Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: off-road vozila


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
off-road vozila
DarkoZH
 najvece zlo je sto imam i alu felne za njega original ali ne mogu da nadjem matice. Raspitivao sam se u Kozarcu,16 matica oko 300e,slogirao sam se. Oi
 
DESPERADOS
 Svi kazu Lada Niva 4x4 je zakon ,e sad da me ubijes neznam zasto ...Confused
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
kelt
 pa kako neznas zasto. pa zato sto nisu probali boljeNo no no
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
DarkoZH
 Zato sto je visoka,kratka kao i kampanjola to su neunistivi automobili koji mogu da prodju gde god hoces dok bi se neki sa malo duzim dzipom kao sto su toyote i tako to nasadili na bedem lada bi prosla lagano jer je kratka,mada nemora da znaci sve zavisi od vozaca i visine auta,kao i terenskih guma.
 
DarkoZH
 Bar ja znam iz iskustva,mozda neko zna bolje u cemu je lada zakon za teren ili ima neki drugi komentar,neka svako kaze svoje misljenje pa cemo videti u cemu je bolja. Smile
 
Neca92
 

ZH321 kaže:
Bar ja znam iz iskustva,mozda neko zna bolje u cemu je lada zakon za teren ili ima neki drugi komentar,neka svako kaze svoje misljenje pa cemo videti u cemu je bolja. Smile

http://www.srbija...ead_id=239
Izvoli, procitaj temu od pocetka, pa se ukljuci u diskusiju, tama ce se i tema malo osveziti...
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
stojkuki
 EEEEEEEE prijatelji.
Lepo je receno.
Lada niva je zakon dok ne probas nesto bolje.
Ja imam Land Cruisera 150 i potpisujem da nema teorije da me na terenu isprati nijedna lada niva, spricana, radjena, doradjivana ili kako god. Ne kazem da je losa, ali ljudi postoje vozila koja su napravljena da prodju bukvalno sve. A evo npr i jednog objasnjenja.
Menjac !!! Lada ima manuelni menjac i u bilo kojoj situaciji kada moras da menjas u nizi stepen prenosa gubis vreme i stajes.
Kod bilo kog automatika, toga nema znaci tamo gde lada staje cruiser prolazi.
Ovo sam doziveo par puta i znam da sam vadio razne lade i njihove spretne vozace.
A price o tome da ce nasesti na neki greben ili .... To je pitanje postroja, putanja tocka po vetrikali je preko pola metra, plus klirens koji je po definiciji velik, ... a visinska razlika izmedju dva tocka na istoj osovini kod Cruisera moze da bude 1 m !!!
Nagibi do 45 stepeni i uzduzni i poprecni ...
A evo i jednog komentara od ljudi koji su probali voznju po terenu sa cruiserom.
Letos smo isli na srndaca i lovnik je rekao hajde da idemo ladom, ja sam rekao neka idemo mojim pa makar zaglavili. Kada se lov zavrsio, covek je lepo rekao. Mozda ali samo mozda lada bi prosla sve ovo, ali bi nam kicmu polomila, a u ovom se i prolazi i udobno vozi.
Naravno neko ce reci cena, ... klasa, ... Ali ovde nema price o tome, vec o surovim performansama.
I da se vratim na pocetak.
Lada je super dok ne probas nesto bolje.
 
DarkoZH
 To si potpuno u pravu,ja sam takodje mislio da nema boljeg terenca od Lade dok nisam uzeo Land Rover Discovery. Zaista mi se dopao i kao auto i sve njegove mogucnosti. A ima tu i onoga SVAKO SVOGA KONJA HVALI Smile Zavisi kako je ko navikao.
 
stojkuki
 Ma slazem se.
Samo znas to me puno podseca na ona przenja "sto sam naprzio keca, polupo sam na semaforu BMWa ili tako nesto".
Sa druge strane kod terenca vazi pravilo da ih treba znati voziti. land Criser je prvi koji ne trazi neko veliko predznanje, puno toga on odradi a da vozac i nije svestan. Ja ga imam nasto vise od godinu dana i veruj mi da nisam nijednom upalio blokadu diferencijala, niti srednji, niti redukcija , ... nista ... sednem, vozim i svuda prodjem. Monstrum.
A za pare koliko lada kosta ona je vise nego odlicna. Izuzetna je ali nikako ne smemo reci Lada je najbolja. To je malo, ... neozboljno.
 
Planinko011
 Pa momci kad bi i ja moju nivu hvalio bila bi najbolja. Na off road takmicenjima jeep ceeroki kockica je najbrojniji i najvise se moze odraditi na njemu. E sad 60000e (ili 45000e kao policija u osnovnoj varijanti) proterati kroz siblje ili pravi teren moze samo neko ko je umobolan. Ako pricamo o polovnim tojotama, lendijima ili patrolama od 10000-15000e onda postoji dobra sansa da te dzep zaboli za 2000e u cugu samo tako. Da zanemarimo registraciju za 3l. Niva nije sigurno najbolja ali je najbrojnija i sluzi svrsi i dzep nije tako u opasnosti mada i ona nije bas dzabe. Mene kosta prosecno 500e godisnje za delove i ruke sa oko 15000km-jedno 3000km terena. Izbor pneumatika je diskutabilan u odnosu na druge terence a kad sam trazio kod nas gore navedenu BF gumu za Nivu nigde je nije bilo. Cujem od kolege da je u Sibiru i nema i da se voze kruzeri uglavnom. Sta ces i Rusi se oparili.
 
stojkuki
 Slazem se. Skoro je u nekom nemackom casopisu bio test.
Wrangler, cruiser, G klasa i pajero. Pobedio je wranler, cruiser je bio poen iza njega zbog duzine. Pa pajero pa zamisli poslednji je G classe. Sokiran sam mečkom. Ali ok.
A to koliko kosta to sto ga teram po terenu ... Ne uzbudjivam se. Pa zato sam ga i kupio.
 
klaja
 ruski uaz,nema prepreka jedino sto je benzinac pa srce malo vise
 
goranqw
 kada bi samo znao da prica gde je sve prosao !!!
 
goranqw
 i po snegu
 
Planinko011
 Samuraj je odlican dzipcic odlicnog odnosa mase isnage motora, sto reko jedan cuveni pisac iz Lorista (he,he) ali... I moja niva nema gepek i mesta za trodnevni lov za tri lovca sa po karabinom i lovackom puskom i celom opremom i sve sto ide (bidon belog a samuraj moze ako idu samo dva lovca. Moj drugar sumar (koji ne vozi po asfaltu) razduzuje nivu posle 50000km a sad vozi jimnija i na 80000 nije mu zaskripao i pratimo razvoj situacije dalje - a taj ga ne zali ama bas uopste.
Ali kako kaze jedan bradati lovac iz Vlasotinca svojim juznnjackim akcentom bara Djose:" ZA NIVU TI TREBA BENZIN, GUME I .... BELI BUBREZI. E taj ma je nivom provezao gde nisam sanjao da nekoj budali moze da padne napamet da krene i koji je na minusu i kisi vozio 80 da sam ja na zadnjem desnom sedistu bio caj u jarku cas preko sredisne linije puta.
Nego cini mi se da samuraj ima Tagom gume pa me zanima kako su se pokazale i koliko si presao sa njima?
 
petar
 [xhide]Vozio sam se u Crnoj Gori sad kad sam za vikend bio u lovu tamo u Suzuki Vitari 1.6 benzin 1992. godiste, bez plina, sa petoro vrata...auto ide kao da ima 2.6, a ne 1.6, sila je stvarno sto se tice suvog terena po kamenju koje ocas posla moze da ostruze patos odozdo...ali ne znam kako bi se pokazala po banatskom blatu posle topljenja snega u rano prolece, po slatinama i ritovima koji su cesto pokriveni barama i vrlo mekom podlogom...Confused
Inace, tamo joj je cena oko 3000-3500 evra, ne znam koliko je kod nas, nisam prelistavao oglase...Confused[/xhide]
Just like old times!
 
Max011
 Prckas Planinko prckas Grin ako ako valja se kad se ima sucim ali ce mecka da zaigra i kod tebe ... cu te pitam ja od koje drvo se pravu kasike Bye
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
banehunter
 imao sam nivu dve godine i nema sta nisam na njoj promenio od delova, delovi jesu jeftini al su zivo s..... kvaliteta!!!! bruji, trese, skace trosi od 12 do 25 litra plina i nikad nije ispravna Glavu o zid!!! za dve godine vise lazeao ispod nje popravljajuci je nego sto sam je vozio Frown!!! imao sam nove kamine gume na njoj za sneg nema bolje!!!!!
 
banehunter
 sad imam vitaru 1.6 1990g vec dve godine i prezadovoljan sam sa njom, trosi duplo manje od nive duplo laksa je za voznju ne kvari se udobna, ne bruji ne trese i ide kao zmaj, sa putnickim gumama se potpisuje i drugom a trosi od 8 do 12 litra plina i sto je naj vaznije sa njom sam izasao svugde gde i sa nivom!! malo sam je podigao i satavio gume 215/80 r15 i sa nas 4 u kolima je nigde jos nisam nasadio!! jedini problem je gepek-NEMA GA!!!!! a i to se resava sa 100 evrica, box za krov i mos u njega da stavis sta oces!! sto se tice odrzavanja, delovi uopste nisu skupi obzirom da su originalni i kvalitetni!!!
 
Planinko011
 Koliki je optimalna velicina dzipa? Pa sad, da vidimo: oprema za tri lovca - tri karabina sa optikama po mogucstvu u koferima, tri velika ranca sa dva kompleta lovacke garderobe i nesto civilne ukoliko se ukaze neki provod na terenu (recimo neke plesacice u hotelu u Knjazevcu - e moj Max011 kakav si ti bio baja-voleo si ga a sad ga se bar rado secas....i pletes sa zenom vunene carapice ako ti ikad zatrebaju jer Tiletova doktrina uz koju smo odrasli glasi:"spremajmo se kao da cemo sutra ici u lov nema veze sto trenutno bas ne mozemo ici i sto trenutak traje pet godina"). Zatim nesto malo da se glocne za 6 lovaca - tri dana, jer se ne smemo obrukati ni u gostima, bidon belog, par flasa crnog za hladnocu, gajba piva i gajba kisele. Sva sreca pa se uglavnom nista veliko ne ulovi (a i jedno svince stane u povratku kad se pojede hrana) zatim neka lopata i oprema za automobil, tanjiraca.... Pa davno smo mi u grupi zakljucili da je tamic putar idealan za lov. I da jos nesto ubacim - nikada kofer sa karabinom ne bih stavio u plasticni kofer na krovu. Tako da ipak za grupu koja ne lovi samo u lokalu malo duzi dzip sa cetvoro vrata ili dablkab je bolje resenje i po moguctvu da bez arlaukanja motora ide jedno 140-150 ako se ide po asfaltu jedno 200-300km pa jos da ima klimu. Potpuno idealnog resenja tesko da ima jer svaki ima svoje prednosti i mane. Niva nema klimu, na 100km/h kao da vozis vrsalicu - sreca pa je recesija pa se necemo rastati jos bar 5god.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
OFF ROAD PRODAJEM 20 14.03.2020. 07:33
OFF ROAD KUPUJEM 4 19.04.2015. 11:34
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 33
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,809 posete www.srbijalov.com