Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovački psi Mešanci


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovački psi Mešanci
pitbullns
 Izvinjavam se sto upadam ovako na temu, naisao sam na nju preko pretrage na google. Gledao sam neke pse koji su mesavina engleskog bul terijera i nemackog boxera kako love divlju svinju u Australiji i koliko sam uspeo da se informisem poprilicno su popularni tamo, a i kako njihovi vlasnici tvrde i veoma dobri u tome. Pretpostavljam da tako nesto kod nas nije dozvoljeno?
I jos nesto, zbog cega je konkretno zabranjen lov sa dogo argentinom kod nas?
Nemojte molim vas ovo da shvatite kao neku provokaciju, vec kao moju neinformisanost, a zaista ne znam gde bih drugde postavio ova pitanja... Hvala u napred na odgovorima.

(ako moderator misli da deo o dogosima ne treba da bude u temi o mesancima, neka taj deo poruke premesti na adekvatno mesto, hvala)

Obaveštavaju se svi članovi portala SRBIJALOV da je uvedeno obavezno predstavljanje u PROFILU.
Svi koji nemaju podatak imaće upozorenje.
Oni koji su već uradili predstavljanje u forum temi PREDSTAVITE SE mogu isti tekst da prekopiraju u PROFIL ili da ukucaju novi.
Podaci koji ne liče na predstavljanje biće brisani bez upozorenja, a članovi koji ne poštuju ovu obavezu biće banovani.

Srbijalov Admin Tim
 
DakiNS
 Kolega u lov se mogu voditi samo lovački psi sa rodovnikom , položenim IUO i ocenom u eksterijeru. Dodo argentino nije svrstan kod nas u lovačke pse, i ne može polagati IUO.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
pitbullns
 Hvala Daki na odgovoru.
Na ove mesance sam naleteo slucajno na netu, pa rekoh da se raspitam da li ih ima kojim slucajem i kod nas i kako to sve funkcionise...
Ali ovo za argentince mi nije jasno, kako to da se ne vode kao lovna pasmina, odnosno zbog cega?
 
DakiNS
 Taj odgovor ćeš morati da potražiš u KSS. PO FCI svrstan je u pse čuvare i stočarske pse , zanči ni bizu lova a i na koji način bi sa njim lovio , kao ptičarem , goničem ili nešto treće?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
duskov
 Ako valjaju na terenu, mješanci su fenomenalni psi. Ja volim mješance jer sam ih imao nekoliko koji su bili, baš vrhunski. Izuzetno intelegentni i radni. To što hoćemo, po svaku cijenu da ličimo na nekog drugog a ne na sebe same, to je samo naš problem. Oni koji se bave europskim zakonodavstvom kažu da kad uđemo u tu satrap organizaciju, nećemo smjeti da sami pečemo našu domaću rakiju, da koljemo svinje i mnoge druge stvari koje sada radimo.
Ja sam mnogo više za naše domaće mješance nego za EU.
 
Huntr
 vrlo zanimljiva tema a i odgovori.

a i prozivanja i pozivanja na zakon.

he he he

kako lovi sa psima koji imaju odlicne ocene i iuo,mislim da je jasno moje opredelenje po tom pitanju.
sto se mene licno tice osim iuo bi se i pre svake sezone obavezno morala polagati vodljivost psa.

a sad ono sto me izrazito vredja je pozivanje na zakon,kako niko ne proziva one sto napisu da sa lovnikom obidju atar pa bum ovog srndaca ,pa bum lisa.a kolima se sme samo do polaznog mesta
pa im na forumima svi odaju hvalospeve.

e srbijo tugo,ovde se svemu sudi po koricama jesu li od camovine ili cilibara.

kad vidim mesanca u lovu,gledam ga kao i svakog drugog psa,kao zivo bice,trazim u njemu ono po cemu je poseban.
i na glas kazem ako je dobar lovacki pomocnik,ali naglas kazem i hvala ja ne bih.
samo sto ljude u lovu gledam kao lovce i one sto su po meni kolatelarna steta civilizacije.onim prvim poklonim rasnog psa kad se odluce da ga nabave a onim drugima gledam da ih ne prodam ni za veliku lovu.

mozda se zbog takvog odnosa ne mogu pohvaliti materijalnim blagostanjem al bar mirno spavam.
a pozivanje na zakon bih ostavio u nekoj drugoj temi koju vode nadlezne inspekcije zvanoj predmet u proceduri.

svaka na drumu mi nesto govori o coveku,a onaj sto ih ima na umu samo,mi govori da bas i nije covek.

lovacki psi mesanci,za mene znaci psi koji imaju lovacke osobine za primer a nisu odgojeni u cistoj rasi.odgajivaca takvog pitam koje je osobine ciljao kod roditelja da bi dosao do takvog psa.ne vidim sta je u tome lose da ja to isto primenim kod mojih cistokrvnih pasa.
kad se lov svede samo na odstrel tada ga treba zabraniti
 
duskov
 KUći držim tri lovačka psa. Rasni. Dva SŽG i jedni trobojku. Ove pse obožavam i redovno vodim u lov. Međutim imam i mnogo uspomena na pse mješance koji su umnogome obilježili i moj lovački vijek. Ja se tih uspomena nikada i nizašta ne bih ratosiljao. Ja sam ono što sam, čovjek u ozbiljnim godinama sa više mana nego vrlina.
Uvijek sam volio i podržavao da zadržimo sve što je naše u odnosu na uvozne zakone i propise. Moguće i zbog toga što sam jako konzervativan, obzirom na godine i logičan ishod.
Nijesam konzervativan samo po ovom pitanju već se ta moja osobina preliva na mnoge životne stvari.
Uvijek glasam za red ali i nešto što je samo naše a što nikako nije loše. Toga se nikada neću odreći.
 
DakiNS
 

Huntr kaže:
vrlo zanimljiva tema a i odgovori.

a i prozivanja i pozivanja na zakon.

he he he

kako lovi sa psima koji imaju odlicne ocene i iuo,mislim da je jasno moje opredelenje po tom pitanju.
sto se mene licno tice osim iuo bi se i pre svake sezone obavezno morala polagati vodljivost psa.

a sad ono sto me izrazito vredja je pozivanje na zakon,kako niko ne proziva one sto napisu da sa lovnikom obidju atar pa bum ovog srndaca ,pa bum lisa.a kolima se sme samo do polaznog mesta
pa im na forumima svi odaju hvalospeve.

e srbijo tugo,ovde se svemu sudi po koricama jesu li od camovine ili cilibara.

kad vidim mesanca u lovu,gledam ga kao i svakog drugog psa,kao zivo bice,trazim u njemu ono po cemu je poseban.
i na glas kazem ako je dobar lovacki pomocnik,ali naglas kazem i hvala ja ne bih.
samo sto ljude u lovu gledam kao lovce i one sto su po meni kolatelarna steta civilizacije.onim prvim poklonim rasnog psa kad se odluce da ga nabave a onim drugima gledam da ih ne prodam ni za veliku lovu.

mozda se zbog takvog odnosa ne mogu pohvaliti materijalnim blagostanjem al bar mirno spavam.
a pozivanje na zakon bih ostavio u nekoj drugoj temi koju vode nadlezne inspekcije zvanoj predmet u proceduri.

svaka na drumu mi nesto govori o coveku,a onaj sto ih ima na umu samo,mi govori da bas i nije covek.

lovacki psi mesanci,za mene znaci psi koji imaju lovacke osobine za primer a nisu odgojeni u cistoj rasi.odgajivaca takvog pitam koje je osobine ciljao kod roditelja da bi dosao do takvog psa.ne vidim sta je u tome lose da ja to isto primenim kod mojih cistokrvnih pasa.


Kolega ovaj tvoj upis mi je malo nejasan , Mislim da se može dvojako tumačiti. Ajde molim te malo pojasni .ujem te
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Huntr
 ajd da pojasnim,smatram da se misljenja moraju iznositi jasno i glasno,a za dela da odgovara svako za svoja.

pozivanje na zakon kad se kritikuje neko ko koristi mesanca u lovu a drugom prilikom pohvali ili ne komentarise neko ko odstreli trofejnu divljac a kaze da je teren u toku lova obilazio terenskim vozilom sa lovocuvarem je blago reci licemerno.

sto se tice lova sa mesancima ja takav lov necu upraznjavatiti ali ga necu ni osudjivati.
zasto ,pa zato sto po meni
onaj ko lovi sa mesancem a u lovu postuje etiku lovacku treba da lovi,
a onaj sto nikad ne iznese hranu u toku zime nego samo dodje u lov da se napuca i pritom iznajmi kera ne treba ni da prismrdi lovistu.
to je moje misljenje,a zakon nije takav,ja ga postujem ali smatram da je pogresan.
argumenti su da sam godinama na lovackim forumima,a jos nisam cuo da neko komentarise odstrel trofejne divljaci ili upotrebu mnogih pomagala koja nisu dozvoljena zakonom a pritom su na neki nacin luksuzna.

zakon kaze kako se odvija lov trofejne divljaci
pretragom,znaci od ulasku u loviste peske sa strucnim pratiocem ili sa ceke ,sto znaci na ceki sa strucnim pratiocem.
lov pataka,sa obale ili camca sa veslima.zabranjeno camcem sa motorom.
sitna divljac u grupnom lovu sa sacmom do 3,5 milimetara.
isto tako kaze sa lovackim psom sa ispitom urodjenih osobina.

kako se komentarise samo ova zadnja stavka.zar to nije licemerje,ili oslikava nase zelje koje su cesto daleko od nase realnosti.
ocekivati od lovca u mestu koje odumire i zivi od sezonskih prihoda u totalno ekstenzivnoj poljoprivredi da plati
rasno stene iz kredibilne odgajivacnice a pritom taj isti ima svoje hraniiste pojiliste i tamo odnese hranu iz svoje avlije je degutantnoako se cuti onome koji nikad nije u atar izasao osim sa puskom.
hvala lepo ali ja coveka cenim po delu a ne po zakonu koji je danas ovakav a sutra onakav.
dogod taj sa mesancem nema razloga da dovodi u pitanje eticnost svojih postupaka u lovistu i njegov pas ne pravi stetu u lovistu imace moje postovanje.
a pravdu neka dele oni kojima je to profesija.nazalost je u srbiji vladavina zakona daleko ,zato sto drustvo stoji na staklenim nogama od siromastva i kvazi gospodstva.
u jakoj drzavi sa visokim standardom ce mesanci biti lepa secanja a do tada ne treba ljudima na muku stajati.
nadam se da sam sada pojasnio svoje stavove u vezi ove teme a u off topic sam usao onoliko koliko mi je bilo potrebno da se sa skromnim vokabularom izrazim.
pozdrav i dobar pogled u bolje sutra.
kad se lov svede samo na odstrel tada ga treba zabraniti
 
Limun
 

Huntr kaže:
ajd da pojasnim,smatram da se misljenja moraju iznositi jasno i glasno,a za dela da odgovara svako za svoja.

pozivanje na zakon kad se kritikuje neko ko koristi mesanca u lovu a drugom prilikom pohvali ili ne komentarise neko ko odstreli trofejnu divljac a kaze da je teren u toku lova obilazio terenskim vozilom sa lovocuvarem je blago reci licemerno.

sto se tice lova sa mesancima ja takav lov necu upraznjavatiti ali ga necu ni osudjivati.
zasto ,pa zato sto po meni
onaj ko lovi sa mesancem a u lovu postuje etiku lovacku treba da lovi,
a onaj sto nikad ne iznese hranu u toku zime nego samo dodje u lov da se napuca i pritom iznajmi kera ne treba ni da prismrdi lovistu.
to je moje misljenje,a zakon nije takav,ja ga postujem ali smatram da je pogresan.
argumenti su da sam godinama na lovackim forumima,a jos nisam cuo da neko komentarise odstrel trofejne divljaci ili upotrebu mnogih pomagala koja nisu dozvoljena zakonom a pritom su na neki nacin luksuzna.

zakon kaze kako se odvija lov trofejne divljaci
pretragom,znaci od ulasku u loviste peske sa strucnim pratiocem ili sa ceke ,sto znaci na ceki sa strucnim pratiocem.
lov pataka,sa obale ili camca sa veslima.zabranjeno camcem sa motorom.
sitna divljac u grupnom lovu sa sacmom do 3,5 milimetara.
isto tako kaze sa lovackim psom sa ispitom urodjenih osobina.

kako se komentarise samo ova zadnja stavka.zar to nije licemerje,ili oslikava nase zelje koje su cesto daleko od nase realnosti.
ocekivati od lovca u mestu koje odumire i zivi od sezonskih prihoda u totalno ekstenzivnoj poljoprivredi da plati
rasno stene iz kredibilne odgajivacnice a pritom taj isti ima svoje hraniiste pojiliste i tamo odnese hranu iz svoje avlije je degutantnoako se cuti onome koji nikad nije u atar izasao osim sa puskom.
hvala lepo ali ja coveka cenim po delu a ne po zakonu koji je danas ovakav a sutra onakav.
dogod taj sa mesancem nema razloga da dovodi u pitanje eticnost svojih postupaka u lovistu i njegov pas ne pravi stetu u lovistu imace moje postovanje.
a pravdu neka dele oni kojima je to profesija.nazalost je u srbiji vladavina zakona daleko ,zato sto drustvo stoji na staklenim nogama od siromastva i kvazi gospodstva.
u jakoj drzavi sa visokim standardom ce mesanci biti lepa secanja a do tada ne treba ljudima na muku stajati.
nadam se da sam sada pojasnio svoje stavove u vezi ove teme a u off topic sam usao onoliko koliko mi je bilo potrebno da se sa skromnim vokabularom izrazim.
pozdrav i dobar pogled u bolje sutra.
Delim isto mišljenje kolega Odobreno
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
nidzamotocross
 Huntr, Bravo 2
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
DakiNS
 Kolega malo mi je konfuzan upis pošto ne stavljaš citate nego samo komentare. Forum je poprilično velik pa bi trebalo dana i dana da se sve pretraži ne bi li se pronašlo onaj upis na koji se odnosi komentar. Inače uopšteno se slažem sa tobom u velikom delu upisa, međutim uvek ima ono "ali". Na žalost mi kao lovci smo kao što vidiš poprilično neorganizovani , posebno kada su u pitanju izmene zakona, na žalost naši predstavnici (koji to u stvari nisu) LSS su prvi dali podršku novom zakonu o lovstvu pa to pokušali naknadno da kritikuju. Da li je moje mišljenje da je dobar pas u lovu dobar bez obzira na papire ispravno ili ne, ne igra ulogu pred zakonom. Mi na forumu ne smemo da potičemo postupke koji su protuzakoniti, nego smo obavezni da skrećemo pažnju koliko to možemo na poštovanje zakonskih normi, ma koliko se to nama svidelo ili ne. Ne znam zašto misliš da je to licemerno. Sa druge strane ukoliko bi se psi parili bez neke kontrole nastalo bi šarenilo i niko nikada ne bi bez ponovne selekcije više mogao da to dovede u red. Da li su nečiji postupci ispravni ili ne , ne mogu generalno da odgovorim , pa zato forumi i postoje da se razmenjuju mišljenja . Na ovom forumu smo se uvek trudili da skrenemo pažnju na nepravilnosti koje su vezane za naš hobi , svako podsticanje na suprotno kosilo bi se sa pravilima foruma , lovačkom etikom ili zakonom.
I da ne zaboravim , za mene je mnogo licemernije podsticati druge da ne rade po zakonu , jer ukoliko lovni inspekor u lovu zatekne recimo baš mešanca neće samo lovac nastradati nego i upravnik i LU, pa sada razmislite. I po meni nabavka rasnog psa nije vezana za neke"čuveno razvikane" nego može biti i poklon kolege lovcaYes
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
midji djidji
 Jedan moj kolega strastveni lovac kaze ehhh nema psa bez dobrog mjesanca,da napomenem sad ima cetiri rasna kera.
Kada takav covjek tako nesto kaze a poznavajuci ga kao covjeka i kao lovca, mislim da treba razmisliti.
Dali je bit rasnog psa rodovnik i ocjena odnosno finansiranje kinologije
Ili je bit radni pas
samo opusteno
 
lovac junior
 Bravo 2 kolega Huntr
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
Huntr
 daki citat ne mogu da stavim jer nemam nameru da ulazim u kritiku bilo koga pojedinacno,a ako misljenje i zapazanje ne mogu da iznesem uopsteno zamolio bih lepo da se moje clanstvo na forumu trajno izbrise.
ni u kom slucaju ne podstrekujem nesto ako kazem da dobru nameru postujem a zakona se drzim ko pijan plota.
samo kritikovati lss a ne iznositi javno svoje misljenje je po meni malo kako da kazem nejasno.
zakon ce se promeniti tek onda ako na njegove nedostatke ukaze javna diskusija i to od drzave zatraze oni na koje se zakon odnosi a to nisu lovci nego pravna lica tj korisnici lovista.
lss a i svi ostali savezi u srbiji su samo plod zelje ljudi za drustvenoscu i pokazivanja egzitiranja lovstva,stvar tradicije i dugogodisnjeg nacina funkcionisanja lovackih organizacija.
u buducnosti ce opstati samo oni finansijski sposobni privredni subjekti koji ce moci da redovno isplacuju obaveze prema drzavi.
a ako oni uslove drzavu da oni organizuju ispite o upotrebljivosti pasa u lovu,moze se lako desiti da oni i napisu propise koji ce odgavarati korisnicima njihovih lovista.
skoro sam citao neki clanak o tome kako u nemackoj, belgiji,francuskoj postoji udruzenje odgajivaca ostrodlakih pticara koji mesaju ostrodlake rase i izdaju pedigree i redovno love sa takvim psima.
kako je prosao lss moze proci kss.
a da ovu diskusiju sa moje strane zavrsim ja dve rase necu pariti jer prosto uzivam uocavajuci njihove medjusobne razlicitosti,a sta je dobar lovacki pas je jednostavno poznato svakom lovcu i to je nesto utkano u samo shvatanje lova i ne moze se normativima uobliciti.dobar lovni pas je dobar lovni pas bez obzira na rasu.
jos jedared dobar pogled u bolje sutra.
kad se lov svede samo na odstrel tada ga treba zabraniti
 
DakiNS
 Kolega mene je lično zabolelo etiketirenje nekoga kao licemera bez navođenja na koga se misli, po tome ispada da smo svi na forumu licemeri.

samo kritikovati lss a ne iznositi javno svoje misljenje je po meni malo kako da kazem nejasno

Sa ovim delom se u potpunosti se ne slažem! Forum je javan i dostupan svima , znači ogromnom broju ljudi. Ako je neko izabran da predstavlja lovce a to ne radi treba li ga hvaliti ? Kolega imaš temu o LSS ,ima mnogo toga javno izrečeno , tek da se informišeš, mislim da će ti tada mnoge stvari biti jasnije.Yes
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DamirKS
 Sad vidoh temu mesanci, postavio sam jedan post na temu nkd, ali se radi o psu mesancu (nkd x retriver) pa molim admine da prebace post u odgovarajuci temu. Hvala!
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
midji djidji
 

DakiNS kaže:
Kolega mene je lično zabolelo etiketirenje nekoga kao licemera bez navođenja na koga se misli, po tome ispada da smo svi na forumu licemeri.

samo kritikovati lss a ne iznositi javno svoje misljenje je po meni malo kako da kazem nejasno

Sa ovim delom se u potpunosti se ne slažem! Forum je javan i dostupan svima , znači ogromnom broju ljudi. Ako je neko izabran da predstavlja lovce a to ne radi treba li ga hvaliti ? Kolega imaš temu o LSS ,ima mnogo toga javno izrečeno , tek da se informišeš, mislim da će ti tada mnoge stvari biti jasnije.Yes




ufffff brate LS svugde ista prica, davno ispricana

Kolega to što ne živiš u Srbiji ne znači da možeš omalovažavati nečiji trud i zalaganje!


Srbijalov Admin Tim

samo opusteno
 
pejcha lovac
 Moj tast je imao psa mešanca, verovatno nekog ptičara i goniča. Zvao ga je "Ciga" jer je isti bio skroz crne boje, pravi mešanac. istog je uzeo od jednog starijeg čoveka nedaleko od mog mesta gde živim koji ga je vodio u paši ovaca a inače i sam video da u planini goni divljač prilikom nailaska u livadi i šumi. tom prilikom moj tast je upitao čopveka da mu ga pokloni isti je pristao. Nakon toga sa prvim izlascima Pas je bio VRH u lovu, pravi radni pas, isti je markirao pernatu divljač, gde je moj tast imao više odstrela, nakon toga isti prvo markira zcea a nakon toga i goni do iznemoglosti, ZAMISLITE TO, isti je ulazio i u trnje i rupe gde nijedan pas nije mogao, rezultat više odstreljenih lisica, čak je i mladunce od lisice našao u obližnjim jazbinama nedaleko sela, markira radi sve, jedino sa njim nije imao iskustva oko DS jer iste nije bio u mogućnosti loviti u delu lovišta gde je išao.
Ljudi iz mesta i okoline davali su hiljade maraka za istog, čak i neki gosti Talijani iz inostranstva, tast ga nije dao, E LJUDI TO JE BIO PAS MEŠANAC KOJI SE NEZABORAVLJA, jedno iskoustvo više, preminuo je zbog godina starosti, ja nedočeka da lovim sa njim JBG.
 
PEZ
 ^ Pa sto ne ostaviste nekog potomka od tog psa?
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,247 posete www.srbijalov.com