Lovački portal SRBIJALOV - Novosti: Suzbijanje lovokradje i krivolova


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Suzbijanje lovokradje i krivolova

U subotu, 02.07.2011.g. koordiniranom akcijom članova nove uprave lovačkog udruženja Pančevo, šumarskog inspektora i pripadnika MUP-a, u lovnom reviru lovačke sekcije Ivanovo uhvaćena je u nedozvoljenom lovu grupa lovaca. Nakon prijave ivanovačkih lovaca da u njihovom reviru već duže vreme jedna grupa nesavesnih lovaca svakodnevno vršlja lovištem i pritom, ne retko kući odlazi sa punim gepekom organizovana je zaseda. Iako se za takve rabote znalo, nije se preduzimalo gotovo ništa da se takva pojava spreči. Desetak dana kako je nova uprava dobila poverenje da u narednom periodu vodi Pančevačko lovačko udruženje, rešeno je da se odlučno obračuna sa ovakvim i sličnim pojavama kojih ne nedostaje po lovačkim sekcijama udruženja Pančevo.

Tako je u subotu u večernjim satima postavljena zaseda od strane pokrajinskog šumarsko lovnog inspektora, policije i članova uprave. Saznalo se da su dva vozila otišla u lovište u nameri da čekaju divlje svinje. Po završetku nelegalnog lova vozila su krenula ka selu i pritom je od strane policije i pokrajinskog šumarsko lovnog inspektora uspešno zaustavljeno prvo vozilo putnički automobil Astra beogradskih tablica kojom je upravljao M D, inženjer iz Beograda od nedavno član lovačke sekcije Ivanovo dok je drugo vozilo, džip sa za sada nepoznatim licima uspelo da se izvuče i pobegne, i pritom da udari i lakše povredi policajca koji ga je zaustavljao. Iako su učinioci pobegli, skoro sa sigurnošću se zna o kome se radi pa se uskoro očekuje njihovo procesuiranje i pozivanje na odgovornost.
Zaustavljeno lice, M D, je priveden u policijsku stanicu gde mu je, pretresom pronađena i oduzeta skupocena lovačka i vojna oprema. Naime u vozilu je pronađen lovački karabin marke Browning bar, poluautomat kalibar 30-06 sa Swarowski optičkim nišanom, vrednosti nekoliko hiljada evra. Kod sebe je imao i nedozvoljeni IC uređaj za noćno osmatranje i drugu opremu... M D je izjavio da je član u nekoliko lovačkih udruženja po Srbiji i da u posedu ima više komada skupocenih lovačkih pušaka...
Pokrajinski šumarsko lovni inspektor i pripadnici MUP-a, protiv M D podnose prekršejnu i krivičnu prijavu.
U lovačkom udruženju veruju da će ovaj slučaj mnogima služiti kao ozbiljno upozornje, i da postoji čvrsta rešenost da se lovokrađi i krivolovu stane na kraj ili da se bar svede na minimum...


Predsednik LU Pancevo
mr. Dragan Maksimovic
          
Komentari
136 #11 Lala
dana 05.07.2011. 19:02
Joe, otkrivanje tipa vozila u kojem je bio osumnjičen za krivolov, i tipa i vrste oružja i opreme koji su oduzeti (naročito zabranjenog IC uredjaja), nije prekršaj zakona, nego spisak privremeno zaplenjenih stvari, do okončanja postupka. Da je objavio ime i prezime, pre sudske odluke, prekršio bi zakon! Prema tome, ovo je maksimalno korektno napisano, svaka čast.
A reč 'tračarenje' koju si, Joe, koristio, nije primerena jednom korektnom izveštaju o nesvakidašnjoj i uspešnoj akciji lovaca, policije i lovnog inspektora, u suzbijanju krivolova. Kamo lepe sreće da je više ovakvih akcija. Mada, i ja izražavam bojazan, da ovo neće biti sudski do kraja procesuirano max. kaznama, jer mi se čini da nisu našli odstreljenu divljač - ključni dokaz o krivolovu.
892 #12 Sremac75
dana 05.07.2011. 19:15
Ja mislim da je informacija predsednika LU Pančevo krajnje korektna.
Čovek je dao sve podatke koje je smeo da da, a da ne ugrozi ni istragu niti pretpostavku nevinosti uhvaćenog lica.
A opet je dato mnogo više informacija nego što se to obično radi.
Ovakav način informosanja govori o tome da se radi ili o veoma obrazovanom i promišljenom čoveku (predsednik) ili o čoveku koji se ne ustručava da se posavetuje sa stručnjacima vezano za sadržaj navedene izjave.
U svakom slučaju....Predsedniče B)Bravo 2
666 #13 zoran-amsterdam
dana 05.07.2011. 19:24
B) Svaka cast!Kompliment!Nadam se da cemo i vise cuti o ovom slucaju kao i o ostalim slicnim rabotama!Samo napred!!!!!
905 #14 zoranp
dana 05.07.2011. 21:32
Sve čestitke kolegama iz LU Pančevo!!!Bravo 2..nadam se da će se konačno država obračunati sa ovakvim "babama" koji harače u dosta lovišta po celoj Srbiji!!!Hmmm

Kolega Joe ti napisa post, ala vera!! Sad
198 #15 Sniper Hunter
dana 05.07.2011. 22:24
Cestitke kolegama iz LU Pancevo na suzbijanju krivolova !!! Samo me strah da ne bude tresla se gora zbog misa ,a krajnje je vreme da se krene u obracun sa takvim olosom u nasim redovima!!B)
626 #16 slavaplana
dana 06.07.2011. 03:23
Kad je doslo vreme da ni POSLANICI od svoje bedne plate kao ovi u LSS nemogu da prezive nek ide zivot!!!!
738 #17 Boban-KG
dana 06.07.2011. 21:46
Braco moja,pojeo vuk magarca.Policija je zaustavila coveka koji je na propisan nacin setao skupocenu pusku u gepeku uredno registrovanog vozila.On se nije cak ni kretao po lovistu sa napunjenim oruzjem tako da ga je nemogu optuziti za krivolov.Divljac mu nije pronadjena u gepeku tako da nemaju nikakvog osnova da gone ni prekrsajno ni krivicno.
LOSE ODRADJENA SACEKUSA ILI .....Frown
738 #18 Boban-KG
dana 06.07.2011. 21:52
Zamislite situaciju kada policija uhvati grupu krivolovaca na terenu sa napunjenim oruzjem bez odstreljene divljaci(sakrili su srnu) i pisu im krivicne prijave.Tri dan se raspredalo i aplaudiralo a onda se ispostavi da sve pada u vodu jer nema osnova za krivicno gonjenje vec je trebalo da im se pise prekrsajna prijava.Oruzje je vraceno a Lovacko udruzenje ce jos malom da im se izvini.
Taj koji tako ide u krivolov ima debelu zaledjinu braco moja mila a nama broje fazane po glavi stanovnika.Cry
913 #19 Joe the hunter
dana 08.07.2011. 12:03
Lalo dobro znas da sam veliki protivnik krivolova i svega onog nedolicnog u lovu.Medjutim ovakvih prica tipa tresla se gora rodio se mis sam se naslusao i nagledao dosta u zivotu.Nisam pristalica senzacionalizma i nepotpunih informacija koje samo stvaraju utisak da se nesto radi a u stvari nemaju nikakavog smisla i sluze isklucivo za popularizaziju pojedinaca.
Znaci prvo ako je neko uhvacen u krivolovu gde je divljac koja je predmet krivolova, drugo sta znaci akcentovanje na vrednosti oruzja koje se provlaci u nekoliko navrata kao daje to bitno za krivolov, trece sta me briga dali je krivolovac vozio astru avion i li trabant i trece zar je vazno dali je krivolovac inzenjer , lekar,pekar, zemljoradnik....Znaci prava informacija ce biti ona po okoncanju sudskog spora kada ce mo znati dali i koliko je krivolovac osudejen do tada je ovo sve rekla kazala ili ti TRAC
136 #20 Lala
dana 08.07.2011. 18:02
Joe, pa neće biti da je rekla-kazala, i da je trač, tim pre što piše da je onaj mučenik koji je vozio džip, pokušao da džipom udari policajca, i povredio ga (kriv. delo napad na službeno lice). Znači, postoji zapisnik o dogadjaju, postoji sigurno i službena beleška o privodjenju u stanicu ovog iz 'astre', postoji sigurno i potvrda o privremeno oduzetim stvarima, koje su nabrojane. To nije trač.
Medjutim, već sam napisao, diskutabilno je da li će moći da se dokaže krivolov, obzirom da nije napisano da je nadjena odstreljena divljač.
Upišite komentar
Molim Vas ulogujte se da biste upisali komentar.

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,457
Najnoviji član: draganito

Poslednje vesti
ГОДИШЊИ ПОМЕН
У кикиндском ловачком удружењу ускоро и даме
Lov na vuka i ostale predatore u Bujanovcu 2. februara
Lovna sezona u Srbiji
Vuci se baš odomaćili

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarPlaninko011
Offline
· 04.11.2024. 07:37

Milane imas temu izbor prve puske za pocetnike mada tesko da ce neko nesto smisliti protiv Z6 e sad taj Lupo ne znam.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

64,226,633 posete www.srbijalov.com