Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: iz 58


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
iz 58
Sniper Hunter
 Pravi kalibar ,čestitke na nabavci ! Reci šekiju da ti napuni malo džebane Grin
 
Bune
 Hvala Sniper, zao mi je sto nisam bio u prilici da dodjem do Shekija da se upoznamo, ali bice prilika iveli 3. Za djebanu sve spremno, samo nikako da se uklopimo sa slobodnim vremenom, a posle toga pucpuc, ozezilovac, pozdrav.
Sagradicu salas na bregu, da gledam jarebice dok se legu!
 
canis aureus
 

Bune kaže:
Postovane kolege, postao sam ponosni vlasnik iz-58, u kalibru 16/70. Zanima me gde, na pusci, da procitam godinu proizvodnje i model( da li je hromirana)? Bice slika, samo da kum Shejtan dodje do slobodnog vremena, pozdrav i hvala.


Bune, veliki pozdravBye
kao prvo sve čestitke i pohvale na izboru ... uz prigodne želje da što duže služiStari

Na baskuli sa spoljašnje strane piše koji je model.
Model IJ58 16/70 se proizvodio od 1960 do 1970 godine a onda je zamenjen modelom IJ58M koji je modifikovan(M) i razlikuje se uglavnom po tvrdo hromiranim cevima od IJ58 i proizvodio se do 1977god. a onda ga je zamenio model IJ 58MA i IJ58MAE koji se razlikovao od prethodnog po automatskoj kočnici i (MAE) po automatskoj kočnici i ejektorima, proizvodio se do 1986god.
Nisam najsigurniji ali moguće je da poslednja dva broja u fabričkom broju puške označavaju godinu proizvodnje
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Bune
 Canis, hvala na cestitkama i na odgovoru. Ako sam dobro shvatio, moja puska nije hromirana. Moracu malo da " popricam" sa kumom Shekijem udaranje.
Sagradicu salas na bregu, da gledam jarebice dok se legu!
 
Vladimir 89
 Nasledio sam iž 58 u kalibru 16, i ove godine krecem u lov! Grin
Voleo bih, ako bi neko bio raspoložen da mi da par saveta u vezi municije koju najčešće koristi i koja mu se najbolje pokazala u lovu fazana, zeca, patke, za visoki prelet patke... Čisto da imam neku predstavu kad odem u prodavnicu...
Hvala u napred i dobar pogled želim!
Cist pogled!
 
vlada lovac
 Vladimire ja cu ti reci u vezi municije ako mi kazes kako da desifrujem ovo iznadLupa
 
Vladimir 89
 Izvinjavam se svima za tu poruku, kucao sam poruku cirilicnim slovima i kad sam je izbacio pojavise se hieroglifi.. Confused
Cist pogled!
 
vlada lovac
 Ne brini za poruku uspeo sam da je desifrujem,;) iste je sadrzine kao ona ispod nje,
a sto se tice municije najpre vidi kakva je ponuda u radnjama, badava ti neki predlog od nas ako nisi u mogucnosti da to nabavis, kreni od najjeftinije, jer ako si pocetnik sigurno ce biti i dosta promasivanja, nema potrebe pucati skupu municiju u vazduh, pucaj malo u karton da vidis posip, ono sto je bitno obrati paznju na krupnocu sacme i uskladi je sa odredjenom vrstom divljaci koju lovis, vremenom ces ostalo sam shvatiti
iveli
 
sheytan
 ... a za divljač koju si naveo uglavnom se puca sačma 3mm, eventualno 3.5mm, i kraj! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
canis aureus
 Pozdrav, primetio sam da dosta znas o iž 58, pa ako bi mogao samo da mi rastumacis ove oznake bio bih ti zahvalan!! Nasledio sam pusku iž 58 položaru, u kalibru 16, krecem u lov prvi put ove sezone a ne znam nista o njoj.. ni da li je cokirana i ako jeste koji je cok, koliki pritisak cevi trpe... mogu li koristiti magnum punjenja za patke... nista!
Na cevi su ispisane oznake:
do 750 AT
17/15
1955
17/155
16 (se nalazi u krugu)

Hvala u napred!


Vladimir89
Pozdrav
Nisam imao puno vremena za internet pa ne zameri što malo kasnim sa odgovorom na tvoju poruku.
Nadam se da se nećeš ljutiti što iz PP prebacujem pitanje i odgovor ovde na forum jer mislim da će možda neko od članova imati još neki odgovor na pitanje u vezi oznaka(naročito 1955 oznake)

750 AT -je oznaka za pritisak koje cevi trpe a znači oko 750bara samo što braća beleže u "ATmosfera"! Sa tim pritiskom možeš da koristiš svu municiju "normalnih" punjenja. Mogu ruske puške da istrpe i mnogo više jer oni ih testiraju i na prilično veće pritiske ali nije preporučljivo jer će im se skratiti vek trajanja! Zato bez "magnuma"!! 16/70 će i bez pojačanih punjenja biti odličan za lov pataka tako da samo gađaj na nepreteranim i prevelikim daljinama i imaćeš uspeha ... na nekim daljinama neće ni magnumi pomoći!!
17/15 ... je oznaka za bušenje duše cevi i uglavnom za sve "16tice" prečnik im je 17+-0,25mm a obeležavanja mogu biti i drugačija u zavisnosti od perioda proizvodnje.
Čokovi su većinom 1/2 i 1/1(polu i pun čok)
16 -je oznaka za "kalibar" i odnosi se na 16/70 ... nigde još nisam naišao niti čuo da su IŽ58 puške radjene u 16/65 ...
1955 - ???? ... ova oznaka bi trebalo da označava godinu proizvodnje!! i to je ono što me mnooogoo zbunjuje!!
IŽ58 je konstruisana 1958god pa odatle i oznaka "58" a u proizvodnju je ušla 1960.god tako da mi "1955" nije jasno! Voleo bih da si poslao i fotografiju puške sa oznakama modela, koje se nalaze na bočnim stranama baskule jer bi bilo jasnije o kom modelu se radi jer u oružne listove je upisivano, za te starije puške, mnogo štošta što nema veze sa pravim značenjem pa me ne bi čudilo da se radi o drugom, starijem modelu!
Možda si samo pogrešno upisao ili video pa se radi o "1965" ?!?
Ako možeš da pogledaš, ubaciš foto ...

Već su ti kolege Vlada i shey odgovorile ... ali probaj iz desne municiju bRez koncetratora a iz leve cevKe sa koncetratorom sačme Chut ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
gruja
 canis aureus,upravo sam pregledao jednu iž58 i u pravu si,na levoj cevi pise 1965 i to je godina proizvodnje,jer je vlasnik kupio 1967-68.Ispod desne cevi stoji broj 17/16,5 a ispod leve 17/16.
 
PEZ
 

gruja kaže:
canis aureus,upravo sam pregledao jednu iž58 i u pravu si,na levoj cevi pise 1965 i to je godina proizvodnje,jer je vlasnik kupio 1967-68.Ispod desne cevi stoji broj 17/16,5 a ispod leve 17/16.


Desna cev 17/16,5- suzenje od 0,5 mm polu cok
Leva cev 17/16 - suzenje od 1 mm pun cok

Klasika Odobreno
 
Vladimir 89
 canis aureus
Hvala na iformacijama! Naravno da se ne ljutim! ;)
Moguce je da sam pogresno procitao, videcu za koji dan da izbacim slike puske! Odobreno
Cist pogled!
 
Vladimir 89
 U pravu ste, pogrešno sam pročitao! Piše 1965 ali se ta šestica vidi lepo tek pod određenim uglom! I sa donje strane baskule piše iž 58!
Cist pogled!
 
Neca92
 Moj drug danas pazario jednu u odlicnom stanju, a platio je samo 100 eura! Grin Lik je nasledio od dede lovca, lovio sa njom jednu godinu, imao neku tucu i morao da je otudji! Smile Bolje nije mog'o da prodje, sreca pa se covek ne razume, mogao je da mu uzme mnogo vise! Smile
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
lovac junior
 procitao sam ceo forum i pitam se jel se ova puska jos uvek proizvodi? Smile
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
pavlepavlaka
 mislim da ne nasledila ju je iz 43 Smile
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
pavlepavlaka
 evo da ne pisem na pogresnoj temi sutra moj drug ide da kupi iz 58 kalibar 16 dobija redenik i 30 metkica danas iso da studira cena puske 150e i to smo zavrsili Grin
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
nebojsa1
 Valjda se nece predomisliti?
Opet...
Hrana na usta ulazi!
Ko jede ne boji se gladi...
 
pavlepavlaka
 sigurno nece dao je pare tom coveku dedi sutra idu u sup da je registruju Smile
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 29
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,806 posete www.srbijalov.com