Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovačka Literatura (novine,magazini i knjige) !


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovačka Literatura (novine,magazini i knjige) !
nenadx
 Mozda nebi bilo lose predstaviti lovacke casopise,knjige,biltene....bilo da su aktuelni ili neizlaze vise.Verujem da ce se mnogi iznenaditi koliko toga ima,ili je bilo.Od toga ima zaista kvalitetnih,strucnih,poucnih.Za pocetak cu predstaviti jedan casopis koji je izlazio sa pocetka devedesetih.Iako losije stampe za danasnje pojmove,pokusao je da se ugleda na zapadne po tematici i izgledu. i49.tinypic.com/2jajk44.jpg
Dobar pogodak
 
nenadx
 i47.tinypic.com/313hdno.jpg
Dobar pogodak
 
nenadx
 i49.tinypic.com/zvv1bc.jpg Ovo je nas covek T.Ivanovic.Lovi i pise o tim lovovima u Nemackoj.Njegovi clanci u casopisima iz lova u Srbiji,Rusiji,Rumuniji...su poznati po specificnom nacinu izrazavanja.Poznata izdavacka kuca Nimrod je izdala nekoliko knjiga ovog autora.Nije mi poznato da je kod nas nesto objavljeno.
Dobar pogodak
 
Lala
 Nenade, kao što smo stručnjaci da ne cenimo ono što valja, a naše je, tako isto i sa tim knjigama. Oi
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Da Lalo cudan je nas mentalni sklop.Neznam ni sam da li nam je to mana ili prednost.Verujem da kada se pravilno usmeri daje veoma pozitivne rezultate.Ali ajde,nabacicu ja ovde jos toga,vezanog za lov.
Dobar pogodak
 
nenadx
 Divlji papkari,autor V.Novakovic.Izdata 1996 god.Delo lovnog strucnjaka u kom opisuje kako se gazduje ovom grupom divljaci.Po meni vrednija za lovista koja farmski gazduju sa njima,ali je svakako treba procitati jer je skup iskustava. i49.tinypic.com/2s60w86.jpg
Dobar pogodak
 
nenadx
 Ovo je po meni vredan izvor dodatnih saznanja o pojedinim vrstama.Rec je o glasniku prirodnjackog muzeja.U njemu pored obrade zivotinja ima i biljaka i ...Malo strucnije,ali ko je prevazisao Brema isl.ovo je plus u saznanju. i46.tinypic.com/w6v86o.jpg Skenirao sam stranu,a korice su jednostavne,zelene boje sa naslovom.
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 img442.imageshack.us/img442/2725/p1010300.jpg
Jos dva izdanja od mr Novakovica.
Evropski Jelen i Divlja Svinja.
Dobar pogled.
 
Lovac Stari
 img72.imageshack.us/img72/8986/p1000392.jpg
Dok se u zemlji Srbiji objavljuje samo par naslova godisnje na temu Lova i ostalog sto ide uz lov. Dotle standovi Lovackih sajmova su puni Literature(knjiga) doslovce nema cega nema!
Dobar pogled.
 
nenadx
 U pravu si Stari.Evo ovde je prikaz naseg coveka u Nemackim knjigama,Milija Mickic Gorski,jedan od poznatijih lovaca na krznasice.Znam da do skoro nije digao pusku na srndace i sl.Uglavnom su mu opsesija predatori,sto je poneo sa sobom jos od malih nogu,loveci sa dedom po Srbiji starim nacinima.Recimo tulac,koje je i sam opisivao u svojim lovackim esejima.Ovde je sa ulovom risa u Rusiji. i44.tinypic.com/35k8o52.jpg
Dobar pogodak
 
Boban
 Ove Sibirske Lajke kazu da su vrlo dobri lovci tamo u Rusiji i okolnim lovistima.
Gledao sam i neke lovove sa njima na Medvede,odusevio sam se.
 
nenadx
 Ma koriste ih za sve,love i tetrebe,ruzevce...sa njima.
Dobar pogodak
 
Vilotije
 O Gorskom sam slusao bajke, ali nisam imao priliku da ga upoznam, mada je prijatelj mog prijatelja i lovili su vise puta zajedno, naravno vuka.
Nije bas uputno prepricavati tudje lovacke price, ali ako je tacno pola od onoga sto sam cuo, onda mu svaka cast.
Izdao je i jednu knjizicu o svojim lovackim dozivljajima, a ja bi trebao uskoro da je dobijem. Ocekujem da cu uzivati.

Dobar pogled
 
Lovac Stari
 

nenadx kaže:
U pravu si Stari.Evo ovde je prikaz naseg coveka u Nemackim knjigama,Milija Mickic Gorski,jedan od poznatijih lovaca na krznasice.
Ovde je sa ulovom risa u Rusiji. i44.tinypic.com/35k8o52.jpg

Miliju Mickica Gorskog poznajem i licno. Posedujem njegove dve izdate knjige.

Od Srbije do Sibira.
Lov na Vukove.

Milija Mickic godinama je lovio samo Predatore i Svinje. U karijeri je odstrelio 8 vuka, mozda je i uvecao taj broj u medjuvremenu?
Od plemenite divljaci odstrelio je par divokoza i par srndaca, odstrelio je jos dosta toga ali o tome drugi put.

Poslednjih godina pecalbari kao i ja u Austriji. Radi u jednom Zimskom Turistickom centru, gde se odrzavaju skijaske trke. Poslednji put smo se videli u Salzburgu preosle godine na sajmu lova.

U knjizi Tome Ivanovica - 33 najveca svetska lovacka dozivljaja i Mickic ima svoje mesto...
Dobar pogled.
 
nenadx
 Imam neke slike Gorskoga izmedju ostalih i sa ruzevcem,Kada ih nadjem postavicu.A evo jos jedne knjige Tomislava,istog izdavaca i40.tinypic.com/4ikal4.jpg
Dobar pogodak
 
Boban
 Kakav je ovaj kapitalac na slici sa njim.$aAa
 
nenadx
 Rusi imaju tih ovaca i kozoroga dosta vrsta.Nisam siguran da li se ovde radi o Kuban turu ili Dagastan turu.Zato sam i pokrenuo temu lov u Rusiji,pa da se upoznamo i sa ostalim zivotinjkama koje love.Recimo bice interesantno videti sibirskog srndaca,marala....ali i sajge recimo.
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 

Boban kaže:
Kakav je ovaj kapitalac na slici sa njim.$aAa

Na slici je Toma sa Kozorogom iz Kazahastana.
Inace ovaj covek je rodom iz Peci(Kosovo). Brat mu zivi i radi kao Profesor umetnosti u Kg.
Toma je isto nadareni slikar i sve sto vidi u stanju je da prekopira na platno. Ozenjen je Nemicom i ima dva odrasla sina, razveden je od zene.
Koga interesuje Turizam i kontakt sa Tomom, mogu proslediti telefonski broj.
Dobar pogled.
 
Boban
 Cuo sam za njega od nekih prijatelja.
 
Lovac Stari
 img27.imageshack.us/img27/1601/p1010301ir.jpg
Dva dela(izdanja) koja su se mogla naci i kupiti ranijih godina.

Vuciji Pesak - autor Mr Jovan Bradvarovic
Fazan - autor Dr Zoran Ristic

Svakom novom procitanom knjigom upotpunjujete svoje znanje!
Dobar pogled.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 23
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,743 posete www.srbijalov.com