Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovački psi Mešanci


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovački psi Mešanci
Boban
 Evo jednog ima narav i dosta lici na NKP ali je ipak Mesanac.
 
Boban
 Ovo je pas koji mi je ukraden na terenu njegov otac je Srpski gonic a majka je NLT.
Malo krupnije gradje bio je vrlo brz i najvise je voleo lov DS.
Ziga.Vrlo tuan
 
aca81
 Odlicna tema i osecam dosta protivurecnosti,ukljucicu se kasnije..POZ.
DOBAR POGLED
 
aca81
 Kad bih ja sve ispricao sa kakvim mesancima sam lovio u drustvu pa vi bi rekli da sam skroz lud,pokusacu da nabavim neke slike mesanaca kojima pojedini love sa uspehom a ima raznih kombinacija gonica,terijera,pticara,dobermana,rotova,pulina pa sve do sarplaninaca i dogo-argentino pasa...POZ.
DOBAR POGLED
 
Lala
 Jedna stvar je jasna: u lov se mogu voditi samo psi koji imaju rodovnik, koji su čipovani, i koji imaju ocenu u radu (IUO)! Mešanci samim tim ne mogu imati ocenu, jer nemaju rasu!
Sve ovo drugo što kažete da se vodi u lov, mešanci psi, mogu da pomognu lovcu, ali NE SMEJU u lovište, pa sve da imaju šampionski rad na terenu! Od kad ja lovim, nisam video još da je neko vodio mešanca u lov, to mu ne bi ni jedan lovnik ili grupovodja ovde u Vojvodini dozvolio.
Zakon je predvideo vrlo visoke kazne za korišćenje neocenjenih pasa, kako za lovca, tako i za LU koje toleriše tu praksu! Pa kad jednom neki lovni inspektor zatekne na terenu takvog psa, i kad spakuje kaznu, onda će da se češu i lovac i njegovo LU, tamo gde ih ne svrbi!
Da se niko ne nadje uvredjen, ja bih prvi pre lova protestovao, i tražio od lovnika da se takav lovac i pas pošalju kući, kada bih video da neko dovede mešanca u lov. 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
aca81
 Evo ga javio se prvi koji protestujeGrin Lalo jeste tako kao sto kazes ali shvati Vojvodina je jedno a nas teren sasvim nesta drugo,uostalom pricam o lovu DS jer oni nisu kadar za drugu pogotovu sitniju divljac....sta kazes na to da se u gaterima svih LU PUSTAJU PSI BEZ IKAKVIH PAPIRA I POTVRDA (npr.bez rodovnika ,IUO,bez potvrde o vakcinisanju)zar nije to indirektan nacin da se priznaju mesanci i njihov rad na DSHmmm
DOBAR POGLED
 
aca81
 Bio sam prisutan u gateru kad su pustani svakakvi mesanci a lovnik jos pita od kojih kerova su dobijeni pa jos mi kaze da je proslo leglo dobermana i balkanca bilo extra....
DOBAR POGLED
 
aca81
 Nije pitanje koji su mesanci najbolji mada ce doci vreme i o tome da diskutujemo,cinjenica je da su prisutni u lovistu i da se lovi njime a sad koliko su dobri i koliko stvarno mogu pomoci lovcu i odmoci lovistu ostaje da se vidi,ja imam neka iskustva ali jedno po jedno...POZ
DOBAR POGLED
 
Lala
 

aca81 kaže:
Bio sam prisutan u gateru kad su pustani svakakvi mesanci a lovnik jos pita od kojih kerova su dobijeni pa jos mi kaze da je proslo leglo dobermana i balkanca bilo extra....


Dobar ti taj lovnik, svaka čast! Slika i prilika lovnika u Srbiji - nema veze šta piše u zakonima, i šta su pravila u lovu, nema veze ništa, samo nek je veselo!
Kad pomenu gatere, odredbama novog zakona o divljači i lovstvu, gateri su zabranjeni (član 22. tačka 3 Zakona o divljači i lovstvu)!
Tako da, druže moj Aco, taj lovnik kojeg pominješ nema pojma šta radi, a ni ti lovci koji drže DS zatvorene, mogu gadno da nadrljaju, pročitaj kaznene odredbe!!!
Pazite, kolege, šta pišete ovde na Forumu; gadna vremena su došla. Još kad 'zeleni' pročitaju ovakve postove, pa kad počnu da pljušte prijave...
Meni je već dojadilo da upozoravam članove Foruma, da prvo dobro razmisle pre nego što napišu neki komentar. To će moći da ide tako sve dok neko ne na@ebe, i dok ne fasuje prijavu. Kao što je već ranije negde ovde rečeno, dugačak je put od dupeta do glave, dok nekima dodje iz dupeta do mozga, biće kasno.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 

aca81 kaže:
Evo ga javio se prvi koji protestujeGrin Lalo jeste tako kao sto kazes ali shvati Vojvodina je jedno a nas teren sasvim nesta drugo,uostalom pricam o lovu DS jer oni nisu kadar za drugu pogotovu sitniju divljac....sta kazes na to da se u gaterima svih LU PUSTAJU PSI BEZ IKAKVIH PAPIRA I POTVRDA (npr.bez rodovnika ,IUO,bez potvrde o vakcinisanju)zar nije to indirektan nacin da se priznaju mesanci i njihov rad na DSHmmm


Shvati ti, Aco, da ja ne protestujem uopšte, iskreno da ti kažem, ko šta radi, sebi radi. A zakoni su isti u Srbiji, i za Šumadiju, i za Vojvodinu, i za Sandžak i za južnu prugu!
Ovo što si napisao, možda jeste tako kod tebe u LU, možda i u još nekim LU, ali moje je mišljenje da je to sramota kako za onog koji pušta takve pse, tako i za one koji mu to dozvoljavaju. A gosti ovog Foruma, neregistrovani, mogu biti i aktivisti 'zelenih', i lovni inspektori, i pripadnici MUP, i zaposleni u ministarstvu poljoprivrede i šumarstva, i rukovodioci LSS... Pa kad pročitaju šta se sve piše ovde, pa pošalju inspekcije u kontrolu, pa kad ljuljnu prijave za koješta...
Ja jedino da ceo dan idem od teme do teme i da brišem ovakve i slične komentare, kao što je ovaj tvoj, Aco, i da vas poštedim mogućih problema... Ali kad vi ne mislite o svom dobru, što bih se ja lomio?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Milan J
 Ja mislim da sam nekad napisao da u zemlji SRBI sve je dozvoljeno osim naše...iako sam protivnik mešanaca,zasto smo onda stvarali rase.!!!???dozboljeni su biglovi,kopovi,brakovi,ali goničima (Nasim)...STOP....Sami sebi kopamo jamu...
Milan J priložio:
bild3322.jpg

milan j
Lisica
 
Boban
 To je jasno da se u lov mogu voditi samo psi sa redovnikom i IUO.
Ali dosta pasa koji se vode u lov i bar malo lice na pojedinu rasu imaju redovnik od ko zna kog kera iste rase.
Ja znam par primeraka u mom kraju koji imaju podbacene redovnike .
 
Milan J
 Tema je preširoka i preduboka da bi se moglo nesto reći u par reči,a to sa poturenim rodovnicima...!!! uh uh to svako zna,alpinci idu pod kopove itd....kada sam video na utakmici na d.svinju u kombinaci rot-balkanac ali pas ima rodovnik balkanca(SG)a!!!Frown
milan j
Lisica
 
Boban
 To su vec svi oguglali na ta podmecivanja.
Otvorivsi ovu temu pod nazivom Mesanci mislio sam na
postavljanje slika da bih videli kakvi sve Mesanci postoje kod nasih kolega lovaca.
 
aca81
 Ma ja se slazem svakako jer imam kerove sa papirima i IUO a imam i bez papira,nemam mesance, ali kazem ono sto sam video i doziveo,nemam razloga da nekoga skrivam ili stitim,svasta se radi i sve je dozvoljeno,mozda bi bilo dobro da procita neko iz vrha ovo pa da se krene od pocetka (rodovnika,ispita,izlozbi) a ne oni krecu s kraja (zabranjuju lov gonicima do oktobra) zabranjuju lov rasama nad kojima nemaju kontrolu niti uvidAngry
DOBAR POGLED
 
aca81
 Nije lovstvo jedino gde u zakonu pise jedno a u praksi se radi drugacije,ko je kriv za sve veci broj mesanaca,namestanja izlozbi,poturanja rodovnika?ko je sve to dozvolio?sve se vrti oko novca!!!
DOBAR POGLED
 
aca81
 U cemu je razlika izmedju gonica koji nema IUO i mesanaca na terenu ako se ponasaju isto?Hmmmsamo po izgleduYesa s druge strane nije vise neki garant ni kad ker ima IUO i rodovnik jer izgleda da papir trpi sve,znam jer imam jednog takvogAngry
DOBAR POGLED
 
Milan J
 Kuja stara 14 god,kupio sam je 2003 iz nužde,a nikada se nisam pokajao i dok je bila mlađa smeo sam stati na crtu sa bilo koim rasnim psom,bilo ljeto,zima,kisa,sparina vrućina i nije bilo da nema divljači,sada je u zasluzenoj penzi..
Milan J priložio:
bild0600.jpg

milan j
Lisica
 
WILD SENSE
 Ostar sam protivnik koriscenja u lovu na bilo koju vrstu divljaci pse bez rodovnika,bez ispita i ocene u eksterijeru a sto se tice mesanaca glava me zaboli kada cujem da neko lovi sa melezom.Pa zar od toliko vrsta lovackih pasa nijedna rasa nezadovoljava necije kriterijume vec mora da da ima mesanca.Svi lovci celoga sveta imaju edekvatne lovacke pse pored sebe u lovu samo srpskim lovcima nije po volji(pa izmisljaju toplu vodu).90% posto lovaca koji i imaju navodno rasnog psa i nezna sta on to treba da uradi na ispitu da bi on mogao njega da povede u lov.takvih je oko mene mnogo.LSS bi trebao da naredi lovackim drustvima da organizuju svojim lovcima kinoloske edukativne seminare,jer je ovo zalosno i smesno u 21 veku....... A drzanje psa na lancu tek to mi nije jasno?Pa ja imam ponekad u datom momentu sto mojih sto na obuci 10-15 pasa pa svi imaju adekvatan smestaj azviznuti svog psa na lanac je mucenje,pa zamislite vama neko da okaci 10 godina lanac oko vrata!Otisao sam daleko od teme!Oprostite!Uglavnom na kraju jedan zaklucak.Sedite razmislite sta od divljaci zelite da lovite i na kom terenu i kupite ili ako mozete "nabavite" rasu koja je kao stvorena za te vase potrebe samo nemoj te sebe i ljude koje gaje i stvaraju decenijama svoju neku liniju u okviru neke rase da ponizavate!Veliki pozdrav i mani te se mesanaca(ja sam ih nekad voleo samo zbog poena)
 
Lala
 Zorane, 100% te podržavam! Sve što si napisao, potpisujem! B)
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 25
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,941 posete www.srbijalov.com