Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: 9,3x62


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
9,3x62
sasa035
 I napominjem ovo sa lovom na srnadaca u kalibru je bio samo eksperiment.Na predlog mojih kolega lovaca iz Austrije usred jednog lova mislio sam i ja da je posalica...I probao i uverio se ali ja ostajem veran svom 243 win...Kada je srnjak u pitanju...
sasa035
 
Podunavac
 

sasa035 kaže:
[quote]Kolega podunavac ukoliko hoce bas konkretan da budes a budi do kraja jedini deo koji se na ovom delu fragmentira je vrh metk.Da napominjem vrh.A deformacija celog metka pa o tome nema pojma.Moja iskustva sa istim metkom je kolika je ulazna rana,tolika i izlazna.I to pogodjen iznad plecke.A drugi slucaj u vrat gde je i pogodio vratni prsljen ali se nista epohalno o nije desilo.O tome da li je ovo metak i kalibar i da li je moja konstatcija neozbiljna ili nije naravno svako ima pravo na svoje misljenje.Postujem svacije bez obzira kakvo je.


Kolega ako hoćeš baš konkretan podatak onda je to 1/3 zrna. Ne znam koliki deo smatraš pod definicijom samo vrh, ali fragmentira čitava 1/3 zrna, dok 2/3 zrna ostaju monolitni. Ili previše brzo pročitaš upise ili ne kontaš baš najbolje ono što pročitaš. Uopšte nigde ne piše deformacija celog zrna (ne metka), nego fragmentacija prednjeg dela dok zadnji deo ostaje monolitan. Nisam ulazio u detaljne mere fragmentacionog i monolitnog dela. Izlazna rana jeste približna ulaznoj pošto je zrno izrađeno od bakra i monolitni deo (koji pravi izlaznu ranu) ima minimalnu deformaciju. Ali zato odlomljeni fragmenti prave relativno veliko oštećenje tkiva unutar divljači. Kalibar je sam po sebi dobar a i zrno, ali za lov DS i jelenske divljači i tu se slažemo. Ali za lov srneće divljači je totalno neprimeren.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

sasa035 kaže:
I napominjem ovo sa lovom na srnadaca u kalibru je bio samo eksperiment.Na predlog mojih kolega lovaca iz Austrije usred jednog lova mislio sam i ja da je posalica...I probao i uverio se ali ja ostajem veran svom 243 win...Kada je srnjak u pitanju...


Kolega oko ovoga se potpuno slažem sa tobom.Odobreno I po mom mišljenju jedan od najboljih kalibara za lov srneće divljači je upravo 243 Win. A može da posluži i za predatore, divokozu, muflona, jelena lopatara i jelena Aksisa.
Tri prsta 2Kolce
 
stojkuki
 Sme li jelen da se puca sa kalibrom ispod 7mm?
 
Podunavac
 Evropski jelen ne, ali ne znam kakav je zakon u Srbiji za odstrel Aksisa i lopatara. U Hrvatskoj zakon nije vezan za promer zrna u milimetrima, nego se ograničenje odnosi na kinetičku energiju koju zrno poseduje na 100 metara i težinu zrna. Npr. za evropskog jelena najmanja dozvoljena energija na 100 m 2500 J, a najmanja dozvoljena težina zrna 8,2 grama. Jelen Aksis najmanja dozvoljena kinetička energija na 100 m 2000 J, a najmanja dozvoljena težina zrna 4,8 grama.
Tri prsta 2Kolce
 
223rem
 Da li mozda neko od vas zna da li se proizvodi PPU Grom za ovaj kalibar?
 
Podunavac
 Ne proizvodi. Samo SP od 18,5 grama.
Tri prsta 2Kolce
 
RILE
 planiram da kupim zastavin karabin m70 u kalibru 9.3*62 MANNLICHER da li neko poseduje ovaj karabin i kakva su iskustva? xvala unapred
samo low srbijalov
 
canis aureus
 RILE Indjijanac
Nažalost ne posedujem "štucera" u 9,3x62 ali mogu ti konkretno reći da me je vrlo iznenadio svojom preciznošćuOdobreno
Montirali smo na Leupold montažu/prstenove i nišan Leupold VX1 2-7x33 i sa municijom iz PPUa preciznost je bila super. Ne sećam se tačno prečnika dobijenih grupa pogodaka ali mislim da je redovno dobijana grupa ispod 50mm(neke su padale i u 30mm/3metka) što za cev od 51cm, kundak do usta cevi i lovna SP zrna dosta dobro(viđao sam i mnogo skuplje karabine ove konfiguracije u raznim kalibrima i po preciznosti pojedini nisu bili ništa bolji) a s obzirom da je ta "varijanta" i zamišljena kao "šumski" karabin s kojim će se dejstvovati na kraćim daljinama i s obzirom na teški kalibar koji i nije za baš velike daljine ... to je TO. Odlično!
Malo je veći trzaj karabina i bučniji je od "dugocevnih", malo veći plamen na ustima cevi ali sve to baca u drugi plan njegova moć na tim kraćim daljinama koja je Odobreno
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
ficha007
 "Štucanera" ima čovek koji je započeo ovu temu pa može, ako prati ovu temu da prenese iskustva.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
bane sid
 Pozdrav kolegama.vec sam pisao o manlich stucu zastava,sada imam vise iskustva nego kada sam prvi put pisao o njemu.probao sam nas pp, za lov D.S.pogonom ucinak je bio odlican.Imao sam lose iskustvo sa jelenom losiji pogodak los krvni trag odneo daleko.Sada koristim PTS Belot teflonac,laksi je od pp brzi i mnogo cvrsci,Veprovi Jeleni Kosute itd iako odnesu trag je uocljiv neznam sta bi trebalo da se desi a da ovo zrno u ovom kalibru ne izadje.Sto se tice daljine do sada sam odstrelio tri kom divljaci na daljini oko 200m ovaj metak ima jako mali pad do 200m naravno upucao sam ga na plus 4cm na sto.nema velikog odstupanja na daljinama do 50m.Bilo sta loseda kazem za ovaj mali top bilo bi glupo on ima svoju namenu pored njega imam 243 i 7mmrm ,ali mali grom mi je vrlo drag i sto je vepar veci on imabolji ucinak.Srndaca sam pucao na manje od 50m iza plecke otrcao je 120m a mogao sam da gledam kroz mesto gde je bio pogodak.Moram da napomenem da ovaj kalibar stvarno pravi malu stetu jer je sporiji i nedodje do podliva.P.S.pazite hoce da opali po arkadiOi
 
bane sid
 Pardon nije oznzka PTS za teflonca nego XLC BARNES i ima 16,2gr tj
250grs
 
canis aureus
 

bane sid kaže:
... XLC BARNES i ima 16,2gr tj
250grs


Za 9,3x62 odličan izbor što se tiče lova DS dočekom i lova divljači manje biomase. Tvrdo zrno sa kontrolisanom expanzijom a brzine na ustima cevi tek preko 700m/s ...
Dok sa mekšim zrnom može da napravi mnogo veliko oštećenje na divljači! Na prethodnoj strani sam postavio sliku srne koja je odstreljena sa 9,3x62 ali zrnom Vulkan ...Shock
Pošto navodiš mali pad zrna XLC na 200m, interesuje me koliki je taj pad?! pošto u S&B prezentaciji(tablici) za XLC navode da je pad na 200m oko 14cm ukoliko je na 100m +4cm ako se koristi sa cevi dužine 60cm. Jel tačna tablica ili je rezultat u praksi drugačiji?
Koja je dužina cevi tvog karabina?
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
bane sid
 Karabin je nas Zastava manlich 510mm cev na kutiji ne pise balisticka tabela kao kod RWS-a,ali nije vece odstupanje nego sto si napisao.Do 200 m gadjam gornji deo divljaci nista posebno slozicete se da u lovu na toj daljini ja sam mogu napraviti vece odstupanje i sa preciznijim kalibrom.
 
DamirKS
 

Ovo uopste nije humano Smile
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
lovac MK
 Posedujem kar. Browning bar u kalibru 9.3 x 62 luks verzija, nabavio sam ga iz Bugarske kostao me je 2600 eura sa carinom i pdv. Nakon ispaljenih 10 metaka puko mi kundak kod sastava glave i kundaka presao sam preko toga koristim municiju PPU 18.5 gr.Do sada sam otstrelio cetiri primeraka d.s. manjih od 90 kg. pogodci oko plecke i rebra daljina ne veca od 30 met.Ulazna rana 1,5 cm obavezno izlazna za nijansu veca, krvavi trag nakon 70 - 80 metara sva sreca sneg.Pronagjeni primerci nakon 300 - 400 metra.Dali ja nemam srece ili je nesto drugo. U cemu je problem: koristiti meksa zrna, maksimalno uhranjene svinje,los pogodak ili kozna sta.Vazno kolege imaju s kim da se majtape.Pozdrav!!!
 
canis aureus
 Prosto mi neverovatno da je krvni trag vidljiv tek nakon 70-80m kod prostrelne rane napravljene sa takvim dijametrom zrna!
Mora da nijedna kost(rebro) nije zakačena ili je zrno prošlo kroz meko tkivo, mišić, pa isto nije odradilo kako se očekuje jer na tim kraćim daljinama, do 30m, iako spada u sporije kalibre i 9,3x62 još ima veliku brzinu.
PPU SP spada u prilično meka zrna tako da mekše od toga ne bi bila dobra preporuka Confused
ALI 300-400m Shock

p.s. imam rešenje!!Jaooo
batališ 9,3 i da si uzNeš 8x57JS i ne'š da imaš problema!Stari
Griniveli 3
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Max011
 Odvrnut suport na montaži uslovio je ponovno upucavanje

[img width=800 height=600]http://img33.imageshack.us/img33/1839/fotografija0113001.jpg[/img]

9.3x62 PPU SP 18.5gr upucavanje 1. prvi hitac hladna cev 2. prva korekcija 3 i 4 nakon druge korekcije 5 i 6 dva brza hica iz ruke u stojećem stavu .Uočljiv je zajeb na dvojci gde sam pomerio gore i desno umesto gore i levu , šta ću zaboravlja baka sinko
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Max011
 http://www.freeimagehosting.net/t/4f8.../4f8qb.jpg

http://www.freeimagehosting.net/t/abk.../abkgg.jpg

http://www.freeimagehosting.net/t/z96.../z96k4.jpg

Rad kalibara 9.3x62 sa municijom PPU SP zrnom od 18.5 grama u afričkoj divljači. Čoveka nije mrzelo da potegne zrna čak iz Afrike do Evrope .
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Max011
 radiGrin
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 34
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,845 posete www.srbijalov.com