Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na Evropskog Jelena.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na Evropskog Jelena.
stojkuki
 Ovo lici na Canon 500 mm, objektiv sa stabilizacijom ... Odlicno. i super kompozicija i trenutak.

Bravo.
 
Boban
 Stvarno je slika ekstra kvaliteta nema sta Bravo 2
 
fotolovac
 Hvala najlepše svima. Danas sam u "jelenskom" fazonu. B) Koristio sam Panasonic Lumix 486mm.
Evo kako sam proveo celo poslepodne, namontirao gomilu slika sa neta u sladjšou o jelenima, uz adekvatnu muziku.
Naravno pogledajte u HD


 
aca81
 lepo,lepo Bravo 2
DOBAR POGLED
 
huntinggirl1
 pre tri nedelje sam bila pozvana u mašarsku u lov na jelena, kod moga prijatelja u njegovo lovište,
da kako da sam se obradovala i otišla u lov,
ali... lov za pamtiti,

ah, katastrofa po men, naime
uveče me je drugar, koji je vlasnik lovišta izveo, već je bilo dosta tamno, ali se kontura jelena videla, kaže sanja pucaj, mračno je i mislim da je bolje ostaviti za sutra, jako mi se čini velik, imao je belu fleku na levoj lopatici, ok
ostavljamo za ujutru,

vratimo se u lovačku kuću koja je u centru lovišta, moj drugar nije ništa pucao i on se vratio,
ujutru rano pokret, svi troje,
košute pasu, dolaze i odlaze, izlazi beli lopatar na stotinak metara, kaže pucaj, naopako pa to se ne puca, baksuz dok si živ, nekako ja to iskuliram i ostanem da sedim na rođenoj nozi,
jednog momenta sa moje desne strane dolazi nešto što liči na jelena, zovem Šandora, čovek pokazuje da pucam, tog momenta jelen okreće glavu prema meni,
ostala sam koma, ogroman, elegantan i ...
moja procena je bila 10 - 12 kg, prelomim pušku ( dobila sam dvokuglaru 3,6 x 64 ili tako nešto),
kroz optiku me je gledao kapitalac, nisam mogla da verujem svojim očima,
pa tako nešto se ne puca u gostinskom lovu, Sanja batali, to sam pomislila i uradila, ovako nešto se ne puca kao gost, to se prodaje i od toga živi društvo dosta lepo,
moj domaćin nije mogao da veruje šta sam uradila, a moj kolega je ostao zapanjen,

vratili smo se u kuću i pričamo upravniku i lovočuvaru,
albino lopatara su videli par puta za 8 godina, a ovog jelena je jedan nemac pucao 3 puta i promašio ga,
uveče izlazimo ponovo, Sale je pucao lopatara crnog u jakom srebru, a ja baksuz,
200 metar od kuće na livadi pase jelen i par košuta, upravnik zgranut, ja neznam ni sama, pa drugo mesto, niko ga nije ovde očekivao, a ja po najmanje, pitam ja njih, narode, jel imate vi i nekog drugog jelena ili samo ovog, gde ja, tamo i on,
naravno da ga nisam pucala,

juče me je zvao Šandor i priča mi da svaki dan par nih ide u obilazak, a jelena sa belom flekom nisu videli,

odluka, sledeće nedelje idem ponovo, ako mi izađe, bez razmišljanja ga pucam,

kažu da čeka mene, daj Bože da su u pravu,

inače, odlični domaćini, predivno i bogato lovište, doživljaj za pamćenje,
a te priče da lopatar i evropski ne mogu zajdno, to su priče za malu decu,
kako ovde mogu zajedno,
samo hrane u izobilju i mir u lovištu, ništa drugo...

lov za pamtiti, divno zaista.
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Indjijanac
 trofej služi za podsećanje na dogadjaje u lovu,ali uspomena u sećanju je vrednija od trofeja::
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
huntinggirl1
 B)
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
DakiNS
 Dijana potpuno razumem vaš postupakBravo 2Kiss
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
huntinggirl1
 Drago mi je zbog toga Kiss
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
nenadx
 Sanja,bar si uživala i nemas za cim žaliti.Ali sledeci put hmmm...jos i neka slicica za nas.
P.S.
Verovatno se obicni,navikao na mirise lopatara....
Dobar pogodak
 
zoranp
 Sanja zaista zanimljiva situacija gde stanište dele Lopatar i obični Evropljanin!!??Hmmm..već godinama slušam i čak odlazim u ograđeno lovište Karađorđevo i Vranjak sa mojim jednim kolegom (normalno kao posmatrač i čovek koji želi nešto da nauči) te sam dosta naučio o tome da te dve vrste ne podnose jedna drugu, pa čak ni isti tipovi staništa ima ne odgovaraju: Naime lopatar voli "ocedite" terene, strae hrastovem jasenove i grabove šume retkog podrasta, dok je evropljanin zadovoljan čak i poplavnim terenima, punim guštri i tršćaka uz normalno šume, koje su čak u dosta slučajeva plantažnog tipa, a zasadi su Topolovi. U delu gde je nastanjen lopatar se dosta uspešno gaji i muflon i viđinijski jelen (belorepi),a sa našim ritskim evropejcom ide srna opet nemože zajedno sa muflonom!! Dobra tema,,B) valjalo bi da čujemo iskustva i načine na koje se gazduje, pa da ako ima prilike i napravimo neku posetu takvim lovištima da se malo edukujemo i proširimo vidike, razmenimo iskustva i naučimo nešto novo,,,ko zna, možda zatreba!!..jer čovek čitavog života uči, a na kraju umre glup!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
huntinggirl1
 to treba videti, ja nisam mogla da verujem, ali kada vidiš uslove , stanište... tada ti postane zaista jasno da oni mogu da žive lepo zajedno, mir, hrana i stanište, osnovni uslovi za takav život,
a otići u jedno takvo lovište nije problem, oni su veoma gostoljubivi i društveni
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Gelera
 Pozdrav svima,mozda nije bas tema ali moguce da neko od poznavaoca lova zna?cesto gledam lov jelena u Americi . Ne razumem kakve oznake koriste za odstrljenog jelena kad kazu da je 150 inches ili 132 inches ili 135 1/8 inches ako je inc 25,4 mm koliko je jelen dugacak?!odnosno o kakvim se tu oznacavanju radi?http://www.southwestiowaoutfitters.com/photos.htm

Obaveštavaju se svi članovi portala SRBIJALOV da je uvedeno obavezno predstavljanje u PROFILU.
Svi koji nemaju podatak imaće upozorenje.
Oni koji su već uradili predstavljanje u forum temi PREDSTAVITE SE mogu isti tekst da prekopiraju u PROFIL ili da ukucaju novi.
Podaci koji ne liče na predstavljanje biće brisani bez upozorenja, a članovi koji ne poštuju ovu obavezu biće banovani.


Srbijalov Admin Tim!

Gelera
 
zoranp
 Sanja svakako nebi bilo loše da se nekada organizuju i grupne posete takvim organizovanim lovištima nas koji smo ovde na portalu, pa da malo uživamo i edukujemo se u radu uspešnih lovišta!! verujem da nemože nikome da škodi!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
SUMO
 Sanja,
takav tesko da ce ti izaci sledeci put.....
 
gorskikotar
 moj prvi jelen, dvanaesterac nepravilni od 161 CIC točke, odstrijeljen u riki na 30 metara kada se tukao s malo slabijim desetercem 26.09.2008Jelen.
http://img848.ima...ka0044.jpg
Dobra kob!
 
nenadx
 Čestitke na odstrelu,mora da je bilo zanimljivo prići mu na 30m,a svakako je za odstrel,bez lednjaka,ali i bez krune....,pretpostavljam 5-6 godina star.
Dobar pogodak
 
Kile_
 Moj brate Velja Smudic koji radi u Americi, vozi sleper po celoj severnoj Americi.Juce je vozio kroz drzavu Oregon kada je napravio ovu fotografiju, koju mi je poslao. ovako nesto se samo tamo vidja Smile U pitanju je krdo Elk-a. Americki Jelen.

http://oi50.tinyp...s8g1ky.jpg
Samo 300 i 4x4
 
Lovac Stari
 Kile u pitanju je Vapiti ;). Elk je u prevodu Los!
Dobar pogled.
 
kempi
 Tacno kolega na slici je Elk !
A los je Moos, mala ispravka kolegi Starom
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na Jelena Lopatara. LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 70 27.10.2022. 19:19
Sindrom evropskog zeca u Vojvodini STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 23.10.2014. 23:13
Rika jelena LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 45 16.09.2011. 22:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,129 posete www.srbijalov.com