Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: .243 Winchester


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
.243 Winchester
tomo vrbas
 U jednom lovu na srndaca koji sam ja vodio imao sam prilike da vidim odstrel ovim kalibrom i ovim metkom na daljini od nekih 150m fenomenalno je odradio posao bez razbijanja i stete na srndacu pogodak je bio skolski plasiran kroz obe plecke!
 
moravac 1
 Izuzetno popularna municija pogotovo u Engleskoj.Mislim da i teza gramaza zrna ne postoji u ovom kalibru.Izuzetno precizna sa tim takozvanim nokaut efektom.Koja ne bi trebalo da pravi velika ostecenja i lepo prostreli divljac.Sezona je pred nama...videcemo.Kolce
srbija
 
canis aureus
 

moravac 1 kaže:
I napokon da isprobamo i to


Zum ... Jaooo .... Odobreno

aj pa da čujemo iz prvu ruku da ne kažem ustiju .... dok ne stigne neka narudžbina pa da oprobamo ...

-ovo na pictures nađo' na netE, tamo neki pucKali pa i to da pogledimo
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 

tomo vrbas kaže:
U jednom lovu na srndaca koji sam ja vodio imao sam prilike da vidim odstrel ovim kalibrom i ovim metkom na daljini od nekih 150m fenomenalno je odradio posao bez razbijanja i stete na srndacu pogodak je bio skolski plasiran kroz obe plecke!


Ovak'o slično iskustvo mi je potvrdio jedan lovočuvar, koje je video kod jednog gosta koji je pucao GECO 6,8g ...... na daljini od oko 130tak metara pogodak u plećku i prostrel kroz drugu, samo odskoči i pade u 10 koraka, kaže mislio je da će biti velika šteta i puno podliva kad ono pravo iznenađenje, ništa preterano kao što ume biti sa takvim pogotkom Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 ... napokon isproban GECO TM 6,8g na strelJištu ...
Učesnici pored navedene mundže:
-ČZ550Lux
-Swar 2,5-10x42
-strelac: mojNe velJičanJstvo Dim

meta na 100m und grupa 5kom pogodaka u 24mm ... Kalanjikov .... je moglo i bolje, siguran sam! ali i nije neki dan biJo ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
vlada lovac
 Odobreno ja ne bi trazio bolje od ovog
jel to ono qrabince sto si mu skinuo kožu Smile
 
Kile_
 Canis imas ove mete u jpeg ili pdf formatu? ,nove naravno ne ispucane Smile
Samo 300 i 4x4
 
dzudzubajac
 

Kile_ kaže:
Canis imas ove mete u jpeg ili pdf formatu? ,nove naravno ne ispucane Smile


http://www.target...argets.htm
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
canis aureus
 

vlada lovac kaže:
Odobreno ja ne bi trazio bolje od ovog
jel to ono qrabince sto si mu skinuo kožu Smile


Yeaah, piling of body Yes

Kile_ https://rws-munit...ences.html
https://rws-munit...632c4a.gif
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Kile_
 Hvala Odobreno
Samo 300 i 4x4
 
moravac 1
 Nemam dileme ovo je zaista kalibar vredan postovanja.Pucao sam normom 6,5gr soft point.Zrno je veoma prcizno pravi izbor pri pucanju na vece daljinje.Moj zadnji srndac bio je pogodjen visoka plecka.Ulazna rana gotovo neprimetna izlazna je bila kroz desni plecku gotvo kroz sredinu.Neko ce pomisliti da je poprilicno ostetila tkivo.To sam i ja u prvom trenutku pomislio.Izlazna rana je bila precnika ne veceg od 5 cm.I jos u krugu od 10 cm bilo je vidljivih ostecenja i podliva.Sto se tice ovog kalibra i ove municije bitno je samo izbor gde plasirati pogodak.Moje iskustvo kaze da svi pogodci u predelu ispred plecke,visoka i direktno u plecku divljac bi padala na mest(u vatri).I za terene na kojima ja lovim(brdsko,planinske) je preporucljiv.Jer vegetacija je ogromna dovoljno je da divljac odnese par desetina metara i vec je problem naci je.Vrlo malo lovaca sa obicenim psima koji rade na krvnom tragu.Kada je u pitanju ravnica vec je puno tolerantnija jer je ipak relativno lakse ispratiti divljac.Puno lovaca sam cuo kako su maltene razocarani ovim kalibrom.Moje misljenje posle pet godina lovam istim da je ovo jedan od zahtevnijih kalibara.Veliku ulogu igra pogodak i izbor municije.Ja se na Normu ne mogu pozaliti a avgusta je u opticaju geco.Kolce
srbija
 
canis aureus
 ... a što sa Norme prelaziš na Geco? Zadovoljan si Normom ...
Cena? Lakše dostupan Geco? ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
moravac 1
 

canis aureus kaže:
... a što sa Norme prelaziš na Geco? Zadovoljan si Normom ...
Cena? Lakše dostupan Geco? ...
Ja licno sam normom prezadovoljan.Ta municija opravdava cenu i bila je i bice uvek isto.Zasto Geco.Mnogi Englezi love soft pointom kada je upitanju 243 win.I zadnjih godina je jedan od naj popularnijih zrna soft point 6,8 grama.Mislim na firmu Geco. To je i ujedno naj teze zrno koje postoji u ovom kalibru.Konsultujici mog prijatelja kolegu lovca iz Engleske rekao je da probam i da se necu pokjati.Na moje pitanje da li je bolji od Norme...odgovor je bio da probam pa cu i sam videti.Radi se o prekaljenom majstoru i iskusnom vodicu tako da nemam razloga da mu ne verujem.A i sklon sam eksperimentsanju naravno u potrazi za boljim municijom.Sto se cene tice razlika je neznatna u korist Geca.Videcemo avgusta.Streljana upucavanje i pravac lov.Lisica,sakal a bogami i neki lepi rogonja.Kolce
srbija
 
canis aureus
 moravac 1
jesil' prob'o VVinčesterov Povver Point? ... 100gr(6,5g) ... soft point ...
Men' se svidŽa opasno!! i mislim da ga neću menjati uprkos postignutim rezultatima na strelištu sa Gecom. Podjednako precizni a učinak na "mesu", već više puta provereno, ODLIČAN!
Volim da eXperimentišem i probam/testiram novu(ne probaTu) mundžu ali ovaj VVin PP je dobar za svJe lovaĆke zahtJeve ... doduše, otpuc'o sam liju, šakala, srnećinu i naz'me -sve Odobreno a vJerujem da bi se i veća živuljka mogla oborit' bRez većija problJeNa.
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
IvicaL
 Jedino sto bih voleo za svoj .243 je Hornadijev super varmint
Ne znam da li je to neko probao do sada i koja je cena ali sam video na netu specifikacije i neke snimke. Posto u glavnom lovim lisice bitnije mi je manji pad od stete nanesene udarom
lala, pa sta
 
Kale1204
 Da nisam iskoristio ovogodisnju nabavnu dozvolu za municiju uzeo bih ovo bez razmisljanja

http://www.snajpe...-1422.html

Hornady zrno,norma puni-cena korektna (cak nesto jeftinija od hornady v max od 3,5g)-a-za lije medecina ni srnetina se nebi bunila.pod uslovom da se puca iza plecke.
A putanja-samo takva!!
http://www.norma....er/V-MAX1/
 
moravac 1
 

canis aureus kaže:
moravac 1
jesil' prob'o VVinčesterov Povver Point? ... 100gr(6,5g) ... soft point ...
Men' se svidŽa opasno!! i mislim da ga neću menjati uprkos postignutim rezultatima na strelištu sa Gecom. Podjednako precizni a učinak na "mesu", već više puta provereno, ODLIČAN!
Volim da eXperimentišem i probam/testiram novu(ne probaTu) mundžu ali ovaj VVin PP je dobar za svJe lovaĆke zahtJeve ... doduše, otpuc'o sam liju, šakala, srnećinu i naz'me -sve Odobreno a vJerujem da bi se i veća živuljka mogla oborit' bRez većija problJeNa.
Kao i za sve u zivotu ono sto legne i ispuni ocekivanja postaje omiljena stvar.Mogu reci da ja sto se izbora municije sto se ovog kalibra tice nisam stao.Razlog je jasan.Zelim jednu kompletnu sliku svega u mojoj glavi sta koji metak moz kako se ponasaju u razlicitim uslovima i daljinama...i onda mogu da govorim o tome sta je to sto volim a sta ne volim.Odnosno zadovoljavajuce i ostalo.Amerikance nisam pucao ne kazem da necu...ali moj crv u glavi me vodi da u narednih par godina ispucam sve sto je vredno a dolazi od renomiranih Evropskih dobavljaca.Sledeci na testu bice 6,2 kegelspic RWS.Cim zavrsim dve kutije Geca.I tako redom.Moram avgusta malo da se potrudim...jer sam ostavio 10tak dana odmora samo za to.Izlasci jutro i vece...i pokusaj da se u tom vremeskom periodu puca i na lisicu i na sakala...a bogami i neki interesantni rogonja...a jos u medalji...samo da ruka ne zadrhti...Kolce
srbija
 
canis aureus
 Kale1204
hmm... što se tiče V-Maxa, lično ga izbegavam iako je dostupan ... za štetočine je OK!! ali za srneĆinu daleko mu lepa kuća! Tol'ko ume štete nanJeti da je to strašno. Na daljinama do 200m je previše destruktivan za srneĆinu.
Jednog drugara sam odgovarao od kupovine V-Maxa ali ga je ipak uzN'o ... i tu su nastale muke al aj' sadE šta je tu je a i on "zadovoljan"!? Prvo, na strelištu iz Zastavinog karabina grupa pogodaka nije bila zadovoljavajuća, duplo veća od grupe koju postiže sa PPUom od 6,5g , oko 6-7cm ... al aj' grupa je od cevi do cevi ... ali ako se planira pogađanje "na daleko" zbog ravne putanje i malog pada zrna, ovo je ondaK čis' promašaj! ... zbog toga ga je nameniJo srneĆini, veća meta valjda pa ... a PPUom će da gađa predatore "zato što je jeftiniji" kako kaže ali mislim da je razlog preciznos' al aj' sadE ... i, odstreliJo je 5komaTa srneĆine s tim, ne zna se koji komaT je biJo više razbiVen! Padale su na daljinama od 80 do 180m, .... a za to bi se moglo kaSti, ne da je pogrešiJo u izboru zrna već je i kalibar treb'o drugi uzet' Confused

... već pretera' u pisanije al eto, može se nešto korisno izvući pa ...

moravac 1 kaže:
...
Kao i za sve u zivotu ono sto legne i ispuni ocekivanja postaje omiljena stvar.Mogu reci da ja sto se izbora municije sto se ovog kalibra tice nisam stao.Razlog je jasan.Zelim jednu kompletnu sliku svega u mojoj glavi sta koji metak moz kako se ponasaju u razlicitim uslovima i daljinama...i onda mogu da govorim o tome sta je to sto volim a sta ne volim.Odnosno zadovoljavajuce i ostalo.Amerikance nisam pucao ne kazem da necu...ali moj crv u glavi me vodi da u narednih par godina ispucam sve sto je vredno a dolazi od renomiranih Evropskih dobavljaca.Sledeci na testu bice 6,2 kegelspic RWS.Cim zavrsim dve kutije Geca.I tako redom.Moram avgusta malo da se potrudim...jer sam ostavio 10tak dana odmora samo za to.Izlasci jutro i vece...i pokusaj da se u tom vremeskom periodu puca i na lisicu i na sakala...a bogami i neki interesantni rogonja...a jos u medalji...samo da ruka ne zadrhti...


Meni malo poskup RWS te tražim "favorita" među jeVtinijim proizvođačima. Ameri možda samo po ceni zaostaju za evropljanima, mada se i tu polako izjednačuju, dok u kvalitetu može bit' da su se izjednačili ...... naroĆito ako se radi o njinim "čistokrvnim" calibars Zum
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Kale1204
 Cannis
Hvala na opsirnom i nadasve korisnom pisaniju SmileBravo 2
Vec neko vreme trazim alternativu za PPU jer sa zadnjom nabavkom ppu-a nisam zadovoljan...verujem da je ovaj v-max razbija srnetinu oprem dobro Smile a nisam pametan da li bi se to moglo minimalizovati plasmanom iza plecke...Confused
Citao sam dosta pohvala za rad tezeg v-max zrna ( 87 grs) na srnetini (pod uslovom da se ne puca u plecku) pa sam na putu da nabavim malo toga,onako za probu i nadam se,za jesenji lov srna.
Pa ako Bog a i carina daa...isporbacemo i to
 
moravac 1
 Drugari da razjasnimo jednu stvar izbor municije barem sto se tice ovog kalibra treba da bude iskljucivo takva gde zelite da gadjate odnosno pogodite divljac. Univerzalna ne postoji koja bi u svim prilikama i na sve pogodke reagovala isto. Odnosno gde bi odstrel bio zagarantovan i ostecenja prilikom pogodka bila dobra ili barem podnosljiva.Jos ako u to treba da razmisljamo koliko sta kosta onda je vrzino kolo kompletno.Na zalost ja znam da je kod nas teska situacija i nije lako odvojiti sredstva za lov kao nekad...ali za sve u zivotu koliko para toliko muzike.Naravno ovi upisom ne zelim nikog da uvredim.Elem sva zrna tipa v-max Hornady,plastic point Norma,express Geco ili cak i kegelspic RWS su namenske municije.Daleko od toga da su sve iste i imaju isti ucinak.Ali prosto morate da se upoznate sa metkom na relaciji(streljana,lov,odstrel)i tek onda donesete zakljucak sta koja moze i sta je tu za koga dobro.Sve ovo zahteva odredjena finansiska sredstva.Pojedinacnog slucaja promasaja ili odstrela je tesko doneti zakljucke.Ustvari moguc je ali uglavnom pogresan.Jer kda se radi o Normi vi imat dve opcije plastic pointa 3,8g i 4,9g.I jedna i druga gramaza sto se tice lova na srndaca koriste samo i iskljucivi za pogotke u glavu ili vrat.Imate na you tubu da vidite a i moja malenkost je bila bar u 10 tak lovova gde je neko pucao sa ovom municijom.Pogodak vrat i glava su siguran odstrel.Pogodci bilo gde visoka niska plecka u plecku su bili razocarenja u bilo kom smilu.Iz razloga gde je metak pogodio kost tu napravi haos i imate velika po meni ne dopustiva ostecenja.A ako ne pogodi penetracija je dublja ali u nekim slucajevima cak i ne dovovljna da osteti vitalne organe i divljac je odlazila u nekim slucajevima toliko daleko da se cak i obuceni psi nalazili pred zestokim testom.Jedan slucaj je bio cak da nismo nasli nigde ni kap krvi osim par kapljica na mestu pogodka a pogodak je bio skolski iza plecke.Puska sauer 202 optika svarovski z6i metak 4,9g. Covek koji ispali oko 200 metaka u streljani pre svake sezone i koji najavljuje svoje pogodke.Rezultat opisan i ne nadjen srndac.I ova municija je v-max samo nesto lakse od njenog brata Hornady.Odstrel RWS kegelspic sam imao ali kalibrom 270 win.Pogodak je bio niska plecka.Ne tako lose da bi rekao los pogodak ali i ne tako visoko da bih isti nazvao skolskim.Lepa ulazna i veoma losa izlazna rana velicine moje pesnice.Srndac je nosio vise od 20 metara.Mozda zbog pgodka mozda adrenalina...ali opet za mene mnogo za takvu ranu.Zato je moj izbor uvek i iskljucivo soft point.Probano dokazano.I da se ne ponavljam tu igra ulogu samo gde je pogodak.Firma kao sto rekoh kod nas dosta toga nema da se nadje a i to sto ima bude malo preslano za nase uslove.Svako treba da donese svoju oluku prilikom izbora...ali napominjem univerzalnih resenja nema barem ne u ovom kalibru.Kolce
srbija
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Winchester lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 64 02.02.2015. 01:11
Winchester model 1895 KARABINI 17 01.11.2013. 19:11
38-55 Winchester MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 6 13.12.2010. 19:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 31
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,871 posete www.srbijalov.com