Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Šakal (mali vuk) iz Trskara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Šakal (mali vuk) iz Trskara
Lala
 Canisaureus, dve stvari da pojasnim malo:
Prvo, šakal nikad neće doći na mrcinište ako je mamac star, dolazi isključivo na svež mamac, max 24 h star. To si video i iz vlastitog iskustva (sveže iznutrice i creva, kažu da je najbolje još to preliti sa svežom krvlju od klanja).
Drugo, po lovačkom kodeksu, a i po disciplinskom pravilniku LSS, bio si u obavezi da pucaš na štetočinu koja ti dodje pred cev. Bez obzira na gundjanje kolega 'koji vole meso DS'! Jedan odstreljen šakal danas, to su sutra 2 nazimeta, ili srndać više, ili 5 zečeva više, za odstrel! Tako da treba pucati UVEK na štetočinu.
Ovo sam hteo da pojasnim zbog mladih lovaca, da i njima neko ne bi sutra popovao da ne pucaju štetočinu!
Po mom mišljenju, nisi uopšte naporan, naprotiv, iz tvojih komentara na više tema sam stvarno naučio dosta novih stvari. Bravo 2
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac sa NLT-om
 Canisaureus......ma nisi naporan..... B)
 
Lovac Stari
 img684.imageshack.us/img684/6195/p1010583l.jpg
Postujem svacije misljenje i iskustvo!
Ali cu vam samo jedno reci Chut. Sakal(li) dolaze na mrcinu do poslednjeg parceta narocito u zimskom periodu. Verovali vi u to ili ne, ali je tako i iza toga stojim!
Pozdrav za sve Bye.
Dobar pogled.
 
nenadx
 Tekst je dobar,jer ima edukativnih i ostalih potrebnih elemenata,samo tako.Inace sakali su ziveli i mnogo ranije na nasim prostorima,jos krajem19veka lovljeni su u velikom broju,kod nas u zapadnoj Vojvodini.Zatim kao da su nestali pa eto ih.Recimo 1954 je prvi zabelezen slucaj odstrela ispod Save i Dunava,na planini Rudnik.Od tada se ciklicno javlja manje ili vise,sada kao da je neki vrhunac ekspanzije.A da dodam iako cete svasta naci po knjigama i casopisima ovaj nas izgleda da nije canis aureus.Naime to je latinski naziv za severno africkickog,zlatnog,a austriski prirodnjaci su pregledima lobanje utvrdili morfoloske razlike izmedju njih.Zvanicno postoje 5 vrste,gde spada i americki kojot
Dobar pogodak
 
bela
 kod nas u belom blatu ko ne puca na šakala ide na ''disciplinski'' pa nek izvole da ne pucaju šakala!!!!!!
p.s.kod nas odstreliš šakala sleduja te 2 kutije lov patrona.

vižlan i terier
 
Lala
 Bela, tako i piše u disciplinskom pravilniku LSS, i u svakom pravilniku LU i LD. Sleduje automatski kazna, ko neće da puca na šakala ili na lisicu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
bela
  ja verujem da kod nas nema lovca koji nebi pucao na šakala a lovimo svinje na čekanju a i na lisice .
vižlan i terier
 
canis aureus
 Uuhh...
šta učinih sebi!?Confused
još i na disciplinskoj da završim!?
$aAaShock

Lalo samo dve stvari si pojasnio!?No no no
;)

Ovo sam navodio("neodstrel" ) jer tako nekad bijade!
Verujem da su mnogi bili ako ne u istim onda sigurno u sličnim situacijama kao što je ova! Još ako si jedan od mladjih u grupi sa kojom loviš!, pa još ako ovi stariji jedva dočekaju vikend i ta dva izlaska na DS(ako nema izlazaka i radnim danima, ili ako zbog posla mogu samo vikendom u lov) koji su itekako nesigurni zbog nedovoljne pripremljenosti za sigurniji lov-odstrel(ne izlazak na teren pre lova kako bi se pronašli svežiji tragovi izlazaka DS, priprema...)!, još ako su "teški mesojedi"(kako sam ih samo nazvao!? Frown ) i sad se pojavi neki tamo ko će da pripuca na neku tamo štetočinu i da im i taj nesigurni lov-odstrel još više upropasti i natera ih da čekaju na "toliko željeno meso" još nedelju dana ili još gore u nedogled!Shock
Ako pokušaš da im objasniš(opravdaš) razlog odstrela štetočine-predatora ispade da se praviš pametan!Confused
-"Ako ti se love te džukele i lisice idi pa lovi kad se ne lovi DS a ne svima nama ti pametan da kvariš lov!"- je jedan od odgovora, star desetak i više godina al uredno zapamćen, starog kolege lovca spremnog da pomogne i posavetuje svoje mladje kolege!

Pa šta je jedna disciplinska u odnosu na sve ovo ostalo što može o vrat da ti se nakači?!(naravno da i šale malo ubacimOsmeh )

Na sreću NEKAD tako bijade!
Ovi tada mladi više to nisu! Mnogo više znaju nego tada!, a i lovački kodeks i disciplinski pravilnik LSS ima veću važnost nego tada!

Hmm!
Mrcinište i star mamac!?
Jesam ih čekao na mrciništu i ni video ih nisam!!
-što ne znači da se ne goste na njima pogotovo zimi(kako navodi Stari) usled nedostatka druge hrane. A nikada ih zimi nisam na mrciništu ni čekao, jer je "oskudno" i bez mrcina u tom periodu(!?), tako da neznam zasigurno al verujem Starom da je tako!
Znači, na mrciništu sam bezuspešno čekao u pogrešno(pa i letnje) vreme slušajući "proverene" metode i eto naučih da to i nisu najuspešnije metode!-uuhh pa još kad pirne vetrić od ... ka meniSad

E, još jedna "proverena" metoda!Grin
"na ribu dolaze kao ludi!, dal zbog jakog mirisa ribe ili im je riba omiljena hrana neznam ali tako je 100%- svi pričaju!" kaže mi jedan drugar
Kupimo ribu pa da probamo!
postavimo mamac predveče, postavimo se na "dobra mesta" i čekanje do ponoći! ali ni traga ni glasa od predatora!
Poranimo ujutru, mamac kako je i ostavljen, zauzmemo mesta i čekanje!
Posle nekih 45min izadje "mama" sa svojih 6 šarenih prasića i za dva minuta, ispred mene na 30tak koraka, počastiše se ribom i odoše!Bye a ja bez fotoaparata, kamere... a prizor prava milina!!B)
-kasnije sam saznao da riba nikako nije najidealniji mamac za šakala!

Imao sam još interesantnih doživljaja sa "proverenim metodama"Smean ali i tako se uči!Yes

Ovo je već uspešnija metoda! Doček na njihovoj stazi u ranu zoru
-krupna ženka(nije merena)
-Beretta, B&P Typo4 5/0 (5mm) i ...
 
canis aureus
 to je ova lepotica
 
Lala
 Canisaureus, znam ja za te fore sa 'trljanjem nosa', prošao sam i ja slične situacije, a i sad se desi da neko u lovu počne da prodaje pamet i da diriguje, samo me sve češće zabole uvo za takve stručnjake.
A da je prijatno, sigurno da nije.
Najbolje takve komentare i pametnjakoviće eskivirati, okrenuti na šalu, ali terati po svome i po onom kako je predvidjeno pravilima.
Samo ti cepaj te šakale, vidim da si se uzveštio opasno Grin

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Samo po P.S.u,a o ostalom se moze tupiti danima.Ta lepotica se dobro podgojila i41.tinypic.com/4lrqmd.jpg 
Dobar pogodak
 
bela
 canisaures-e još ni ja nisam probao ovaj metod što ti budem rekao
zvuči blesavo ali.........(možda i deluje)
ako imaš viška živine (žive) zabiješ kolac vežeš živinu i čekaš na stazi ili pored žbunja ili gde već svejedno. bitno je čekati !!!
vižlan i terier
 
Lovac sa NLT-om
 Ja sam isto cuo da sakal dolazi na mrciniste,ali kad oseti miris coveka ni da pridje,nego samo kAd je sigurno.......a najbolji nacin je cekanjem.....kOd nas mOzes da se vozis autom uvece i da ih ostreljujes, dosta se vidjaju na putevima i pored njih......
 
Boban
 Pa oni su najvise aktivni nocu kao lisica,tada idu u potragu za hranu.
 
Lovac sa NLT-om
 da, u poslednje vreme dosta se vidjaju i preko dana....
 
Lovac Stari
 To je verovanje da je Sakal samo nocna zverka.
Kada ga budete malo vise lovili , upoznacete ga i promeniti misljenje. Oglasava se samo uvece i nocu a moze se sresti vise preko dana nego nocu(nocu ga skriva pomracina) he he.
Dobar pogled.
 
Boban
 To jeste ali najbolje je cekanje na mrcilistu sa ceke.
 
canis aureus
 

bela kaže:
canisaures-e još ni ja nisam probao ovaj metod što ti budem rekao
zvuči blesavo ali.........(možda i deluje)
ako imaš viška živine (žive) zabiješ kolac vežeš živinu i čekaš na stazi ili pored žbunja ili gde već svejedno. bitno je čekati !!!


... blesavo ali oprobano i ...

... uhvatimo jednog mladog domaćeg petlića i odmah ga nazovemo Zlatan(najpre zbog boje, a i brzine bežanja i vitkosti kao što je i fudbaler IbrahimovićGrin ), pa se uputimo na predvidjeno mesto čekanja. Vežem Zlatana za kočić a za drugu nogu najlon za pecanje kako bi ga povremeno "probudio" da se oglasi. I čekanje!
U sam sumrak vidim kako se lija zainteresovano približava.
A Zlatan kao da je osetio to prisustvo pa poče i sam da se otima i galami a kad primeti liju nakočoperi se kao da bi se i tukao.
Lija zastade na nekih 20 koraka od mamca a 60 koraka od dobro kamufliranog Mausera M98 i ... (nije bila za slikanje!)
Zlatan živ i zdrav stiže kući baš kako mu je i obećano a lovište ostade bez jednog predatora!Bravo 2
Sutradan opet je izabran Zlatan jer se dobro pokazao u opasnim situacijama!
Odabir mesta i sve kao i juče!
Pa čekanje, čekanje i ništa!
Dolazi kolega "s desne" čeke udaljene oko 80m, odvezujem Zlatana da krenemo kući, a drugi kolega sa obližnje(200m) "leve" čeke iza ćoška, pali far i opaljuje metak(sasvim na suprotnoj strani- nikako u našem pravcu!), Zlatan se ote i pobeže u mračni trnjak! Tražimo ga pod svetlom farova a on ćuti sakriven kao u zemlju da je propao!
Besni što ga tražimo a i što ga nema -naglas mu želimo posetu šakala...
Dolazi kolega i objašnjava nam kako je promašio šakala na "dobrih 150m"(?!?) i odlazimo kući. Usput se dogovaramo o jutarnjem lovu! a i da nadjemo Zlatana.
Dolazimo i postavljamo se pre svitanja.
Čekam i mislim na Zlatana, kako je hrabar!, ne čuje se a inače galami kao lud!
Razdanilo se! Na 80m vidim nešto u travi uz sam trnjak. Dvogledom utvrdjujem da su to ostaci od Zlatana- perje u prečniku 1,5m- ali se nadam da je ipak nešto drugo.(alaa mi je krivooo -hoću da poludim!Angry )
Preko "ostataka" na nekih 140m izlazi šakal!!! i rubom trnja prilazi ka "Zlatanu"! Zastaje(na 100tinjak metara od čeke) i kao da osluškuje....


Eto, ova metoda može da upali! Provereno!
-bez gubitaka ili sa njimaConfused

... zadnje što je čuo bila je grmljavina MauseraM98 i fijuk zrna od 8mm PPU SP 12,7g koje mu šapuće pored samog uveta...
-mužjak malo preko 14kg
 
Boban
 Zanimljiva prica,svaka cast.B)
 
Lovac sa NLT-om
 Eeee Zlatane.....sam je pobegao i zavrsio karijeru..... ali ipak pala su dva predatora.....Confused
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
Mali Tetreb (Ruževac) LOV NA SITNU DIVLJAČ 29 02.10.2012. 21:33
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,111 posete www.srbijalov.com