Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: .243 Winchester


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
.243 Winchester
sheytan
 Qq mene, moram reklamirati! Grin

Konjkrevetno, ovo je bilo pre dve nedelje u Capriolu, u BG. Pošto je, da prostiš, taj tvoj debeli, ne bih znao... Confused
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
mitosaurus
 10 cm na 300? Sa PPU?To bih voleo da vidim...da ne trosim preskupi Hornady...jos ako je svaka serija takva-ohoho
i272.photobucket.com/albums/jj196/drmita/tumblr_lhjjtod2GB1qe0eclo1_500_zps00457225.gif
Isterujem zlo-uterujem dobro
 
sheytan
 Niki nije rekao da je every serija taka! Stari

A ovu novu tju da probam, pa javim... Sa starim je moglo, valjda tje i sa ovom... Ako ne - za papir tje biti odlichna, garant! Kalanjikov A za lov imam josh par komooda starih, pa tju izdrzati do januara ili do noveg zakona... Ne lipshi, sheytane, do zelene dzebane! Grin
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
mitosaurus
 Voleo bih da prisustvujem probi...mada Sheki, kako to da ne samozadovolji na rogatora, a da bude odlicna za papir...to moz da bude odlicno za svadbu ondak Kolce
Isterujem zlo-uterujem dobro
 
sheytan
 Pa, za papir u smislu vedzbanja! Smile Npr., ako dobijam 5cm na 100m, svaki poot je cilj dobiti barem tih 5cm...

Evo mete sa prve uporabe novopolovnog qrabeena, od pre neq jahre:

i173.photobucket.com/albums/w45/zeljko74/METE/300m.jpg

Sqpa optika Sutter sa korekcijom - cene Smeko, dzebana PPU 9.7g tada stara preko 20 jahre... Tri gornja metka su 270, kolega i ja pucali... Sa novijim serijama nemam slike na 300, ali su bile dobre na 100 i na 200m, tako da - PPU rules! Kalanjikov
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
mitosaurus
 Pa to te pitam...ako je losa serija i ne moze se dobiti grupa, kako se sa njom vedzba?
A opet, ako se dobije 5cm grupa, kako ne valja za rogatora...
I di je to streliste za 300m, didem i ja
Isterujem zlo-uterujem dobro
 
moravac 1
 

mitosaurus kaže:
Pa to te pitam...ako je losa serija i ne moze se dobiti grupa, kako se sa njom vedzba?
A opet, ako se dobije 5cm grupa, kako ne valja za rogatora...
I di je to streliste za 300m, didem i ja
Streliste na 300m...svaka livada duzine od 300m...i jos ako imas pravu seriju sta god to znacilo PPU pa cuda mozes da pogodis....e ako nemas pravu seriju onda je livada i od 50m dugacka...a u stvari nije bitna ni duzina ni sirina samo je bitno Boga da pomolis da su proizveli pravu seriju...i jos pravi Mandusic Vuk...i cuda su moguca jer smo mi cuda od lovaca...Kolce
srbija
 
canis aureus
 Imal' ikI iskustva sa mundžom GECO TM 105gr iliti 6,8g naravno u Cal. .243Win? ... kako u lov' tako i na strelJištE?!

PročitaK mitosaurusov upis di pohvali odličnu preciznos' ali da nEje za 300+ ...
dok imaDe i oni' koji iskazivaDu slabu preciznos' zbog twist rateA i žlCenzurisano.va

hFala unaprijed iveli 3
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
moravac 1
 

canis aureus kaže:
Imal' ikI iskustva sa mundžom GECO TM 105gr iliti 6,8g naravno u Cal. .243Win? ... kako u lov' tako i na strelJištE?!

PročitaK mitosaurusov upis di pohvali odličnu preciznos' ali da nEje za 300+ ...
dok imaDe i oni' koji iskazivaDu slabu preciznos' zbog twist rateA i žlCenzurisano.va

hFala unaprijed iveli 3
Ovu sezonu cu upravo probati tu municiju.Na zalost iskustvo mogu podeliti tek pocetkom maja kada budem bio u Srbiji.
srbija
 
Podunavac
 

IvicaL kaže:
Da se malko osvrnem na ovo

Dobar naslon - obavezno - imam, pucam sedeci a naslon tronozac primosov
Mislim da je daljinomer ono sto mi je neizmerno potrebno. Nema tu nikakve potrebe za njim ako procenimo da je lisica na daljini od 70 do 120 metara - tu nema greske pa sve da gresis u tim procenama i do 30 metara, sve je to u meso sto kazu. Ali ali ali ali i ponavljam ali ako procenis odokativno da je cilj na 250m pa tu pogresis 30 metara, e onda si definitivno u banani, i za to je NEOPHODAN daljinometar.
Upucana mi je puska da je na 150m nula, znaci ostalo je balistika
Prvo ono sto je fabrika izbacila je samo okvirno i sto vi kazete treba proveriti na papiru.
Kad se sve to odradi i kad imas daljinomer ondak lepo smireno i hrabro,....


Izvinjavam se ako je sve ovo off topic



Kolega za dve stvari ovde nisi u pravu. Prvo, za sve distance do 220-230 m ti nije potreban merač daljine za kalibar 243 Win. jer na tim daljinama putanja zrna ne odstupa više od 4 cm od linije viziranja. Drugo, pogrešno je kalibar 243 Win. upucati u 0 na 150 m. Njemu je nula između 190 i 210 m u zavisnosti od težine i oblika zrna (+4 cm na 100 m). Inače iako sam protivnik pucanja na velike daljine na plemenitu divljač, slažem se sa Šekijem da odstrel lisice (i ostalih predatora) nije sporan na daljinama do 300 m. Tako da merač daljine ipak nije loše imati ko planira da puca na ovim daljinama.
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 

Podunavac kaže:

IvicaL kaže:
Da se malko osvrnem na ovo

Dobar naslon - obavezno - imam, pucam sedeci a naslon tronozac primosov
Mislim da je daljinomer ono sto mi je neizmerno potrebno. Nema tu nikakve potrebe za njim ako procenimo da je lisica na daljini od 70 do 120 metara - tu nema greske pa sve da gresis u tim procenama i do 30 metara, sve je to u meso sto kazu. Ali ali ali ali i ponavljam ali ako procenis odokativno da je cilj na 250m pa tu pogresis 30 metara, e onda si definitivno u banani, i za to je NEOPHODAN daljinometar.
Upucana mi je puska da je na 150m nula, znaci ostalo je balistika
Prvo ono sto je fabrika izbacila je samo okvirno i sto vi kazete treba proveriti na papiru.
Kad se sve to odradi i kad imas daljinomer ondak lepo smireno i hrabro,....


Izvinjavam se ako je sve ovo off topic



Kolega za dve stvari ovde nisi u pravu. Prvo, za sve distance do 220-230 m ti nije potreban merač daljine za kalibar 243 Win. jer na tim daljinama putanja zrna ne odstupa više od 4 cm od linije viziranja. Drugo, pogrešno je kalibar 243 Win. upucati u 0 na 150 m. Njemu je nula između 190 i 210 m u zavisnosti od težine i oblika zrna (+4 cm na 100 m). Inače iako sam protivnik pucanja na velike daljine na plemenitu divljač, slažem se sa Šekijem da odstrel lisice (i ostalih predatora) nije sporan na daljinama do 300 m. Tako da merač daljine ipak nije loše imati ko planira da puca na ovim daljinama.


Pisalo i na tarabi svashta, pa ja zavrshio kod urologa! Cry

Smeko

Tebra Sniper izmerio brzinu 6.5g PPU-a, i bila valjda ISPOD 800m/s, umesto blize 900... Tako da i ovde vazi stav da mora da se ISPITA putanja na raznim daljinama, ili barem da se propusti kroz hrono dzebana kojom planiramo loviti... Smile

Inache, edan moj pobro ima SHTUTZ 243, di je brzina josh cca. 20ak m/s manja, tako da bi, npr., kod njega nula na oko 150m sa ovom pomenutom dzebanom praktichno bila - POONA KAPA! Confused Za ovu konjbinaciju npr. 8x57 12.7SP, iz normalne cevi, je i tata i mama! Stari Interesantno, zar ne? Smile
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
canis aureus
 shey tebra za dvačetirtri ...
mogućO je da odstupa PrviPartizanen, doduše malKo više no neki renomiraniji al kol'ko parica tol'ko i mjuze, ... al evo ja ga redovno testiram i u težini 6,5g i 5,8g i nije baš tako k'o što ti veliš! barem sa sadašnjim serijama.
sa +5cm na 100m na 200tq imam 0 iz cevke od šesed cenata Yes i uglavnom sam se opredeliJo za 5,8g, što se tiče PrviPartizanen, jer je vrlo blizO onoga što pišedu na tarabi a i za nijansu mi bolje grupiše pa ...

"8x57 12.7SP, iz normalne cevi, je i tata i mama!"
a za ovo se slažemO ... imaEš 8cu Bravo 2 pa zašto ne batališ onaj od 6,9mm( Sad )?!?
Grin
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sheytan
 Kao što rekoh, čovek je merio 6.5g, seriju od pre koju godinu... A kad imamo izmerenu taq neq malu brzinu, sve ostalo što napisah stoji! Smile


Fala Bogu, pa će po novem zakonu moći da se qpi po qtija razne džebane, proba, eventualno izmeri brzina, i qj je zadovoljan, qpi npr. 100-200kom municije koja mu IZVESNO odgovara! Odobreno A ne kao ja, uznem 120kom džebane s kojom konja ne mogu da pogodim! Cry Grin
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
sheytan
 

canis aureus kaže:
shey tebra za dvačetirtri ...
mogućO je da odstupa PrviPartizanen, doduše malKo više no neki renomiraniji al kol'ko parica tol'ko i mjuze, ... al evo ja ga redovno testiram i u težini 6,5g i 5,8g i nije baš tako k'o što ti veliš! barem sa sadašnjim serijama.
sa +5cm na 100m na 200tq imam 0 iz cevke od šesed cenata Yes i uglavnom sam se opredeliJo za 5,8g, što se tiče PrviPartizanen, jer je vrlo blizO onoga što pišedu na tarabi a i za nijansu mi bolje grupiše pa ...

"8x57 12.7SP, iz normalne cevi, je i tata i mama!"
a za ovo se slažemO ... imaEš 8cu Bravo 2 pa zašto ne batališ onaj od 6,9mm( Sad )?!?
Grin


Smeko

Izvlačiš iz konjtexta, ki režimski novinari! Smeko


A taj 6.9mm je i tata i mama i baba i deda i tetka iz USA! Stari Pada na doope i divljač i onaj qj sa strane gleda, kd vidi di je divljač u PM! Grin



iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Podunavac
 Šeki evo kolega Canis je već odgovorio što se tiče putanje. Ali ja nisam mislio konkretno samo na PPU municiju, zato sam i napisao od 190 do 210 m, u zavisnosti od proizvođača, težine i oblika zrna. Ne verujem da iz kartke cevi 243 Win. može da ima nulu na 150 m. Lično ne verujem da iz bilo koje puške, sa bilo kojom municijom može da padne ispod 180 m. Ili 4-5 m plus minus. Nula na 150 m je neki minimum i za kalibr 8x57 IS, koji ne potcenjujem ali nikako po položenosti putanje ne može da se poredi sa 243 Win. A to što kod PPU municije dolazi do takvih oscilacija, nije kriv kalibar nego fabrika i barut koji koriste. Premda mislim da su i te sve priče malo naduvane, jer i ja koristim PPU veći deo svog lovačkog staža i nisam primetio da je toliko loš.
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 OK, ne veruješ meni, ne veruješ Snajperu, veruj svom ubedjenju. Confused
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
canis aureus
 Hmmm
personalno sa 5,8g PPU SP dobiVam na strelJištu ... 100m +5 na 200m 0 na 250m -10 i na 300m oko -25cm
e sadE, tako nekako približno i oni pišedu i navodu za tu elaMboraciju Yes
Dal ima V0 945m/s nEsam mJeriJo Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
IvicaL
 50m nula
100m +2cm
150m nula
PPU 6.5 grama
5.8 nisam testirao i probao....

Radi poso

Mogao sam i ja da dignem na 100m +5 pa da dobijem isto
ali najveci broj gadjanja se bar kod mene odvija do 150m u krajnjem slucaju probam ja i dalje i nekad jesam uspesan a nekad nisam, ali nulu necu da pomeram za sada. Mozda kad budem upucavao za zrno od 5.8 koje cu sigurno probati...
lala, pa sta
 
Podunavac
 

sheytan kaže:
OK, ne veruješ meni, ne veruješ Snajperu, veruj svom ubedjenju. Confused


Ja ne reče bata Šeki da ne verujem tebi i Snajperu, nego da to više nije do kalibra nego do fabrike. Ni kod PPU nisu takve performanse kad "potrefe" seriju. To što su neke serije kod PPU promašene, ne znači da 243 Win. ima loše rezultate sa drugim proizvođačima bez obzira na dužinu cevi. Možda neke serije i 270 Win. imaju malu početnu brzinu i velik pad kod PPU, ali ja ne tvrdim zbog toga da 270 Win. ima nulu na 150 m.
Nego ima na 140 m.ROFL
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 

Podunavac kaže:

sheytan kaže:
OK, ne veruješ meni, ne veruješ Snajperu, veruj svom ubedjenju. Confused


Ja ne reče bata Šeki da ne verujem tebi i Snajperu, nego da to više nije do kalibra nego do fabrike. Ni kod PPU nisu takve performanse kad "potrefe" seriju. To što su neke serije kod PPU promašene, ne znači da 243 Win. ima loše rezultate sa drugim proizvođačima bez obzira na dužinu cevi. Možda neke serije i 270 Win. imaju malu početnu brzinu i velik pad kod PPU, ali ja ne tvrdim zbog toga da 270 Win. ima nulu na 150 m.
Nego ima na 140 m.ROFL



Naravno, kd je sve OK, brzine su bliske deklarisatim! Odobreno

Ali, to nema veze sa staroshtju, znaju solidno da zaseru i danas! Cry

I niki nije tvrdio da 243 "ima nulu" na 150m, nego je Ivicin tako upucat! Stari Ali, ja TVRDIM da iz shtutz pushke(kratka cev) ova Snajperova dzebana od ispod 800m/s ima ISTU ILI LOSHIJU putanju nego ispravna dzebana 8x57 12.7 SP iz cevi od 60cm! Stari I nula im je oboma oko 163-164m, sa normalnom visinom optike! Qj ne verooje, nek se igra ovdi: http://www.norma....cs/iframe/

BC za 243 6.5g je oko 0.33, a BC za 857 12.7 je oko 0.4, sudetji po podacima iz bal. tablica sa PPU sajta. Vo recimo 770m/s za 243, 750 za 857. Znachi, do 300m su tu negde, posle bolji BC od 857 dolazi do izrazaja...

Snajperski metak sa josh boljim BC je josh bolji od svega pomenutog, i nije za poredjenje! Smile


A za 140m tjemo tek imati poseban divan... Palica


Tri prsta
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Winchester lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 64 02.02.2015. 01:11
Winchester model 1895 KARABINI 17 01.11.2013. 19:11
38-55 Winchester MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 6 13.12.2010. 19:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,608 posete www.srbijalov.com