Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: .243 Winchester


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
.243 Winchester
moravac 1
 Moje iskustvo je ovakvo.....Ja trenutno posedujem dva karabina u ovom kalibru (vala jedan ce na prodaju) i moj savet je da bez obzira na sve savete kolega svako treba da ode na streliste i ako je to u mogucnosti opali koji u metu na 100 na 150 i na 200.I sam prosto vidi sta i kako mu se svidja.Grupe pogodaka ili promasaja.Ja sam moj upucao na 100m a bio je upucan na 150m.Razlike je bilo samo u mojoj glavi...Onda kada sam pogadjao i promasivao srndace i lisice.
Sto se daljinometra tice barem kod nas u Pomoravlju ta sprava uopste nije neophodna zbog pucnja barem onaj koji puca iz 243 win.Ali za mene kao lovca uvek je bila bitna informacija na koliko sam metara pucao.Neki to u koracima,pa malo preko brda pa malo preko dola....smeli da se zakunu i tako dalje....ja sa mojom spravicom znam to u metar... a ja ne volim nista otprilike...
tako da ko je u mogucnosti da sebi obezbedi i voli da zna tacnu razdaljinu do mete ili divljaci...daljinometri su pun pogodak.Osim toga uvek kada sam pre merenja sam pausalno davao prognoze daljine gresio sam dosta ne za metar vec desetine metara.Sto je divljac dalje gresio sam vise.Kolce
srbija
 
Kale1204
 Hmmmm....243win....Grin Bravo 2
Nakupilo se tu nekih odobrenja pa da se iskoristi....
Probao sam oba ppu...u odnosu na 5,8g sa 6,5g sam bio zadovoljniji na srnecoj divljaci a lijama je ionako bilo svejedno Smile pa sam se posle izleta na lakse zrno sad opet uvatio tezeg Smile
Do sada sam ga upucavao na 100m bude +5 a nisam posle probao tacnu putanju na dalje sto cu sa ovom mundzom sa fotke svakako uraditi-pa da vidim sa koje sam strane supalj...

Valja spremati spravu za,ako da Bog,srndaca i naravno lije na stnjikama...
 
Podunavac
 

sheytan kaže:
Naravno, kd je sve OK, brzine su bliske deklarisatim! Odobreno

Ali, to nema veze sa staroshtju, znaju solidno da zaseru i danas! Cry

I niki nije tvrdio da 243 "ima nulu" na 150m, nego je Ivicin tako upucat! Stari Ali, ja TVRDIM da iz shtutz pushke(kratka cev) ova Snajperova dzebana od ispod 800m/s ima ISTU ILI LOSHIJU putanju nego ispravna dzebana 8x57 12.7 SP iz cevi od 60cm! Stari I nula im je oboma oko 163-164m, sa normalnom visinom optike! Qj ne verooje, nek se igra ovdi: http://www.norma....cs/iframe/

BC za 243 6.5g je oko 0.33, a BC za 857 12.7 je oko 0.4, sudetji po podacima iz bal. tablica sa PPU sajta. Vo recimo 770m/s za 243, 750 za 857. Znachi, do 300m su tu negde, posle bolji BC od 857 dolazi do izrazaja...

Snajperski metak sa josh boljim BC je josh bolji od svega pomenutog, i nije za poredjenje! Smile

A za 140m tjemo tek imati poseban divan... Palica
Tri prsta




Bata Šeki ne veruješ fabričkim podacima proizvođača municije a veruješ kompjuteru? Kako kompjuter zna koja je putanja zrna, kad to nezna ni PPU koji ga je proizveo?Grin Sve to lepo zvuči u teoriji, ali dok se u praksi ne isproba ja u te kompjuterske podatke mnogo ne verujem.
Najbolje je školsko upucavanje +4 cm na 100 m, a onda provera na 200 i 250 (i 300) m, ko smatra da mu treba na tim daljinama.
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 Verujem konjpu, jer on NE GRESHI, za razliq od proizvodjacha ili strelca, npr.! Smile U ovom ili slichnom kaljqljatoru, AKO UNESEMO TACHNE PODATKE, dobitjesh TACHNU pootanju! Stari

Na PPU sajtu od skoro imaju putanje za svaki metak. Malo bzvzne, ali kakve takve imaju! Iz njih mozemo izvutji BC, tako shto uzmemo DEKLARISANE BRZINE na npr. 0 i 300m, i stavimo sve u konjp, uz NASUMICHNO unoshenje nekog BC, dok ne dobijemo da nam se sve poklapa. E, to je ondK BC, kojeg su mogli i sami da metnu na sajtu!

Drugo, dve pushke istog kalibra ne moraju da daju istu brzinu sa istom dzebanom. Znachi, moramo PROBATI/IZMERITI! Kad sve te podatke imamo, sve je lahko... Ali, poshto nemamo svi hrono, niti svako moze da ga obezbedi za probu, imamo definitivno problem, koji se relativno reshava PROBANJEM na konjkretnim daljinama...

Opet, ti veruj svom mishljenju, ja verujem SEBI, jer imam dovoljno i znanja i isqstva u konjkretnim rachunicama... iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Podunavac
 Znači da bi koristio te kompjuterske tablice moraš prvo da kupiš hronometar? A onda da nagađaš koji je BC. Mislim da je lakše onda bez kompjutera. Ljudi su i upucavali i pogađali daleko pre kompjutera. I bolje je proveriti na strelištu nego verovati kompjuteru. Kompjuteri mogu da služe čisto informativno i odprilike. Bar ja tako mislim. I nemoj da se žestiš bata Šeki, jer ako ti ja dođem tamo biće.udaranje Pa će da ti bude žaoooo.Grin
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 Znachi, reshio si da me tovarish do kraja... hehehe OK, rekoh, ti kako hotjesh, a ako nekog interesuje ova pricha, mozemo dalje nastaviti, da l u ovoj, da l u nekoj droogoj temi! iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Podunavac
 Čuj tovarim. Kada si izgubio smisao za šalu? I mani se kompjutera. Bar ti pucakaš često. Imaš i strelište i opremu. I Savu.Grin Najsigurnije je kad se proba, sve ostalo je nagađanje.iveli 3
Tri prsta 2Kolce
 
canis aureus
 

canis aureus kaže:
Imal' ikI iskustva sa mundžom GECO TM 105gr iliti 6,8g naravno u Cal. .243Win? ... kako u lov' tako i na strelJištE?!

PročitaK mitosaurusov upis di pohvali odličnu preciznos' ali da nEje za 300+ ...
dok imaDe i oni' koji iskazivaDu slabu preciznos' zbog twist rateA i žlCenzurisano.va

hFala unaprijed iveli 3


Ni'ki nema odgovora ali nema veze ... čekaćemo, će se pojavit' neki Confused

... u skoriJo vreme naletiJo sam na jednoga korisnika kalibra .243Win , ali sasvim slučajno. Čak i neznajući da je lovac i tt ... sedosmo da popijemo kaHfu i kišjelu i tako reč po reč ...
Desetak godina ga koristi ... odličan ... ne bi ga menjao ...
Kad između svega stigosmo do mundže ... koristi GECO TM 6,8g ... pa di me nađe Jaooo ... prvo, navodi kako je najprecizniji metak iz njegovu pušku(Tikka) a probao je priličan broj raznih što domaćih što stranih elaboracija tj mundža! Ujednačena municija i od serije do serije nema bitnijih odstupanja a takođeR nema ni prevelike razlike u visini pogodaka na višim i nižim vremenskim temperaturama.
Drugo, zadovoljan je što se tiče situacije na cilju ... manje oštećenja pravi od lakših zrna i u većini slučajeva na svim daljinama pravi prostrel a gađa do 250-(max)300m ... odnosi se na srneću divljač.
Prenos energije je odličan jer nije tvrdo zrno da samo profula pa tako i "pad u vatri" je dosta čest, a iako odnese ne bude daleko ... i kako kaže svaku pogođenu je našao! Krvnog traga ima i lako ga je pratiti ...
...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Kale1204
 Bilo bi lepo probati taj Geco,samo odakle ga nabaviti Confused
Na sajtu Geco-a navodi se capriolo kao distributer ali tamo ga nema-znaci jedino ostaje nabavka spolja Cry
A bilo bi lepo isprobati tog teskasa...
U svakom slucaju dobro je procitati iskustva iz prve ruke sa gecom od 105 grs Bravo 2
A vidim da frankonia ima fino pakovanje od 50 kom-a i cena je korektna,to bi leglo kao budali samar...
A u medjuvremenu moracu se zadovoljiti sa PPU od 100grs
 
IvicaL
 Posto popucah proslogodisnju municiju utrpavam u zadnjih nekoliko dana stariju seriju, i imam osecaj da mi zrno podbacuje cak i na daljinama do 100m, tacno cu morati uzeti metu i videti sta se desava,...
lala, pa sta
 
schweps
 

IvicaL kaže:
Posto popucah proslogodisnju municiju utrpavam u zadnjih nekoliko dana stariju seriju, i imam osecaj da mi zrno podbacuje cak i na daljinama do 100m, tacno cu morati uzeti metu i videti sta se desava,...

Pa toje razlika od serije do serije nebitno stoje isti proizvodjac ista gramaza ali nije isto stegnuto zrno I utomeje razlika jer nemozes svaku seriju isto nastelovati da steze zrno
Lisica
 
sheytan
 ? Objasni ovo, molitju fino! iveli 3


Inache, fabrika treba da proba SVAQ seriju(i da SVAKA odgovara deklarisanim vrednostima!), a ne da podaci o dzebani stoje na sajtu chisto da bi mi dokoni ubivali vreme! Cry
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Podunavac
 Krimpovanje nije problem i uvek se izvodi istom silom. Problem je loš kvalitet baruta, i zbog toga dolazi do oscilacija između serija.
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 Prethodni moj post vazi i za tyebe, batke! Stari
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
schweps
 Pogotovo ppu municija,poznajem jednog koji je uzo za223rem 500metaka ppu za godisnje trebovanje I kad je otiso na streliste da upuca nije mogo sastaviti 3metka u krug od 10cm a sve iz jedne serije.probaj uzeti 2metka iz jedne serije I 2metka iz druge serije ali da budu istog proizvodjaca I iste gramaze I videces da ima razlike.
Lisica
 
sheytan
 To nije odgovor na moje pitanje, tj. nema veze s tvojom prichom prethodnom...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Podunavac
 Неуједначане серије барута. Знаш и сам како то иде, пошто пуниш сачмену. Да увезу неки квалитетнији барут такве им се ствари неби дешавале, или би разлике биле минималне. А овако свега има.
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 NE MOZE DA IM SE DESHAVA! Brzina mora biti barem priblizno ista, pa nek ga pune i qqruznim brashnom! Stari Znachi, brzinu vrlo lako mogu da ispeglaju, ne prichamo o (ne)preciznosti ovdi.

Jedino shto je mogutje je da poone neodgovarajutjim barutom, pa ne smeju da pune previshe, da ne preteraju s pritiskem, a ondak brzina trpi... Jopet, i ovo NE MOZE/SME DA SE DESHAVA! Ako nemash barut iole adekvatan, ondaK u tom trenutq NE MOZESH da poonish konjkretan qliber!

Ili, npr., u svakoj konjkretnoj qtiji neka bidne papiritj, sa brzinom IZMERENOM ZA TU SERIJU, pa ako nam je premala, tu seriju ne qpimo lepo... Ali, qj yebe sirotinju, protje to i ovako... Sad Jer ovako sa deklarisanom STVARNOM brzinom NE BI PROSHLO!

S druge strane, za godinu dana tjemo motji da qpujemo po qtiju, i kad nadjemo neshto shto nam se svidza, motjemo qpiti koliko nam treba, od te serije, shto tje biti mlogo fino! Smile
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
moravac 1
 I napokon da isprobamo i to
srbija
 
Kale1204
 Lepo.lepoSmile
Javi kako se pokazao...
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Winchester lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 64 02.02.2015. 01:11
Winchester model 1895 KARABINI 17 01.11.2013. 19:11
38-55 Winchester MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 6 13.12.2010. 19:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,618 posete www.srbijalov.com