem.
I pare se nedaju dok se pas neobuci kako ste se dogovorili,samo neka kapara cisto eto radi postovanja.
 
mlinivoibele
 BILOJE OVAKO. JAMU DAO POLA PARA KADASAM DOVEO PSA I DOGOVOR JE BIO KADA BUDE GOTOV OSTALO. KADA SAM JA DOŠO PO PSA GOSPODIN KAŽE NIJE NAUČIJO NAJ BOLJE DOVEZIGA ZA PAR MJESECI KADA SAM JA NAZVO DAGA DOVEZEM PONOVO ČOVJEK ME ISPLJUVO OTERO KAŽE TISI POTPISO DAJE SVE UREDU A JA BUDALA MISLIJO SVI POŠTENI PA POVJEROVO I POTPISO.TAKO TARA OBUČAVA UZME PSA DRŽIGA MJESEC DVA I GOTOV A ON USTVARI SAMO LEŽO U BOKSU I NAPLATI SVOJE NEZNANJE
 
Boban
 Moj savet je svakog Dresera treba pre svega proveriti dali je obucavao nekog psa i ako jeste sta je sa njim sve radio to treba videti sa tim vlasnikom sto je pas bio kod dresera na obuku i onda ce vam biti jasno sa kime imate posla.
Mada tu ima i jos drugih stvari ali otom potom.
 
mlinivoibele
 Sada i ja znam kakobi postupijo sledeći put jebiga. Opet kada razmislim malo bolje nisu svi ljudi isti vjerovatno ima i pošteni i dobri dresera.
 
od komtema
 Moja preporuka za dresera je Miki Veskov iz Nadalja ima odgajivacnicu nemackih ostrodlakih pticara,FANTASTIK OF MIKI izvinjavam se ako sam pogresio u nazivu odgajivacnice,znam kakvi su mu psi posto se vidjavo na utakmicama.Najbolji pas mu se zove KAL ima u radu7 ili 8 titula.I sebe smatran za dobrog ali nemam vremena da usluzno radim dresuru zato sto uvek imam puno svojih pasa i drugih poslova.
 
mlinivoibele
 hvala na predlogu upravo sam danas odvezo svog psa FATASTIK OF MIKA na obuku.
 
od komtema
 Nisi pogresio Miki je profesionalac samo to radi.
 
od komtema
 Zaboravio sam da napomenem da bi se pas pticar obucio mora da ima nos,ako nema niko ziv na ovom svetu ga nece obuciti.
 
denisedi
 Interesuje me kako da dresiram Barak da kad trazi da trazi u razmeru od 150 do 200 metara, i da me prati,kad ga zovnem da dolazi.
Bog ne racuna onih dana prodjeni u lov.Bravo 2
 
DakiNS
 Narode koliko košta ta lovačka dresura
 
rokvic
 DakiNS zavisi sa zelis ali orjentaciono je od 200 do 500e
 
nenad_franc
 pffff,za 500e ima da ga naucim i da pucasrbijalov Grin salim se,ako nemas vremena da obucavas kera,bolje platiti nego imati glavobolje! Pas
 
DakiNS
 Nije mani potrebna dresura za psa, nego se nadam skoroj penziji pa gledam koliko se može zaraditi
 
rokvic
 jako lepa profesia,a i moze da se i ponesto zaradi........
Mada poznajem dosta profesionalnih dresera,malo je onih pravih koji ce psa lepo obuciti,vecina
psu okaci teletakt i isibaga sa strujom, neki vrate psa koji je totalno neupotrebljiv...jos jednom kazem lepa profesija,ali i odgovorna
 
petar
 I treba zivaca, ja proverio na svojoj kozi i zivcima...B)
Just like old times!
 
huntinggirl1
 .... e onda pas dođe kući, odete u lov i ...
razočarenje, pas ne radi šta ste hteli i za čega ste platili.. normalno,

obuka se radi na mus, a vi kada obučite sebi psa to radite sa ljubavlju i zadovoljstvom, a pas to vraća i tada se uživa u lovu,

gledala sam puno pasa posle dresure, pogotovo NLT pa su vlasnici morali na utakmice da vode čuvene dresere....

obučavajte sami svoga psa, jeftinije i 100% sigurnije.Smile
 
DakiNS
 Za mog najstarijeg psa (7 g.) sam imao dovoljno vremena tako da zna oko 23 različite komande istina nisu sve vezane za lov,Za ženku nisam imao vremena ali ona je sama ukapirala od mužjaka šta treba raditi tako da me je izuzetno obradovala pošto je u lovu izvanredna. Njihovo štene sam vodio do sada u tri lova Kovilj,Bečej prvo sam slušao zezanje a kada je mali odradio bolje nego domaćini padale su pohvale (8 i 9 m.) Sinova kuma se bavi lovnom turizmom pa valda će se desiti da neki strendžer izdvoji lovu za dobro obučenog psa.
 
WILD SENSE
 Interesantna tema!
Postavicu pitanje :Sta to neko podrazumemava kada kaze "hocu psa da mi obucite za lov" ili "prodajem obucenog psa za lov","prodajem polu obucenog psa","uveden u lov"......?
Skatljivo veoma verujte mi!!! Isistirajte kada ostavljate psa od "dresera"koje konkretne komande zelite da vam nauci psa.
Ako pas ima nos i volju za radom onda je to ok a ako ne onda nedajte novac uzalud!
Po meni je potrebno uraditi psu sledece komande!
1.Komanda dodji,koju pas mora da odradjuje bez kompromisno!
2.Sedi i sedi i cekaj!
3.Zaustavljanje psa na pokretanje divljaci.
4.Pored ili knozi!
5.Usmeravanje psa u razlicite pravce u toku pretrage terena.
6.Aport(klasican aport i aport izgubljene pernate i dlakave divljaci)
7.Krvni trag je takodje potreban.
Ako imate psa sa voljom za radom i imate finansiskih mogucnosti ovih 7 radnji neka vam dreser uradi kod psa i to je to!
malo je profesionalnih dresera u Srbija koji vrse obuku "lovackih pasa" tako da povedite racuna kome dajete psa!
Svestranost
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 23
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,895 posete www.srbijalov.com