Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LOVAC - strast,nasledje ili pomodarstvo


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LOVAC - strast,nasledje ili pomodarstvo
DakiNS
 Poznajem nekoliko lovaca čije su materijalne mogućnosti daleko iznad proseka , ali to nije uticalo na njihovu svest.Sa druge strane jednom sam bio u lovu sa skoro identičnim likom iz ove priče, istina lovio se fazan , iz velikog Navare virile su velike plastične kutije za transport pasa, iz kojih su iskočili dva DD sa teletakt ogrlicama koji su sa strahom gledali vlasnika. Moram se pohvaliti da sam se slatko nalovio iza njih.Psi su bili na obuci kod nekih čuvenih dresera , oružije kao i oprema srazmerno Navari.Slab strelac sa isprepadanim psima koji iz straha nisu radili , iako su imali potencijala. Sa druge strane lovio sam sa još bolje stojećim lovcem koji je lovio iz strasti a ne pomodarstva ,koji je brinuo o svojim psima i imao lepo ali ne preterano skupo oružije. Istina do sada je odstrelio više nego što ću ja do kraja života , ali mogu samo da mu zavidim ali ne i da prigovorim.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Podunavac
 

DakiNS kaže:
Kolege u tekstu je karikirano ponašanje nekih lovaca, što ne znači da je stvarno i uobičajeno. Da li bi se i mi ponašali na sličan način da smo u mogućnosti? Siguran sam da bi, ne ovako iskarikirano , ali bi sigurno kupovali dobre džipove, skupe puške, dobre optike i lovili gde imamo mogućnosti. Ovako nam ostaje samo da zavidimo srećnicima koji to sebi mogu priuštiti. A karikirani tekst gde je mnogo toga uveličano , iako i tu možda ima istine , može samo da posluži za primer , želimo li biti takvi lovci ili ne.Lovac 3



Rođo ima lovaca i "lovaca". A svakakvih dijabola ima među nama bez obzira na financijske mogućnosti. A sad da krenem redom. Skup terenac. Ako je namenjen lovu onda mora da bude pravi terenac. Da ima reduktor i blokadu diferencijala, terenske gume i dobru prohodnost. Udobnost i maksimalna brzina su nebitni kod ovakvog vozila. Po meni najbolji izbor Land Rover Defender. A ne neki nafrizirani benzinac sa 400 konja i gumama kao za formulu 1, kožna sedišta sa grejačima, panormaski krov i ostale budalaštine koja su na terenu nepotrebne. Sledeće, optika. Naravno da je skuplja bolja. Glasam za Zeiss ili Swarovski, ali standardna lovačka bez daljinomera, IC-a, tureta za daljine do 600 m i ostalih gluposti. Puška. Naravno neka skuplja klase Sauer ili Steyr, ali klasična repetirka bez mnogo duboreza i gravura. Puška od 100 hiljada evra odstreljuje isto kao i ona od 3 hiljade evra.
A sad samo plaćanje lova je sasvim nešta treće. I ja bi na safari ili u Sibir, ali ne mogu da si priuštim. Tu poštujem svaki uloženi dinar. Iako mi je ipak previše 100 hiljada dolara za nosoroga. Ali ko može da si priušti nek mu bude.
Tri prsta 2Kolce
 
Sremac75
 Jedan pametan čovek reče :

LOVCI U SRBIJI IMAJU BAŠ ONAKVO RUKOVODSTVO KAKVO ZASLUŽUJU!

Iz ovih upisa bi se moglo zaključiti da je lovstvo u Srbiji dodirnulo dno.
Ko je kriv za to?
Savezi?
Dugogodišnji istaknuti nedodirljivi lovni radnici?

Da li je baš tako?

Čitate li vi lovačke novine koje sami plaćate?
Gledate li izveštaje sa Skupština vaših Saveza čiji rad dobrovoljno finansirate?
Ja čitam, čak sam malo i prisustvovao, ali mi se čini da je sve med i mleko, harmonija, bajka od života.
Vaši delegati koje ste sami poslali da vas predstavljaju ćute, aplaudiraju i jednoglasno izglasavaju sve što im se ponudi.
Kada vam u goste dolaze dugogodišnji istaknuti nedodirljivi lovni radnici, svi popadate na dupeta da ih što bolje ugostite, i pokažete im svu poniznost srpskog lovca.

I ko je onda kriv za sve?

Kolege lovci, dokle god masovno ćutite, stanje se neće popraviti, a "guzonje" će mnogo brže biti naša jedina stvarnost nego što iko može da pomisli!
A "Deda Miloje" će se samo prevrtati u grobu, i pomalo vas proklinjati!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
bogoljub
 Nikola priča je veoma zanimljiva i poučna.Opisuje ponašanje jedne grupe lovaca skorojevića,odnosno kakav lovac netreba biti.Mada imam zamerku na pisanje Gospodina Ljubiše Šakića,radi se o pušci deda Miloja.Učestvovao sam u više lovova kao gost gde sam se nagledao lovaca skorojevića koji nisu znali da se ponašaju kako dolikuje pravom lovcu.Ali upoznao sam i jednog lovca koji može da se poredi delom sa onim u priči a tiče se opreme.Narav i ljucka osobina sliči deda Miloju.Što bi se reklo da ga bogatstvo nije učinilo lošijim ,naprotiv ostao je i dalje drug sa mnogima koji nisu ni blizu finansijski moćni kao on a pored toga ima i lepu osobinu da pomaže siromašne.
iveli
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
ficha007
 Priča - Bravo 2, a opis "lovčine"...ROFL.

Međutim, tekst koliko god da je šaljiv, bliže sam priči kolege i druga Sremca jer ono što je rekao u svome postu je "suva" istina.

Zbog nemuštih, anemičnih delegata koji nam sede po Skupštinama i UO naših vrlih lovnih asocijacija smo i došli do ovoga svega što nam se u lovstvu i događa.

Zbog podmitljivosti i alavosti lovočuvara i uprava po udruženjima "guzonje" kao ovaj lik iz priče potamanile su sve živo što hoda na četiri ili dve noge ili leti i nosi klasifijaciju "divljači" shodno ZODL.

Lov je zahvaljujući ovakvima i onima koji ih podržavaju prestao da bude ono što jeste, a neko gore reče, nadmudrivanje sa divljači, praćenje tragova, pa tek na kraju odstrel, ali pre svega i na prvom mestu briga o toj divljači, negovanje i uvećavanje životinjske populacije koja će se jednoga dana loviti...ma da ne pričam dalje.

Lov je postao upravo onakav kakvim ga predstavlja pisac u pogledu ovog "bumbara" iz teksta.

Čast izuzecima koji su danas sve ređi u lovištima.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
Loviti u drugom lovistu ili Lovac gost! LOVAČKA UDRUŽENJA 71 21.10.2017. 10:46
SAINT HUBERT - Lovac i pas KINOLOGIJA 534 01.12.2015. 00:16
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
FINANSIJSKI IZVEŠTAJ DOO "VOJVOĐANSKI LOVAC" NOVI SAD ZA 2011. GODINU LOVAČKA UDRUŽENJA 5 08.05.2013. 23:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 24
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,929 posete www.srbijalov.com