Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krivolov - kako se boriti protiv?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krivolov - kako se boriti protiv?
Sniper Hunter
 Lalo veliki broj dugih i kratkih cevi nisu lovacko oruzije u svajcarskoj vec vojno jer posle odsluzenja vojnog roka pusku nosis kuci tako da svaka treca kuca ima automat u kuci a lovci imaju po vise komada lovackog oruzija pa onda streljastvo to je pored skijanja jedan od omiljenih sportova jedino sto nije mozda registrovano to su malokalibarne puske jer su njih do pre5 godina mogli kupovati bez dozvola kao vazdusne puske a koliko kratkih i dugih cevi to nisam mogao pronaci
 
Lala
 Šta će im, pobogu, vojno naoružanje automatsko po kućama? Svašta! I to u Švajcarskoj, koja važi za vrlo bezbednu i uredjenu državu... A lovačko naoružanje, po par komada, to je isto kao i ovde, to razumem (lovačka puška, pa karabin, u par kalibara...). E, ali niko nema što srbin imade: krivolov u ovoj meri! Švajcarci ne idu sa vojnim automatom u krivolov, garantujem!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sniper Hunter
 Bas to i govori o svesti kod svajcaraca da mogu da drze i automatsko oruzije to je zato sto do 32-ge godine kao vojni obveznici imaju gadjane iz istih i niko ne ide u krivolov sa automatom mozes u streljanu pa pucaj koliko hoces i iz cega hoces a i ove malo kalibarke sada su poceli uredno da prijavljuju i registruju doduse i sada je kupujes na licnu kartuGrin
 
aca81
 To nam govori samo jedno da nijedan zakon niti bilo koja drzavna ili drustvena sluzba nemogu spreciti ili sacuvati lovinu i loviste ako se ne promemi svest i odnos ne samo lovaca vec i drugih Yesprema prirodi
DOBAR POGLED
 
gavra bakos
 Lovocuvar i njegov otac, bivsi lovocuvar (odlikovan lovackim odlikovanjima), odstrele srnu u krivolovu (bez dozvole za lov i ostalih papira), budu vidjeni i prijavljeni policiji . U izjavi izjave da su odstrelili psa ltalicu stavili u NIVU i kasnije bacili. Na zahtev policije donesu neku uginulu dzukelu kao dokayni materijal. Policija uzme uzorke dlake i krvi iz sluzbenog vozila LADE NIVE sa kojim su bili u krivolovu.Uzorke posalju na ekspertzu. Stize izvestaj LU da su krv i dlaka od srnece divljaci. Policija oduzima oruzje od lovokradica i podnosi sluzbenu tuzbu za krivolov.Na zahtev velikog broja clanova LU trazi se pokretanje disciplinskog postupka na osnovu policijskog izvestaja.Predsednik LU stavlja u svoju zastitu lovokradice ceka odluku suda. Lovocuvar i dalje obavlja svoju duznost ali bez oruzja,a disciplinska komisija i dalje cuti.Policija je casno i posteno obavila svoj posao i pita se sta LU ceka i ne suspenduje lovocuvara - krivolovca . Lovci ogorceni ali svi cute , plase se kao da je Staljin jos uvek ziv.
Lovci probudite se dignite svoj glas, udruzenje je vase vlasnistvo , a ne rukovodece strukture .Terajte te NELOVCE dalje od sebe i svog udruzenja!!!

Gavro,obicaj je da se predstavis u temi predvidjenoj za to.Pozdrav
 
Sniper Hunter
 E gavro sjasi kurta da uzjase murta i vrana vrani oci ne vadi takvi ce sutra da privatizuju lovstvo ami posteni puske o klin!
 
petar
 U Banatu, ali ne u mom udruzenju je bilo slucajeva da su ljudi u sred sezone lova na srne, odstrelili za potrebe lovackog drustva 6 srna, znaci kao sve po propisu, ali medjutim, koze su bacili pored prometnog puta i neko ih je nasao, i kasnije se uspostavilo da je tim lovcima istekla dozvola za dva dana, sto ce reci da su isli bez dozvole u lov a da to nisu ni znali. Vecina su izbaceni na vise godina iz lovackog udruzenja, a predsednik tog udruzenja, koji je isao sa njima i vodio ih u lov je izbacen dozivotno. 
Just like old times!
 
urosVA
 U mom LD postoji covek koji se bavi krivolovom godinama.Iskljucivo lovi srnecu divljac i to znaju svi,ali bukvalno svi.Od predsednika,preko upravnika do lovaca.Posto je clan jos jednog udruzenja gde ima vise ove plemenite divljaci tamo uglavnom i ide u lov,odnosno krivolov!Svi kazu ne mozes mu nista nisi ga video dok je lovio,jbg neka ga dolijace,a dani i godine prolaze li prolaze.Neki kazu da godisnje odstreli i po 50 grla.AKO JE TO TACNO!!!!Zamislite koliku stetu on napravi LSS,LD...????STA BI TREBALO URADITI SA OVAKVIMA????
Harmonika Kolce
 
nenad_franc
 Ja mislim da ce za jedno par meseci,ovo da bude moja najposecenija tema,po onome sto se sprema! Ali ajde da ne pricam mnogo u napred!
 
Lala
 UrosVA, jedan takav je pre izvesnog vremena dolijao u Temerinu. Priča je slična ovoj koju ti pominješ, tukao je srneću divljač opasno. Vrebali su ga, bilo je tu bežanja, sakrivanja, čak i pucanja. Na kraju su lovočuvari, lovci i policija zajedničkom akcijom uspeli da ga uhvate na delu, dok je drao 7 srna koje je prethodnu noć odstrelio. Sad je, koliko čujem, na izdržavanju kazne 3 godine zatvora.
Lovci su oči i uši lovočuvara, lovočuvar alarmira policiju, a policija je tu da hapsi i podnosi krivične prijave, sa dokazima. Bilo ko iz tog lanca da ne reaguje, akcija hvatanja propadne. Cilj je uhvatiti lopužu na delu, ili sa odstrelom (ugepeku kola, ili u dvorištu, ili kući/stanu). Ovom kojeg su uhapsili, su našli u zamrzivalču još4 srne. Divljao je isto tako nekoliko godina.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Jastreb
 Nabavi kameru i snimaj ga...
 
Lala
 Teško je takve lopuže sa praksom uhvatiti na delu, najčešće se radi o dobro opremljenim lopinama, sa dobrim džipovima, koji poznaju lovište kao svoj džep. Najbolje ga je ukebati u povratku iz lovišta, kad iznosi divljač, ili kući, dok divljač uredjuje. Jedino je problem što u stan ne može da se udje bez sudskog naloga, znači, ostaje da policija zaustavi vozilo, divljač je dokaz da je krivolov. Čak i ako ga snimiš dok puca, to nije dokaz na sudu, da je izvršio krivolov, taj 'ladno izjavi da je upucavao karabin, i onda odogovara za daleko lakše delo. 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Najbolja je sacekusa u povratku iz lovista tada nema mrdanja,
fik i gotovo.
 
nedzad
 Zdravo Drugari Lovci

Evo da i ja malo zacina u ovoj corbi, nije u pitanje oruzje koliko ga ima u pitanju je etika ljudi (vaspitanje), onaj ko hoce da krade on ce da nadje mogucnost, zamke strele, jure kolima itd. Nego u pitanju je sto to nece uprava da zabrani jer i oni sami kradu, da ima debele kazne nebi krali veruj mi, ja sam kad odem kod nas vidim kako su ljudi formalno gladni zavidni, bilo to zec ili svinja nema veze, i vidim kako svako moze da ide u lov dali je on nekoga pre zgazio kola pa bio u zatvor ili imao posla sa drugim kriminalnim stvarima nema veze on moze da kupi pusku i da se prijavi da ide u lov, eto to je to, ko nema ciste etike u zivotu nece je ni imati u Lovu. Samo jedan primer u nemackoj ako samo nisi platio porez kako treb ako si nesto utajio i nek je samo 500 evra (i za jos manje stvari se gubi) ode lovacka dozvola, i ne samo to, nego i svo oruzje sto imas oduzima se. Kad takvi zakoni dodju kod nas bice druge price.
Dobar Pogled
 
AcaNik
 a ko ti kaze da kod nas nije tako po pitanju oruzja?
 
Sniper Hunter
 I jos gore je nego u nemackoj neznam kako je a u CH ako si se pobio ili pijan pravio sranja platices kaznu za to a oruzije ti niko ne dira a Kod nas pogledaj nekog popreko ili opsuj a on te prijavi i ode sve
 
nedzad
 u srbiji sve moze, i sve je moguce, jos uvek. pozdrav
 
petar
 E, dobro ste me podsetili na ovu temu, moram da napisem nesto, bas Krivolovi kao se boriti protiv.

Dva sela u nasoj opstini, ne bih da imenujem, imaju izlaz na Dunav. I selo sa preke strane Dunava, isto ne bih da imenujem, zbog licne bezbednosti, ko zna ko cita ovo, ne zelim probleme. U tom selu sa preke strane se nalazi grupa, tj. organizacija krivolovaca. Ima ih oko 30-tak, imaju automatske puske i camcima predju Dunav u lovista jednog od ova dva nasa sela, i kradu! Njih 30, tako naoruzani, gone divljac, teraju i prave docek na kojem ih ubijaju, sve rade iskljucivo zbog mesa. Izuzetno su profesionalni, nose radio stanice, postave cuvare na dolmi da javlja ako neko dolazi i tako, vec godinama. Bilo je slucajeva da su ih nasi cuvari iz tog sela nalazili, medjutim ovi su uz pretnju, noseci fantomke na licima otisli, ne zeleci da razgovaraju uopste sa lovocucarima koji su bili u daleko manjem broju od njih 30! Znaci dodju ljudi, nakradu sve i svasta automatskm oruzjem, i odu, cuvari im ne mogu ili ne smeju nista, ovi naoruzani i prete im. Bilo je i dolazenja policije, ali isto, policija gleda u njih, dva policajca, ovih 30 sa fantomkama, prete i odlaze! Znaci niko im nista ne moze, ne zna se ko su, jednostavno se pojave par puta godisnje, naubijaju koliko hoce i odu, nikom nista...sta da kazu cuvari, nije niko lud da pogine od ludaka cuvajuci divljac u lovistu...

E sad mi recite, kako se izboriti sa ovakvim slucajem, da ih nazovem lopova ili kako vec, ko zna?! Besan
Just like old times!
 
Sniper Hunter
 Petre ne mogu da verujem to kod tebe kao u filmovima a kako da se izboris 30 ljudi sa automatima.........dobro pitanjeZbunjenPalica
 
petar
 Nije to kod mene Sniper, to je nasa opstina, ali hvala Bogu daleko sam od toga....

Ajd, ako neko ima neko resenje neka kaze, ja mislim da tu nema spasa...Besan
Just like old times!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Borba protiv KRIVOLOVA! PROPISI O LOVU 365 06.11.2018. 03:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,157 posete www.srbijalov.com